Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Z tymi żebrami to niewesoło.. Moja Mała też się rozpycha, ale mam nadzieję, że tak drastycznie to nie będzie :) Malwiśka, odpisali mi od tych skarpetek, że dziś rano wysyłają towar... Więc teoretycznie jest ok, a Ty do nich dzwoniłaś? Co z Twoją paczką? Trzeba korzystać z pogody, zaraz na spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie! Pijawa - super te koszulki! Pewnie nie super jakości, ale do szpitala starczą, przecież tam nie rewia mody - zamówiłam sobie od razu :) U mnie dziś pogoda fatalna, mglisto i mokro. Na szczęście nigdzie nie wychodzę. Dziś w końcu wizyta u lekarza! Jestem bardzo ciekawa jak się ma moja szyjka no i bobas też, choć ciągle wariuje, więc mam nadzieję, że dobrze. Musicie zagonić mężów do masowania kręgosłupów dziewczynki, bo jeszcze kawałek przed nami. Mnie jeszcze to nie złapało. Miłego dnia Wam życzę no i oczywiście zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B we wszystko uwierze ale ze dzieci w brzuchu połamały jej 2 zebra to juz nie... niezła ktos ma fantazję...sorki ale to nawet nie logiczne nikolina-skarpetki dzis dotarły-ale zostały wysłane wczoraj wiec sama rozumiesz-fakt są mega słodkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiebieskoŻółta
Witam Was :) Dołączam do Was :) Termin mam na 14 kwietnia. Pozdrawiam Was wszystkie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka, to cudnie, teraz tylko czekać na upragnione stópki :) NiebieskoŻółta zrób się czarna i napisz coś więcej o sobie :) Witamy wśród Kwietniówek! Też się już nie możesz doczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez bardzo krwawią dziąsła i jak wycieram nos to tak samo:/ Do tego niedokrwistość mi sie przypałętała. Macie dobra hemoglobinę? Rano byłam na badaniach, robiłam tez test obciążenia glukozą i teraz czekam na wyniki:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już mamą 2 chłopców. Starszy w kwietniu skonczy 4 latka mlodszy w lutym 2.Teraz bedzie trzeci chlopak. Oj nie moge sie juz doczekac :) U mnie obie ciaze byly zagrozone. W tej tez w 10 tygodniu dostalam krwotoku ale juz jest ok, dzidzia zdrowo rosnie. Czuje sie dobrze no poza zmeczeniem, brzuszek przeszkadza. Dziewczyny a ile juz przytylyscie? Ja to sie boje mowic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nie są polecane łóżeczka sosnowe właśnie przez miękkość drewna. Jak dziecku zaczną wychodzić ząbki i będzie już w stanie ugryźć kawałek łóżeczka mogą być problemy. Moje łóżeczko jest bardzo twarde z płyty MDF i jak mała zaczęła je gryźć nic się nie działo. Jordan nie wiem czy u mnie to rzeczywiście to rozejście spojenia, bo dzisiaj już lepiej. Trochę bolą mnie pachwiny, ale nie tak jak wczoraj. Poza tym nie mam problemów z przewracaniem się z boku na bok. Nic zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa fajnie, że już jesteś w domu. Teraz musisz dużo wypoczywać. Witam nową kwietniówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka, aTy się pojawiłaś i zamilkłaś. Wszystko w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki. U mnie ciut lepiej tzn nie ma gorączki bo tak to chce sobie płuca wykaszleć i katar mi zatkał zatoki, nos. W nocy sie dusilam i trzeba bylo wezwać pogotowie, ale że nie hccialam do szpitala to mi niewiele pomogli. Kazali mi wzywac lekarza z opieki całodobowej. Przyjechał stwierdził ze leki dostałam dobre, kazał jeszcze jakies inhalacje z rumianku robić i syrop pić i spac na pół siedząco zeby sie nie udusić a jak cos no to szpital :( Ale jak na razie zyje. Non mam "w plecy" zasnelam dopiero nad ranem. Mąż "zdycha" tu kolomnie u mniego infekcja górnych dróg oddechowych ale jest na etapie gorączki właśnie więc lezxy i się trzesie. Dzieci wywieźliśmy do babci i nie wiem co z nimi będzie bo tam siostra lezy z gorączką. Koszmar jakiś. Wczoraj mąż słozył kołyske dla maluszka :)O śliczna jest, choc baldachim mi się nie podoba i go "zlikwiduje" bo mi się z jakąs szmato- zasłonką kojarzy, ale pościel cudna taka seledynkowa i kołyska śliczna, wydaje sie solidna. Druga paczka tez przyszła. Jeszcze nie ogladałam wszystkich rzeczy dokładnie bo tylko je poupychałam w komodzie ale jak sie poczuje lepiej to sobie pooglądam. Jak mi przejdzie choroba to się wezme za pranie i prasowanie ciuszków. Zastanawiam sie czy suszyc ubranka w szuszarce elektrycznej? czy lepiej tradycyjnie na sznurkowej? Skarpeteczki są slodkie. Ja kupilam w realu takie 2 kolorowe jedne z konikiem, a drugie z kwiatuszkiem. Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki:)jesli chodzi o zbolały kręgosłup to u mnie o niebo lepiej-pomogło mi tak-paracetamol do 6 tabletek dziennie,i 1 raz dziennie relanium-to na rozluźnienie przykurczonych mięśni przy kregosłupie.to zalecenie lekarza.dodatkowo za przyzwoleniem gina maść o nazwie kur-a-san.dostępna w zielarskim o następującym składzie:olejki eteryczne z rumianku,rozmarynu,lawendy,wosk pszczeli,kamfora,naturalne tłuszcze nawilzające skórę.co wieczór mój cierpliwie smarował dolną część pleców i pośladek,przyniosło mi to niesamowitą ulgę.z dziąsłami teżmam problem.prócz szczoteczki o miękkim włosiu co wieczór płuczę szałwią-został mi nawyk po tych ceregielach z usunięciem 8-mki.ma działanie odkażajace i ściągające i już nie krwawią mi dziąsła.krwotok z nosa miałam raz.dziś zakupiłam -też na polecenie gina BIOFER FOLIC,żelazo z kwasem foliowym.gin powiedział że hemoglobina i tak będzie spadać ale dzięki temu preparatowi nie tak szybko i mocno.dzielę sie z wami tymi wiadomościami bo mam nadzieję ze i wam troszkę ulży.ja jestem przeszczęśliwa że w domku radzę sobie super i zostały mi tylko problemy z włażeniem do wanny i wsiadniem do auta-ale w porównaniu z tym co było to mały pikuś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, Mamuli, jestem i czytam Was cały czas. Zamilkłam, bo fatalnie się czuję po lekach. mam kiepski nastrój i wolę, aby się nikomu nie udzielił. Po fenoterolu ręce trzęsą mi się tak bardzo, że z trudem trafiam w klawisze. W ogóle cała roztrzęsiona jestem, choć nie zawsze tak reaguję na lek, czasami myślę, że organizm się przyzwyczaił, a za chwilę znowu to samo. Za 2 godziny mam wizytę. Oby było lepiej. Wszystkim chorym mamusiom dużo zdrówka!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NiebieskoŻólta dzięki, mam nadzieję, że tak będzie. Dla mnie przerażające jest to, że od początku ciąży cały czas jestem na jakichś lekach. Do tego to leżenie. Martynkę M zawiózł do babci, w domu jest tak cicho, że oszaleć można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka na pewno tak bedzie :) Wiem co czujesz ja w obu ciazach to przechodzilam, teraz w 3 tylko na poczatku dostalam krwotoku ale teraz na szczescie jest ok. Trzymam kciuki za Ciebie. Jeszcze tylko troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka ja akurat wierze bo pamiętam jak w pierwszej ciąży miałam bardzo wysoko brzuch i Kacper kilka razy mi przyłożył w żebro a tu jednak biźniaki. Dodatkowo pamiętam jak kiedyś moja siostra tak spontanicznie chciała podnieść moją mamę i tak niezręcznie ją podniosła że złamała jej żebro, a siostra miała wtedy chyba niecałe 20 lat może mniej. Dodam że siostra nie jest Strongmanem :P a to podniesienie było lekkie :) Ale oczywiście nikogo nie przekonuje aby mi wierzył tak jak ja chociażby nie jestem Wierząca i nikt mnie do "tego" nie przekona hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wszystkim Mamusiom życzę dużo zdrowia. Trzymajcie się, już mamy z górki :) U mnie 30 tc, czuję się w miare dobrze, kg przybywa i brzuszek coraz większy. Męczą mnie tylko skurcze przepowiadające, mam je dość często, szczególnie jak intensywnie coś robię. One nie są bolesne, to tak jakby wypychało macicę na kilka sekund. W piątek mam wizytę, także zobaczymy jak je szyjka znosi. Tak Was czytam, że macie już tyle rzeczy pokupowane, więc i ja zaczęłam się rozglądać po necie. Wczoraj zamówiliśmy wózek http://allegro.pl/implast-bolder-sd-2011-ecoline-torba-spiwor-15-gr-i1409756334.html Dużo się zastanawiałam nad modelem, funkcjonalnością i wyglądem i obok X-landera podobał nam się własnie ten. Także już jedna rzecz z głowy :) teraz szukam łóżeczka i na razie na pierwszym miejscu mam takie: http://allegro.pl/zestaw-zyrafka-lozeczko-materac-posciel-17el-i1397378147.html Mam pytanie: czym zamierzacie przykrywać dziecko? Kołdrą, kocykiem, czy śpiworem? Słyszałam różne opinie że kołderki są niby za ciepłe na ten okres w którym urodzą się nasze maluszki? Ja jestem w tym zielona. Szukając np pościeli, zaczęłam się zastanawiać jaką właściwie rozmiarówkę wypełnienia należy kupić do łóżeczka 120x60? Bardzo podobają mi się np takie http://allegro.pl/feretti-quintentto-5cz-wyprzedaz-kurier-0zl-w-wa-i1411944136.html ale czy ta rozmiarówka nie jest za duża? I tak właśnie im dalej szukam rzeczy tym mam więcej pytań :) Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciliśmy wczoraj ze szpitala. Znowu dopadły mnie jakieś bóle i inne dziwne twory. Za miło tam nie było, personel okropny, ale przynajmniej miałam okazje sprawdzić czy tam można rodzić. Stwierdzam, że my tam nie pojedziemy chociaż niektórzy zachwalają. Wg usg mój synek jest o 1,5 tygodnia starszy w i waży już prawie 1300g. Jest zdrowy i bardzo ruchliwy. Na KTG serducho bije jak szalone, miło posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ciężaróweczki, ja właśnie baaardzo szybko dostałam wylicytowany na allegro śliczny puchaty kombinezon i 7-pak body. Witam nową kwietniówkę. Trzymajcie sie chorowitki i szybkiego powrotu do zdrowia. Ja dziś byłam na badaniach - hmmmm po 15 wyniki ciekawa jestem co tam zobaczę. A w pią665 66 26 06k wizyta akuracik zacznę 30 tc, dziś dowiedziałam się że kolejna moja znajoma zaciążona więc 2011 będzie bardzo dzieciaczkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuli, dalej 200. masakra. ale ja niestety już się w życiu przekonalam, że za dobrą opiekę warto zapłacić. u siebie mam gin "taką sobie" - co to przepisuje wszystkim magnez z wit B6, USG robi tylko 3x w ciąży (dodatkowo płatne), a kasuje 100zł. i nie pracuje w szpitalu, w którym chcę rodzić. ja do tej pory trochę wizytu olewałam, chodziłam co ok 1,5 miesiąca, żeby tyle nie placic. teraz chodzę już co miesiąc, bo potrzebuję L4. do tego kogoś, kto pisał o oknach - ja akurat w przeciągi nie wierzę. osobiście lubię je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awa66
Martka - ja też po fenoterolu miałam drgawki i w szpitalu przepisali mi na nie isoptin, ale trzepalo mną jeszcze bardziej, więc gin kazał mi je odstawic i tym sposobem biorę tylko fenoterol, a drgawki minęły. Ja chyba kupię lozeczko od razu z posciela ale najpierw pewni będę małego trzymała w rozku, tylko jeszcze nie wiem czy będzie spał ze mną, czy po każdym karmieniu będę odnosić go do lozeczka. Mąż i tak wyprowadzi się na jakiś czas do salonu żeby płacz syna nie budził go, bo on codziennie jak nie do pracy to chodzi na studia. Sorki za brak polskich znaków, ale piszę z komórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Witam nową kwietnióweczkę :) A_B fajnie, że napisałaś swoją opinię o wózeczku. Dla mnie chyba jedyną wadą jest ta amortyzacja i tak jak pisałam wózek wizualnie mi się bardzo podoba. Akurat to, że spacerówka nie rozkłada się na płasko mi nie przeszkadza ponieważ maluszka chcę wozić jak najdłużej w gondoli. Mutsy Transporter też mi się podoba, ale wg mnie ma trochę małą gondolę i nie można w nim przekładać spacerówki. Może też wybiorę się zobaczyć na żywo tego tutka, zwłaszcza że niedaleko mam ich sklep firmowy. Jenny to fajnie, że zamówiliście wózeczek :) Ja do spania będę zakładała maluszkowi najpierw śpiworek a później jak już będzie większy to myślę, że zaczniemy używać kołderkę. Mnie maluch też czasem aż tak kopie, że boli. Najgorsze jest jak śpię na bokach wtedy czuję najbardziej jego popisy. Ja dzisiaj też mam wizytę u lekarza, tym razem idę do kardiologa. Muszę skontrolować czy z moim serduchem jest wszystko w porządku. Wszystkim mamusiom życzę dużo dużo zdrówka!!! Damy radę! Już niewiele nam zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusiei!!! Sosnowe łóżeczka są bardzo miękkie i dziecko jak bedzie nmiało ząbki może przypakiem odgryśc;) Położna wczoraj na zajeciach mowiła że na wiosne do spania najlepiej cienki kocyk albo spiworek do spania lub rożek kołderka na późną jesien dopiero, ale jak kto woli. Dziewczyny może wy mi wytłumaczycie, bo w SR dowiedziałam się że lepiej żeby wózek był bujany, amortyzowany,wwtedy główna dziecka i kręgosłup nie sa napięte, a w wózkach które maja skretne koła tego nie ma, i wtedy dziecko ma napięte mięśnie główki. A przecież prawie wszystkie wózki mają skretne koła no i ten co ja wybrałam teutonia cosmo tez ma. Czy wy cos z tego rozumiecie czy to jakieś nowe wymysły położnych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! ja dzisiaj dostałam dużą paczkę z allegro, odznaczyłam kolejne rzeczy na liście. pomylili mi jeden produkt, ciekawe jak się z tego wytłumaczą. Nowa - super że już w domu! Uważaj na siebie! To samo tyczy się 2in1. Martka - daj znać po wizycie co tam u Ciebie. Agneszka - pamiętaj że Tutka można obejrzeć tylko w Markach (ten drugi sklep zlikwidowali). Ja z Tutka zrezygnowałam, bo tak jak pisałam nie mieści mi się do bagażnika a do tego martwi mnie tak mało opinii o tym wózku. Założyłam nawet oddzielny temat ale nic się nie dowiedziałam. Po doliczeniu fotelika Maxi Cosi i adapterów cena wózka sporo rośnie, więc poszukam jeszcze czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaka, rzeczywiście sporo wózków ze skrętnymi kolami jest źle amortyzowana i nie buja. osobiście spotkałam tylko jeden, który ma skrętne koła i jest świetnie amortyzowany - bebecar stylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny 29 fajny ten Twój wózek, w rzeczywistości też prezentują się bardzo dobrze! A jaki kolor wybraliście? Kiedy dostaniecie do domku? Długi czas oczekiwania? Jeśli chodzi o mnie to na początku Pola będzie spała w rożku albo w śpiworku, ale zamierzam przed Jej urodzeniem „ubrać łóżeczko w kołderkę, prześcieradło i te otulacze w komplecie. Zawsze gdzieś blisko będzie też kocyk Pewnie wyjdzie wszystko w użytkowaniu, i chyba ciężko będzie mi się z nią rozstać :) To prawda, im dłużej czegoś szukamy, tym więcej pojawia się pytań. Ja mam dwa komplety pościeli (przydadzą się na później), Jeden ze sklepu, drugi taki http://allegro.pl/kubus-disney-posciel-3-el-100x135-tania-wysylka-i1380253858.html nr 19. Kolorystycznie do zielono niebieskiego pokoiku będzie najbardziej pasował i nie zlewał się. Drugi jaśniutki, mięciutki, słodki bardzo! _agneszka_ - jak porównywałam gondolę w Transporterze i innych wózkach, to jest porównywalna, wcale nie wypada słabiej, tzn. na mniejszą. Ale ja pewnych rzeczy mogę nie widzieć, jestem zauroczona tym wóziem i obym się nie rozczarowała! Daj znać jak po wizycie u kardio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie wybrałam pościeli, też poszukam takiego zestawu z ochraniaczem i może przybornikiem. Prześcieradełka muszę dokupić oddzielnie bo zazwyczaj w zestawach są 60x120, a ja potrzebuję 70x140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×