Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Dziewczyny nie doczytałam wszystkiego bo mam dziś zabiegany dzień. Szykuje przyjecie urodzinowe- niespodziankę dla mojej mamy i cały dzień spędzam w kuchni, ale są już ciasta, tort, sałatki, jeszcze sernik został :) Dzieci mam już pokąpane całą trójkę i 2 ogląda bajki z trzecia śpi. Cały dzień dziś spędzili na podwórku. Maluchy w piaskownicy, a Karusia spala w wózku na tarasie. Nie trzeba jej wozić jak na razie. Śpi sobie smacznie bez bujania. Chciałam Wam polecić kropelki. Są piekielnie drogie :( ale u nas się sprawdzają, tak mi się wydaje bo zużyliśmy cale opakowanie i niby mała się tam po pręży ale to trwa chwilkę i jest spokój. Kropelki nazywają się Bio Gaia i kosztują około 40 zł za buteleczkę, która starcza na tydzień, wiec tanie nie są niestety :( Ale można zapytać pediatry o próbkę bo my dostaliśmy je właśnie od pediatry, a teraz już kupiliśmy kolejne opakowanie. Oliwka gratulacje :D Miłego wieczoru życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Oliwka gratulacje tylko pozazdroscic takiego ekspresowego porodu. Dziewczyny nierozpakowane ja w zeszlym tygodniu trzy dni pod rzad slyszalam ze nic sie nie zapowiada,ostatni raz w srode a w nocy zaczelam miec pierwsze skurcze:) Przyznam,ze ja dzisiaj mam kryzysowy dzien,emocjonalna hustawka... Malutki jest grzeczny w nocy 3 razy karmienie,bylismy dzisiaj zbadac boziom bilirubiny mam nadzieje ze spadl. Pozniej dodam zdjecia:) tymczasem pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka gratulacje i witamy w gronie Mamusiek :) Martka, Moją Malutką też bujanie usypia. Zazwyczaj jak się ubieramy to jest krzyk, dopóki nie pobuja ją w wózeczku. Jest strasznie niecierpliwa. Wiosenna Mamo ale jesteś super zorganizowana :) U mnie na razie wszystko dyktuje Madzia, dziś śniadanie zjadłam przed południem, bo było wpierw karmienie, odbijanie, przewijanie potem znów dokarmianie, odbijanie ... :) ale przez to kg lecą w dół. Zgubiłam już 12, jeszcze zostało 3 kg. Powiedzcie, kiedy idziecie na usg bioderek? Pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka, gratulacje! Ale ci się poszczęciło mieć taki poród i to tak niespodziewanie :) Mój mały znowu wisi na cycu, co go odloze do wózka zaczyna płakać i chce jeść więc pewnie noc mam też z głowy:/ Współczuję wszystkim kolek, oby szybko przeszły! Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do Zew;) mala zaraz po porodzie przysala sie do piersi na ok 2 godz. Potem sen 6godzin i sporo zwrocila;(biedactwo, juz 2 smolki zrobila,spi nadal,jeszcze nie karmilam od rana. polozne mowia ze to normalne, ze mala jest zmeczona i jutro bedzie ok,ze najw jest zeby Nikola przybrala na wadze bo ulewania sa normalne;) ale mi jest jej tak zal....opieke mamy super,dzis na obiad ziemniaki z wody i got marchew,nie solilam..nie zaszkodzi? Mikolajka,ja jestem w szoku, bo nast sie na 29.04..akurat wczoraj kupilam bluzki do karmienia,wanienke,ogarnelam dom i ta fasola(bedzie dzis dla gosci na pepkowke) same zbiegi okolicznosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka, wszystko w porzadku, dzieci wymiotuja po porodzie jeszcze wodami plodowamy i w 1 dobie spia prawie caly czas i prawie nic nie jedza. Mialas piekny porod, wyluzuj. Dasz sobie swietnie rade! Odpoczywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady mamy
drogie mamy, serdecznie zapraszam wszystkie z was do odwiedzin na stronie www.poradymamy.com.pl przydatne wskazówki, ciekawe artkuly czekamy na wasze komentarze i pomysly...mozemy razem stworzyc fajna stronke o mamach i dla mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka gratulacje i dla pozostałych również ;) a mnie szlak trafia... termin był na wczoraj w czwartek, niedzielę i wtorek ktg. 0 skurczy. Wczoraj dodatkowo mili mi na oddziale zrobić usg i powiedzieć co dalej i kiedy na oddział. Jak powiedziałam że ja na to usg a miał mi je zrobić ordynator, to on tylko spojrzał na mnie i spytał kto mnie kierował. Jak mu odpowiedziałam, to kazał mi przyjść wtedy jak będzie tamten doktor i centralnie mnie spławił mówiąc że dziś usg nieczynne!!! ciekawe jakim cudem może być nieczynne usg na oddziale? !!! Wkurzył mnie ale wyszłam bez słowa. Jutro jadę znowu i chyba zrobię awanturę, bo mam już dosyć wszystkiego. Wszystko boli, gniecie, ciężko mi a oni mają to w dupie za przeproszeniem, bo ordynatorek nie chciał ruszyć swojej dupy żując obleśnie gumę podczas rozmowy ze mną. I ogólnie jestem wściekła, że większość już ma i to nawet przed terminem urodziło a ja dalej nic. I nawet Oliwka, co "sapała" że urodzi ostatnia już ma dzidziusia a ja dalej nic ;p z każdym się kłócę, płaczę, jest mi smutno... nie wiem już co z sobą zrobić ;/ Wy piszecie o karmieniu, kupkach a mnie skręca z zazdrości... Zaraz święta a ja dalej nic ;/ a najgorsze jak każdy pyta co ja tu jeszcze robię, bo przecież już powinnam rodzić ;( no nic, wyżaliłam się to zmykam dalej się dołować ;/ miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evve-dziękuję za odpowiedz:)zobaczymy jak to ze mną bedziemoże po porodzie coś się zmieniło?za 2 tyg idę do gina. oliwka -cudny poród gratuluję! a moja mała wczoraj strasznie płakała i nie wiedziałam co się dzieje,kolki nie miała więc wybrałyśmy się do pediatry a tam-skierowali nas do szpitala na obserwację=spedziłąm noc przy małej a dziś po gruntownym badaniu wypuścili nas do domu.uff co się zryczałam to moje. a jeśli chodzi o kolki.zachwalałam te niemiecki sab simplex a okazuje się że mają polski odpowiednik w postaci boboticu-ten sam skład w odrobinie mniejszym natężeniu.podaję tak jak te niemieckie-15 kropelek przed kazdym posiłkiem i kolek nadal nie ma:)co najlepsze są dosępne w każdej aptece i kosztują niecałe 13 zł,polecam-mają ładny zapach i maliinowy smak mała aż się oblizuje,grzecznie śpi i robi piękne wielkie kupy:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Serdeczne gratulacje dla Oliwki86,zaszalalas nie spodziewalam sie tak szybkiego porodu,bo i nic takiego sie niezapowiadalo-prawda?.Ja mam termin na dzien przed Twoim(28.04) i wlasnie Twoja sytuacja uswiadomila mi,ze lada moment zupelnie nieoczekiwanie moge i ja sie posypac. Moze byloby i lepiej,bo juz ciezko. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Przede wszystkim gratulacje dla nowym Mam! Oliwka - ale ekspres, pozazdrościć! W Twoim przypadku pewnie ta aktywność pomogła bardzo. Co do łażenia w piżamie - dziewczyny, na początku to chyba nieuniknione i nie można się tym stresować. Nawet Tracy Hogg, w swojej książce "Język niemowląt" niejako "zezwala" mamom na chodzenie w piżamie całymi dniami do 5 tygodnia po porodzie! Więc nie jest z nami tak źle, co? A dodam, że w mojej ocenie Tracy ma bardzo rygorystyczne podejście do życia i obowiązków przy dziecku, więc to naprawdę musi być norma te 5 tygodni. Jeśli którejść udało ogarnąć się choć trochę wcześniej to tylko trzeba się cieszyć. Ja pracuję nad wprowadzeniem rytmu dnia no i nad tym zeby robić coś poza opieką nad dzieckiem. Powoli, powoli... może obiadów jeszcze nie gotuję ale już mam czas je odgrzać, wstawić pranie czy zajrzeć do Was :) Wczoraj odwiedziłam Rossmana, i kupiłam na spróbowanie pieluchy Babydream. Faktycznie jak jest promocja to bardzo korzystną cenę mają te pieluchy. Teraz testujemy czy się sprawdzają tak jak pampersy. Kupiłam jeszcze milion innych rzeczy oczywiście - ale to pewnie efekt tego że brakuje mi wyjścia na zakupy :))) po tak długiej przerwie nawet zakupy kosmetyczno - chemiczne cieszą, ha! Moja mała na spacerach nawet daje chwilę posiedzieć na ławce. Może dzięki temu trochę sobie poczytam książek na spacerach, tego chyba najbardziej mi na razie brakuje. U nas wczorajszy wieczór ciężki, noc też słaba, poranek koszmarny. Oby się trochę uspokoiło, bo sąsiedzi chyba zwariują od tego płaczu, nie mówiąc już o mnie :) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamusia, nie dołuj się bo to i tak nic nie da. Musisz się uzbroić w cierpliwość. Wiem, że łatwo się mówi, ale i tak nie masz wyjścia niestety. Wykorzystaj ten czas na porządki przedświąteczne lub na odpoczynek i zbieranie sił na poród. Trzymaj się i nie poddawaj. Reszta zapakowanych też! Mój synek jednak ładnie przespał noc, jedną przerwę miał 4-ro godzinną i aż się wystraszyłam :) Ale za to jak nie urok to sra**ka - jak zmieniałam mu pieluchę i darł się jak zawsze, to zauważyłam jakby grubą żyłkę w pachwince, podejrzewam przepuklinę :/ Tą pachwinową leczy się tylko operacyjnie :/ Wspaniale po prostu jeśli to to :( Miłego dnia kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka gratulacje no normalnie zaskoczyłaś chyba nas wszystkie, a ja miałam termin przed Tobą a u mnie nic cisza, ale w sumie chce doczekać do 26 kwietnia i mam nadzieje że mi się uda, ale Ty miałaś ekspresowy poród super i gratulacje!!! pozdrawiam wszystkie mamusie rozpakowane i nierozpakowane....tym ostatnim chciałam powiedzieć już niedługo i my będziemy mieć swoje dzieciaczki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Oliwka - gratuluję:) Kamusia...teraz cisza...cisza..a za chwilę, takim expresem, jak Oliwka będziesz rodziła:) I się zaczną kupkowe sprawy:) Pogoda znów dzis przepiękna. Chciałabym już posadzić jakąś zieleninę na tarasie, ale nie mam czasu wybrać się i coś kupić. M kiepsko ogarnia 2 szkrabów w domu, a zabranie ze sobą Martyny kończy się wiecznym jej szukaniem, tak skubana upodobała sobie uciekinierski charakter zakupów. Chybą ją przywiąże do paska i wtedy spokojnie będę mogła zieleninę wybrać;) Na święta wybywamy z domu, więc odpada pichcenie - i całe szczęście bo chyba byśmy pizze zamówili. Zupełnie brak mi weny na świateczne gotowanie. miłego dzionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do AWA 666
Do Awa 666, Kochana bardzo Cie prosze o pomoc.Pisałaś, że Twój synek miał problem z oczkiem i przeszło mu po kropelkach. Moj dzidzius ma 2 tyg i praktycznie od tyg ma ropiejace oczko, tyle , ze ja mieszkam w UK i lekarz GP nie widzi w tym nic złego(kazał przecierać ciepłą wodą , tyle, ze to nie pomaga), byłam u prywatnie u polskiej pediatry , dała jakąś maśc ale tez nic z tego, powiedziała, ze do okulisty musze pójsc, ale niestety nie ma tutaj zadnego aby iśc prywatnie a GP skierowania nie chce mi dać.Proszę napisz mi jakie steżenie% tych kropelek zapisał Ci pediatra, i ile razy dziennie, ile kropelek wkrapiałas jednorazowo i jak długo je stosowałaś. Moze pomogą, dzidzius jest za mały na podróż samolotem do Polski. Dziewcyzny, docencie lekarzy w Polsce.Tutaj jest tragedia, cala ciażę chodziłam prywatnie do polskiego ginekologa, inaczej urodziłabym w 20 tyg, co dla mojego gp i połoznej było normalne:(((( Awa z góry dziękuje Ci za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentina
Witam, jestem studentką V roku Zarządzania i Marketingu oraz mamą niespełna dwuletniej dziewczynki. Proszę o wypełnienie poniższej ankiety, która jest anonimowa i będzie służyć do celów naukowych. W swojej pracy magisterskiej badam wpływ reklamy na decyzje konsumenckie młodych matek i kobiet w ciąży. Ankieta adresowana jest do kobiet w trakcie ciąży i mam dzieci poniżej 2 roku życia. Dziękuję za pomoc! http://www.tinyurl.pl?jmIDYwGM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta organizacja czasu jest trudna jedynie na poczatku. Już po 1 mcu pewnie dacie sobie rade i zajmowac się szkrabem i posprzatac, i ugotowac obiad i zrobic zakupy. A tak w ogole to przy drugim dziecku zastanawiam się co ja robilam z jedym dzieckiem z tym wolnym czasem, ktory teraz musze poswiecac starszakowi... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka -Gratulacje no i sie doczekłaś maleńkiej istotki:) Porody miałysmy podobne ale ja niestety cała popękałam od tego szybkiego tępa. U mnie też słabo z organizacją ale dziś nawet łazienkę posprzątałam poprasowałam i powiesiłam pranie no i udało mi się tu zajrzec więc uważam to za mój sukces:) W świeta jestem zdana na babcię która lubi pichcic więc gotowanie odpada - i całe szczęście. Była dzis u mnie położna środowiskowa i mała ładnie przeybiera na wadze ale potwierdziła że w szpitalu na porodówce była źle zważona i pewnie wage urodzeniową miała mniejszą niż nam podano(poprostu błąd pomiaru wagi). No ale do czego zmierzam wytłumaczyła mi jak karmic i mała śpi już prawie 3 godziny a wczoraj było co godzinę karmienie. Otóż jak karmię i ona po chwili wypluwa pierś mam chwilę odczekac i na nowo przystawiac potem od razu druga pierś ciagle pobudzając przy tym dziecko żeby efektywnie ssała i nie podsypiała przy tym no i jak widac pomaga jak narazie:) Kobietki damy radę zobaczynie jak szybko zlecą nam te pierwsze miesiące napewno szybciej niż końcówka ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do do AWA... mojej małej oczko tez ropieje i pediatra kazala przemywac 3 razy dziennie odwarem za swietlika lekarskiego. Nie wiem czy w UK da sie to kupic, ale poszukaj bo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do awa 666 odnosnie ropiejacego oczka,przemywac roztworem soli fizjologicznej,od zewn,kacika do wew.Masowac kanaliki łzowe(bo to one sa zatkane)od kacika oka w dol do skrzydelka nosa.Oczka moga ropiec nawet 4 pierwsze tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis miałam zdejmowany szew i potem pojechalismy do urzędu sc żeby zgłosic ojcostwo i zarejestrowac dzidzie Łukasz wybrał drugie imie wiec jest Maja Otylia. Mimo, że jest troche za wczesnie na wyjscia musielismy mała zabrac bo to w przypadku niemałżeństw trzeba razem byc a nie udało nam sie załtwic przed porodem jak planowalismy. Na szczescie temperatura na dworze jest niemal taka sama jak w domu. Szkoda mi w świeta siedziec, myslicie że mozna mała szybciej zaczac brac na spacerki? dwa tyg kończy 26.04 wiec zgodnie z zaleceniami dopiero 28go mogliybsmy na pierwszy spacer isc. ogolnie to rozpiera mnie energia , nie pamietam kiedy tak mialam. Pewnie dlatego że w szpitalu zostawilam 9 kg a do dzis zeszły kolejne 4 :) Weim że to te najłatwiejsze do pozbycia sie a zostało mi jeszcze prawie drugie tyle. Ale to uczucie nagłej lekkosci jest super. Nosze gorset poporodowy, brzuch sie prawie juz wciągnął, chociaz troche jeszcze skóry zostało. Nie wiem czy moge juz zaczac stosować balsamy ujedrniające, zeby jakos nie zaszkodzić ranie po cc? My świeta spedzamy we trojke, cos tam ugotujemy ale bez cisnienia- lepeij sie nacieszyc takimi kameralnymi swietami bo nie wiadomo kiedy znow bedzie okazja. Czytam wlasnie jak zaczac nauke czytania u noworodka, mysle że jak nauczy sie przez zabawe to potem nie bedzie musialo meczyc sie w szkole. Ja czytałam i pisałam jak miałam 5 lat i powiem szczerze że to mi oszczedzilo stresow bo uczyłam sie dla przyjemnosci a nie dlatego że kazali. zaczne od trzeciego tygodnia kiedy dzidzia bedzie w stanie juz na kilka sekund skupic wzrok. Pozdrawiam przedświątecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa forumka
Evee wle ty masznawalone pod deklem-weśsie zastanów-zaczniesz uczyc dziecko jak skończy 3 tyg????kobieta ty siebie czytasz/???biedne dziecko boże... walnij sie w łeb bo zdrowo maszpod kopułą widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe... poprostu czułam ze taki wpis sie tu pojawi :) Oczywiscie wynika to z pewnej niewiedzy. Dla dziecka gdzies tak do 18 miesiaca zycie zabawa i nauka to jedno. Ono wlasciwie cały czas sie uczy, tylko to nie jest uczenie, które my kojarzymy ze szkoły a takie, ktore ni wywołuje stresu i pomaga go zaoszczedzic w przyszlosci. Nie jestem jedyna mamą na świecie ktra tak robi i jest to poparte wieloma badaniami. Naczytałam sie juz sporo o tym od wczoraj a także opinie matek, ktore spotykaja sie z taka reakcja jak twoja. Mozesz myslec i pisac co chcesz.. mozesz tez pozwolic zeby twoje dziecko uczyło sie wszystkiego w szkole, pood naciskiem nauczycieli i dla ocen... ja naucze je przez zabawe. i 3 tygodnie to odpowiedzni moemnt na zaczecie takiej zabawy, oczywiscie trzeba wiedziec jak to robić. Polecam zagłebić się w wiedzę przed wypowiadaniejm na jakikolwiek temat. Taka jest moja decyzja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez edukuje moja mala. Pokazuje jej plansze dydaktyczne. Na razie czarno biale. Widze ze ladnie skupia na nich wzrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsza jest ta bezsilność gdy mały ma kolkę niewiadomo jak mu pomóc gdyż nic nie działa. Ma dopiero parę dni a kropelki mozna podawać dopiero od miesiąca. Dziewczyny może są jakieś krople nak olkę które można podawać wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie:) jak tam sie sprawdzacie w tej roli? mi sie bardzo podoba:) teraz Nine od uczam spania z nami tylko w lozeczku hehe bo sie ksiezniczka za bardzo przyzwyczaila:) troche jest placzu ale wiecej placzu jest przy robieniu kupki bo ma bardzo duzo gazow i zeby sie ich pozbyc placze bardzo... dzis kupilam taka specjalna herbatke planteks to sie wsypuje do mleczka do butelki i na wieczor daje dziecku i podobno spi cala noc bez plakania i bolu...nie wiem tak moja mama mi powiedziala i dzis zobaczymy. 29kwietnia jedziemy na szczepienie bo teraz tydzien temu bylysmy ale mala miala ze niska wage do szczepionki... karmie ja piersia i dokarmiam butelka bo jak gdzies musze jechac to nie ma mleka i postanowilam kupic w proszku...zmiana mleka tez jes trosze dokucza ale jest bardziej najedzona i rzadziej budzi sie w nocy. a u was jak tam? 7 maja mamy chrzciny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dziękuje za słowa otuchy jesteście kochane!!!!!!!!! u mnie jeszcze gorzej pojawiły sie mega kolki maluszek albo spi albo krzyczy jak by go ze skóry obdzierali az serce mi peka z tego wszystkiego pojechaliśmy z nim do lekarza wieczorem bo myślałam ze moze to ucho lub pęcherz lekarka zbadała i stwierdziła kolka przepisała krople i zmiane mleka na bebilon pepti na recepte !!! Dzisiaj zjadł je ładnie ale płacze dalej jak sie obudzi, padam z nóg ,spi mi tylko na rekach lub na brzuchu !!! Dziewczyny jesli ominęły wasze maluszki kolki to tylko sie cieszyć to jest cos strasznego!!! pozdrawiam i miłego wieczorku zycze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvvve kochana ja dzis juz byłam na pierwszym spacerku a urodziłysmy tego samego dnia myślę że spokojnie od przechadzki koło domu takiej 15 minutowej możesz już śmiało zaczynac. Co do edukowania maluchów popieram koleżanki dla dziecka to zabawa. Ja nawet zamierzam od 6 miesiąca chodzic na zajecia angielskiego dla niemowląt. Są w formie zabawy tzn. słuchanie piosenek, bajek dziecko male jak osłucha się obcego języka to ponoc jak zacznie mówic to obcy jezyk nie bedzie dla niego problemem. Ale super mamy pogodę oby jak najdłużej się utrzymała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×