Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

malwiska ja na twoim miejscu bym własnie to powiedziala lekarzowi w prost. ze ty po tym co przezyłas nie masz checi rodzic naturalnie, ze sie boisz o swoje dziecko i tyle. Powinien to wziac pod uwage!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogę zacytować jego słowa na własnie takie moje słowa-poród porodowi nie rózny droga pani-to ze tamten trwał 18 godzin o niczym nie swiadczy-ten moze trwac 2 godziny.....i wes tu dyskutuj!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera Malwiska z tym to ja bym poszla do psychologa ze masz traume....jezusiu to ja sie Tobie kochana nie dziwie, mnie az wszystko zaczelo bolec i zrobilo mi sie slabo jak przeczytalam to co napisalas...... bede trzymac kciuki zeby dal ci to zaswiadczenie na cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuli - u mnie 35 tc, więc jeszcze trochę... I wolałabym żeby nic się nie przyspieszyło bo nie jestem gotowa jeszcze, te 3 tygodnie bardzo są mi potrzebne. Malwiska - kiedy wizyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiska, może to źle zabrzmi, ale może powinnaś podejść do porodu sn ciut bardziej optymistycznie? Może tym razem pójdzie szybko i sprawnie? Tak jak to powiedzieli Wiosennej mamie, że ledwo podniedsie nogę i już urodzi :) A może gin zrobi Ci usg przed samym porodem żeby sprawdzić czy tym razem mały nie jest okręcony pępowiną? Zawsze też możesz myśleć, że to szczęście, że dziecko jest zdrowe i inne dziewczyny wiele by dały by urodzić sn! Ale i tak będę trzymać kciuki za pozytywne wieści u ortopedy! Ja laptopa bym się bała brać do szpitala, za to już tak jestem przyzwyczajona do korzystania z internetu w komórce, że to dla mnie nie problem. Gorzej jak nie będzie wi fi w szpitalu :/ Najbardziej przy porodzie boję się lewatywy, masażu szyjki no i wielu obcych osób, szczególnie jak będę rodzić tyle, że pielęgniarki będą się zmieniać. A planujecie dać pielęgniarkom coś w kieszeń dla lepszej obsługi? Ja chyba wyposaże męża w parę banknotów 50-cio złotowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALWISKA ja bym mu powiedziała ze niemam potrzeby sie przekonywac o tym i tylko cc wchodzi w gre coraz bardziej sie przekonuje jaqk piszesz ze chodzi mu kochana o kase ja bym zapytała ze zapłace ile trzeba i zobaczysz inaczej bedzie spiewał tak mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, oj jak czytam o tych porodach naturalnych to aż mi ciarki przechodzą, a sama w tym tygodniu zmieniłam zdanie (36 tc), miałam mieć cc a zdecydowałam, że spróbuję SN... Kupiła któraś z Was takie wałeczki http://allegro.pl/show_item.php?item=1467912616 na wczesnych stronach poruszałyście ten temat, ale raczej jeszcze przed zakupami. co myślicie ? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale on nie chce gadac na temat cc-ja zapyałam wprost-ile???? to udał głupiego i stwierdził ze musi pobolec i będzie ok!no żesz kurwa mać!! a co facet moze wiedzieć o bólu porodowym?? awa-nie chcem podchodzić optymistycznie bo w zyciu róznie bywa-super jesli urodze w godzinę ale opcja druga-> ze nie po to powołałam dziecko na swiat by je niedaj boże stracic-a kto mi by pomógł gdyby Fabian np dostał przez to niedotlenienie jakiegos urazu?????? nikt......kazdy by stwierdził-ojj stało sie,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
judyta 10 mój synek nie cierpiał tego typu ''trzymaczy''...bo sie szarpał i wsciekał ze nie mogł się ułozyć jak mu było wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta :) bardzo dziękuję. Zdrówka Ci życzę i dużo wolnego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWA z całym szacunkiem ja juz tyle sie nasłuchalam o porodach SN ze ja np nie widze potrzeby zeby sie przekonac jak moze byc u mnie ja w swojej pierwszej ciazy 8 h miałam bóle i tylko 1,5 cm rozwarcia dla mnie cesarka jest jak wybawienie ja podziwiam rodzace naturalnie i to jest natura to wiem ale poprostu nie czuje potrzeby sie przekonywac o tym i kazda z nas powinna miec mozliwosc o tym decydowac a nie jak malwiska gryźc sie tym cała ciaze a teraz to juz wogóle nie myslec o dziecku tylko o cholernym lekarzu zaswiadczeniu ona juz tyle przeszła ze ja ja podziwiam serio i nie dziwie sie ze nie chce sie przekonywac ze tym razem bedzie inaczej MALWISKA wal z grubej rury do tego lekarza niema co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALWISKA ja bym zmieniła lekarza bo to sie nie miesci w głowie nie mysli o ciezarnej wogóle ani o jej potrzebach ciekawe jak on by spiewał gdyby ktos wsadził mu parasol w dupe i kazał wyjac rozlozony nie gadałby tak ze troche poboli alez sie wpieniłam za ciebie kurcze a ty rodzisz w panstwowym szpitalu? niema tam innego lekarza ? ja poszłabym do innego a co mi szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niechcem straszyc rodzących po raz pierwszy bo nie o to mi chodzi-moze poród to coś pieknego ale dla mnie juz zawsze kojarzył sie będzie niesty zle...tak sobie ze mnie zakpiła MATKA NATURA i dała mi popalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety u nas tylko państwowe-do prywatnej kliniki mam 400km...no coments.. a lekarza moge zmienic ale czy teraz na te 5 tyg warto-no w sumie warto ale są ludzie i taborety-teraz pojade na te wizytę u ortopedy a po niej znów prywatnie-do ordynatora szpitala-mus nie ochota!!i dreczy mnie to-bo zamiast sie cieszyć ze zostało ok 5 tyg a nawet mniej bo czasem poród wychodzi szybciej-przed terminem to ja gryze pazury do krwi z nerwów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALWISKA mi natura bardzo nie dala w kosc a mimo to nie chce sie sprawdzac absolutnie ja tez nie chce straszyc tutaj nikogo ale wiem swoje znam wiele przypadków przy porodach naturalnych i to w terazniejszym czasie ze poprostu brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz MALWISKA własnie chciałam zaproponowac ordynatora szpitala zebys sie zgłosiła w ostatecznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka, szczerze mówiąc to nie rozumiem tego jak twój lekarz podchodzi do pacjentki. Moim zdaniem u Ciebie są wskazania do cc. Ja zamierzam rodzić SN ale jakby były jakiekolwiek przeciwskazania, co zawsze może się zdarzyć, to od razu decydowałabym się na cc i z tego co wiem mój lekarz prowadzący sam wykonałby je lub zlecił. Także masz racje, że zamierzasz sobie załatwić to inaczej.Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja obejrzałam sobie na polsacie "50 pierwszych randek".3 raz ale co tam.Komedie romantyczne pozytywnie mnie nastawiają do życia. Ditta, Mamuli fajnie, że podoba Wam się mój brzuszek-piłeczka, która czasem nieźle podskakuje razem z moim synkiem:D.Dzięki za miłe słowa:). Dobrej nocki dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mama .. standardowo trzymają 3 doby po sn, bo po takim czasie nfz placi szpitalowi za pacjenta. Ale mozna sie wypisac szybciej na wlasne życzenie. W wielu krajach praktykuje sie porody ambulatoryjne, gdzie wychodzisz z dzieckiem po paru godzinach, w Polsce też są juz takie placówki http://www.lekarz.com.pl/porod_ambulatoryjny.html ale oczywiscie nie są darmowe. Ja sie nawet zastanawialam nad szybsza ucieczka ze szpitala.. ale to moje pierwsze dziecko i nawet jak bedzie wszystko ok to pewnie bede potrzebowac jakichs wskazówek dotyczacych pielegnacji. Malwiska - a nie pamietam.. próbowałaś do psychologa isc po jakieś zaświadczenie? Przecież taka trauma to powinno być wzkazanie do cc. Zresztą przebieg porodu tez zalezy od nastawienia matki a jak masz miec dobre skoro bedziesz w takim stresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzisiaj tłusty czwartek, objadamy się? Oczywiście dziewczynki z dietą muszą dzisiaj zapomnieć o pączkach, ale już niedługo - odbijecie to sobie, np w święta Wielkanocne! malwiska - jak z cc nie wypali to może rozważ indywidualną opiekę położnej? wg mnie taka opieka ma wiele plusów przede wszystkim ktoś wykwalifikowany jest cały czas przy Tobie i może odpowiednio szybko zareagować w razie ewentualnych komplikacji + przyspieszyć cc jeśli zajdzie potrzeba mimo prób urodzenia naturalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja powoli wstaje, bo szykuje się na zakupy. Kupię w Tesco górę pączków:D Tak się zastanawiam, czego będziecie używać do podmywania po porodzie? Ja kupiłam tantum rosa, ale nie wiem jaki płyn wybrać, czy musi być specjalny? Miłego dnia i smacznych pączków, a diabetyczkom buziaki na pocieszenie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj Gin powiedział mi ze moge spaśc na kwiecień z terminem. Więc chyba zawitam u was częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj smażyłam oponki serowe. Wyszły super.Zrobiłam 40 szt a zostały 4 szt. Mój synuś nie mógł się nimi najeść było mi bardzo miło. Zaraz też idę po pączki. Dziś zamierzam się ich najeść do syta. Zobaczymy jutro co wykaże piątkowa waga he he. Też nie mogę się zmobilizować i spakować torby. Ja nawet nie wszystko mam kupione. No nic trzeba się zebrać wreszcie i iść na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. Witam Wszystkie Mamusie !! Zajrzyjcie, i sprawdźcie !! Za grosze mnóstwo firmowych ubranek niemowlęcych !! http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=19246712 ***pajacyki pakowane po 7 sztuk od 17.99 ***7pak body od 13.99 *** sukienki *** zestawy dżinsów, bluz ***buciki ***kurteczki ***kombinezony SPRAWDŹ !!! http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=19246712 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,a Ja ruszam z pakowaniem się do szpitala:)wczoraj wszystko przeprałam poprasowałam i pakuje się czas najwyższy bo róznie bywa.A jak u Was z pakowaniem?Jutro mam wizyte,a wczoraj robiłam jeszcze wynik na odczyn coombsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie-uff ale miałam do nadrobienia!! Żaka-ja miałam w grudniu rwę kulszową,pojechałam do szpitala bo już nie mogłam chodzić,neurolog dał mi receptę na relanium i po kilku dniach puściło,mogłam brać też paracetamol ale neurolog twierdził że bez relanium nie puści,smarowałam sie też maścią ziołową kura-san z apteki i gin powiedział że mogę jej używać,wiem jaki bó jest straszny i niestety sam nie przejdzie a jak będziesz dużo chodzić to tylko gorzej bedzie. Malwiśka-jeśli przyniesiesz zaświadczenie od specjalisty że nie możesz rodzić sn to żaden ginekolog nie może cię zmusić do takiego porodu-on ma obowiązek honorować takie zaświadczenie!!!przeczytaj sobie w karcie praw pacjenta -rozmawiałam na ten temat z moim ginem bo bałam sie że jak trafię na kogoś innego to mi nie zrobią cc pomimo że mam wskazania.na twoim miejscu spróbowałabym i u ortopedy i u psychiatry jak się nie uda u jednego to może u drugiego.nie dziwię ci się bo ja też panicznie boję się porodu i już jak byłam w 5 miesiącu zaczęłam załatwiać kwity bo ze strachu spać nie mogłam. A_B -pisz co u ciebie?jak się czujecie z malutą? a ja zaraz po pączki lecę-więcej insuliny i nie umrę od jednego:)aż mi slinka cieknie:):))pozdrawiam was ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Malwiski
Malwiska, idz do lekarza psychiatry, opowiedz mu sytuacje, on da Ci zaswiadczenie o przeciwskazaniu do SN. Na topiku "Grudzien 2009" jest dziewczyna, Inaa, ktora na podstawie takiego zaswiadczenia miala CC. Jak chcesz to podpytaj ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Oj dzisiaj pączki i faworki pójdą w ruch. Nie będę się oszczędzać :P gorzej, bo jutro trzeba stanąć na wagę... ale to dopiero jutro, więc luzik :P Postanowiłam wyjść dziś w końcu z domu, bo kilka dni przesiedziałam jak dzikus jakiś. Mój S mówi, że jestem strasznie blada, więc spróbuję złapać troszkę marcowego słonka, może się uda :) Malwiśka próbuj do skutku. Nie wychodź od ortopedy bez skierowania. Trzymam kciuki! Ja oczywiście jeszcze nic nie prałam, a o pakowaniu torby nawet nie myślę. Jakoś tak wydaje mi się, że mam jeszcze dużo czasu i wszystko zdążę zrobić. Obym się tylko nie pomyliła :) Miłego i słodkiego dnia Brzuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×