Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

2in1 - kilka dni temu dziewczyny pisały o takich łóżeczkach, gdzie z przodu i z tyłu jest płyta - i stwierdziły zgodnie, że taka okleina szybko się psuje (jest obdarta itp). Co prawda przykładowe, omawiane łóżeczko było takie z żyrafką czy misiem z przodu - a nie wiem, jakie Ty masz na myśli. Sama ogladałam takie na żywo, bo mi się również podobało - ale tak jak Dziewczyny pisały - po jakimś czasie widać na tej okleinie ślady użytkowania :( Chyba, że Ty masz jakieś inne na oku :-) A jeśli chodzi o "zasłonięciu świata" - to mój M również tak stwierdził, że to łóżeczko Mu się nie podoba, bo ogranicza "widoki" Dziecku hihi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takie z płytą. Ta w głowie i tak będzie stać pod ścianą, więc nie ma czego zasłaniać, poza tym tam i tak będzie ochraniacz. Dziecko leży na płasko, więc i tak nie bardzo chyba może oglądać to co dzieje się "w nogach" za przestrzenią łóżeczka. U mnie łóżeczko tak będzie ustawione że widok na świat będzie przez szczebelki po jednej stronie, drugie szczebelki też przy ścianie, jakoś to wynagrodzę dziecku karuzelą i innymi przypinkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co robić????????? boli mnie brzuch u góry wcześniej bolał od czasu do czasu a teraz prawie cały czas a jak sie wypróżniam to stolec jest ciemno zielony:(:( co robić poradźcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolec zielony jest od żelaza, a brzuch może masz zaparcia. A jak się martwisz bólem to najlepiej do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga021-uspokoisz się, jak lekarz Ci powie, że to nic niepokojącego, więc lepiej leć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dość oryginalne to łóżeczko :) z takim sie jeszcze nie spotkalam - fajne. Wiec jesli Wam sie podoba, to chyba warto kupic :) - zreszta jak Ditta napisala - w sumie, obojetnie jak ustawisz lozeczko (no chyba, ze na srodku pokoju) - to zawsze conajmniej jedna strona, jak nie dwie - przylega do sciany ;) wiec tez zaslania widoki, ale tym sie wtedy juz nikt nie przejmuje hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2in 1 dzieki wielkie!!! u lekarza byłam wczoraj ale mnie zlał:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga - to moze skoro takie podejscie ma Twoj gin, to chociaz do lekarza rodzinnego podejdz? Albo innego gin? Bo bol brzucha nie jest normalnym objawem w ciazy przeciez! Od czasu do czasu kazda z nas cos "zaboli czy zakłuje" - ale staly ból nie jest normalny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Ależ się dzisiaj wyspałam:) Pierwszy raz od wielu wielu dni! na 16 mam umówioną wizytę u lekarza. Po wczorajszym, bardziej aktywnym dniu, wieczorem brzuch był twardy non stop. Zobaczymy dzisiaj co się zmieniło. Magd11, ja podobnie jak Ditta śpię na boku. Zaczynam od lewego (bo zdrowiej), ale nie da się wytrzymać cały czas w jednej pozycji, więc kilka razy w nocy zmieniam boczek. Poduszka pod brzuszek i jest wygodnie. 2in1, ja mam łóżeczko zabudowane z przodu i z tyłu. nie jest to płyta oklejona, tylko drewno. A co do ograniczenia widoków maluszkowi, to i tak założę ochraniacze na łóżeczko. Będzie karuzela i inne delikatne ozdoby, więc nudzic się nie będzie:) Zresztą w łóżeczku maluch będzie głównie spał, jak będzie miał kilka m-cy zorganizuje mu "plac zabaw' na podlodze i stąd będzie oglądał domowy świat:) Aga, jeśli dodatkowo przyjmujesz żelazo, to Twoja kupka właśnie taka będzie. Nic się nie przejmuj. Jedynie ból brzucha jest niepokojący, to zgłosilabym lekarzowi. Dziewczyny, czytałam wczoraj o przedwczesnych porodach. Znalazłam informacje, które zadziałały na mnie wielce uspokajająco. Przestałam się bać, że ludek urodzi się teraz i będzie w związku tym mnóstwo komplikacji. Zresztą przeczytajcie same: Łono Matki 33 i 34 tydzień ciąży Od 33 tygodnia ciąży nie powinnaś już obawiać się przedwczesnego porodu. Wszystkie organy dziecka są już rozwinięte i nawet jeśli teraz dziecko przyjdzie na świat, to doskonale sobie z tym poradzi. Bez obaw! 33 i 34 tydzień ciąży Dziecko jest gotowe na przyjście na świat. Pod koniec 33 tygodnia ma ono ok 49,5 cm długości od czubka głowy do paluszków u stóp. Średnio dzieci mają ok 44 cm. W większości przypadków to właśnie w tym okresie dziecko układa się główką do dołu tak, że główka wchodzi do kanału rodnego. Należy jednak pamiętać, że ułożenie dziecka może jeszcze ulec zmianie, bowiem z dnia na dzień jest mu coraz ciaśniej. Kości czaszki dziecka są jeszcze na tyle giętkie i niepołączone ze sobą na stałe, by przejście przez kanał rodny było łatwiejsze. Naprawdę możesz być spokojna, jeśli w grę wchodził by przedwczesny poród. Dziecko jest gotowe do podjęcia wszystkich czynności życiowych i z całą pewnością poradzi sobie po przyjściu na świat. Jedynym problemem mogą być jeszcze trudności z oddychaniem, jednak medycyna jest na tyle rozwinięta, że łatwo można nad tym zapanować, używając odpowiedniej aparatury. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny-nie pisałam bo nic ciekawego u mnie się nie dzieje poza tym że ogarneła mnie mania sprzątania i to nie do opanowania.nie sprzątałam tak nawet na święta.poza umyciem okien i wypraniu firanek poukładałm we wszystkich szafach,ścieram kurze w największych zakamarkach i jeśli gdzieś dojrzę pyłek zaraz lecę po ścierkę.wyprałam nawet kapcie dla gości:(mam nadzieje ze mi przejdzie ta choroba:)chyba dotaro do mnie że to już 33 tc leci i że już niedługo.a jak sprzątanie spadnie na mojego-nawet nie chcę sobie wyobrażać.moje łóżeczko stoi,włożyłam materac i przymierzyłam otulacz przybornik itd.wygląda słodko..moje jest ze szczebelków,ma funkcję kołyski,i z jednej strony jest otwierane jak już mała podrośnie to będzie mogła sama wyjść.wrzucę fotki do galerii zaraz.miłego dnia ciężarówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja mam łóżeczko z serii safarii ale mam nadzieje że mni sie nie rozleci :( Dzisiaj o 3 rano obudził mnie mój maluszek - urządził sobie taką dyskotekę że aż mnie bolało. Kopał prawie po jajnikach. Musiałam podłożyć poduchę pod pupę żeby go zmusić żeby się przesunął wyżej. Ehh chyba będzie miał temperamencik :) po tatusiu hihih. Oliwka - dobrze że się nic Wam nie stało. Uważajcie na siebie. Jutro o 18:30 mam wizyte już się nie umiem doczkać.... Martka - dobre wieści z tym porodem, ale mam nadzieję że nie będzie się naszym pociechom tak śpieszyć. Aga- - ja od żelaza mam raczej czarny stolec ale mnie już lekarz od razu uprzedził więc wogóle sie nie martwiłam :) Ty też się nie martw widocznie to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz PO--zmartwił mnie jednak lekarz-malutki-tak tak to ON wazy tylko 1530gram-a to równy 32tydzień--malutko prawda--ile wazyły w tym czasie wasze pociechy????na temat cesarki powiedział ze,, pomyslimy'' na kolejnej wizycie-za 3 tygodnie -->do tego jest ułozony pośladkowo-wiec gdyby sie nie przekrecił to było by to wskazanie do cc martwie się tą malutką wagą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
Dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka: 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) a wiec w normie a nie poza nia, bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Ja dziś jestem po pierwszej turze prania rzeczy dla małego :0 Nareszcie się za to wzięłam :) Malwiśka, rzeczywiście ciut mała ta waga dzidzi, ale weź też pod uwagę, że ta waga jest orientacyjna i może odbiegać o 30%. To pewnie trochę się podłamałaś, że to chłopczyk? Nie martw, się, możesz spróbować jeszcze raz ;) Ale przynajmniej masz już wprawę w opiece nad chłopakami :) Nie ma tego złego...! 2 in 1 łóżeczko fajne, oryginalne! Jeśli martwisz się tylko o przesłonę świata, to to pikuś, w każdym jest ten problem, tylko w różnych stopniach. Zawsze dzidziuś będzie miał widok chociaż z jednej strony szczebelków, a później i tak będzie wstawał i patrzał na co chce :) Ja też mam zieloną kupkę i właśnie zastanawiałam się dlaczego... Już dzięki Wam wiem :) Dziewczyny, a co myślicie o śpiworkach? Są praktyczne skoro dziecko ma odkryte rączki? Przymierzam się do zakupu i wymyśliłam, że zawsze szkraba można ubrać w długi rękawek i na początek zakładać mu łapki niedrapki, a później przyjdzie lato i już chyba nie zmarznie. Mam rację? Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska mój synu w ostatniej chwili sie przekrecił wiec niema co bardzo liczyc na to ze tak bedzie ułozony a jesli o gina chodzi ja bym naciskała juz teraz zeby dał odpowiedz co i jak bo u ciebie wchodzi w gre tylko cc i chciałabys wiedziec o co chodzi a nie martwic sie przez 3 tygodnie co bedzie a swoja droga czesc babeczki nie przywitałam sie nie wychowana... ja byłam na wizycie i okazuje sie ze mój cukier po wypiciu 75g glukozy wynik 139 jest na granicy cukrzycy ciazowej przy 141 wysyłaja do poradni cukrzycowej az sie zestresowałam mam wprowadzic diete cukrzycowa do konca ciazy najwazniejsze ograniczyłam słodycze i mysle ze bedzie dobrze podobnoprzz cukier wysoki wiecej sie tyje w ciazy i dziecko "paczek" sie rodzi nastepna wizyta 7 marca kolejne co 2 tygodnie dzis zaczełam 32 tydzien mam zmiar umówic sie na cc pod koniec marca ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a malwiska niemartw sie ze dzidzia mniejsza bedzie ci lzej troche dochodzic z ciaza a podobno dzieci które rodza sie z waga powyzej 4 kg maja problemy z oddychaniem a nie ze pulchniutkie to najlepiej zeby było wiec bez paniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na zastrzykach jestem leże mam zamówiona tą kołyskę ubranka wyprane wszystko gotowe i rozwarcie na 3palce więc odezwę się przy okazji 3majcie się papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, Calvadoss, trzymamy kciuki, bo dzidzia nie wyszła jednak zbyt szybko! Na pewno wszystko będzie dobrze! Trzymaj się i myśl pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calvadoss trzymaj się! I nie ruszaj sie z tego łóżka! Juz niewiele Nam zostalo - bedzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calvadoss trzymaj dzidzie jeszce w brzuszku zatkaj dziurke..... ale tak serio uwazaj na siebie i odpoczywaj kurcze niech tam jeszcze posiedzi sobie w brzuszku a zastrzyki powinny pomóc trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka wkleiłam kiedyś tabelkę z wagą dzieci w poszczególnych tygodniach i tak, jak to Magda wpisała, taka waga jest ok. Zresztą usg nie jest super dokładne. U mnie przy malej waga urodzeniowa baaardzo różniła się od tej z usg wykonywanego niemal tuż przed porodem. A co do cc, samo "pomyślimy" wg mnie jest godne drążenia tematu. Nie odpuszczaj na kolejnej wizycie:) To co przeżyłaś podczas poprzednich porodów i strach przed następnym, Twoje nastawienie i stres też są wskazaniem do cc. O ile dobrze pamiętam nazywa się to tokofobia wtórna. Nie daj się zbyć. Awa śpiworki są różne. Ja miałam taki, w którym rękawki się odpinało. Na początku kładłam malutką w rożku, a potem w śpiworku, ale zazwyczaj bez rękawków. Basik z Martynką też byłam na diecie, bo moje wyniki były na granicy lub ciut zawyżone. Badałam cukier w domu glukometrem i zmniejszyłam w diecie głównie węglowodany, jadałam chude mięska, warzywa, chudy nabiał. Jeśli pozwoliłam sobie np na pizze, cukier po posiłku szalał....efekt - w ostatnich 2 m-cach nic nie przytyłam, a malutka urodziła się naprawdę malutka 2,9 kg. w 38 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska25-wagą Małego się nie przejmuj, to tylko przybliżona waga, poza tym dalej jest w normie.. a co do CC to faktycznie, niewiele już zostało, więc warto kuć żelazo i cisnąć Ja dziś leżakuję z dodatkiem prasowania, ale niewiele tego. Zamówiłam dziś chustę elastyczną, więc pierwsze koty za płoty. Obejrzałam jeden film, zaraz drugi film.. mniej się wtedy dłuży! Żałuję, że 5 tygodni w SR już się skończyły. Było bardzo ciekawie, mimo, że pytania dotyczące porodu, połogu, opieki nad dzieciątkiem mnożą się cały czas w mojej głowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calvados-trzymam kciuki-i wierze że będzie ok-lekarz stwierdził że pomyślimy bo mały jest ułozony pośladkowo-a przez t 3 tyg duzo się może zmienic-a i nie musi-w kązdym razie nie wygonił mnie-nie powiedział NIE więc za 3 tyg przyatakuję znów hihi--a wasze maluchy jak są juz poukładane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×