Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Hej ja też zaczęłam ćwiczenia od trochę prostszych. Powoli musze odzyskać mięśnie brzucha. Może ze stepperem też się przeproszę :) Dziewczyny, udało się którejś z Was skutecznie pobudzić laktację laktatorem? Wydaje mi się że zaczyna mi brakować mleka. Wieczorami piersi puste a mała głodna. Wczoraj jak usnęła "odciągałam" (nic nie leciało dlatego to nie odciąganie) w sekwencji 3-5-7 min na zmianę z każdej piersi. Czy wystarczy powtarzać taki zabieg raz dziennie czy częściej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)a My jesteśmy po Chrzcie:)wczoraj o 11 Szymek został ochrzczony:)przez całą msze nawet nie zapłakał:)tylko troszke się pośmiał:)impreza się udała.A Ja kupiłam biały garniturek białe buciki i biały kaszkiecik w komplecie:)wyglądał ślicznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, ja też czytam małej. Na razie wiersze Tuwima i baśnie Andersena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta, czy dajesz malej smoczek, albo dopajasz, albo dokarmiasz? Kazda z tych rzeczy moze być powodem zmniejszenia laktacji bo mala zaspokajalaby potrzebe ssania gdzie indziej i nie pobudza wystarczajaco piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ditta, ja pobudziłam laktacje skutecznie laktatorem, ale to bylo tuz po porodzie - jak nie mialam w ogóle pokarmu to najpierw 5 min laktator, potem dzidzia póki miała cierpliwosc... a jak bylo juz torche pokarmu to najpierw dzidzia a potem 5 minut laktatrorem i tak przy kazdym karmieniu jedna piers, na zmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta odkąd podaję butlę mam wrażenie, że mleka jest coraz mniej :( W dzień po karmieniu córa dostaje ok 20 ml mm. Dzisiaj przy piersi był płacz i wypiła trzy razy tyle co zwykle z butelki... Czytałam, że powinno się 2x dziennie po 10 min odciągać pokarm nawet jeśli piersi są opróżnione przez dziecko. Ja coś czuję, że długo tak nie pociągniemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W osrodku wczesnej interwencji oczywiscie mnie pocieszyli - termin do neurologa mamy na 12 lipca, i to jeszcze wyproszony bo tak to na sierpien dopiero. Powinni wykasowac slowo "wczesnej" z nazwy. Musze poszukac prywatnie bo 12 lipca to mala kończy 3 miesiące. A póki co ćwiczymy sobie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_agnieszka_ ja mialam tak samo, niestety zew ma racje, zastepujac jedno, lub 2 karmienia piersia butla sprawiasz ze pokarmu masz mniej bo niby po co piersi maja go produkowac skoro zastapilas. ja sie tez tak zalatwilam, wiem ze Ci sie serce kraja kiedy mala placze, szarpie sie przy piersi, kopie nogami ale trzeba to przejsc czasem dziecko jest zmeczone i z tego powodu fiksuje(przynajmniej ja tak mam) jezeli placze to uspokajam ja i wtedy przykladam do piersi i tak wkolko. I tak z 2-och butli zeszlam do ich zerowej ilosci lub czasem jak jestem na spacerze to jej troszke dam ale rzadko tak jest.A tak wogole to czasem tez mam wrazenie pustych piersi ale jak pomecze cycka to zaczyna sporo leciec i takie biekne biale-jakby pelno tluste:) i buuuu dzisiaj zauwazylam ciemieniuche...co za zaraza sie przyplatala!! zaczelam jej to dzis wyczesywac i okazalo sie ze z paru zoltawych strupkow zrobi sie chyba wiecej bo sporo ma takiego jeszcze cienkiego, bialego naskora do wyczesania, ale bedziemy zwalczac oliwka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też małe napięcie mięśni, za tydzień mamy rehabilitację i USG główki. Mały rośnie jak na drożdżach. Ma 2,5 miesiąca i waży 6600g. Ciągle tylko na piersi - z czego się bardzo cieszę. Mogę z nim wyjść w dłuższą trasę bez obawy, że zgłodnieje - bo mleko mam zawsze przy sobie :). Karmię gdzie popadnie. Zaliczyliśmy juz chyba wszyskie ławeczki w okolicy. Co do chrzcin to planujemy na 3 lipca. Na chłopca to juz w ogóle nic nie można znaleźć - same garniturki, które w ogóle mi sie nie podobają dla takiego małego dziecka. Chciałam kupić ładne białe ogrodniczki z miękkiego materiału a nie spodnie na kant. Będę jeszcze szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi. Zew - smoczek daję sporadycznie. Nie dokarmiam i nie dopajam (w upały podawałam herbatkę ale to dosłownie kilka łyżeczek między karmieniami). Może to zbyt uboga dieta się przyczyniła? No nic, przez kilka dni będę pobudzać laktatorem, mam nadzieję że to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i ja z ubraniem małej problem mam rozwiązany.tesciowa mi 'POMOGŁA'.kupiła jedną z tych błyszczacych kiecek.jak zobaczyłam to mi się słabo zrobiło.a ona taka rozpromieniona bo przeciez przy małym dziecku to i tak mnóstwo wydatków więc chociaż jeden bedzie mniej a jej to sprawiło taką przyjemnosc. i teraz bede musiała w to ubraxc Weronike bo jak nie to tesciowej bedzie przykro.bo zeby to jeszcze zołza była to by dostała opr i nara.ale ona by z tydzień płakała jakbym jej złe słowo powiedziała.kobieta z tych co kochają za bardzo i uszczesliwiają na siłe.pół biedy w tym ze sukienka nie jest falbaniasta tylko raczej prosta.powiem ze kapelonder jest za duży.bo oczywiście takie cóś teżw zestawie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, czy mogę się dołączyć i czasem coś napisać? Ja urodziłam córeczkę 20 kwietnia przez cc (ułożenie pośladkowe). Czytam Was czasem i wielu fajnych rzeczy się dowiedziałam, dlatego chciałabym też czasem coś napisać, może doradzić. Widzę, że teraz na czasie jest temat chrzcin. Ja też nie lubię takich sukienek, które wiszą w sklepach. W internecie znalazłam takie: http://www.zaczarowane-sny.pl/pl/p/Lniany-komplecik-do-Chrztu-Alicja/866 http://www.zaczarowane-sny.pl/pl/p/Lniany-komplecik-do-Chrztu-Zuzanna-ecru/610 http://www.zaczarowane-sny.pl/pl/p/Bawelniany-komplecik-do-Chrztu-Jagodka-ecru/823 i kilka innych na tej stronce Jest też inna fajna strona: http://www.abrakadabra.sklep.pl/?p0=56&p1=57&p2=65 http://www.abrakadabra.sklep.pl/?p0=56&p1=57&p2=63 tylko tu już są dużo droższe. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tej stroni "zaczarowane sny" też mają dużo tych sukieneczek "z falbankami", ale jak się pogrzebie na niej to kilka fajnych mozna znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka - słodkie Maleństwo :) Szumy zaraz podeślę :) Witam nową Kwietniówkę :) Polaris, napisz coś więcej o sobie, skąd piszesz, czy to pierwsze dziecko, jak ma na imię Córa, etc. Fajne te ciuszki, ale ceny kosmiczne! Zamówiłam w weekend szatkę z imieniem i datą, i pozostaje mi mieć nadzieję, że listonosz zdąży ją nam dostarczyć do soboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:) Ja niestety moge ochrzcic dopiero pierwszy week września bo dopiero wtedy będziemy mieli trochę wolnego a poza tym ten nasz płaczek narazie nie nadaje się na chrzest i mam nadzieje że do września z tego wyrośnie :) dlatego też nawet nie oglądam się za sukienkami ale te co oliwka linki podała są śliczne. nikolina a mogłabyś mi tez przesłac te szumy???? zaka@vp.pl dziewczyny trzymajcie jutro kciuki jutro ide z majeczką do szpitala na badanie mam nadzieje że będzie wykonane bo w posiewie wyszło coś niby nieliczne ale jednak i mogą jej nie dopuścic. Wiecie co znalazłam sposób na uspokojenie mojej małej jak ma ataki płaczu to kładę ją koło siebie włączam inhalator i robię jej inhalacje pomaga i uspokaja się w kilka sekund a przy tym pomaga na jej chorą krtań:) na każdego malucha jest jakis sposób tylko trzeba szukac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ditta jak jescze karmiłam to udało mi się robudzic laktację laktatorem i miałam wtedy bardzo dużo pokarmu, ale ściągałam po kilka razy dziennie i raz w nocy- powodzenia nie poddawaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaka - szumy już u Ciebie na poczcie! Kciuki będziemy trzymały, daj proszę znać po badaniu :) A mój nowy laktator jeszcze do mnie nie dotarł :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy kolezanke:) mamy taka sama date przyjscia na swiat naszych pociech- tez mam coreczke:) odnosnie sukienek, bardziej podobaja mi sie te z ostatnich 2-och linkow ktore podalas:) moja dzisiaj usnela dopiero po 13 spala do 18.15, obudzila sie, wykapalam gadzine i poszlysmy sobie spac, teraz znow zjadla i spi.....chyba:):) dzisiaj zmienilam jaj zaslonki(rozowe) i zalozylam po dnie grube brazowe(zeby zaslonic okno, bo pomimo ze dzis leje nadal jest jasno) jeszcze 2 dni i moje Kochanie bedzie w domu :)) dziewczyny poleccie jakas dobra maske do wlosow? wlosy mam geste i grube, suche na koncach, farbowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolina82 - czy ja też mogę te szumy????????????? marzena.migotka@wp.pl Ostatnio coś mi nie działały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja jestem z Ulą w szpitalu, ale na takich zaplanowanych badaniach. Siedzimy tu od piątku i mam nadzieję, że w środę nas wypuszczą. Niestety musiałam zostawić Agatkę, ale jest w dobrych rękach babci i tatusia. Podobno jest bardzo grzeczna i dużo śpi:) Wiosenna mamo i Żaka życzę dobrych wiadomości po badaniach. Ceny tych ubranek do chrztu są zawrotne. 150 zł za ubranko, które raz w życiu się ubierze to jakaś przesada. Zdzierają, tak jak na ślubnych rzeczach. Ja trochę szyję i uszyłam Uli taką prostą białą sukieneczkę. Ciekawe czy Agatka w nią też wejdzie. Migotka fajny chłopczyk. Przypomnij jak ma na imię? Ditta widzę, że Twoja córeczka ma duży arsenał zabawek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta moze być jak mowisz, moze jestes ostatnio przemeczona, te upaly itp. Zawsze oslabiony organizm musi się bardziej natrudzic z produkcja mleka, to przeciez ok 600 dodatkowych kalorii dziennie do zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki! Mam pytanko, czy jak maluch zaśnie wam w huśtawce, bujaczku to przekładacie je do łóżeczka czy może zostawiacie w huśtawce żeby już tutaj sobie spało????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka...ja przekładam,ale wtedy najczęściej się budzi, więc staram się unikać takich sytuacji, by synek zasypiał w leżaczku. Kiedy widzę pierwsze oznaki senności to kładę do łóżeczka i tam szkrab zasypia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy Wasze Maleństwa mostkują? Wczoraj przyjechała do nas teściowa i tak nastraszyła, że to niby nie jest normalne takie unoszenie sie dziecka na piętach i główce. Że prawdopodobnie ma jakiś ucisk na nerw i powinniśmy iść do neurologa. Co prawda Mała bardzo długo była w ułożeniu pośladkowym i jeszcze wyciągnęli ją przed czasem bo skoczyło jej tętno ale wydawało mi się, że takie prężenia są normalne u dzieci. Od jakiegoś czasu bardzo się pręży, ucieka wręcz mi z przewijaka do góry. A jak śpi, to strasznie mocno wygina główkę do tyłu, ma ją wręcz na plecach. Dodatkowo jak zasypia trze buzię piąstkami bardzo mocno, ciągnie za uszy... Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, któraś z Was pisała, że posiada do odsprzedania niepełne opakowanie VitaK. Potrzebne mi dokładnie 1,5 listka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny...mój synek ucieka mi do góry,ale robiąc tzw.koci grzbiet leżąc na brzuszku. Nie mostkuje tak jak opisałaś, więc nie pomogę:-( Ale pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×