Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

dziękuję, dziewczyny! mam nadzieję, że to co już mam, zadziała. a jak nie, będę próbowała dalej. dzięki serdeczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wstępie wszystkim chorym życzę duuużo zdrówka !!!! co do bóli krzyża to u mnie z tym różnie... aż takich strasznych nie mam, za to nie wiem czemu badzo boleć zaczyna mnie pod biustem tylko z prawej strony w jednym miejscu ;/ to taki ostry ból że nie potrafię dłużej usiedzieć niż 5 minut i muszę wstawać ;/ z dziąsłami też tak mam że przy myciu leci mi krew, ale jest jej tak dużo, że szok ;/ no i z nosem podobnie. jak wydmuchuję z rana nos to mam takie skrzepy krwi po czym zaczyna mi lecieć krew ;/ ze spaniem u mnie troszkę się polepszyło ;) szybciej zasypiam pomimo, że wstaję równie późno jak wczęsniej ;) gdzieś przeczytałam tylko nie wiem która to napisała, że najlepsze ponoć na początek są materacyki gąbkowe ... troszkę się martwiłam, bo pisałyście o gryczanych i innych a ja już dostałam łóżeczko z takim gąbkowym i nie zamierzałam póki co wyminiać ale widzę, że fuksło mi się w takim razie ;p niebieska myszka, ja w dniu robienia tej glukozy będę po 28 tygodniu, więc czy to źle? ale przecież tak mi lekarz zalecił ;/ ja już też wyprałam ubranka i pościel i już nawet poprasowałam ;) tak czytam o waszych wyczynach fryzjerskich i zaczynam zazdrościć. ale postanowiłam, że dopiero po porodzie wezmę się za siebie tzn za swoje włosy ;p i wymyslę coś czego jeszcze nie miałam ;p ja również zazdroszczę A_B ;p mój to żaka nawet jajecznicy nie robi ;p zawsze znajdzie wymówkę bym to ja zrobiła a zaczyna cwanie od: zrobiłabyś mi (...) bo tobie takie to smaczne wychodzi a mi nie ... i jak tu mu nie zrobić? ;p tylko szkoda, że mi nie ma kto zrobić ;p co do anemii... miałam ją jeszcze przed ciążą i tak od czasu do czasu normowąłam ją żelazem... zawsze miałam włosy w normie. teraz nawet w ogóle mi nie wypadają, ale boję się, że po urodzeniu zaczną mi wypadać tak jak mojej koleżance. Ona jest prawie łysa ;/ a stosuje różne kuracje ... jak myślicie od czego to zależy? bo ponoć od karmienia piersią tak wypadają włosy ... nie chcę być łysa!!! martka na katar do nosa najlepsza jest woda w spreju... mozna ją stosować nawet ponoć u noworodków... wczesniej stosowałam zawsze kropelki ale teraz jak byłam ostatnio chora mama mi przyniosła taką właśnie wodę... nie wiem jak dokładnie się nazywa ale w aptece pewnie wiedzą o co chodzi... miłej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po porodzie zawsze wypadają włosy, niezależnie od tego czy się karmi piersią czy nie; po prostu - w ciąży hormony działają tak, że włosy prawie nie wypadają (chyba, że są braki makro czy mikroelementów). a po porodzie wypada to, co nie wypadło przez 9 miesięcy. moja koleżanka jest prawie łysa, a nigdy w ciązy nie była. w pierwszej ciąży miałam burzę włosów, az mi ciężko było (miałam b. długie). tym razem na poczatku ciązy mocno skróciłam, ale czuję, że są b. mocne i jest ich więcej. Ale po ciąży z pewnością sporo stracę do dorosłej wanny dziecko można przenieść, jak już stabilnie siedzi, chyba że się ma takie specjalne coś do wsadzenia dziecka ;) widziałam kiedyś na alle. stówa jak nic. mojego synka zaczełam kąpać w dużej wannie ok 8mca życia. z wanienki dziecinnej można też przeniesć dziecko do dużej wanienki na pranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę Wam dużo zdrówka. Mnie już 2 raz wzielo w tym roku. jakis koszmar, niech sie zaczna mrozy to nie bedzie tyle chorob. co do włosow to mi zawsze wylatywaly ale mam geste wiec nigdy nie narzekalam. a w ciazy sa faktycznie mocne. mam nadzieje ze po nie bede łysa. a mozna sobie smarowac zyje spirytusem kamforowym na rozgrzanie czy nie bardzo? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już od 5.30 nie śpię :( Obudziłam się na sikanie i po spaniu. Spałam chyba z 4,5 godziny. Nie wiem jak przeżyję ten dzień. Malwiśka dobrze wiedzieć o tym podatku na ubranka. I nawet stawka VAT na wielbłądy ma być23 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie włosów nigdy niestety nie miałam ich dużo i tak mniej więcej 3 miesiące po porodzie zaczęły mi mocno wypadać. Trochę się martwiłam, ale nie było takiej sytuacji, że byłam prawie łysa:) Po kilku miesiącach jak przestały wypadać zauważyłam, że mam dużo takich króciutkich włosków czyli na nowo odrastały. Trochę to było kłopotliwe przy układaniu, ale przynajmniej widziałam, że wszystko wraca do normy. Teraz niestety nastawiam się na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porannie, u nas ślizgawica a ja zaraz na wizytę, rano odważyłam się i się odważyłam na wadze i przerażenie mnie ogarneło 30 tc - 13 kg na plusie w tym 4 w ostatnim miesiącu, oj co to będzie , co to będzie. Zmykam bo musze dojechać. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wysłałam na naszego maila wyprawkę, którą wklejała A_B żeby można było mieć do niej łatwy dostęp. Myślę, że się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kwietnióweczki! Ale się rozpisałyście. Nie było mnie kilka dni więc muszę nadrobić czytanie :) No ale wkońcu w domku po bycie w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuli ja też chyba spałam ok 4,5 h. Wstałam po 7 i już nie mogłam zasnąć. Za to teraz czuję się fatalnie :( A propos włosów to ja przed ciążą miałam z tym problem. Strasznie mi wypadały...jak nigdy! Za to teraz mam spokój. Boję się tylko, że po porodzie będzie powtórka z rozrywki! Na szczęście włosy mam dosyć gęste. Ditta biustonosze wyglądają na całkiem niezłe. Też muszę się w jakieś zaopatrzyć...Tylko muszę ci napisać, że ostatnio na bazarku kupiłam sobie biustonosz w podobnej cenie. Z wyglądu fajny ale jakbym miała w nim chodzić na dłuższą metę to bym się chyba wściekła..Drapie straszliwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak dziś podajemy wymiary. U mnie 28 tc. brzuch bez zmian 91cm a waga prawie 6 kg na plus od początku ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) Piątkowe pomiary: brzuszek 96 cm, a waga od początku + 7,5 kg. Zwiększona dawka magnezu + no-spa zrobiły swoje, bo czuję ruchy Maluszka dość intensywnie i w końcu jestem spokojna :) Miłego dnia Kwietnióweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta na pierwszy rzut oka to te staniki wyglądają, jak moje. Mam 2 szt. po wcześniejszym karmieniu, ale ja za jeden dawałam około 50 zł. Chyba też się skuszę bo cena ekstra. Tylko muszę znaleźć większy rozmiar:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj w domu, Migotka - jak w szpitalu? napisz coś... mam nadzieję, że już u Was oki! jeśli chodzi o biustonosze, to ja mam totalną pustkę... Bo ja NIENAWIDZĘ biustonoszy! chodzę bez od jakiegoś roku i tak się już odzwyczaiłam, że zwyczajnie nie potrafię tego założyć. jeszcze ewentualnie staniki sportowe, bawełniane, z małą gumką pod biustem - koniecznie wszytą w materiał. innych zdzierżeć nie jestem w stanie. a do karmienia jednak by się coś przydało... spróbuję zwykły stanik sportowy, a jak nie to sobie przeszyję jakoś. jedynym fajnym rozwiązaniem (ale to na zime) które rozwiązałam jest: http://allegro.pl/top-koszulka-do-karmienia-75-alles-ii-a-czarny-75d-i1419029248.html no i problem jeszcze inny - od mniej więcej 2/3 dnia po porodzie aż do unormowania laktacji piersi są o rozmiar większe, niż później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większe też są :) wyglądają fajnie, ale boję się że jak coś jest za tanie to do d... no ale chyba zaryzykuję Przyszedł mi dzisiaj laktator ręczny Tommee Tippee - wygląda fajnie! Mam nadzieję że się sprawdzi, polecała mi go koleżanka, która była bardzo zadowolona. Wymiary - 92 cm, 29 tc waga +6 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja proponuję tabelkę :P na poprzednim forum fajnie się sprawdziła ;-) alfabetycznie kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie ditta...............29.............................6..........................92 hanio.k............26............................7,5........................88 iissaabel..........30............................13............................. Mikołajka83......................................7,5........................96 pijawa2............28.............................6..........................91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanio.k fajny pomysł z ta tabelką, tylko mam podać tydzień ciąży ukończony czy może lepiej ten, w którym aktualnie jesteśmy? Ukończony u mnie jest 27, a jestem w trakcie 28 tc. Dziewczyny czym wykłada się dno gondoli w wózku zanim położymy dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem, wydaje mi sie ze lepiej liczyc skonczone - w sumie gin tez zawsze liczy ukonczone tygodnie, usg podobnie, (np 26 i 3dc), a jak sie rodzi to tez sie mowi ze "porod w 38tc" - i tu chodzi o ukonczony tydzien... takze nie wiem, jak wolicie, ale mi sie wydaje, ze tak lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może któraś z mamusiek już zamawiała jakieś biustonosze i może coś polecić? O fajny pomysł z tabelką :) Ja np jak idę do gina i jestem 27 tygodniu i 6 dniu to lekarz mi wpisuje 27 i tego się trzymam. Tak więc dzisiaj zaczęliśmy 28 :) Moje wymiary stoją w miejscu... Ja z laktatorem póki co się wstrzymuję...jeśli już to kupię tą medele elektryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agneszka..........28............................6...........................89 ditta...............29.............................6..... .....................92 hanio.k............26............................7,5..... ...................88 iissaabel..........30............................13...... ....................... Mikołajka83......................................7,5.... ....................96 pijawa2............28.............................6...... ....................91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........28............................6........... ................89 ditta...............29.............................6..... .....................92 hanio.k............26............................7,5..... ...................88 iissaabel..........30............................13...... ....................... Mikołajka83......................................7,5.... ....................96 pijawa2............28.............................6...... ....................91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o to, co w gondoli - ja kladlam w ramach przescieradelka flanelowa pieluszke, a dodatkowo pod glowke tetrowa, bo moj synek ulewal mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka ja się jeszcze jakoś trzymam, ale kryzys pewnie będzie po popołudniu. Ja polecam biustonosze Alles. Miałam chyba 2 tej firmy i taką koszulkę do karmienia i były super. Biust też ładnie w nich wyglądał:) Cena ok 50-60 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........28............................6........ ... ................89 ditta...............29.............................6..... .....................92 hanio.k............26............................7,5..... ...................88 iissaabel..........30............................13...... ....................... mamuli.............26............................6............................91 Mikołajka83......................................7,5.... ....................96 pijawa2............28.............................6...... ....................91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaryzykowałam i kupiłam te biustonosze. Dam Wam znać jak prztjdą czy warto kupić. Muszę jeszcze poszukać koszuli do szpitala, albo nawet dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×