Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

witam kochane, ja juz po pracy, zakupach i musze brac sie za porzadki tygodniowe... a powieki mam tak ciezkie jakby byly z kamienia, ale nie dam sie:) Tez zastanawialam sie czy nie zrobic psikusa swojemu facetowi ale jest w drodze na lotnisko i cholera wie co by sie stalo jakbym mu zadzwonila, a poza tym znajac swoje glupie szczescie to po takim zarcie faktycznie zaczelabym rodzic:))) wiec sobie odpuscilam:) Nikola strasznie dzis kopie, nie wiem co ja napadlo, w poniedzialek ide do szpitala na badania krwi, we wtorek do poloznej zrobic ten wymaz i zeby wymacala czy mala jest odwrocona prawidlowo-a nie wydaje mi sie zeby tak bylo, caly czas mam wrazenie ze co chwile jest w innej pozycji:) ja dzis na obiad robie mielone, nowe ziemniaki, salatka, za tydzien biore sie za pierogi ruski i za kapusta oraz grzybami, zeby pomrozic i nie myslec o obiedzie dla faceta jak pojawi sie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) oliwka86 faktycznie w drodze na lotnisko to już by była przesada;). mamuli, skoro maluch się rusza to wszystko powinno być ok. A rozmawiałaś z lekarzem? No taka piękna pogoda,a mi się nawet nie chce dupki na dwór ruszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Aaaanula - Gratulacje prawie trafiłaś w termin:) Ja kurcze nie wiem jak ten cały czop rozróżnic mam od kilku dni wydzielinę ale nie wiem już czy to po zdjęciu pessara czy to czop, trudno co ma byc to będzie. U mnie pogoda fatalna ale na szczęście nastrój lepszy. My to tylko teściową w konia zrobiliśmy, jechaliśmy z M po zakupy i po drodze zawieźliśmy jej pieska(taki z niego szajbus że nie może zostac sam w domu, bo była by totalna demolka a na podwórku pada)więc M wysiada z auta i krzyczy do tesciowej że zostawiamy pieska bo jedziemy na porodówke. O jeju teściowa w panice biegnie do auta dziecko tylko trzymaj się, ja właśnie o Tobie myślałam itd....no to ja na to prima aprilis!! myślałam że mnie wzorkiem zabije hehe:) Oliwka ja łóżeczko mam chyba od miesiaca skręcone wietrzyłam je na tarasie chyba przez tydzień bo tak cuchnęło farbami, niestety teraz to we wszystkim jest chemia więc lepiej to wczesniej rozłożyc i przewietrzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zew u mnie po porodzie z waga jest ok, tzn przed ciaza wazylam 59 kg, a teraz po ciazy waze 54 kg, Tyle ze bylam dzis u lekarza, bo robilam wyniki i wyszlo ze mam anemie, i w dodatku do tego wyszly mi hemoroidy. bol straszny i w ogole masakra... Z Ksawerym bylam dzis na kontroli u lekarza na patronazu, wszystko ok jest jak narazie. A u was jak tam????? Agneszka ja uzywalam ich od razu po porodzie i do tego na to mialam normalnie zalozone swoje majtki bo tak mi bylo wygodniej, i mi bylo tak dobrze. ja 3 dni po porodzie normalnie nosilam juz zwykle podpaski tyle ze takie bez tej siateczki, bo ja malutko krwawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, etka rozmawiałam z lekarzem. Powiedział, że jak się to jakoś bardzo nie rozkręca mogę czekać. Moja normalna wydzielina w pochwie teraz jest taka mleczna, a to raz na jakiś czas wypływa taka "glutowata" z kolorem, dlatego myślę, że to czop. Skurczy nie czuję. Tylko twardnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to chyba będę na szarym końcu!!!!! Jestem po dzisiejszzym KTGi zero skurczy. Nic się nie dzieje zupełnie nic teraz wizyta 4 kwietnia i ktg 5 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO PAŃ PO CC !!!
Witam. Mam planowaną cesarkę w przyszłym tygodniu chciałam zapytać panie po CC co z wodami płodowymi? Przy naturalnym porodzie same odchodzą a przy CC? Nie mam żadnych skurczy ani żadnego rozwarcia a szyja tez długa??? Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula8122 spokojnie. Moja przyjaciółka na wizycie u lekarza,tydzień przed terminem, usłyszała że nic się nie zapowiada,że na bank przenosi. Wieczorem odeszły jej wody. Nie ma reguły 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wody plodowe odsysa lekarz po wyjeciu dziecka. Wyjmuje też lozysko i czasem lyzeczkuje macice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za info! Jeżeli chodzi o dzisiejszy dzień PA to mnie już dawno mąż przestrzegał, żebym sobie jaj nie robiła, że rodzę ;) Za to udało mi się go nabrać na coś innego :) Pierwszy raz od paru lat ;) U mnie teraz super pogoda, słoneczko ładnie świeci.. już się nie mogę doczekać kiedy będę wychodziła z niunią na spacerki. Mamuli "glutowata" wydzielina to jak najbardziej czop. Ja też już mam łożeczko dawno złożone. Dzisiaj zamówiłam dywan do pokoju malutkiej. Zostały mi jeszcze tylko te literki :> Stwierdziłam też, że nie będę się bawić z fioletem i kupiłam ten octenisept do pępka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO PAŃ PO CC !!!
Zew - dziękuję za odpowiedź :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nikola
bedziesz robic,mrozic pierogi z kapusta i potem bedziesz jadla kapuche karmiac cycem ?? a co z kolkami ? nie boisz sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Wpadlam sie przywitac:) Ja dzisiaj nabralam mame ze na ostatnim usg wyszlo ze bedzie dziewczynka, a od poczatku caly czas mowilismy ze za kazdym razem potwierdza sie chlopczyk:) Co do kg, to ja ich troche mam:(zawsze bylam szczupla 50kg przy 168,a teraz sporo przytylam, i mam nadzieje ze dojde szybko do siebie, na szczesie nie zrobily mi sie rozstepy,ale troszke cellulitu na udach:( ja lozeczko takze mam zlozone juz od miesiaca,ale "nie ubrane" we wtorek ide do poloznej, jesli bedzie mozliwosc tz szyjka gotowa to zrobi mi jej masaz:)chyba ze malutki zdecyduje wczesniej sie pojawic:)chcialabym tylko do 10 urodzic i nie przenosic. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do żaka
a Ty psa nie możesz zamknac w łazience ,tam raczej szkód nie narobi...a swoja droga jak sie nie wychowało psa to sie ma teraz strupa na głowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprilis ja w ciąży też nie miałam rozstępów teraz jak brzuszek mi schodzi to mi się pojawiły takie malutkie, smaruje masuje, może ich się pozbędę - tzn nie będzie ich widać i nowe się nie zrobią. A już się cieszyłam że w ciąży nic mi nie wyszło. Mam nadzieję że Ciebie to ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P. ORANGE wrzuc na luz mój pies jest szczeniakiem, a gdzie go zostawiam moja sprawa,a moj pies zapewne ma więcej kultury niż Ty. agneszka -niezły filmik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
issaabel a w cizay smarowalas brzuszek?pewnie tak,ja od poczatku uzywam kremow i oliwki pod prysznicem ale nie mam pewnosci ze mnie to nie ominie:(ta mustela jest ponoc dobra jak juz sie pojawia,wiec chyba ja kupie. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nikola -ja wyraznie napisalam ze bede robic pierogi zeby NIE MYSLEC O OBIEDZIE DLA FACETA....nie naraze dziecka na kolki, bo dla siebie planuje diete dla karmiacej... radzilabym czytac ze zrozumieniem :) dziewczyny w takim razie tez skrecimy lozeczko, zeby je wywietrzyc:) co do wagi to ja mam 70 kg zaczelam od 62 kg, normalna waga dla mnie to 58-57 kg a mam 168cm, ponizej tej wagi wygladam okropnie, raz doszlam do 51 kg to znajomi podejrzewali u mnie anoreksje, taka mam budowe, wiec jak tylko mala przyjdzie na swiat to spacerki, lekkostrawna dieta+ karmienie piersia i napewno zejde do 60kg, a gdy Nikola bedzie miala 2 mies to z rana bede gonila na silownie, mleko bedzie odciagniete w lodowce, a tatus na 2 godz zajmie sie cora:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję serdecznie za pamięć :) jestem, jestem... ale niestety nadal 2 w 1. Dzisiaj byłam na ktg w szpitalu w którym zamierzam rodzić. badanie ok, wypuszczono mnie do domu. teraz mam przyjść w niedzielę. Mam rozwarcie na 1 cm.... stan szyjki 2/1/1.... ale jestem po ciężkiej nocy i mam nadzieję, że jednak urodzę bez wspomagania... Czy Was też te skurcze przepowiadające budzą ze snu? u mnie są coraz bardzie bolesne... tzn. bardziej odczuwalne niż dotychczas, w nocy prawie nie spałam bo stawały sie regularniejsze co 20 min, no i od rana mam lekką biegunkę... Mała natomiast zachowuje się jakby chciała przebić skórę na brzuchu.... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprylis cały czas smarowałam i teraz też smaruje i będę tak jak zalecają do 3 miesięcy po porodzie, ale wiesz życzę Ci żebyś nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judytka ja nadal nie potrafię odróżnic skurczy ale dziś i wczoraj właśnie w nocy chwytał mnie kilka razy ból w podbrzuszu taki podobny do miesiączkowego w dzień sporadycznie i nie wiem czy to skurcze,czy coś innego, ja ruchów małej czuje coraz mniej. ale cichutko dziś na forum. kładę sie spac dobranoc kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych rozstepow kochane, to czasem jest tak ze na rozciagnietej skorze brzuszka ich nie widac, dopiero potem jak dzieciaczek wyjdzie to sie uwydatniaja, ale jezeli bedziecie dreczyc jem masazem i kremikami to stano sie praktycznie niewidoczne, wydaje mi sie ze skora potrzebuje czasu na odzyskanie jedrnosci, badzcie dopbrej mysli, ja tez sie boje zeby sie nie pojawily, mam jeszcze miesiac...... tez czytalam o tej mustelii, napewno ja zakupie:) pamietajcie tez o piersiach, ja musze poczytac czy sa jakies preparaty ktore mozna stosowac podaczas karmienia, a jak zaden mnie nie przekona to pozastaja natryski zimno-cieple i masaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaka ale to początkowo takie bóle, jak dostałam kroplówkę to właśnie takie bóle miałam na początku jak miesiączkowe w dole brzucha, a potem doszły krzyżowe, ale to już później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha pytanie do tych mam ktore juz spaceruja.....jak scielicie w wozeczku?, macie jakies spiworki, kocyki, specjalna posciel do wozka. w sumie Nikola urodzi sie koncem kwietnia ale tutaj maj to tak ja pocz kwietnia w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz....niedlugo......
kolejnh dzien czekania za nami ehh ale nuda ,ciekawe kiedy dol mi przejdzie..zauwazylam dzis ze jak caly dzien leze mam wrazenie ze mala jest wysoko,jak caly dzien w ruchu czuje kopy bardzo bardzo nisko.,czego nie ma po dniu lezakowania.wniosek-zaczynam sie ruszac,roznica jest ogromna i szybciej czas leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj miałam strasznego dola,lekka biegunkę,niewielkie skurcze i sama się nakręcałam... Dziś jeszcze w dwupaku,samopoczucie lepsze,do dziś zdążyłam już prawie wszystko porobić i przygotować(zostały mi drobne rzeczy do zrobienia w domu).Nie mam zamiaru się zajeżdżać,muszę trochę wrzucić na luz,a w takim razie pewnie mała przyjdzie planowo(21 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy pierwszą wyprawę za sobą - co prawda do lekarza, ale zawsze :) do najłatwiejszych to nie należy, oj nie... za to wiem na pewno że stelaż wózka mieści mi się do bagażnika ufff. Za to przypinanie fotelika to jakaś masakra. Rany, może kiedyś to ogarnę. Ja w ciąży smarowałam brzuch Mustelą, teraz też mam Mustele, ale czasu brakuje na smarowanie. Dzisiaj cudem wymodelowałam włosy. ale umalować się porządnie już nie zdążyłam... mam nadzieję że niedługo lepiej będę gospodarować czasem. Podziwiam wszystkie mamy które mają więcej niż jedno Szczęście w domu :)))) Zaka - wg mnie skurczy porodowych nie da się z niczym pomylić. Są po prostu inne, no i na większą skalę. Przed nie byłam sobie w stanie nawet tego wyobrazić. Nie otwiera mi się ten filmik... Agneszka - tak, te podkłady bella dają radę, pomimo braku paska. Ja używałam razem z majtkami jednorazowymi Babyono. I fajnie się sprawdziły. Chyba w sumie zużyłam 4 paczki tych podkładów, bo były duże, wygodne i miały naturalną powłokę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×