Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość Magd11
dziewczyny a jak dlugo goi se to wszystko po porodze az wszystko bedzie normalnie tak jak przed ciaza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z tym zusem sprawa wyglada troszke inaczej. Prowadze działalność gospodarcza i na własną prosbę wypisalam się z chorobowego w kwietniu bo miałam strasznie śmiesznie niskie składki a przy tym zasiłek. Więc przez 2 miesiace nie placilam skladek abym nie miała ciaglosci z 12 ostatnich miesiecy (w tym te niskie skladki) i w lipcu znów się zapisałam do chorobowego ale skladki podniosłam na bardzo wysokie. Opłacałam zawsze w terminie i po 3 miesiacach (dokładnie po 90 dniach) przysługuje mi znów zasiłek wiec od 1 październiak jestem na zwolnieniu. I tu zaczynaja mi sie schody. Wszystko robiłam zgodnie z prawem, przepisami itp (akurat tu jestem na maxa obeznana), nawet we wrzesniu potrzebowalam pismo z zusu o oplacaniu skladek i widnialy w nim juz te moje nowe. Wiec w tej chwili zus bedzie mi placic bardzo wysoki zasilek a wiadomo....nie chce :) Wiec w decyzji napisali ze od kwietnia do chorobowego juz nie naleze ale zapomnieli napisac ze ponownie przystapilam. Wiem ze oni straszne problemy robia kobietom w ciazy jesli chodzi o ten wysoki zasilek, ale ja sie nie dam. Jutro maz idzie wyjasniac sprawe bo nie odpuszcze tego a jak cos to biore sprawe do sadu i jestem wygrana. Oj beda mnie mieli jeszcze dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B a jesteś pewna że ta średnia z 12 miesięcy nie obowiązuje i od razu masz prawo do zasiłku w wyższej wysokości? jeśli tak, to spokojnie napisz odwołanie, pewnie mają burdel w papierach albo liczą na to że ludzie się nie znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bo wystarczy opłacic 3 składki (zreszta tak mi doradziła pani z zusu :) i księgowa). Zresztą miałam już raz taką sytuację że moja firma nie miała nawet roku i byłam miesiac na zwolnieniu ale wtedy mój zasiłek wyniósl niecale 300zł więc zus bez problemu wypłacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dawno do was nie zaglądałam jakoś ale mam takie pytanie, we wtorek czymś się zatrułam, sporo wymiotowałam, w środę rano też wymiotowałam ale już malutko, byłam u lekarza rodzinnego, wczoraj byłam u ginekologa, bo miałam mu pokazać wyniki badań, powiedziałam o zatruciu, on zapytał czy brzuch boli mnie jakoś inaczej niż zwykle, oprócz normalnego ciągnięcia na bok i bolących jajników nic takie nie czuję to mnie nie zbadał, teraz nie wiem sama czy jednak nie byłoby lepiej abym do niego pojechała na badanie, mąż mnie uspokaja że skoro nie boli nic to wszystko jest ok. ale ja jestem panikara :( planowaną wizytę mam 3 listopada jak myślicie co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawi, w ciąży chyba najgroźniejsze przy zatruciu jest odwodnienie. Wymioty nie trwały długo więc podejrzewam że i lekarz rodzinny i ginekolog to wykluczyli. Wg mnie pytanie ginekologa było standardowe. Nie badał bo nie zgłosiłaś innych dolegliwości. Jeśli czujesz się inaczej niż przed zatruciem, to zgłoś się wcześniej na wizytę bo inaczej będziesz się cały czas stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry Dziewczyny w słoneczny lecz zimny dzień :) Mam pytanko, miałyście takie pulsowanie/kłucie gdzieś w dolnych częściach, jakby w pochwie, w sumie ciężko określic, wczoraj wieczorem mi sie zdarzyło i nie wiem co o tym myślec. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katharina_83, ja takie kłucia i pulsowania też miałam kilka razy i też szukałam info na ten temat. Piszą, że to często się zdarza i jest niegroźne, a związane jest z rozciąganiem macicy. Czasami czuję takie różne kłucia z różnych stron brzucha ale są one raczej jednorazowe i nic więcej się nie dzieje. Dodatkowo jak jestem cały dzień na nogach np. na zakupach czy wycieczce za miasto i się zmęczę to boli mnie w dole kręgosłupa. Zalecenie lekarki - nie przemęczać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katharina no właśnie te ukłucia są chyba faktycznie normalne, ja też takie mam. raz słabsze raz mocniejsze zależy od dnia mnie ostatnio po zakupach nogi bolały niemiłosiernie, a plecy to za każdym razem jak próbuje wstać z łóżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ciężaróweczki, u mnie dziś zaczął się 17 tc. Też czasami miewam taki kłucia czy taki delikatny ból z lewej lub prawej strony ale właśnie czytałam o tym że to rozciągająca sie macica więc nie martwmy się. A ostatnio poczułam poniżej pępka tak po środku takie coś jak bulgotanie jak pękające banieczki i wydaje mi się że to było to, dzidzia szalała - mam nadzieję. Chyba, że hahahah coś po jelitach mi chodziło, ale to właściwie było w jednym miejscu. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan na bolące nogi jak masz czas to najlepiej się położyć i nogi wyżej ugięte z podparciem od kolan. Tak żeby nogi były wyżej niż serce, poprawia sie krążenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki iissabel chyba za chwile skorzystam z Twojej rady trochę odpocznę a później mam zamiar zrobić jakieś pierwsze zakupy dla malucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
A ja mam now od rana bol glowy :( wlasne pije juz druga herbate ziolowa jak to nie pomoze to bede musiala wziasc paracetamol .moja lekarka i w szpitalu powiedzieli ze to nie jest grozne dla dziecka bo paracetamol nie dochodzi tam .ale ja bym wolala bez paracetamolu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magd11 ja już z tymi bólami głowy ponad tydzień walczę. Też mi lekarz powiedział żebym brała paracetamol albo panadol, ale przez te 8 dni wzięłam może 2-3 tabletki. Nie chcę tego łykać cały czas bo niewiele mi pomaga a to jednak lek i jakiś tam ślad w organizmie zostawia. Postanowiłam, że jeśli do końca tygodnia mi nie przejdzie to w poniedziałek szukam lekarza, który nie będzie mi już wmawiał, że w ciąży to się zdarza i wszystko będzie ok. Z takim uciskiem w skroniach non-stop nie jestem w stanie myśleć racjonalnie i tłumaczyć sobie że tak musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
ja mam taki sam bol glowy jak ty taki ucisk i mnie to tak wkurza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miewam też ból głowy, choć wcześniej mi się to baaardzo rzadko przytrafiało, na szczęście raz na 2 tygodnie tak mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
wzielam ten paracetamol :/ ..przeszlo mi pomaulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny już wszystko ok, wyjaśniłam sprawę w zus - oczywiście wina pracownic które przeoczyły moje wplaty. Co do bólów głowy, wczoraj neurolog mi powiedziała że oprócz paracetamolu, który jest bezpieczny można brać ibuprom 2 tabl. Pamiętajcie, że ból jest gorszy w skutkach niż tabletka. Oczywiście jeśli ból nie daje nam żyć, przy lekkich wystarczy czasem odpoczynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Nareszcie piątek! :) katharina_83 ja od czasu do czasu mam takie kłucia, jakby mi ktoś coś wbijał...pytałam o to swoją gin a ona potwierdziła, że to macica się powiększa.. Apropos bólów głowy to muszę Wam dziewczyny napisać, że od początku ciąży nie wzięłam żadnej tabletki przeciwbólowej...zawzięłam się i koniec!! Czasami bóle są nie do zniesienia i trwają po dwa, trzy dni...sama się sobie dziwię. Stosuję tylko zimne okłady i drzemki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, serio zalecane jest spanie na lewym boku? Z jakiego powodu? Nigdy o tym nie słyszałam a nawet zawsze myślałam że na prawym jest zdrowiej bo nie uciska się serca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bo wtedy podobno macica jest najlepiej ukrwiona, lewy bok, zgięte nogi w kolanach i najlepiej poduszka między nogami na wysokości kolan, wtedy i ukrwienie i podobno bóle pleców też przechodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno spać tylko na lewym ,ale rzeczywiście zdrowsze, szczególnie w drugiej połowie ciąży. fragment artykułu: " Sypiaj na lewym boku Jeśli jeszcze tego nie robisz, naucz się sypiać na lewym boku. Pozycja ta umożliwia lepszy przepływ krwi i składników odżywczych do dziecka w macicy oraz pomaga nerkom pozbywać się płynów i zanieczyszczeń. Ponadto przyzwyczajenie się do spania w tej pozycji pozwoli Ci lepiej spać kiedy Twój brzuch się powiększy. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B z z ZUSem już tak jest. Pamiętam, że przy zasiłku macierzyńskim też miałam problemy, mimo że pracuję na umowę o pracę. Były problemy z zaliczeniem moich premii do podstawy wyliczenia zasiłku. Po kilku bataliach i przepychaniach w końcu po pół roku dostalam wyrównanie. Teraz czekam na wypłatę pierwszego zasiłku chorobowego za wrzesień. Mnie głowa boli coraz rzadziej. Zazwyczaj mała kawka pomaga mi na ten ból. Staram się nie łykać tabletek...i tak już sporo ich biorę. Znalazłam na allegro świetną poduszkę do spania. W sumie nie wiem, czy rzeczywiście jest taka super, ale opinie ma dobre. Trochę odstrasza cena. Nie wiem, czy jest sens kupić i używać tylko kilka miesięcy. Same zobaczcie: http://allegro.pl/senmata-jedyna-poduszka-ciazowa-z-atestami-n-i1271182377.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kwietnióweczki:)dziś strasznie zimno wiec pije sobie herbatkę z cytryną i kupiłam w aptece syrop dla kobiet w ciąży przeciw przeziębieniu-nazywa się prenalen i jest na bazie soku z malin czarnej porzeczki i wyciągu z czosnku-czyli sama natura i zdrowie-nie chcę się już więcej przeziębiać.a u was jak ze zdrówkiem? jeśli chodzi o kłucia to też je mam i to czasem tak mocno jak np skurcz w łydce-muszę poczekać aż puści bo nie mogę się ruszyć.a lekarz mi powiedział ze to normalne więc się sie przejmuję:)bardzo czekam na poniedziałkową wizyę u mojego gina.jeszcze weekend przetrzymam i będe wiedziała czy synuś czy córcia .aż mnie roznosi z ciekawości.jak się dzidziuś nie pokaże będe bardzo rozczarowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
jestem w 17tc, od 3 dni czuje lekkie bulgotanie w brzuchu, mysle ze to juz zaczynaja sie ruchy, tylko to bulgotanie nie jest ciagle, czasami czuje a czasami nie. a moze to jelita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta jeżeli możesz, podaj proszę wymiary. Chodzi mi głównie o długość i szerokość pod pachami. Ja się boję, że może być jednak na mnie za duża:( A_B dobrze, że się wyjaśniło. Mnie czasami coś zakłuje jeszcze w jajnikach. Ruchów nie czuję, ale to mój dopiero 14 tydzień. Jestem lekko załamana, bo do swędzenia spowodowanego grzybicą pochwy doszło jeszcze swędzenie odbytu. Myślę, że to albo grzybica albo hemoroidy. W sumie nie mam problemów z wypróżnianiem i nie nie odczuwam też żadnego bólu. We wtorek do lekarza, więc coś mi zapisze, ale to pewnie znowu nic nie pomoże :( Powiem wam, że męczące dla mnie są te różne dolegliwości ciążowe. Jedynie pocieszam się, że nie zagrażąją bezpośrednio mojej dzidzi. Mam taką nadzieję. Pozdrawiam i życzę udanego weekendu. Ja jutro się bawię na weselu koleżanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny. Nie było mnie kilka dni i muszę cofnąć się kilka stronek by zobaczyć jakie tematy były poruszane. Mnie niestety dopadło spore przeziębienie. Już 3 dzień w łóżku z gorączką. Leczę się tylko paracetamolem, tabletkami do ssania i herbatą z miodem. Jeśli do wieczora nie przejdzie to i tak będę musiała jechać do lekarza. Mam duże bóle mięśniowe i zaczynam się martwić o dzidziusia. Wizytę u lekarza miałam 20 i wypytałam go o leki bo coś już mnie rozkładało, natomiast powiedział mi, że jeśli długo będzie się utrzymywać to mam iść do lekarza rodzinnego. Dzidziuś na usg nadal jest starszy niż to wynika z OM. czyli jestem w 14 tygodni a nie 13. Powiedział, hm że tak chłopcy rosną po czym strzelił mi fotkę siusiaka :), oczywiście zawsze mógł się pomylić ale jakoś miałam przeczucie no i na filmiku z 4 D też widać kilka razy siurka. Wychodziłam z gabinetu z bananem na twarzy, strasznie się ucieszyłam :):):). Synek jeszcze nie rozumie, że będzi miał brata, mówimy mu, że siedzi w brzuchu a on co wizytę u lekarza pyta mnie czy już go wyjmą :):):). Tyle u mnie. Teraz muszę poczytać co się u was działo :):):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×