Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Witajcie mamuśki! Malwiska może i Ci lekarz zrobi.O ile dobrze kojarzę niektóre dziewczyny miały wcześniej. Szczerze to nie wiem od czego to zależy...Mi wczoraj lekarz mówił, że najlepiej między 22 a 24 tyg. Ja idę między 22 a 23 tyg. Lolita to dobrze, że z dzidzią wszystko w porządku. Ja również gratuluję synusia :) Coś czuję, że chyba ostatnia z Was się dowiem kto tam u mnie pomieszkuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Szczecinie dzisiaj pada śnieg, jak tak dalej pójdzie to nie będę miała się w co ubrać. Jeszcze trochę brzucho urośnie a moja kurtka zimowa się nie dopnie. Może widziałyście gdzieś jakieś fajne kurtki zimowe?? Ja na nic nie mogę sensownego trafić. Judyta 10 mam pytanko ile płaciłaś za to usg połówkowe, tak z ciekawości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ciężarówki kwietniowe, witaj okasienka. Ja dziś jestem po 50g glukozy , nie było źle dałam radę bez cytryny, taki słodki ulepek, ale ja lubię słodkie. Właśnie przyszły mi leginsy zimowe super wykonanie, kupowałam tam gdzie Ditta. A i zakupiłam z 2009 roku Pierwszy rok życia dziecka - ciekawa jestem czy było warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isabel a możesz podać linka do leginsów? Bo nie chce mi się szukać, gdzie Ditta kupowała... Dziękuję :) Mam jeszcze do Was pytanie o te getry - czy one nie uciskają Was w brzuch? Bo tam chyba na końcu jest gumka?? Ja mam fajne leginsy bezuciskowe i bez tej gumy, tylko zakończone materiałem; tylko że one nie są ciążowe, ani nawet nie ocieplane. :o chciałabym jakieś dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jednak miałam usg połówkowe-dzidzia ma 320 gram-płci dzisiaj nie pokazała-miała skrzyżowane nózki ale obiecał mi ze na nastepnej wizycie 22grudnia zrobi mi takze usg i pokarze lokatora! ważne ze wszystko dobrze i ze serduszko pięknie zdrowo bije!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:) Pogoda dzisiaj z leekka depresyjna:(smutno i szaro na dworze:(brrr....chyba rozpoczne dzisiaj sezon kominkowy i rozpale w nim:)mam pytanie odnosnie ruchow dziecka,czy wy odczuwacie je ciagle,tz w kazdej godzinie?ja sie troche martwie bo moj maluszek czasami nie daj znac dosc dlugo i wszelkie sposoby pobudzenia go nie dzialaja:( sa dni gdzie czuje jego fikolki caly czas ale np dzisiaj od rana moze z 5 kopniakow.od kiedy te ruchy powinny byc regularne?pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja dzisiaj miałam usg połówkowe, i dzidziuś nie chciał jak zwykle pokazać co ma między nóżkami :) ale lekarz zostawił mnie na chwilę na kozetce, ja się trochę powierciłam i zobaczyliśmy siusiaka :) tak więc będziemy mieli synka. Imię już wybrane Aleksander :) kupiłam na allegro używane spodnie krótkie na kant i długie jeansy, jedno i drugie M, z tej samej firmy i o ile te krótkie są dobre, to długie są trochę za duże, nie wiem czy je zostawić czy odsprzedać. Myślę że może jak brzuszek mi urośnie trochę to będą ok. A są naprawdę z dobrego materiału i w świetnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u mnie też szaro i buro. Myślę nad prezentami świątecznymi bo już równo za miesiąc wigilia! Zleci szybko! lolita - dobrze że wszystko ok i gratuluję synka. U mnie niestety ten brzuch też twardnieje, staram się dużo leżeć i nie forsować. Z tym szpitalem dałaś mi do myślenia, mam nadzieję że u mnie lekarz wszystko kontroluje odpowiednio. Chyba pójdę na dodatkową wizytę. Thelly - ja wzięłam te zimowe, mają gumkę ale ona jest dość wysoko, nad brzuchem. Mnie nie uciska, ale jestem dość drobna i wzięłam rozmiar L170 (M były niby na 164 ale jak zmierzyłam długość to wydały mi się krótkie, więc wolałam nawet większe byle dłuższe) aprilis mother - regularne kopniaki co kilka godzin to chyba dopiero w 30 tc powinno się obserwować, więc jeszcze mamy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam jeszcze taką aukcję, nowe spodnie bojówki z H&M, widziałam takie w obecnej kolekcji. Nie mój rozmiar, ale może któraś z Was będzie zainteresowana? Aukcja zakończyła się bez ofert, więc pewnie za jakiś czas sprzedawca ponownie wystawi, trzeba by się dowiedzieć mailowo http://allegro.pl/h-m-mama-spodnie-ciazowe-roz-40-l-i1320392480.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczynki ,więc uczcie się na doświadczeniu innych jak boli i twarnieje brzuch to trzeba isc do lekarza ,nie panikowac,ale szybko isc i skontrolowac czy szyjka zamknięta byłam na oddziale i dziewuszka straciła dziecko w 28 tyg.przyszła juz z pełnym rozwarciem bo kolezanki mowiły ze to normalne jak ja rwie i ma skurcze wiec przeczekała 3 dni ale juz nie wytrzymała,dzidzia się urodziła i zmarła w 3 dobie i marzenie o dziecku poszło w du..e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprils mother ja też czuję ruchy maleństwa raz mocniej raz słabiej i w różnym natężeniu.Wczoraj np. były prawdziwe szaleństwa w brzuszku a dzisiaj dopiero ze 2 czy 3 lekkie kopniaczki.To moja pierwsza ciąża ale z Twojego opisu wynika, że wygląda to podobnie u Ciebuie więc myślę że tak już jest na tym etapie ciąży. Ditta, myślę że lekarz kontroluje sytuację.A mówiłaś mu o tym twardnieniu brzuszka? Może warto skonsultować. Mi właśnie zaczął twardnieć brzuszek i któregoś dnia pojawił się dość mocny ból.Poszłam to sprawdić i zostawili mnie na tydzień w szpitalu.Na szczęście okazało się, że to nic groźnego.Zrobili różne badania i wygląda na to, że jest ok.Tak czy inaczej myślę, że warto "dmuchć na zimne". Teraz zgodnie z zaleceniami biorę no-spe jak czuję że brzuszek zaczyna mi si napinać i pobolewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To najważniejsze żeby szyjka była zamknięta.U mnie wygląda na to, że jest mocna.Oby tak dalej. Jedyne nad czym zastanawiam się to to, że wyszły mi podwyższone enzymy wątrobowe ALAT i ASPART. Miała któraś z Was takie badanie? Jeśli tak to na jakim poziomie macie te enzymy? Dostałam ze szpitala receptę na dość drogi lek ale skonsultowałam się z lekarzem prowadzącym i on zaproponował by powtórzyć to badanie, bo może być to błąd laboratoryjny lub krótkotrwałe podwyższenie tych enzymów. Tak zrobię i zobaczę co powie na wizycie 7 grudnia.A na razie biorę esseliv forte na wspomaganie wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Widzę, że dochodzą kolejne ludziki płci męskiej :) Super! Viki, a nie swędzi Cię skóra? Jeśli nie, to pewnie faktycznie jakiś przejściowy skok tych enzymów. Ja niedawno robiłam, to wyszły mi dość niskie: ALT 21 i AST 18. Essenciale Forte jest bardzo dobre na wątrobę, a można tez jeść zmielony ostropest plamisty - też rewelacyjnie regeneruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skóra mnie nie swędzi.Cholestaza w drugim trymestrze jest mało prawdopodobna.Możliwe też, że miałam podwyższone te parametry już przed ciążą.Nigdy nie sprawdzałam.Powtórzę badania za tydzień i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maluch od paru dni nieźle szaleje. Czuję go praktycznie w ciągu całego dnia z krótkimi przerwami. Czasami się zastanawiam czy on w ogóle śpi :> Od 3 dni widzę jak mi się brzuszek zaczął poruszać :) Najbardziej uaktywnia się wieczorem jak sobie leżę :) Wtedy to już szaleństwo na całego ;) Malwiśka szkoda, że dzidzia się zasłoniła. Ale tak jak piszesz najważniejsze, że wszystko z nią dobrze. Gawi gratuluję synusia :) Viki rzeczywiście ja bym na Twoim miejscu powtórzyła badania żeby mieć pewność. Może rzeczywiście miałaś powiększone już przed ciążą. Może brałaś wcześniej jakieś leki lub hormony? Mój mąż ma problemy z wątrobą. Jeden z tych enzymów wyszedł mu ponad normę. Jak się okazało ma powiększoną wątrobę. Teraz jest na diecie. Bierze też jakieś leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie brałam leków poza no-spą.To alat mnie troche niepokoi (118 wyszło).Wątrobę mogę mieć nieco nadwyrężoną bo w dzieciństwie miałam dość ciężkie zatrucie pokarmowe.Tak czy inaczej wolałabym nie faszerować się lakami jeśli nie ma takiej konieczności, bo to raczej nie jet obojętne dla maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny dopadlo mnie przeziebienie,gardło strasznnie boli,kaszel katar itd.narazie lecze sie domowymi sposobami mleko miod, czosnek, herbata z cytryna, herbata z lipy,co jeszcze moge wziac aby zapobiec rozwojowi choroby?czy herbata z sokiem malinowym nie szkodzi bo gdzies czytalam o jakis skurczach wywolanych przez wlasnie sok malinowy.nie mam temperatury wiec nie jest źle ale musze dzilac,bo nie chce skonczyc na antybiotyku:(pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już myślałam że będzie córeczka, bo tutaj same dziewczyny i jakoś wszyscy mi mówili że wyglądam na dziewczynkę a tu chłopak. Do tego jest bardzo aktywny, strasznie kopie, położna po badaniu mówiła mi że jest bardzo silny. aprils mother11 ja jak mnie brało przeziębienie to stosowałam ciepłe mleko z miodem, czosnkiem i masłem i syrop z cebuli (posiekaną cebulę przesypujemy cukrem i odstawiamy aż puści sok), przeszło bardzo szybko więc polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprils mother, oprócz domowych sposobów, jeśli nie zauważysz poprawy możesz wspomóc się syropem na kaszel (polecam stodal) i rutinoscorbin. Ja zbyt długo wierzyłam w domowe sposoby i skończyło się antybiotykiem. Wspomniany wcześniej syrop prenalen jest raczej po to, aby zapobiegać niż leczyć. U mnie znaczna poprawa. Udało mi się przespać noc bez większych rewolucji. Niesamowita ulga. Po lawinie dziewczynek mamy wysyp chłopaków:) Coraz bardziej się niecierpliwię i też chciałabym już wiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ginekolog odraczał sok z malin, bo maliny podnoszą temperaturę ciała a w ciąży nie jest to wskazane. doszła do mnie wyczekana paczka z allegro, niestety pomylili się i nie dostałam tej koszuli nocnej do karmienia, czyli jeszcze nie koniec atrakcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprols ja miesiąc temu też byłam chora. Po paru dniach poszłam do lekarza. Wtedy miałam mokry kaszel i nie było gorączki. Lekarz zaleciła mi syrop pyrosal oraz zaleciła porządnie się wygrzać wyleżeć i 3 razy dziennie brać paracetamol z vit c. Polecam Eferalgan z vit c. Po 2 dobach byłam zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak tylko czuję, że przeziębienie nadchodzi zaraz robię sobie herbatki z cytrynką i miodem. A na noc gorące mleko z masłem i miodem. Przynajmniej do tej pory to mi pomagało. Martka może w piątek się dowiesz :) Ja też już się strasznie niecierpliwię a tu jeszcze 3 tyg :( Tylko pytanie czy maluszek wtedy się ujawni ;) Ditta coś masz niefart z tą przesyłką ;/ Ja koszulkę zamówiłam w kolorze szarym i wygląda całkiem sympatycznie. iissaabel ja przez pierwsze 3 miesiące w ogóle nie miałam ochoty na słodycze...a teraz wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka mam to samo, pierwsze 3 miesiące wciągałam rosół i żurek bo tyle mogłam jeść, za to teraz wszystko i te ciągoty do słodyczy, dlatego chyba dziś wypicie 50 g glukozy do badania było dla mnie niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Czytam Was, ale jakoś tak u mnie się nic nie dzieje i pomimo tego że szczęśliwa po połówkowym (miałam 16.11) z dzidzią wszystko dobrze :) to trochę jestem zawiedziona bo chciałam już znać płeć.... a małe znowu się zasłoniło, nóżki skrzyżowane, a między nimi dodatkowo pępowina. Lekarz (wysokiej klasy specjalista :)) powiedział, że wygląda dziewczynkowato, czyli potwierdziłyby się przypuszczenia, ale NIE BYŁO widać.... w poniedziałek USG. 2 in 1 -> za połówkowe z echem serca u dr Węgrzynowskiego 300 zł. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam takie pytanie ad. twardnienia brzucha, mi się wydaje że mój brzuch jest cały czas twardy... jakie to jest odczucie podczas tych skurczów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pije praktycznie tylko sok z malin np. do rozcienczania z Herbapolu, ie powinno se pic herbatki z lisci malin- moze owodowac skurcze, wiec jest polecana na koniec ciazy (na wywolanie porodu). Mi lekaz na twardniejacy brzuch przepisal magnez, o nospie nic nie wspominal. Moja Mala jest strasznie leniwa, zadko sie rusza (kilka razy w ciagu dnia poczuje kopniaczki) ale wiem ze to dopiero poczatek wiec sie nie przejmuje - jeszcze da mi popalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×