Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Karolp przy skazie trzeba wyeliminowac calkowicie nabial, jogurty sa tak samo szkodliwe wtedy jak sery czy mleko. Wspolczuje Wam dziewczyny z tymi uczuleniami. Ja w pierwszych togodniach trzymalam scisla diete, po 6 tyg zaczelam rozszerzac i jak na razie cale szczescie nie mam problemow ze skora ani zadnych kolek czy zaparc. A z waga to moja mala i tak chyba wygrywa. Z 2920 i 48 cm skoczyla w 9 tygodni na 5540 a niektore ciuszki na 62 powoli robia się za male. Mimo że w miedzyczasie chorowala i brala antybiotyk. I też tylko na piersi. Pediatra mi powiedzial, że teraz to panna ma wlasnie prawidlowa wage, a urodzila się za mala i za chuda, bo musialam miec pod koniec ciazy niewydolne lozysko. Ale dziecko było zdrowe, wiec w pierwszych tygodniach przybieralo wiecej niż normalnie, żeby "dobic" do swojej prawidlowej wagi. Wiosenna mamo, dzięki za pamiec. Jest ok, mala brala Zinnat, ostatnia dawke w sobote, ale ma ciagle katarek, szczegolnie w nocy furczy jej w nosku czasem się krztusi. Synek się chyba od malutkiej zarazil i ja też. Malego wyslalismy do babci, żeby infekcja nie zatoczyla kolka i nie wrocila do malutkiej. A ja jak karmie to nawet lepiej że jestem chora, bo mam dzięki chorobie przeciwciala, ktore mam nadzieje wylecza Kasiunie do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam porannie:) u nas dzis piekne slonce, mam nadzieje ze dzisiaj sie opale:) mam pytanie do mam cwiczacych, przykladowo czy jezdzac na rowerku 30 min ( ok 20 km/h) sciagac pokarm po takim malym treningu cze zachowac godzinny miedzy kramieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki śliczne Ditta. Tak się właśnie zastanawiałam jak łapać ten mocz... Tak Infanrix to 6 w 1. Ja też tym szczepiłam. I tak teraz się zastanawiam nad czymś dodatkowym. Również myślę o pneumokokach. Szkoda tylko, że te wszystkie szczepionki aż tyle kosztują :/ Moja mama i teściowa są przeciwne tym dodatkowym szczepieniom. Karolp u nas też jest dodatkowo ciemieniucha na brwiach...od dwóch dni na czole i leciutko na uszkach...lekarka mówiła, że po odstawieniu nabiału powinna zniknąć...zobaczymy. Rany to tylko moja jest taka kruszynką. Każdy jak zagląda mi do wózka to mówi " ale malutka"...już się zaczęłam martwić..z drugiej strony ja też jestem raczej drobnej postury kobita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karlop - mi pediarta odradził rota. Być może są ku temu indywidualne powody - wspomniał coś o tej naszej żółtaczce która się długo utrzymywała więc żeby już nie męczyć małej tyloma szczepieniami w pierwszym półroczu to odradził rota. Agneszka - z tego co pamiętam na początku Twoja Weronika przybierała w normie? Czyli te ostatnie tygodnie troszkę mniej? Trzeba to kontrolować, być może nie przyswaja pokarmu właśnie. A pilnujesz jej jak je? Tzn słyszysz że przełyka, je min 10 min, 8 razy dziennie i moczy pieluszkę około 6 razy na dobę? Co do pobierania próbki moczu to jeszcze jedno - ja robiłam to po karmieniu małej około 6 rano. Szybkie mycie pod bieżącą wodą pupy (polewałam ciepłą wodą z dzbanuszka, i robiłam to w wanience) potem czyszczenie dokładne gazikiem i octeniseptem (ale ponoć rywanol lepszy, ja nie miałam) no i czekanie aż zacznie siusiać. Można psikać wewnętrzną część ud octeniseptem - to troszkę ochładza i przyspiesza siusianie. Pomogła tez nam suszarka - dźwięk uspokaja i dzieci się rozluźniają i siusiają. Jak już złapiesz próbkę to szybko trzeba zawieźć do analizy, żeby się bakterie nie namnożył. Aha, najlepiej łapać środkowy strumień, no ale to już graniczy z cudem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie agneszka. Ja oceniam moja core przez pryzmat tego jak rozwijal się synek. On urodzil się sredniakiem, a od razu rosl bardzo szybko, byl i jest wysoki ponad wiek. Dlatego zdziwila mnie malutka drobna coreczka po urodzeniu. I dlatego wydaje mi się teraz normalne jej szybkie przybranie na wadze i wzrost, bo za naturalne oceniam teraz to, że "dobila" do swej prawidlowej sciezki rozwoju - patrz takiej jak starsze dziecko, takiej jak rodzice raczej wysocy i na pewno nie delikatnej budowy. I tylko na tej podstawie oceniamy teraz wage urodzeniowa jako zaburzenie wskazujace na nieprawidlowosci w lozysku pod koniec ciazy. Ale z drobnych rodzicow dzieci sa drobniejsze. Wazne by w miare proporcjolanie przybieraly na wadze i nie spadaly zbytnio w siatce centylowej. Oliwka, a po co odciagac pokarm. Nic mu się nie stanie. Na pewno nie po pol godziny na rowerku. Moze jakbys w tempie 20 km na godz przebiegla (a nie przejechala) te pol godziny, to mozna się zastanawiac, no ale takie tempo to czolowka swiatowa na 10 km :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie pediatra tez odradziła szczepienie na rotawirusy i pneumokoki. Powiedziała, że swoich dzieci na pewno by na to nie szczepiała. Juz sama nie wiem, co o tym mysleć. Zgłupieć mozna! Dominik miał wczoraj robione badanie moczu, ale niestety trzeba było cewnikować, bo lekarz powiedział, że wynik z takiego łapania moczu jest niewarygodny. Ile lekarzy, tyle opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o co chodzi z tym odciąganiem po wysiłku? Pokarm się nie nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babeczki, przesłałam Wam szumy, sprawdźcie proszę maila, przepraszam, ze dopiero dziś, ale musiałam poprosić męża by mi je popakował tak by przeszły przez pocztę, z resztą wytłumaczyłam się w pierwszym mailu? A działają na wasze maluchy te plansze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku tak dawno nie pisałam aż mi głupio. Obejrzałam fotki i kurcze sliczne te maluchy ale wiosenna mamo twoja Lolka ma naprawde niesamowite włoski!-mojej Weronice trochę sie wytarły. Co do szczepień-moja na razie tylko 6w1 dostała,rozmawiałam z pediatrą i też mi odradzia rota.Przede wszystkim dlatego że skoro nie oddam jej do żłobka i nie ma w domu rodzeństwa od którego mogłaby się zarazić to nie ma takiej potrzeby.Stwierdzła że prędzej czy później kazde dziecko przejdzie biegunkę.Zaleciła natomiast meningokoki,więc na to ją zaszczepie ale dopiero po pierwszym roku życia. Co do wagi to mała przy szczepieniu ważyła 5200-w 9 tygodniu życia i pytałam czy to nie za mało ale pani dr,powiedziała że w sam raz ogólnie niunia fajna i zdrowa.Teraz w upały je troche mniej-wasze dzieci też? A teraz dobra wiadomość-niektóre pamietają ze w 20 tyg ciązy miałam koszmarną cytologię i szykowałam się do szpitala na konizację.A tu taka niespodzianka-zmiany w ciąży tak się cofnęły że nic nie trzeba robić-czysta II grupa.Juuupi tak się cieszę bo nie wyobrażałam sobie zostawic małej w domu nawet na kilka dni.Za to dostałam pierwszą miesiączkę po porodzie i już 10 dzień sie z tym męczę.I głupio mi u pisac ale dźwignełam wózek z mała i zakupami pod spodem i ...wwalił mi hemoroid wielki jak wiśnia i cholera wstyd mi z tym do lekarza,kombinuje z lekami z reklamy i zobacze,może przejdzie.a myślałam że tylko w czasie porodu takie coś może się zdarzyć. i u mnie upał już nie wiem jak moją małą ubierać już naprawdę w takie cieniutkie lumpki ją ubieram a i tak dostała potówki.nie ubieram czapki,mam parasolkę do wózka,a i tak jej gorąco.I tak jak była aktywna cały dziń to teraz w te gorączki często zamula i przysypia.Wasze dzidzie też tak mają? Dawno A_B się nie odzywała-zastanawiam się jak się czuje i co z jej zdrowiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo kobiałki, ja wczoraj zaszczepiłam młodą na pneumokoki ale chyba troszkę za wcześnie, choć moja pediatra powiedziała że im wcześmniej tym lepiej, na rota nie będę szczepiła, potem po roku na meningokoki zaszczepię. Ja też jak Anka dostałam okres ale dopiero 2 dzień i jest taki skąpy brzuch troszkę pobolewa i zapisałam się na pilates byłam w środę na pierwszym - masakra lało się ze mnie jak nie wiem co, ale zakwasów o dziwo nie mam. Wczoraj skusiłam się na 3 truskawki i czekam czy młodej nie wysypie. dziś jedziemy kupić jej matę edukacyjną. Wczoraj Wiki wogóle nie spała dziś jak na razie śpi wróciłyśmy ze spacerku i teraz śpi w oknie balkonowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta, z tego co się orientuje to nadmierny wysilek moze najwyzej spowodowac spadek laktacji. Albo moze się zdarzyc że jeśli ktos by chcial karmic zaraz po wysilku a przed kapiela, to dzieciak moze np nie chciec pic, bo piers bedzie slona od potu. To tyle. Nic mi nie wiadomo, by wysilek w jakis sposob psul pokarm. O tych 10 km przebiegnietych z predkoscia 20 km na godz pisalam w tym kontekscie, że po takim wysilku nie mialabys sily nawet wziac dziecka na rece, nie mowiac o karmieniu. A zreszta nie sadze by nawet na 30 sekund komus z nas osiagnac taka predkosc, nie mowiac o 30 minutach. Ewentualne zagrozenie wysilkiem dla mleka widze w tym, że ktos moglby miec w sobie duza kumulacje toksycznych substancji, a te jak wiadomo odkladaja się w tluszczu, wiec odchudzajac się spowodowalby przenikanie tych uwolnionych toksycznosci, np olowiu min do mleka. Ale nie zakladam, że ktos z nas jest w takiej sytuacji. Ania, to swietna nowina. Zastanawialam się ostatnio wlasnie nad ta sprawa, bo pamietam że bylas w ciazy tym zalamana. Super, ale masz szczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno przez wysiłek fizyczny zmienia się smak pokarmu no i toksyny się do niego przedostają. ja tez okres dostałam... a tak dobrze sie bez niego żyło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeloonka, te grafiki rewelka - wrzucilam do albumu fotke jak moje dziecko na nie reaguje :) dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po szczepieniu. Też wzięłam Infanrix Hexa. Na pneumokoki i rotawirusy nie szczepię. Tak, jak przypuszczałam Agacia sporo przytyła...1 kg przez 3 tygodnie. Teraz waży 4250g i ma 56 cm. Trochę dużo, ale też urosła 4,5 cm. Lekarka powiedziała żeby na razie się nie martwić. Wydaje mi się, że może nadrabia, bo urodziła się malutka. Żaka na szczęście nie ma problemów z wypróżnianiem. Robi kupkę co 1,2 dni i nie widzę żeby się przy tym bardzo męczyła. Zainteresowało mnie to odgazowywanie. Zauważyłaś, że to przynosi jej ulgę, uspokaja się po tym? Towarzyszy temu też wypróżnianie? Mikołajka nie wiem czy to przez mm, ale jest już spokojniejsza. Już tyle nie płacze, ale to pewnie też kwestia tego, że więcej widzi i coś ją zainteresuje na dłużej. Jordan super czuprynka. Oczywiście Karolinka Wiosennej Mamy również nie zostaje w tyle z włoskami:) O i Maja Evvee też ma dużo włosków. Jeloonka u nas na razie nie ma rewelacji z planszami. Trochę popatrzy, ale nie za długo i musi być w dobrym humorze:) Anka super, ze cytologia wyszła dobrze. Teraz tylko cieszyć się z macierzyństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_ agnieszka_ skoro jestes drobna kobietka to corcia pewnie odziedziczyla po tobie bycie niewielka, ale wiadomo jezeli nie bedzie pzrybierala na wadze prawidlow trzeba bedzie to skonsultowac z pediatra, moja majac 5 tygodni wazyla 4385gram. w 3 tyg wazyla 3850g z wagi wyjsciowej 3342g, wiec widac ze w pierwszy tyg pzrbierala 150g a pozniej wiecej. My dopiero teraz zeszlyszmy ze sloneczka, mala spala we wozeczku w cieniu a mama nabrala brazowego kolorku:)))))) wreszcie jest to 25 stopni. Dzisiaj ubralam mala w body na ramiaczkach spodenki bawel, skarpetki i koszulka, lekk czapeczka bo jest delikatny wiatr, w zapasie mialysmy baweniany kocyk:))) mam nadzieje ze spiworek pojdzie w odstawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zew - dzięki Anka - super nowina! Jeloonka - ja też poproszę ditta7@interia.pl - z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dzięki za odzew odnośnie szczepienia! Mamuli a właśnie się miałam Ciebie pytać jak tam Agatka z wagą, bo z tego co pamiętam miały z Weroniką podobne wymiary po urodzeniu. Jeloonka to ja też bym poprosiła te plansze - aga-de@tlen.pl Anka to super, że u Ciebie wszystko dobrze :) Spróbuj czopków Hemorectal. Mi kiedyś pomogły. A moja córa to ma śmieszne te włoski. Ogólnie są bardzo proste a po kąpieli ma loczki i wygląda jak mały herubinek. Ditta 🌼 jeszcze raz dzięki! Od poniedziałku zaczniemy polować na mocz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY JAK I CZYM MIERZYCIE TEMPERATURĘ MALUSZKOM? CZY W PUPIE KTÓRAŚ Z WAS MIERZY???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo-czarna 2424@onet.pl u nas ogólnie dobrze-Natanek rośnie-na szczepieniu ważył 4700 a urodził sie 3050-więc w 8 tyg.1700gram do przodu-zrobił sie z niego straszny śmieszek-śmieje sie w koło i do każdego-kolki ominęły nas szerokim łukiem-nie mamy większych rewolucji-śpi od 22 do 5rano -złote dziecko!! fakt że czasu jest mało przy trójce to jest juz elegancko-haos ogarnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) U nas taki upał, że nawet jeść się nie chce:) Może i dobrze bo to zawsze dodatkowa "terapia" odchudzająca;) W tym ciepełku jest tyle dobrego, że szkraba nie trzeba jakoś specjalnie ubierać. Adasiowi zakładam body z kr rękawem i cieniutkie skarpety:) U Adasia pediatra stwierdziła skazę białkową. Tak przypuszczałam, ale poszłam do lekarza dla pewności. Stopniowo wprowadziłam bebilon pepti, bałam się, że nie będzie chciał jeść, ale oczywiście wcina do ostatniej kropelki:) U nas stuknęło już 6 kg, długość 63. Zaczynam dokupować garderobę na 68, bo prawie z wszystkiego powyrastał. Co do szczepień, to w zeszłym tyg Adaś dostał pierwsze dawki na pneumokoki i rota. Co do rotawirusów nie miałam wątpliwości. Martyna złapała go w wieku 2 lat i uwierzcie mi przeżyłam koszmar. Pamiętam tylko, że w domu zabrakło czystej pościeli i czystych ręczników i pamietam również jak trudno było zmusić ją do picia czegokolwiek, nie mówiąc już o specjalnych napojach z elektrolitami. Wczoraj miałam pierwszy wieczór tylko dla mnie:) Umówiłam się z koleżanką. Najpierw zakupy, potem kolacyjka w ryneczku....mmmmm...obiecałam sobie niebawem to powtórzyć. Wróciłam do domu po północy i dziś jestem mało przytomna z niewyspania, ale warto było:) miłego popołudnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, ja mierzę temp w uszku. Warto zainwestować w taki termometr, trwa to sekundę i pomiar jest bardzo dokładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tam zaszalałam i dorzuciłam kilka fotek mojego pulpeta :) jordan - czupryna imponująca!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka najpierw pojawiło się kilka krosteczek na policzkach (taka drobna kaszka). skóra w tym miejscu zrobiła się sucha i czasami lekko zaczerwieniona. Natłuszczałam te miejsca, ale wysypka zamiast sie zmniejszać była coraz więkasza. Zajęła całe policzki i kiedy krosteczki pojawiły się na brodzie i czółku już wiedziałam, że to raczej alergia. Umówiłam się do lekarza i zanim do niego dotarłam krosteczki, dosłownie kilka, były już na brzuszku. Dodatkowo na płatkach uszu zaczęła łuszczyć się skóra i dostał małej ciemieniuszki, choć wcześniej nie miał. W zasadzie tendencje do ciemieniuchy maja właśnie dzieci alergiczne. Czasami alergia ujawnia się dopiero w późniejszym wieku (zazwyczaj u dziewczynek później niż u chłopców. U Martyny dopiero w wieku ok 2,5-3 lat i to nie alergia pokarmowa, tylko wziewna) - tak się wymądrzam, bo jestem świeżo po wizycie u alergologa:) Aga, ja mam scaneo - kosztował ok 120 zł, mierzy temp na czole i w uchu, dodatkowo może mierzyć temp otoczenia, wody, pokarmu. Całkiem fajny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wg rehabilitantki, która przychodzi do synka mojej sąsiadki, dziecko wkraczające w 3 m-c powinno sztywno trzymać główkę podciągane za rączki do poz siedzącej, leżąc na brzuszku podnosić główkę podpierając się bardziej na łokciach a nie nadgarstkach. Adaś podciągany za rączki główkę ma sztywno, na brzuszku przestał lubic leżeć i z tym podnoszeniem głowy jest tak, że upodobał sobie jedną stronę i za nic nie chce obrócić się w drugą. Jak leży na pleckach ma tendencje do wyginania się w jedną stronę...hmmm... niby pediatra mówi, że na ten wiek to wszystko jest ok, ale rehabilitantka zasiała we mnie ziarno niepokoju. Jak jest z Waszymi maluszkami? Mają swoje ulubione strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśki czytając Wasze posty stwierdziłam ze chyba mój synek za duzo je ,ma skończone 9 tygodnin nie wiem ile waży ale trzy tygodnie temu szczepiłam go na pneumokoki i rota pierwszą dawką i ważył ponad 5 kg teraz myślę ze ponad 6 kg juz ciuszki na 62 są przyciasnawe .Od dzisiaj ściśle przestrzegam karmienia go w dzień co 3 godziny dając mu 120ml mm,odchudzam szkraba bo poliki ma jak chomik i drugi podbródek ;) niby lekarka mówiła zeby podawać mu butlę na ządanie ,że sam sobie jedzenie ureguluje ale prawdę mówiąc nie jestem do tego przekonana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka mój własnie upodobał sobie jedną stronę (prawą) i tylko tak zasypia. Jak próbuje Go położyć na drugiej stronie, to jest wielki krzyk :( czasami udaje mi sie Go przechytrzyc, ale niestety za rzadko. Anitka mi się wydaje, ze jedynie pierś może byc na żądanie. Przy karmieniu mm jest juz ryzyko. Ja mojemu daję co 3 h 90 ml, a jesli jest dłuższa przerwa lub na noc 120 ml. Sama nie wiem, czy to prawidłowo, ale wczoraj lekarz mówił, że prawidłowo przybiera na wadze, a pytał jak i czym karmię, wiec chyba jest ok. Dominik wczoraj skończył 5 tygodni, a Twój jest starszy, więc i je pewnie więcej. Karuzela nie spodobała się Synowi :( pierwsza próba nieudana :( trzeba było szybko Go wyciągac z łóżeczka. Jejuuuu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka napiecie miesniowe najlepiej żeby ocenil lekarz przy nastepnej wizycie. nawet jakies drobne niedociagniecia mozna szybko skorygowac cwiczonkami, tylko trzeba wiedziec co korygowac i jak. Dobry pediatra pokaze. Ogladacie polfinal Djoko Federer? Alez mecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×