Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Lolita, Szpilka GRATULACJE! Mikołajka trzymam kciuki! A mi w szpitlu dawali ibuprom. Mam też go w domu i jest napisane, że 'przenika do mleka matki w niezncznych ilościach i nie są znane przypadki działań niepożądanych u niemowląt', także jest dozwolone stosowanie u mam karmiących piersią. Moim zdaniem stanowczo bezpieczniejszy niż polopiryna. Wiosenna mamo, ja też nie mogę dodać zdjęć do glerii.A takie fajne wybrałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tylko wpadłam się pochwalić, że i ja mam swoją Zuzię w końcu przy sobie. Dziś wyszłam ze szpitala urodziłam w lany poniedziałek ;p mała waży 3500 54 cm rodziłam naturalnie jak możecie dopiszcie mnie do tabelki jutro może skrobnę coś więcej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kupiłam kremik bambino ochronny. Jest od pierwszych dni życia i ma faktor 4. Kremik chyba troszkę zapomniany, a naprawdę dobry i tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Gratulacje dla nowych mamusiek !!!:) Ehh ostatnio ciężko mi znaleźć czas żeby cokolwiek napisać. Jak już uda mi się przeczytać co tam u Was i chcę coś napisać to mała się budzi... Moja też wybudza się przy ubieraniu.. Ale jak już ją włożę do wózka taką poubieraną to się uspokaja...na szczęście spacery bardzo ładnie przesypia... Ja mam kremik z filtrem z Nivea. Ditta wygląda na to, że pozbyliśmy się tego paskudztwa. Ale zdecydowanie skuteczniejszy jest ten fiolet. Mikołajka trzymaj się!!! Już niedługo będziesz tulić Dominisia🌼 Ditta jaką huśtawkę zakupiłaś?? Moja malutka też już zaczyna wodzić oczkami...chyba też zakupię jej tą karuzelę. Dzisiaj kupiliśmy nianię z monitorem oddechu... Miłego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulka, to my w jednym wieku, bo ja 30tke miałam w niedziele :) też nie wyprawiałam. Ja mam majtki z pasem poporodowym. Pas jest spoko - zwlaszcza po cesarce, pewniej sie czuje... chociaz blizna ladnie zagojona to czasem np jak kaszle - mam leki że cos tam peknie. Oczywiscie to tylko kwestia psychiki. Jesli chodzi o wciaganie brzucha - nie umiem okreslic na ile pas pomaga, mam nadzieje że jeszcze cos zdziała bo skóra na brzuchu została, choc nie mam rozstepow ale jest zflaczała. Jesli chodzi o ciężary to nie oszczedzam sie juz wcale - jestem 15 dni po cesarce. Nie wiem kiedy moge zaczac cwiczyc brzuch - jutro zapytam polożnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) U nas masakra coraz gorsza z tymi kolkami, nawet zastanawiam się czy to są kolki, diete mam dobrą bo konsultowałam w poradni laktacyjnej nawet jablko na 3 dni odstawiłam, generalnie jem tylko gotowane mięsko głównie indyk, a do chlebka pieczone, i nic poza tym. Byłam u pediatry i tez duzo nie pomógł, koleżanka przywiozła mi dziś sab simlex i już 3 x podałam ale narazie czekamy na efekt. Jak nie przejdzie do piątku jadę zrobic jej posiew moczu, bo mam jakies dziwne obawy, nie wierze że kolki trwają cały dzień a u nas niestety tak jest!!! Zew podaję namiar : www.rewianka.pl oliwka tak robimy masaz po kąpieli oliwką zaczynamy od główki,ramionka, kończyny, brzuszek potem plecki to ją troszke uspokaja musze kończyc bo znów się zaczyna ah mam nadzieje że to jednak kolki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaka, dzięki. Ja dziś mialam ciezkie popoludnie bo rozszerzanie diety zaczelam 3 dni temu od kawy, jakoś się tak slabo czulam i mialam ogromna ochote na kawke. No i chyba za szybko... Troche się placzu dziś nasluchalam. Wiosenna mamo, jeśli Karola ma wysypke i bole brzuszka a lekarz dal wapno to moze to jest skaza bialkowa na mleko. Dokarmiasz zwyklym mlekiem modyfikowanym, czy hydrolizatem? Czy w Twojej diecie jest cokolwiej mlecznego? Fenistil to srodek lagodzacy, ale wazniejsze jest zapobieganie, bo bez niego problem bedzie się ciagnal calymi miesiacami. Jak się male dziecko uczuli, to pozniej trzeba dlugo trzymac diete bezmleczna. Moja mala też cala wysypana na buzi i za uszkami, a jadlam tylko maslo. Odstawilam pod koniec zeszlego tygodnia i czekam teraz aż wysypka zejdzie. Maz mi znalazl w Almie maslo kozie. I pyszny serek owczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u nas przerwa na nocne karmienie. Mała poszła spać a ja się rozbudziłam... Agneszka - kupiłam tą co Mikolajka. Mój mąż chciał różową tak jak Wiosennej mamy ale wybrałam ostatecznie taką beżową. Już mam przesyt różowego :) http://allegro.pl/show_item.php?item=1579150246 Zaraz poszukam w almie tego serka koziego. Chciałabym coś nowego i bezpiecznego pojeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Jak tu cicho :-) u mnie wybila godzina zero,na dzis mam termin ale jakos nic sie nie zapowiada. Ciekawe jak dlugo maly nas przetrzyma hehe Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane jestescie , aja myslelam ze cos zle robie, u mnie dzis pogoda niefajna starsznie wieje!!!! wozka nie wystawie bo mi go przewroci, poza ty zauwazyla ze kola sa nie napompowane wiec lipa. moja budzi sie tylko raz w nocy na karmienie, ja sie budze czesciej bo ona mi mruszy i pojekuje przez sen-nie wiem czemu. zauwazylam tez ze stan czuwania wlacza sie jej o 21, pozniej jest juz senna, wczorajsza kapiel byla duzo spokojniejsza:) kikut niedlugo odpadnie:) Nikola tez zaczyna wodzic oczkami, tzn jak czasem biore ja sobie na poduszke i daje na kolana, kolysam zeby ja ululac w ciagu dnia, usypia mi, ja zaczynam ogladac tv, zerkam na nia a ona znow oczy otwarte szeroko, po czym je zamyka i szczela usmiech:))))) wczoraja mojemu M zrobila tak samo jak poszlam sie kapc wieczore, myslal ze ja ululal, zaslo mu sie, otworzyl oczy a ona szyderczo:) na niego patrzy i sie usmiecha...... Mikolajka trzymam kciuki:) moja jak narazie nie ma alergii, jem platki z mlekiem, maslo raz za czas i jest okei, tylko zastanawia mnie fakt bo na poczatku po karmieniu mi ladnie zasypiala i jak robila kupke to nie mruczala, nie prezyla sie, teraz jest na odwrot, czasem zakwili, zrobi sie czerwona, zaprze sie, zdenerwuje....kupe zrobi ..hmmmm a w szpitalu jadlam to samo co w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi od poczatku podawali nabiał i mleko w szpitalu i nic malej nie bylo. teraz dalej pije kawe zbozową z mała iloscia mleka i jem serki i nagle na jednym policzku wysypka no i te problemy brzuszkowe. Zew, myslisz że to od mleka? Dla kota kupowalismy takie z obnizoną zawartością laktozy jak był maly.. moze wystarczy zamienić na takie? Podaje od wczoraj tez delikol to zawiera laktaze czyli powinno poprawiac tolerancje laktozy.... tylko nie wiem czy uczulenie na mleko moze sie pojawic po 2 tyg mimo ze cały czas pilam? Byle tylko nie okazało sie w koncu ze mała jest uczulona na kota, on tez jest czlonkiem rodziny i nie potrafilabym go oddac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka od mojej cc minęło już 5 tyg, czuję się już dobrze. 2 tyg temu jeszcze czułam ból jak dźwigałam np zakupy ze sklepu i zawsze po tym musiałam poleżeć. Została tylko fałdka na brzuchu i ze 2 kg do zrzucenia. Byliśmy wczoraj na kontroli u ortopedy i Madzia dostała majtki ortopedyczne :( masakra, dodatkowy bodziec do płaczu. Ma je nosić na razie 20 godzin dziennie przez miesiąc. Najgorsze jest to że układam ją do spania na boczkach ze względu na ulewanie, a teraz to jest dziwnie z tą pieluchą bo albo ma nogę w górze albo jest skręcona :( biedulka. Nasza pediatra kazała przyjśc po skierowanie dopiero po 7 tyg, dobrze że sami poszliśmy prywatnie. Ortopeda powiedział że i tak za późno, bo z położenia miednicowego powinno przyjść się wcześniej. Mała ma delikatną dysplazję stawów biodrowych, ale podobno te majtki to i tak dają profilaktycznie wszystkim dzieciom z miednicowego. Ja też w święta pozwoliłam sobie na więcej i Malutka ma teraz zielone kupki, ale kolki od kilku dni nie było. U nas na spacerkach Mała lubi jak ją trzęsie, wtedy śpi, jak tylko się zatrzymamy to otwiera oczka. Jazdę samochodem uwielbia :) Czy z 2 miesięcznym dzieckiem można już pojechać na kilka dni nad morze? Najgorsza będzie trasa bo mamy ok 7-8 godz jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha propo obwislej skory. ja robie tak 1. pas neoprenowy http://allegro.pl/neoprenowy-pas-wyszczuplajacy-24cm-gwarancja-i1564736313.html ja mialam ten- http://allegro.pl/neoprenowy-pas-wyszczuplajacy-24cm-gwarancja-i1564736313.html swietnie wypaca(polecany na spacerki) a przez to skora staje sie jedrniejsza a tali wysmuklona-pozbywamy sie szkodliwych prodoktow pzremiany materii-toksyn zawartych w tluszczyku DZIEWCZYNY tylko nie za dlugo, lub noscie go pzy nieduzej aktywnosci fiz, bo jak spala sie tkanke tluszczowa to z do pokarmu dostaja sie szkodliwe substancje. 2. peeling z kawy, masaz szczypankowy:)szczypiemi, szczypiemy 3. maseczka kolagenowa do twarzy- jak klade na brzuch:) ja chwale sobie firme Clarena( maja tez fantastyczny balsam do biustu push-up) maseczki tej nie trzeba zmywac wchlania sie jak krem. 4. dac sobie troszke czasu i cierpliwosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o pasy poporodowe to najlepiej po 6 tygodniu po ciąży, bo ponoć taki ucisk może doprowadzić do wypadnięcia macicy :( Ja posiadam taki pas neopranowy, jeszcze przed ciążą owijałam się nim kiedy wychodziłam na spinning, rower albo lodowisko. Ale czy to działa? Fakt cielsko się poci, po założeniu sylwetka wydaje sie smuklejsza, pomimo, że się naowijasz ( mi nawet starczała na dwa razy :)) Po za poceniem się nie zauważyłam nic innego. Jedyne co było w tym fajne to fakt, że ciepło, bo cholerstwo nie przepuszcza powietrza, więc np. przy przejażdżce rowerem późną jesienią ogrzewa nerki :) Nie wiem czy jest sens się tym owijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ditta. Ja też raczej wezmę jakąś w kolorze uniwersalnym ;) Nasza mała dzisiaj też nam dała nieźle popalić...tak ją zaczęliśmy uspokajać suszarką, że aż suszarka się spaliła...i mamy kolejny wydatek.. Mam pytanko do mam po cesarce. Kiedy zaczęłyście nosić te pasy poporodowe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj też suszarka poszla w ruch. Ale jak chciałam wyłączyć to znowu wrzask, rety! Odciągnęłam trochę mleka - i ono jest prawie przezroczyste. Bardzo malo się zebrało tłuszczyku po odstaniu... Jeloonka - dzięki za maila. Czekam na przesyłkę z allegro - zamówiłam czapeczki - to nasza prawdziwa zmora! Nie mamy żadnej co ładnie osłania uszka, a do tego za każdym razem jest awantura jak próbuję założyć czapkę, no a przecież na spacer bez nie pójdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pasami sa rozne teroie. Ale mi po cesarce na drugi dzień już kazali kupic taki specjalny pozabiegowy - Pas pani teresy : http://www.pani-teresa.com.pl/Oferta,6,6.html wiec doszłam do wniosku że jak zaraz po nim założe gorset to sie nic nie stanie. Faktycznie nic mi nie wypadło :) a w dodatku czuje sie naprawde dobrze mimo ze to dwa tygodnie dopiero. Ditta.. czapeczka musowo - synek mojej znajomej tez ryczał i nie zakladała. Przeszedł kilkurkrotne zapalenie ucha. W tej chwili mimo że są juz po jednej kosztownej operacji - lekarze daja niewielkie szanse na uratowanie sluchu w tym uszku i to tez kolejna drogą operacją. Biedny maluszek. Jestem po wizycie poloznej. Mam dalej pic mleko w malych ilosciach. Ta wysypka to rumien noworodkowy. Poki co zestaw kropelek pomaga. Esputicon mam podawac jednak przy kazdym karmieniu po 1 kropli. Pozatym bio gaja raz dziennie 5 kropli i delicol po 6 kropel do popoludniowych i wieczornych karmień... uff..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratują mnie bluzy z kapturami - na czapeczkę zakładam kaptur i szczelnie obwiązuję. Dziewczyny, jak to jest z położną środowiskową? Mogę do niej dzwonić jeśli mam z czymś problem i ona w razie czego przychodzi do domu, tak? U mnie była na samym początku raz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie byl inny problem z kupieniem czapeczki - szukalam takiej ktora wlasnie nie wchodzi na uszy - taka typowo letnia oslaniajaca przed skloncem. Jak narazie Laurze nie zakladam zadnej, a w cieply dzien jezdzi dodatkowo z golymi stopami zeby nie spocila jej sie noga w skarpetce. jenny29- my tak na 90% za miesiac jedziemy nad morze samochodem a mamy ok 600km i akurat Laura bedzie miec wtedy 2 miesiace. Wg mnie nie ma zadnych przeciwskazan - jedynie to trzeba sie czesciej zatrzymywac w czasie jazdy. A gdzie planujecie jechac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam, DITTA-> ja do swojej dzwonię, ma u mnie być 4 razy/ była już 2 razy. u nas kolki nadal trwają... od wczoraj używam sab simplex.... zobaczymy dopiero 3 razy podałam... do colinox chyba się przyzwyczaiła... Bóle najczęściej ma rano 9-13 i wieczorem 20-24, później od 24 śpi do ok. 6 godziny a później po jedzeniu do 9.... u nas też z czapką problem, jak uszko kiedy przekręci główkę wystaje przykrywam je pieluszką tetrową... O co chodzi z tym hasłem do galerii ?? nie mogę go dostać ? Pomimo tego, że miałam? jakoś tak bardzo szczególnie mi nie zależy... zwłaszcza, że doprosić się nie można.... MIKOŁAJKA -> powodzenia ! trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta7 - jak potrzebujesz konsultacji położnej to dzwoń i tyle. Moja była u mnie już 5 razy i dalej się umawia na spotkania. Trwają teraz 5 min, wpada, pogada, zajrzy w pępek , ja coś tam zapytam i tyle. Moja powiedziała, że jak coś to dzwonić w dzień i w nocy. Co do czapek, ja zakładam taką delikatną, ale uszy szczelnie przykrywam. Moim problemem są wieloci czapek, mam tylko jedną malutką, a reszta to takie wielkoludy, że mała się topi. Obatałam okolicę i nigdzie nie mogę kupić takiej tyciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta, ja z czapeczkami też mam problem. Moja nie cierpi jak jej zakładam. Kupiłam jej takie letnie w tesco ale po wypraniu zeszmaciały i są do niczego. Używam teraz takiej leciutkiej (jak po kąpaniu). Dziś na spacerku była w samym pajacyku, no i tej pieluszce sztywnej. Najbardziej ciepło miała właśnie pod nią. A_B my wybieramy się w ostatni tydzień maja do Gdyni. A Wy? :) może się spotkamy jeżeli będziecie w pobliżu? Dziś Moja Madzia kończy 5 tyg. Zauważyłam na jej ramionku w miejscu po szczepieniu przeciw gruźlicy że coś się tam robi. Jest lekko opuchnięte jakby czymś podchodziło... A Wy miałyście jakieś reakcje po szczepieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny, nas ominęła reakcja po szczepieniu, ale wiem, że nie wolno tego niczym smarować. Samo się zagoi. U nas kolejną noc Ignaś miał problemy z brzuszkiem, nie wiem czy to kolki, ale podejrzewam, że nie, po prostu nie może zrobić kupki. Czy mogę mu podać któreś z tych kropli o których piszecie? Czy na nasz problem z wypróżnieniem nie pomogą? Ja też mam problem z doborem czapki. Tylko dwie są dobre, w tym jedną zgubiłam w domu :) Właśnie odpoczywamy na balkonie :D Pozdrawiamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zauważyłam że mój synek ma bezdechy. Mam mu kupić monitor oddechu. Któraś z was używa i może coś polecić powiedzieć???? Interesował by mnie taki do przyczepienia do pieluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa - bio gaia jest probiotykiem ktory reguluje prace jelit a jesli ma problem z oddaniem gazów to esputicon. Ja tez najpierw myslalam ze to nie kolki tylko wzdecia... ale niestety tak sie zaczyna. Mam za to inny kłopot. Musze pobrac mocz malej do analizy. Kupiłam taki przyklejany woreczek ale nie wiem.. mam na to zalozyc pieluszke? i chyba nie na cała noc bo przeciez ona robi siku co chwile. Pobierala juz ktoras z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w szoku, pzrebralam dzis garderobe i wchodze w rzeczy sprzed ciazy, ale tak jeszcze 3 kilo byloby fajnie zrzucic, bo mam takie ulubione jeansy z big stara:) mi osobowiscie pas neoprenowy pomogl w ujedrnieniu skory, fakt efektow jezeli codzi o wyszczuplenie drastycznych nie zauwazylam, ja dodatkowo smarowalam sie pod nim kremem z eveline tym czerwonym, ale nie wszyscy znosza takie polaczenie- parzy:) ja tez daje malej po jednej kropelce esputiconu przed karmieniem kiedy jest bardziej aktywna, ma gazy i przez to jest niespokojna, poza tym jest cos leniwa w jedzeniu...mam nadzieje ze to nie zwiastun jakis problemow medycznych, zoltaczki nie miala i nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu udało mi się wrzucić zdjęcia synka do albumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvvve ja zakładałam małemu taki woreczek zeby pobrac mocz do badania przyklej i nie zakładaj pieluchy niech mautka polezy z gołą pupka szybko zrobi wtedy siusiu bo w tym woreczku max mozna byc 60 min . Powodzonka!!! Gratulacje dla nowych mam!!! Mój maluszek jutro kończy miesiąc waży 4300 przytył 1.200 od porodu i juz ciuszki nosi na 62 :) teraz walczymy z katarkiem Frida odciagamy i nasivin psiukam tak zaecil lekarz ale biedny męczy się bardzo!!! A_B tez używam tych pieluszek są super !!! Ditta7 ja do swojej położnej dzwonię ze wszystkim i jak ja poprosze zawsze przychodzi od tego one są to ich praca wiec smiało dzwoń do swojej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×