Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Hej Kobietki! Wszystkiego naj z okazji Dnia Kobiet! :) Ja z racji tego, że ciężko mi się ruszać spędzam dzień przed tv. Oglądam sobie zaległe odcinki serialu... Faktycznie tak jakoś dzisiaj tutaj spokojnie. Właśnie ciekawe co tam u wiosennej mamy i A_B oraz u wszystkich mamusiek, które dawno się nie odzywały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfsweaf ja akurat tych badań nie miałam robionych w trakcie ciąży... Lekarz ot tak Ci dał na nie skierowanie? czy np swędzi Cię skóra i mu to zgłaszałaś? Ale z tego co dziewczyny piszą dostają na to skierowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsweaf
Dzięki za odpowiedź,Nic mnie nie swędzi, od początku ciąża przebiega bez żadnych komplikacji, nie mam żadnych zmian skórnych itp. Chodzę do gina prywatnie i za wszystkie badania muszę płacić w szpitalu. Martwię się tylko tym,że nie słyszałam żeby ktoś robił ten aspat i alat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego najjjjlepszego z okazji dnia kobiet !!!!!!!!! ja niestety dzisiejsze swieto spedzam samotnie :( u mnie narazie bez zmian...czasami was podczytuje ale nic nie pisze bo u mnie nuuuda. wlasnie zaczelam 4 tydzien lezenia plackiem, konca nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik pytalas sie o akt urodzenia, ja tez sie tym zainteresowalam bo mala urodzi sie w warszawie a ja jestem zameldowana w kielcach a maz "w gminie mielno". przeczytalam na oficjalnej stronie (panstwowej) ze dziecko rejestruje sie tam gdzie sie urodzi ALE SA WYJATKI, jesli urodzi sie w miejscowosci innej niz zameldowani rodzice mozna zarejestrowac dziecko w usc danego rodzica. ja bede rejestrowac w kielcach, pozniej bylby klopot np. z odpisem aktu urodzenia bo za kazdym razem bym musiala przyjezdzac do warszawy. oczywiscie miejsce urodzenia jest wlasciwe dla danej miejscowosci gdzie sie dziecko rodzi. jak znajde ta stronke to dam link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Mnie coś głowa boli i gorąco Mi w twarz.Coraz ciężej się poruszać jeszcze przeszło miesiąc:) A tak poza tym to co wziąć konkretnie z ciuszków dla maluszka do wypisu ze szpitala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A-B super ze ciągle w dwupaku!!!:) dziewczyny czy któraś z was używa ten olejek weleda do masażu krocza? jeśli tak to masujecie tylko zewnątrz czy wewnątrz również????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AB dobrze że napisalas! Teraz dopiero zauważyłam, ze masz tp i dzień ciąży dokładnie jak ja :) Jak wypadł rezonans? Co z cc? Mnie mąż wziął na obiado-kolację, później na zakupy i ledwo doszlam do auta :/ Na szczęście już leżę i odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsweaf
Dziewczyny, czy naprawdę żadna z was nie musiała robić tych badań aspat i alat nie mając żadnych problemów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy któraś z was masuje krocze? jesli tak to jakim olejkiem?????????????z góry dziękuję za odpowiedzi!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfs ja niestety nie miałam takich badań w czasie ciąży więc nie pomogę. Kobiałki a ile płaciłyście za wymaz na paciorkowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfsweaf a może twój lekarz zleca to rutynowo zeby wykluczyć poczatki cholestazy?? Rózne sa podejscia lekarzy do badań nie ma co sie z góry martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka - nie mam pojęcia jak to bedzie bo jeszcze tego nie przerabiałam ale wydaje mi się że jak pokaże zaświadczenie to wezmą mnie na stół i cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie wcale nie badał na paciorkowca :/ ten mój lekarz jest jakiś dziwny ale lubie do niego chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Wszystkiego NAJ Laseczki! :) Jordan - ja tez nie mialam badan na paciorkowca. Ostatnio wspominalam mu, ze slyszalam, ze robi sie wymaz na jakies bakterie itd - to mi odpowiedzial, ze moze mi za kazdym razem robic szereg roznych "dziwnych" badan, za ktore zaplace krocie - ale on nie widzi ku temu potrzeby. Jesli nie ma wskazan i ciaza jest prawidlowa, to nie robi "rutynowo" wszystkich mozliwych badan. Dosc sie dzisiaj nabiegalam za recepta na fenoterol, bo wczoraj nie chcialo mi sie siedziec 4 godz w kolejce u gin - a dzisiaj pocalowalam klamke :( mojego lekarza nie bylo - i zadnej informacji, dlaczego. W aptece nie chciala mi wydac (chcialam jutro doniesc recepte), pomimo wypisu ze szpitala, gdzie wyraznie we wskazaniach bylo napisane, ze mam brac te tabletki. Wiec z ostatnia nadzieja poszlam do lekarza rodzinnego - bez problemu mi wypisala recepte na podstawie wypisu. I powiedziala, ze ona jak byla w ciazy i miala skurcze, to sie szklanka piwa leczyla - dziala rozluzniajaco - a nie faszerowala lekami hihi :D Fajna ta moja lekarka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A B dzieki ze o tym napisałas duza ulga kurcze bo rzeczywiscie potem jak zaistnieje otrzeba trzeba jechac do urzedu po odpis czy cos trzymaj sie kochana a jesli chodzi o badanie alat itp to sa enzymy watrobowe i nie kazdy lekarz je zleca mój synus ma chora watrobe i robimy te badania jak tez moja mama bo bierze duza ilosc róznych lekarstw i musi te enzymy kontrolowac to tylko badanie krwi nic straszego ja mam np teraz zrobic badanie na krzepliwosc krwi ale to pewnie potrzebne do cesarki któras miała to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan ja włąściwie swojego lekarza zapytałam bo tu dziewczyny pisały że robiły on sam mi nie zaproponował, ale jak zapytałam to powiedział żebym sobie zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines 85 ja oglądałam program dla przyszłych mam i tam gin mówił że pół kieliszka czerwonego wina działa rozluźniająco na mięśnie macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aspat i Alat miałam robione bo było podejrzenie choleostazy, a tak to chyba nie robią na paciorkowce wczoraj gin brał wymaz i skasował mnie dodatkowo 50zł wiem że u mnie w szpitalu jest to niezbedne bo bez tego wyniku w trakcie czy zaraz po porodze podają matce antybiotyk więc ja musiałam miec to pobrane, lepiej zadzwonic do szpitala w którym się chce rodzic i potpytac żeby potem nie miec dodatkowo niepotrzebnego stresu. A_B dzielna jesteś kochana już 4 tygodnie ale ten czas leci, ale już niedługo już będzie po, trzymaj się :) Faktycznie wiosenna mama się nie odzywa możę już jest ze swoją kruszynką, czekamy na wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli o paciorkowca chodzi miałam pobrany wymaz w poniedziałek ale to nie tylko na pacorkowca ogólnie na wszystkie bakterie z wyszczególnieniem jaki antybuiotyk dana bakterie zwalczy u mnie kosztuje to 50 zł a robi sie to badanie przed porodem poniewaz w trakcie podaja tez antybiotyki jesli sie go nie wytepiło przed porodem tak cos słyszałam bo cholerstwo ciezko wytepic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Wszystkie najlepszego w naszym dniu 🌻 dfsweaf nie przejmuj się . Tak jak dziewczyny pisały to normalne badanie. Różni lekarze zlecają różne badania. Ja idę do gina w poniedziałek. On raczej z tych oszczędnych i pewnie nie będę miała za dużo badań do zrobienia. Współczuje waszych dolegliwości, ale już nie dużo nam zostało :) Aaanula ja nie prowadzę karty ruchów płodu. W poprzedniej ciąży też tego nie robiłam, bo nic mi lekarz o tym nie wspominał. Aga ja niestety nie robię masażu krocza i nie wiem co to za olejek wedela. Ciekawe kiedy pojawi się pierwsze forumowe dziecko :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj czytalam, ze ten masaz krocza mozna robic nawet zwykla oliwka pielegnacyjna dla dzieci, albo oliwa z oliwek - dziala tak samo, bo to chodzi o "uelastycznienie". I ze najlepiej masowac przez kilka minut zaraz po kapieli - ten odcinek pomiedzy koncem warg sromowych a odbytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o badanie na obecność na paciorkowca, to miałam już robiony wymaz 2 razy i za każdym razem płaciłam po 50 zł. Do tego doszła dwukrotna kuracja antubiotykiem (droga niestety), no i jutro mam wizytę u gina i znowu będzie robił mi wymaz. Mam nadzieję, że udało się wytępić intruza. Spokojnej nocy Brzuszki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga ja robie ten masaż olejkiem migdałowym bo taki zalecila mi polozna. bylam dzisiaj na wizyie i jesttem troche zdolowana, szyjka krociotka i miekka,na szczescie bez rozwarcia,zarowno dr jak i polozna nie daja szans na kwiecień:( abym wytrzymala jeszcze 2 tygodnie to bedzie 37 tydzien. musze sie bardzo oszczedzac.dzisiaj po wizycie pojechalismy do marketu po ostatnie drobazgi typu pampersy,platki kosmetyczne,podpaski, oczewiscie ustawilam sie w kasie pierszenstwa,i jedn gosc skomentowal,ze kobiety w ciazy powinny siedziec w domu,wrrr:(co za palant! dzisiaj polozna dokladnie tlumaczyla co mamy robic zaraz po przyjezdzie do szpitala,bylo tyle informacji ,ze mam metlik w glowie. odnosnie aspat i allat to mialam robione w zeszlym tygodniu. musze jeszcze zrobic ten wymaz w kierunku paciorkowca,bo dzisiaj dr zabraklo próbek do pobrania:( moze wiosennna mama juz ma swoje malenstwo przy sobie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam te dziwna kartę ale i tak nie licze w ten sposób, moja dzidzia też zalicza 10 ruchów dosłowie w 10-15 min to wg tej metody nie musialaby sie juz ruszac do nastepnego ranka. Po kazdym posiłu zwracam uwage czy sie rusza, jak tak to nie licze, jak mi sie wydaje że słabo to dopiero wtedy... ale nawet słabo to i tak 10 ruchów w godzine zawsze jest. Juz kilka razy świrowałam od ciągłego liczenia a dziecko tez moze mieć słabszy dzień i nerwami tylko to poglebiamy bo zabieramy dziecku tlen. O paciorkowcu dowiedziałam sie z tego forum - poczytałam i faktycznie jest to dośc ważne bo moze u dziecka sepse wywołać po porodzie... ale chyba tylko przy naturalnym. Miałam zapytac lekarza na wizycie ale sam pobrał wymaz zanim dosżło do pytań. W poniedziałek wynik. Acha.. mój akt urodzenia tak jak pisalam jest daleko, ale jak sie meldowałam to urzedy załatwiły przesłanie tego miedzy soba - kwestia dobrych checi urzedniczek. Co do piwa i wina - nie da sie ukryc że rozluźniają.. ale nawet najmniejsza ilosc alkoholu moze wpłynąc niekorzystnie na dziecko... zreszta nie podałybyscie swojej dzidzi ani kropelki alkoholu kiedy sie urodzi wiec nie wiem czy słusznie robic to kiedy jest jeszcze w brzuchu, nawet jesli setki dzieci rodzi sie zdrowych mimo ze mama piła. Ale może miałyby np. mniejszy problem ze skupieniem uwagi, troche lepsze oceny w szkole... ? nie wiadomo - ja bym nie ryzykowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego w Dniu Kobiet :* Dawno się nie odzywałam, ale czytam Was na bierząco... U mnie nuda. Brzuch mam nisko, ale nisko miałam już od początku. W dodatku wcale nie jest jakiś mega duży ani nawet duży... Taka mała piłeczka a malutka rosnie dlatego jest mi strasznie niewygodnie... Mała się rozpycha, kopie ... szok... Niektóre z Was pewnie narzekają na kopniaki pod żebra ;p moja mała na szczęście nie wsadza tam nóżek ale mam gorszy problem... dwa lata temu miałam operację po której została mi blizna od pępka pod sam biust... Teraz kiedy mała się rozpycha starsznie mnie piecze w tym mijscu a skóra jest tak obolała, że aż zdrętwiała ;/ Czasami tak zakłuje, że idzie wykorkować i najgorsze że nic nie mogę zrobić... Ale pocieszam się, że to już niedługo... Jutro zaczynam 35 tydzień ;) Co do torby, to dla małej mam spakowaną, natomiast dla siebie tylko pokupowałam ale nie spakowałam się, bo zwyczajnie się nie mogę pomieścić... Ja nie wiem... Jak zabrać kapcie, klapki, szlafrok, 3 koszule, kosmetyczkę z przyborami toaletowymi, z kosmetykami do makijażu, ręcznikami, podkładami, papierem toaletowym (...) ? szok... do torby wszły mi tylko 2 paczki podkładów, ręczniki, koszule, papier toaletowy i jedna kosmetyczka ;/ a reszta? przecież nie spakuję ogromnej torby podróżnej?! I mam jeszcze pytanie do mam które już rodziły... Ile paczek tych podkładów (10szt. w paczce- bella mama) bierzecie? i czy jakieś podpaski? No i jak to jest z tym krwawieniem po porodzie? Zazwyczaj używałam tamponów i nie wyobrażam sobie przy jakimś mega krwawieniu używać jakiejś waty (bo tak te podkłady wyglądają) ;/ Ogólnie to wszystko mnie przeraża ;/ nie wiem co mnie czeka i to jest najgorsze ;/ Miłej nocy Babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet.... Byłam dziś na wizycie, lekarz jak zwykle tylko cisnienie, waga i ktg czy serduszko bije i pytania czy obrzekow nie ma, czy uplawy jakies sa..... Waga mi zmalala, schudłam 1 kg, waze teraz 66,5 kg, 38 tc...troszke wiecej sluzu mi leci, i pytał sie jak sie czuje, powiedzialam mu ze czuje sie lekko jak chodze tak jakbym nie miala juz brzucha, bo mam juz opuszczony, maluszek kopie, a on do mnie ze teraz tylko czekac na porod mam, bo to moze byc juz nie dlugo, ze czekac albo na bole albo na odejscie wod, jak bole to czekac do regularnych co 5 min i wtedy do szpitala dopiero, a jak odejda wody to od razu do spzitala..... Juz sie boje dziewczyny, a jak tam u was????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania - pytałaś o hasło do galerii. Ogólnie zarządza tym A_B, ale ona teraz w szpitalu. Podaj proszę adres mail to Ci prześlę żebyś mogła wrzucić zdjęcia brzucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×