Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

u mnie dziś nerwówka--mój starszak połknął monetę-jaką nie wiem-czy to było 10 czy 20 lub 50 czy drobniejsza nie wiem-wiem ze łyknął bo jak wróciłam z kotłowni to płakał ze połknął przestraszony-ogólnie nic mu nie jest-załatwił się normalnie-nic go nie boli-myślicie ze ,,wyjdzie druga strona?''czy powinnam jechać z nim do szpitala?? boje się by mu się coś nie stało-swoją droga nawet przez myśl mi nie przeszło że ma jeszcze takie pomysły... co innego 2-latek a co innego siedmio!! poza tym w poniedziałek jadę prywatnie na wizytę do gina-bo nie moge wręcz chodzić-a o leżeniu i podnoszeniu nie wspomnę-nawet śpiąc czuje ten cholerny tępy ból-rozumiem że może pobolewać ale żeby tak bolało to chyba nie jest normalne! czuje się jakbym miała 100 lat-nie 25!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka, wpisałam w google "dziecko połknęło monetę" i pojawiło się kilka odsyłaczy, na forach piszą, że wizyta u lekarza nie pomogła, dziecko po najdalej 2 dniach wydaliło razem z kupką to, co połknęło (czy to monetę, czy spinacz, czy inne rzeczy). Ale jak ma Cię to uspokoić, to jedź do lekarza. Podobno fasolka szparagowa pomaga wydalić ciała obce (z forum), suchy chleb, co forum to inne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :) Nie no nieźle szalejecie z tymi sesjami! :) Awa sesja super! Bardzo mi się spodobało to ostatnie zdjęcie :) Nikolina wobec tego teraz czekamy na Twoje :) U nas raczej zostanie Weronika. Imię to już mam wybrane od bardzo dawna i mężowi raczej też się podoba. No chyba, że okaże się chłopcem to będzie problem ;) Malwiska może najpierw poobserwuj synka, jak wygląda np stolec. I w razie gdyby coś było nie tak to wtedy będziesz interweniować... Mi też coraz ciężej jest chodzić, mała strasznie się wypycha, kręgosłup boli...nie mogę się wyprostować, też czuję się jakbym miała 100 lat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa bardzo podobają mi się Wasze zdjęcia. Zazdroszczę takiej sesji, ale ja bym się raczej nie odważyła. Najbardziej podoba mi się ta fotka z płatkami kwiatów. Super! Malwiska tak jak dziewczyny napisały, obserwuj Synka. Myslę, ze powinien wydalić monetę. Ja zebrałam się w sobie i pojechałam z S na IP. Tam pani doktor najpierw na mnie nakrzyczała, że jak cos się dzieje, to powinnam isć do swojego lekarza. Powiedziałam jej, że mój lekarz jest do jutra na urlopie, no to troche zmiękła. Zrobiła mi badanie ginekologiczne (szyjka 2 cm, zamknięta) i podłączyła do KTG. Wszystko wyszło ok. Ogólnie zaleciła mi oszczędny tryb zycia, mam dużo leżeć i w razie potrzeby brać no-spę 3x1 dziennie... no i powiedziała, żeby zerezygnować ze zbliżeń z partnerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska25 ja bym poszla do ortopedy prywatnie, nie moze tak byc ze masz cierpiec, nawet jezeli ci czegos nie przepisze to niech ci moze doradzi jakies cwiczenia odciazajace kregoslup, ja na twoim miejscu zastanowilabym sie nad basenem, nie chodzi o to zeby plywac tylko tak podryfowac zeby kregoslup poczul ulge. ja sie zastanawiam czy sie nie wybrac. co myslicie na temat tej maty edukacyjnej, nie chce kupowaz rozej ze wzgl na to ze nie bedzie sluzyc tylko mojej malej, tylko nasp pokoleniu:) http://allegro.pl/mata-edukacyjna-wesola-farma-canpol-kojec-najtanie-i1462174385.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka - ja nie mam skierowania bo i tak musze iść prywatnie - termin NFZ ortopeda u mnie ma na maj:] No a prywatnie to 4 dni czekam... Mój gin kazał mi wręcz iść do ortopedy po to zaświadczenie bo absolutnie nie moge rodzić naturalnie wlaśnie przez to rozejście spojenia. Do tego dziecko grubo powyżej 4 kg szacujemy. Ten Twój gin jakiś dziwny, słyszałam o przypadkach gdzie dziewczyny przez miesiące w specjalnym gorsecie chodziły po takim zaniedbaniu. Czy on bedzie odbierał Twój poród? pracuje w szpitalu w którym będziesz rodzić? Dlaczego nie możesz chodzić? co Cie boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan-boli mnie tak jakby miednica-boli kość spojenia i boli cholernie kregosłup-ale nie tak ze ot tak zaboli-aż mnie rwie-nie moge siedziec np na dywanie bo mi mało kości z dupy nie rozerwie-nie moge lezec bo mnie ciagnie duł brzucha-i biodra bolą aż sie budzę i przez sen czuję ten ból-nie mogę odwieść nogi w żadną str bo to dopiero ból-jak usiade np na podłodze i musze wstać to bez kitu-lzej mi na kolanach doczołgać sie do czegoś by sie podeprzeć bo jak mam wstać to coś ty-koszmar!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oliwka
mata nawet fajna....tylko mało jest w niej kolorów i to jest jej minus (tak mi sie wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka to ja mam podobnie. wlasnie najgorzej jak leże. W sumie wtedy to mi dolega spojenie łonowe, kręgosłup (rwa kulszowa). Kości biodrowe boją mnie strasznie jak długo leże na jednym boku... wtedy ciężko mi się przekulnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALWISKA mój synu połknał dwie spore kulki takie od gry magnetyczne pojechałam z nim na izbe przyjec zeby sie uspokoic co i jak zrobili mu zdjecie i okreslili ze biedy nie ma bo juz jest w jelitach ale powiem ci z moneta bywa róznie jak sie przeciska przez te wszystkie kanały ja bym sprawdziła gdzie jest umiejscowione i czy niema zagrozen ze utknie albo gdzies porani synka twojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za miłe słowa:) Mikołajka, dobrze że pojechalaś na izbę. Teraz odpoczywaj. Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, was kochane nie rozmawiałam z Wami od prawie 2 miesięcy. Gdyż nie miałam dostępu do internetu. Nawet nie wiem co u Was jak się czujecie i jak Wasze maluchy. Czy już wszystko macie dla bąbli i dla siebie do szpitala. Muszę nadrobić czytając. U mnie jest trochę strachu na ostatnim USG wyszły mi za krótkie o miesiąc kości udowe. Bardzo się denerwuję. W piątek mam iść na kolejne usg. Przez 2 tyg urosły tylko o 2 mm. Podam Wam wymiary w 33 tc mojego dziecka. Podajcie proszę swoje. FL 5,32 BPD 8,16 HC 29,14 AC 27,87 FHR 144 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula8122 - porównywanie wielkości dziecka to najgłupsze co możesz zrobić!!! Bardzo przepraszam, że tak ostro, ale niestety to prawda. Każde dziecko jest inne, każde inaczej rośnie i szczerze mówiąc wymiary innych dzieciaków tylko dorzucą niepotrzebne nerwy. Ponad to USG też podaje wymiary nie zawsze rzeczywiste. Może akurat Twoje dziecko genetycznie nie będzie zbyt wysokie i tyle! Czasem tak jest, a potem się okazuje, że wszytko ok. Znam przypadki, że dziewczyny rodzą maluchy w 42 tc z wymiarami z 35 tc i jest ok, więc uszy do góry. Twój lekarz na 100% będzie działał jeśli coś będzie mocno nie tak jak powinno. Dla pocieszenia powiem Ci, że nie znam nikogo, kto by miał wszytko na tip top. Ciąża jest tak długim okresem, że zawsze coś nas zdąży zaniepokoić i bardzo często nasze nerwy są bezsensowne. Trzymaj się i bez nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska RTG i do domu jak juz było w jelitach wiec czekac tylko jak wyjdzie druga strona i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzej jak juz gdzies utkneło trzeba reagowac nas nikt nie kładł a dwie kulki jak ta lala wcale nie małe były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, trochę się nie odzywałam ale miałam sporo rodzinnych spraw... Muszę nadrobić tematy, za to obejrzałam galerię i wszystkie zdjęcia cudne! Paula - zgadzam się z Jeloonką. Nie porównuj wyników, to do niczego nie prowadzi. Bardzo dobrze że będziesz miała kolejne USG, super by było jeśli na innym sprzęcie. Te dane naprawdę mogą się różnić. Ja tak miałam z długością szyjki - były dość duże różnice i chyba miało to związek ze sprzętem bo szyjka się przecież wydłużyć nie może, a u mnie późniejsze badanie wyjazało że jest dłuższa niż 2 tyg wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - ten środek na plamy można też stosować do kolorowych rzeczy? Nie odbarwia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam niedzielnie:) A_B sesja niesamowita,ma w sobie jakąś magię i tajemniczośc,AVA i twoja bardzo mi się podobała,zdjęcia z duszą..do tej pory widziałam w sobie wielorybka-nieforemną wielką babę i z zazdrością patrzę na dziewczyny na ulicy w dopasowanych płaszczykach i krótkich spódniczkach marząc o ciuchach dla normalnych ludzi.wasze zdjęcia spowodowały że po raz pierwszy obejrzałam sie w duzym lustrze i stwierdziłam że wyglądam pięknie...a zastanawiałam się co Waldek we mnie widzi i jak to możliwe że ciąglę ma na mnie ochotę?? malwiśka -ja też mam podobne dolegliwości-ból pachwin,trudności w chodzeniu,i uczucie jakby 'rozchodziły 'mi sie biodra,trudno spać,nie wiem jak sobie ulżyć,czekam do 7 marca na wizytę u gina,może już niedługo będzie po wszystkim i jakoś wytrzymam??ale ciężko już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!!! Jak wam minęła noc bo mi fatalnie od 3 nie mogłam spać maluszek się wiercił strasznie zasnęłam dopiero o 7 niedawno wstałam bo obudziło mnie drętwienie straszne rąk coś okropnego !!! Ciężko mi już oddychać mam bardzo wysoko brzuszek i do tego katar jak leżę na boku mały strasznie mnie po żebrach szturcha a na plecach tez źle i ciężko coraz gorzej :( a czy was boli czasami żołądek bo mnie ostatnio często ale nic nie możemy brać??? Miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki! Paula dziewczyny mają absolutną rację! Jeżeli chodzi o odplamiacze mogę Wam polecić Uniwersalny Odplamiacz LIDL W5 z Lidla. Zachowałam sobie kilka zagranicznych ciuszków, które nosiłam jeszcze ja i moje rodzeństwo. Oczywiście niektóre miały plamki. I wyobraźcie sobie, że ten środek usunął większość plam! Warunek jest taki, że muszą być długo namaczane. Lżejsze plamki zejdą szybciej... Jeszcze nic mi nie odbarwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie:) Ditta, a jednak szyjka może się wydłużyć - tak jest u mnie:) Niewiele bo zaledwie 6 mm...ale zawsze to coś. Dzisiaj zaczynam 35 tc, moje łóżko w ciągu dnia widzi mnie coraz mniej:) Chyba, że przesadzę i ból zmusza do odpoczynku. M z Martynką na spacerze...ufff...w domu tak cicho:) Anula, ja czasami piję rumianek, jak mnie żołądek pobolewa, dobrze działa na trawienie i z pewnością Ci nie zaszkodzi. Awa zdjęcia super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula ja problemów z żołądkiem nie mam. Za to przed ciążą miewałam je dosyć często...Może warto zmienić coś w diecie? Jedyny minus u mnie to jest taki, że mam brzusio strasznie wysoko i czuję się jakbym miała żołądek pod gardłem :/ Po jedzeniu nie mogę się położyć bo wtedy dopiero jest masakra...wszystko mi podchodzi, do tego pojawia się zgaga... Jeszcze trochę musimy się pomęczyć, później tylko będziemy miały co wspominać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa666 i A_B super sesje, będziecie miały fajną pamiątkę. Paula witaj i nie martw się na zapas. Niestety mi też ciężko się śpi. Już tydzień jestem przeziębiona i mam katar. Ula także chora i nie umiemy się wyleczyć. Agneszka mój brzuch też wysoko i jak kładę się spać jest masakra. Wszystko podchodzi mi do gardła. Renni i migdały nic nie dają. Nawet spanie z głową wyżej. Chyba zrezygnuję z jedzenia kolacji, może to coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki :) Co do nieaktualnych tabelek z wymiarami... Ja już dwa razy się dopisywałam i znów mnie nie ma :( Prześledziłam i zauważyłam, że to Oliwka86 wkleja starą tabelkę. Poczekam do piątku i znów się dopiszę do ostatniej aktualnej i prośba żeby tak właśnie aktualizować. A_B świetna sesja, Awa666 Twoja też. Ja też zamierzam się umówić bo już mi lekarz pozwolił w miarę normalnie egzystować. Nie muszę już tyle leżeć, szyjka się nie skróciła. Pozdrawiam, idę robić spaghetti...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta tak oczywiscie, wczesniej stosowalm go do swoich kolorowych rzeczy, czarnych, grantowych itd:)oczywiscie na kolorowych rzeczach nie trzymalam ich tak dlugo, jezeli sie poplamilam od razu samrowalam lub po prau godzinach...ja polecam:) aha Jenny przepraszamza ta tabelke:( zawsze staram sie wklejac ostatnia jaka byla widocznie zle zerknelam na strony, z reszta tez zauwazylam ze nawet jak aktualizuje swoje dane to nastepne tabeli byly rowniez z moimi starymu danymi:) zdarza sie. my dzisiaj spalismy do 14 :) wstyd...ale to dlatego ze polozylam sie dopiero po 3.00 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc kobietki:) Prześledziłam szybciutko wpisy i widzę że Lolita się nie odzywała może ją położyli na oddział mam nadzieje że wysztko ok. Malwiska jak sytuacja z synkiem? Awa zdjęcia tak jak u A_B pierwszorzędne nic dodac nic ując ja wróciłam ze spacerku ale mróz dziś u nas trzyma, lubię tak czasem zmarznąc przynajmniej czuje że żyję. Ja ostatnio przesypiam noce ale coś mi kregosłup siada czuję tępy ból w okolicy dołków bikini i nawet masaż nie pomaga. Brzuch mam nisko więc sprawy żołądkowe mnie nie dotyczą. Co do prania to mój kochany M wczoraj robił pranie i wszystko mam pofarbowane na granatowo, przez jego spodenki!!!jestem na niego wściekła bo aż mnie trzęsie jak widzę że ktoś miesza kolory a mój kochany właśnie tak zrobił i szlag trafił moją nową ciążową bluzeczkę Zamóiłam już łóżeczko i jak przyjdzie to oprócz termometru do ciała mam całą wyprawkę:) Wszystkim chorowitym duuuuużo zdrówka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaka86 to ty bys chyba nie chciala wiedziec co moj facet raz zrobil. Pojechalam do Polski i przed przyjazdem mu mowie, zeby pranie zrobil, bo ja przed wyjazdem nie zdarzylam. Przyjezdzam a moje biale rzeczy typu bielizna, koszulki sa szare!!!!!!! z plamami, normalnie zjechalam go z gory na dol a on na to ze " czego sie czepiam jak bialy to tez KOLOR " :P zagial mnie i nie pozostalo mi nic innego jak tylko wstawic te biale rzeczy do odplamiacza...ehhh z tymi facetami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane macie rację, w piątek po kolejnym USG dam wam znać. Pytanko: miałam kiedyś hasło do stronki ze zdjęciami a teraz nie wchodzi czyżby było nieaktualne. Też chciałabym podziwiać brzusie:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×