Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

cześc kobietki:) oliwka oba łóżeczka śliczne, ale u nas białe faktycznie nie pasowałoby do niczego więc dlatego stanęło na tym co zamówiliśmy. awa u mnie siara pojawiła się w zeszlym tygodniu ale teraz jej nie ma chyba że przycisnę brodawkę wtedy widzę, z tego co slyszałam to może pojawic się po raz pierwszy nawet dopiero po porodzie, więc nie ma co sie martwic na zapas:) wiosenna mamo to efekt zimy, mrozy odejdą sloneczko się pojawi i humor też wróci zobaczysz!!mi narazie deprecha nie dokucza ale martwie się co będzie po porodzie jak zostanę sama w domu bez żadnej pomocy, napewno będzie nieciekawie i na samą myśl aż się trzęsę Magda trzymaj się dzielnie i odezwij jak będziesz coś więcej wiedziec A_B, Lolita Wy też się trzymajcie jeszcze troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trzymajcie się dzielnie. Te wszystkie dolegliwości już wkrótce miną 🌻 A_B, Lolita i Magda dla Was dużo zdrowia. Jeżeli możecie, dajcie znać co u Was słychać. Ja mam trochę lepszy humor, bo choróbska powoli przechodzą. Mam nadzieję, że Ula prześpi w końcu całą noc i ja też się wyśpię (na tyle na ile jest to możliwe pod koniec ciąży :) ). Wczoraj spróbowałam i nie zjadłam kolacji. Rzeczywiście nic mi nie podchodziło do gardła, ale zgaga i tak była :( W poprzedniej ciąży miała zgagę, ale nie taką masakryczną. Ava i Evve niestety nie wiem dokładnie, jak to jest z tymi ćwiczeniami macicy. Ja poza twardnieniem też nie mam żadnych innych skurczów. To twardnienie jest nieprzyjemne i trwa ok pół minuty i myślę, że tak właśnie ćwiczy macica. Mam je kilka razy dziennie. Uważam, że zarówno, jak nie ma wcześniej siary, jak i tych skurczów przygotowujących, to o niczym to nie świadczy. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać wcześniej. Żaka masz super psiaka. Na pewno będzie Ci pomagał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh przykre te dolegliwości. Ja mam humor cały czas dobry i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Mąż będzie pracował już stacjonarnie, więc mam nadzieję, że jak wybije godzina "0" to będzie mógł się urwać z pracy. Niedługo muszę pomyśleć o spakowaniu torby, ale na pewno dopiero po wizycie jak gin mi da listę. Mamuli dzięki za odp. Pewnie masz rację co do tych skurczy. Spytam jeszcze lekarza na wizycie. Dobranoc Mamuśki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuli-czy twoja pocieszka też jeszcze robi w nocy pobudki??mój cycuś budzi się by sie napić-pociagnie troche z butelki -i idzie dalej kimać-ale czasem to potrafi z 5 razy sie budzić....szokk bo odkad skończył 4 tyg i był na butece spał caluśką noc od 20 do 7rano!! a teraz mu sie odwidziało! brrr u nas -16" zimno jak diabli!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie juz wszystko gotowe??? ad a do z ?? ;) jakie wózki wybrałyście,jeśli mogę zapytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka właściwie przesypia całe noce. Teraz tylko jest chora i męczy ją kaszel, więc trochę popłakuje i muszę iść i pogłaskać ją po pleckach i zwykle dalej zasypia. Niestety poprzestawiało jej się coś ze wstawaniem i zamiast 8.30-9.00, jak do tej pory budzi się 7-7.30. Wiem, że to nie tak wcześnie, ale już się przyzwyczaiłam, że mogę sobie pospać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka ja nie mam jeszcze nic gotowe poza tym co będzie po pierwszym dziecku. Mam jeszcze w sumie 2 miesiące. Wiem jednak, że dziewczyny z forum w większości już mają prawie skompletowane wyprawki i wózki również kupione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to musze przyznać ze masz super-mój Fabiś zasypia ze mną-i jak go odniosę do łózeczka to w nocy czuję-jak się gramoli gdzies z boku-lub stoi płacze w łózeczku-wiec zazwyczaj przytargam go do mojego łózka-i zaśniemy razem...ale muszę sie pochwalić ze niemal od 2 mcy nie nosi pieluszki-woła CIT-CITA -i sam zsuwa spodenki i majteczki-i robi na nocniczek-oczywiście na noc czy dzienną drzemkę obowiązkowo musi mieć na dupci pieluszkę bo duzo pije-i duuuuzo siusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka ja mam w zasadzie wszystko-od pieluszek-po wózek-ae wiesz przy moim stadku to muszę się wczesniej uwinąć-bo nie tylko noworodkiem żyję a jeszcze pozostałymi pociechami-i przy nich cała masa obowiązków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to u mnie z odpieluchowaniem totalna porażka. Sadzam ją na nocnik, ale rzadko kiedy tam sika, a o mówieniu, że chce siku w ogóle niema mowy. Miałaś jakąś metodę jak oduczyć, czy jakoś sam załapał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie-najpierw sciągnełam mu pieluszkę-poczuł jak fajnie się lata z ,,małą"dupką bez pampersa-kilka razy nasikał w spodenki-jak to maluszek-było mu nie wygodnie-i zaczął wołać to magiczne słowo-CIT_CITA -co oznaczało siusiu-raz drugi raz i zatrybił ze warto zawołac niz mieć mokro-a teraz to nawet na środku miasta będzie sie darł ze chce CIT CITA -pomimo ze ma pieluszkę na tyłku-i ostatnio na srodku miasta w ten mróz zsuwałam mu pampersiaka by sie wysiusiał-bo tak sie darł ze chce siku-a największa frajde ma jak lata z gołym tyłkiem i moze sikać na stojąco do nocniczka-ale ma radochę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendobry, ja czuje sie zmasakrowana po tej nocy, jestem niewyspana, niespokojna, wiec nie poszlam dzis do pracy. Wczoraj poznym wieczorem lezac na kanpie zrobilo mi sie troche slabo, zakrecilo sie w glowie (moze bylam niedotleniona) i tu moje pytnie czy ktoras z Was odczuwala tak jakby pieczenie w macicy, takie odczucie goraca, zaczely wtedy tez pobolewac mnie troszke pachwiny, a pozniej czulam bol w okolicy lewej nerki...a brzuch mam dzisiaj twardszy niz zwykle:( moze zbyt panikuje? moze to wzdecia? jutro mam wizyte u poloznej, poradze sie jej. dzis rano mala miala czkawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja dziś w nocy spałam jakoś bardzo dobrze, tylko tyle co do łazienki siusiu, no i oczywiście wziąć tabletki. Dziś mam wizyte i troszkę się boję.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiitajcie! Ja juz po wizycie u diabetologa i gin (wczoraj). U diabetologa z racji obciazenia rodzinnego dostalam dozywotnio glukometr - a teraz mam sie kluc 4 razy dziennie i zapisywac. Jesli bedzie ponad wyznaczona norme, mam tam wrocic jeszcze w tym tygodniu (pewnie po insuline), a jesli zmieszcze sie w normach, to 28 do kontroli i na badania. Troche trudno zmiescic mi sie w tej normie, boje sie cokolwiek do ust wlozyc, zeby mi czasem cukier nie skoczyl. Maz ma uzasadnione pretensje, ze za malo teraz jem z tego strachu o cukier. Ale wczoraj wystarczyla na II sniadanie malenka kajzerka i jablko, zebym po godzinie miala norme przekroczona :( Dzisiaj wybieramy sie na zakupy czegos, co bede mogla spozywac - bedzie ciekawie ;) Jesli chodzi o wizyte u gin, to powiedzial, ze wszystko w porzadku, glowka na dole ale nie za nisko - nie wchodzi w kanal rodny jeszcze, wiec nie ma obaw o zadne rozwarcie itp. Powiedzial, ze za 3 tyg, jak skoncze 36tc bedziemy powoli odstawiac Fenoterol - jak dla mnie to jeszcze za wczesnie... Tym bardziej jak moj M codziennie wraca z pracy i opowiada, jakie "przeboje" ma jego kolega z takim dzieciatkiem urodzonym w 36tc, po jakich specjalistach musi z nim jezdzic... Oczywiscie nie jest to regula, bo wiekszosc lekarzy uwaza, ze 36tc to bezpieczny okres - ale sama nie bede go skracac. Odstwawie najwczesniej w 38 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześ dziewczyny:) Inez-białe pieczywo nie jest zalecane przy cukrzycy,poszukaj pieczywa dla diabetyków,o niskim ig.jabłko,generalnie owoce maja duzo cukru i soki też więc ogranicz do 1 sztuki dziennie.za to warzyw mozesz jeść ile dusza zapragnie,oprócz marchwi i groszku.mięso chude najlepiej gotowane,tak jak wędliny,staraj sie kupować produkty light-twarogi,jogurty itd a zobaczysz że cukier ci nie podskoczy,dobrze sie przejść na spacer po jedzeniu bo ruch zbija cukier.fajnie by było uniknąć insuliny ale jak będziesz musiała brać to niedługo już ci zostało,ja już tyle miesięcy się kłuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines86 kochana, zona mojego kuzyna tez ma ogromne problemy z cukrzyca, ona ratuje sie dieta wedlug indeksu glikemicznego. slyszalas o tym? mamusie wczoraj rozmawialam z moim mezczyzna i uswiadomil mnie ze wymiary pokoiku dla dziecka sa male tzn dlugosc 3,25 cm, szer 2 z czego na jedna sciane zajmuje okno druga na wprost drzwi( krotsze sciany) oraz do pokiku zachodzi rog komina. pisalam wam ze kupilam komode MALM i przewijak z IKEI oraz taki regalek na kolkach z JYSKz z 4 glebokimi szufladami..... i tak sie teraz zastanawiam.... czy czasem tek komody z Ikei nie dac sobie do sypialni(odwieczny problem z ciuchami), regal na kolkach do wejscia jako szafke na buty. a do pokoiku kupic cos takiego( moj to znalazl na necie) http://allegro.pl/paso-doble-lozeczko-wielofunkcyjne-od-bellamy-i1455011824.html czy ktoras z Was wodzial takie lozeczko lub je ma? bardzo podoba mi sie ten styl ale nie wiem na ile ta szafka jest pojemna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - łózeczko ogólnie wygląda super! ale wydaje mi się że wiele w te szuflady nie zmieścisz.... ale nie widziałam na żywo może mi się tylko wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam! Oliwka- ja takich dolegliwości nie mam, dobrze, że jutro spotkalasz się z kimś fachowym. Jak dzidzia się rusza więc chyba jest ok. Co do łóżeczka jak dla mnie drogie, a te szuflady wyglądają na mało pojemne, a ta pod łóżkiem nie ma przykrywy, więc rzeczy będą się kurzyły. Ale to tylko moje zdanie. Mały dziś od rana się nie ruszał i troche się przestraszyłam, ale już nadrabia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka86 - ładne to łóżeczko, ale strasznie drogie, a szufladki wydają się tycie. Tak się zastanawiam, czy można wymontować dwa szczebelki, by maluch mógł potem wyłazić. Czy to co piszą, ze można wymontować dwie ramki to chodzi właśnie o te szczebelki? Śliczne to łóżeczko, ale jak tak patrzę na tę całą funkcjonalność to jak dla mnie przerost formy nad treścią. Po drugie wykonane z płyty meblowej i MDF, a nie z drewna. Myślę, ze jednak drewno bardziej naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeloonka - własnie sobie weszłam na stronę z twojej stopki i widze ze masz super kolczyki!! tylko powiedz czy możesz też coś takiego wykonać ale na srebrnej zawieszce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan.pl - tak nie ma sprawy, zerknij w promocje, tam chyba napisałam o srebrnych biglach, w każdym razie wychodzi wtedy o 2 zł drożej. Ty w sumie jesteś z Poznania to nawet sobie odbierzesz bez przesyłania jak coś :) (Aha stronka może się licho wyświetlać przez 72 godziny, bo jej podmieniam DNSy, powinno być ok,a le uprzedzam jak coś :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeloonka - to w takim razie masz nową klientkę :) odezwe sie później do Ciebie w tej sprawie na maila:D wiecie może jaka ma być pogoda w kwietniu? ja widziałam tylko na kolejne 16 dni i nic sie nie zanosi na poprawę... Mam nadzieje ze kwiecien bedzie sprzyjał spacerom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1976 - dziękuje :* No ale wczoraj na szkoleniu dietetyczka dala mi takie tabelki z przeliczeniami WW (wiesz o co chodzi) - i dla 1 malej kromki chleba (20g) to jest 1WW i dla razowego tak samo - wiec pomyslalam, ze to jeden kit jaki :/ Dzisiaj jade z M na zakupy, to sie zaopatrze w jakis dietetyczny, bo tutaj poblizu nie mam takiej mozliwosci :( Jesli chodzi o owoce, to powiedziala mi dietetyczka, ze spokojnie moge to 1 jablko do sniadania... :/ Napisala mi tez "widelki" z tymi WW - ile od/do WW na kazdy posilek przypada. I zaznaczyla, ze mniej nie moze byc niz te minimum. Jestem cala glupia juz z tego :( A co do spacerow, to slyszalam wlasnie, ze wysilek fizyczny jest rewelacyjny - tylko ze moj gin zalecil mi jedynie wyjscia do toalety :( i tak w wiekszosci leze od poczatku grudnia :( Tez bym wolala obejsc sie bez insuliny, no ale pocieszam sie tym, co napisalas - juz niedlugo gdyby nawet :) Oliwka86 - tak, slyszalam - ale dopiero sie ucze ukladac taka diete i dopasowywac ja do siebie :) Dziekuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też ciąża daje się we znaki. Szybko się męczę, bolą biodra (nie wiadomo jak się położyć), a do tego zaczęły boleć mnie stawy u rąk. Idę w piątek do gin może coś sensownego powie(liczę na to ze to ciąża a nie co innego). Ale to wszystko wynagradza mi synuś swoimi szaleństwami w brzuszku. Bryka aż miło popatrzeć jak brzuch mi faluje w każdą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2in1 - mnie też biodra bolą i inne dziewczyny też narzekają na to... myśle że już niedługo nam przejdą te dolegliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane dziekuje za opinie odnosnie tego lozeczka. Awa666 patrzylam na ta opcje tylko ja chce lozeczko biale, lub biel transparentna. co do ceny.... tutaj tez nad tym myslalm bo to lozeczko do ktorego podalam Wam link jest bez materaca a musze dokopic jeszcze 2 komplety poscieli....i racja latwiej byloby mi zdecydowac gdyby byly zdjecia otwartych polek i szuflad zeby ocenic ich pojemnosc http://allegro.pl/nowosc-lozeczko-bajanex-julka-8-kolorow-olkusz-i1471222481.html- to jest ta biel transparentna i ten model tez mi sie podoba, patrzylam tez na tego sprzedawce http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-140x70-i-komoda-producent-i1459782857.html ale lozeczka sa bez szuflad a to co jak co jest oszczednosc miejsca, bede musiala podzwonic i zapytac czy jest mozliwosc zakupu szuflady ale cena wydaje mi sie bedzie podbna jak to lozeczko PASO DOBLE. dylemat, dylemt, cholera jakbym innych problemow i Was jeszcze tym zadreczala.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×