Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość Malina86
NICK.............WIEK......MIASTO.......TERMIN PORODU...KTÓRE DZIECKO? <----------------------------------------------------- -----------------> wiosenna mama.....25......Małopolska......??.03.2011........3 jovita_m..........32......Brzeg..............01.04.2011.. ... ...2 katalana..........33......Warszawa......... 04.04.2011..........2 ktosia1980........30......Toronto............04.04.2011.. .......2 monsoon...........30......Lublin...............04.04.2011 ... ......2 minia80 .............30......Lublin..............04.04.2011......... 1 aaaaaaanula83.....27.....Sokołów...........04.04.2011.. ... .. ..1 Martka77..........32......Wrocław..........04.04.2011... .......2 basik1978..........32......HAJNÓWKA.......06.04.2011.... .. . ..2 Hawa2000..........36......niemcy............07.04.2011... .. .....1 anka1976..........34......Bydgoszcz........07.04.2011.... . .....1 mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.2011. ... .......2 kajusia99.........22......Żywiec.............10.04.2011. ... .......1 mama_kwietniowka..39......W-w...........10.04.2011..... .....1 brestova..........26......J-bie...............11.04.2011. .. ........1 eterno............30......Poznań.............11.04.2011. . ........3 monis24...........24......Śląsk................11.04.20 11... .......2 szpilka85.........25......Konin...............11.04.2011. .... .......1 2in1................27......szczecin..........15.04.20 11..........1 A_B.................26.......Kielce............17.04.2001 ..........2 _agneszka_........28......W-wa............17.04.2011..... .....1 justys1818........21......Żywiec...........17.04.2011... . .......1 evvvv...............28....Mikolowo..........18.04.2011... .......1 Pijawa2.............32 .....Olsztyn...........19.04.2011........ 2 Thelly ............ 26 ...... L. ................ 21.04.2011 ......... 2 calvadoss.........21.....Tczew..............25.04.2011... ......2 hanio.k..............24.....Śląsk...............27.04. 2011........1 MagdaK29..........29......Poznań............??.04.2011.. .. .......1 Malina86.............24......Poznań............25.04.2011..........1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina86
parę słów o mnie :) mam 24 lata, jestem z Poznania i jestem w ciąży :) tydzień temu byłam u lekarza, było za wczesnie żeby można było coś stwierdzić i kazał iść nabete, było ponad 1000, po 48 godz było już 3000 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich!tak sobie czytalam o tych porodach i dziwie sie ze w Polsce mozna sobie "wybrac" cesarke.w Kanadzie jezeli nie ma przeciwskazan medycznych to wszyscy rodza naturalnie.nikt nie ma mozliwosci wyboru na "zyczenie".tutaj sporo sie mowi o szkodliwym wplywie cesarki na dziecko i jego pozniejszy rozwoj,ze porod naturalny przygotowuje dziecko niejako na przyjsice na swiat a w przypadku tak gwaltownego powitania swiata jak przy cesarce stres dla dziecka jest ogromny i moze to miec na niego wplyw.a dziecko tu jest chyba najwazniejsze a nie nasz komfort prawda?po porodzie mozna wstawac juz praktycznie po godzinie i jest sie na "chodzie" co sie przydaje bo tu w szpitalach trzeba sie dzieckiem od razu zajac.lezalam na sali z babka po cc i jeczala co chwile i blagala o coraz to silniejsze srodki przeciwbolowe i nie chciala sie dzieckiem zajmowac bo ja bardzo bolala rana ale nikt sie z nia nie cackal kazali wstawac i juz.ja rodzilam naturalnie i bez zadnego znieczulenia i nie bylo tak zle.wszyscy mnie straszyli ze pierwsze dziecko to sie rodzi nawet do 16tu godzin a ja urodzilam w godzine. naprawde nie ma czego sie bac.znieczulenia tez maja wplyw na nas i na dziecko wiec jest o czym myslec.co do komfortu rodzenia to przyznaje tu sa sale jednoosobowe gwarantowane w szpitalach na normalne ubezpieczenie a po porodzie ma sie wybor albo sala 2-4 osobowa albo za doplata sala jednoosobowa.dla mnie im mniej tym lepiej bo tak jak ja muslalam sluchac tych jekow przez prawie 3 dni to bym wolala lezec sama z dzidzia. ale sie rozpisalam. dzisiaj zaczelam 9 tydzien i z tego co widze w tablece sporo nas ma termin na 4 kwietnia.czy ktoras juz ma wiekszy brzuszek?bo ja juz sie nie dopinam:) pozdrawiam wszsytkie przyszle mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o wizyty u dentysty to najlepiej w 2 trymestrze(chodzi o znieczulenia i ekstrakcje),na zwykle leczenie mozna w calej ciazy,ale w pierwszym trymestrze nie poleca sie znieczulenia.Za to jesli chodzi o ortodonte i prostowanie zebow, jak najbardziej w ciazy.Hormony dzialaja cuda.Zwykle dorosli nosza aparat staly okolo roku.Kobiecie w ciazy najczesciej tuz po rozwiazaniu.Bajka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka75
koleżanki dopiszcie mnie proszę do Waszej tabeli ;) zapomniałam dodać ze z podkarpackiego jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kobiecie w ciazy mozna go juz sciagnac zaraz po rozwiazaniu,tak mialo byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka75
Dziewczynki musze sie Was poradzić czy dobrze robię - chodzi o mojego lekarza ginekologa(byłam juz drugi raz u niego na wizycie i mam nieszane uczucia) Chodzę prywatnie zaznaczam i lekarz jest wg mnie dziwny niby miły,grzeczny i chyba kompetentny jedynie co mnie u niego przeraża to jego straszenie. Dziś np. pytałam czy ze względu na mój wiek(35 lat i ze to moja pierwsza ciąża) da mi tabletki na podtrzymanie ciąży byłabym spokojniejsza - to mi powiedział ze JEST SELEKCJA NATURALNA I ORGANIZM WIE CO ROBI POZBYWAJĄC SIE USZKODZONEGO PŁODU. Prawdę mówiąc przeraził mnie tym,ale w końcu przepisał DUPHASTON dwa razy dziennie. A na pierwszej wizycie powiedział mi ze 25 % ciąż kończy sie poronieniem ;( Stwierdził u mnie mięśniaka na macicy,pytałam czy zagraża dziecku czy rośnie też mi prawie nic nie powiedział. Powiedzcie mi dziewczynki czy wybierając ginekologa prywatnie ,płacąc za wizytę kasę chyba mogę się spodziewać innego traktowania . Podjęłam decyzję o zmianie lekarza to początek 9 tygodnia jak myslicie dobrze robię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka, moim zdaniem zanim podejmiesz decyzję o zmianie lekarza, może warto coś więcej o nim się dowiedzieć. Czasami dużo przydatnych informacji mozna znaleźć na portalu "znany lekarz", czasami popytać innych pacjentek. Ja swojego lekarza poznałam będąc w szpitalu. Później poszłam do niego na kontrolę. Ujął mnie swoją fachowością, choć do najwrażliwszych nie należy. Być może zasypywanie pacjentki danymi statystycznymi nie jest najlepsze na pierwszej wizycie, ale... może ta jego niedelikatność nie wyklucza profesjonalizmu. Ja z tymi wszystkimi danymi zostałam zapoznana wcześniej, tuż po ostatnim poronieniu. Byłam przerażona, że moja tragedia to dla nich zwyczajnie kolejny przypadek kliniczny. Teraz od 6 tc jestem na duphastonie. Dbam o siebie, zrobiłam mnóstwo badań i staram się nie poddawać momentom zwątpienia. Wiem, że w przypadku jakichkolwiek kłopotów mogę liczyć na mojego lekarza i jego szybką reakcję. To, czy będzie miły i dowcipny podczas wizyty stalo sie dla mnie sprawą drugorzędną. Evvvve do szkoły rodzenia zazwyczaj zaczyna się uczęszczać ok 6-7 m-ca. Ze względu na ćwiczenia, ważne aby brzuszek był dość spory. Fajne przeżycie dla tatusiow także. I można poznać fajnych ludzi. Zazwyczaj po narodzinach szkoła organizuje "zjazd absolwentów z dzisziusiami" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka, musisz sama podjąć decyzję, ale jeżeli z każdą wizytą u lekarza masz przeżywać stres, to może faktycznie warto pomyśleć nad zmianą. Chyba, że po prostu "ten typ tak ma", ale jest dobrym specjalistą. Poradź się może kogoś kto chodził już do tego lekarza, czy zawsze taki jest? Ale bez względu na wszystko masz prawo do zadawania pytań i otrzymywania na nie fachowych i pełnych odpowiedzi. W końcu płacisz za to niemałe pieniądze. Acha, dopisuję Cię do tabelki: NICK.............WIEK......MIASTO.......TERMIN PORODU...KTÓRE DZIECKO? <----------------------------------------------------- -----------------> wiosenna mama.....25......Małopolska......??.03.2011........3 jovita_m..........32......Brzeg..............01.04.2011.. ... ...2 katalana..........33......Warszawa......... 04.04.2011..........2 ktosia1980........30......Toronto............04.04.2011.. .......2 monsoon...........30......Lublin...............04.04.2011 ... ......2 minia80 .............30......Lublin..............04.04.2011......... 1 aaaaaaanula83.....27.....Sokołów...........04.04.2011.. ... .. ..1 Martka77..........32......Wrocław..........04.04.2011... .......2 basik1978..........32......HAJNÓWKA.......06.04.2011.... .. . ..2 Hawa2000..........36......niemcy............07.04.2011... .. .....1 anka1976..........34......Bydgoszcz........07.04.2011.... . .....1 mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.2011. ... .......2 kajusia99.........22......Żywiec.............10.04.2011. ... .......1 mama_kwietniowka..39......W-w...........10.04.2011..... .....1 brestova..........26......J-bie...............11.04.2011. .. ........1 eterno............30......Poznań.............11.04.2011. . ........3 monis24...........24......Śląsk................11.04.20 11... .......2 szpilka85.........25......Konin...............11.04.2011. .... .......1 anitka75.........35......podkarpackie.....12.04.2011.............1 2in1................27......szczecin..........15.04.20 11..........1 A_B.................26.......Kielce............17.04.2001 ..........2 _agneszka_........28......W-wa............17.04.2011..... .....1 justys1818........21......Żywiec...........17.04.2011... . .......1 evvvv...............28....Mikolowo..........18.04.2011... .......1 Pijawa2.............32 .....Olsztyn...........19.04.2011........ 2 Thelly ............ 26 ...... L. ................ 21.04.2011 ......... 2 calvadoss.........21.....Tczew..............25.04.2011... ......2 hanio.k..............24.....Śląsk...............27.04. 2011........1 MagdaK29..........29......Poznań............??.04.2011.. .. .......1 Malina86.............24......Poznań............25.04.201 1..........1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaa83
Witajcie dziewczyny w naszym gronie im nas więcej tym lepiej:) Anitko75 miło że masz termin na 12 kwietnia :) ja jestem osobą urodzoną w tym dokładnie dniu:) Ja mam termin na 4 kwietnia a moja druga połówka jest z 28 kwietnia wiec fajnie by było jak wszyscy będziemy kwietniowymi jubilatami:) :) :) Co do twojego pytania o ginekologa postąpiłaś bardzo dobrze zmieniając na innego nie ma co sie denerwować trzeba się cieszyc i myśleć pozytywnie a będzie wszystko super zobaczysz :) mój gin jest spoko ja bardzo przeżywałam bo moje 2 siostry obie w 7-8 tc poroniły pierwsze ciąże i ja myślałam że na mnie teraz kolej jak mojemu lekarzowi o tych moich obawach powiedziałam to nakrzyczał na mnie ze nie mogę tak myśleć i nastawił moje myślenie na mega pozytyw:))) myślę że każda z nas się boi i ma obawy ale to normalne!!! Dziewczyny idę jutro do gin na 3 wizytę bardzo się boję czy wszystko jest ok 3 tyg temu słyszałam serduszko teraz powinnam zobaczyć rączki i nóżki w końcu to 9tc 6dc :) :) :) Co do picia alkoholu to jestem przeciwna łyk nie zaszkodzi ale kieliszek czy butelka piwa nie jest to pozytywny wpływ na nasze maleństwa !!!takim kuflem od czasu do czasu moja koleżanka w ciąży nie gardziła, dzisiaj dziecko które ma 2,5 roku i prawie nie mówi tylko pojedyncze sylaby, nie odmawiała sobie papierosów również i dzisiaj żałuje to tylko 9 miesięcy ale trzeba dbać siebie i kruszynki nasze!!! Miłej nocki dziewczyny i duzo usmiechu:D !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniała napisać jeszcze o mięśniaku, o ktorym wspomniała Anitka. Mnóstwo kobiet je ma i zazwyczaj nie są groźne, chociaż podczas ciąży mają tendencję do szybkiego wzrostu. U mnie ma wielkość 2 cm i jeśli urośnie podczas ciaży zostanie wyciety podczas cc. Też jestem za tym, że należy nam się fachowa informacja. Jesli mam jakieś obawy, czy pytania zawsze mam informację zwrotną. Na następną wizytę przygotowałam już sobie listę spraw do omówienia. Po zobaczeniu maleństwa na usg mogę zapomnieć o co chciałam zapytać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo, widzę, że Martka ma podobne zdanie, co ja. Więc może Anitka dobrze to jeszcze przemyśl. Acha, ja słyszałam, że te opinie na portalu "znany lekarz", nie są do końca wiarygodne. Ponoć można opłacić sobie pozytywne, jak i za większe pieniądze zrobić antyreklamę konkurencji. Tak słyszałam od jednej doktorki. A tak na chłopski rozum, to skoro są tam wypowiedzi anonimowe, to przecież może je pisać jedna osoba pod różnymi nickami. Ja bym więc była ostrożna z opieraniem się wyłącznie na opiniach tego typu. Najbardziej wiarygodne są chyba te spoza internetu, ilość odwiedzających danego lekarza pacjentek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka75
Dziękuję dziewczynki za odpowiedzi ,cieszę się ze jest takie sympatyczne forum i ze na niego trafiłam.Dziękuję za dopisanie do tabelko monsoon ;) Mam nadzieję że będziemy sie wspierać dziewczynki radami przez cały piękny okres ciąży ;)Dobranoc dziewczynki miłych snów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evvvve
Moja mama jak sie dowiedziala, że nie pije nawet odrobinki alkoholu odkąd wiem o ciąży, powiedziala, że przesadzam i że ona pila czasem kieliszek wina jak ze mną chodzila. Ja jestem temu przeciwna calkowicie. Niby przecież mama urodzila mnie zdrową i w ogole... ale kto wie, może jakby sobie tego kieliszeczka czasem odmówiła to np. łatwiej byłoby mi się skoncentrować na lekcjach albo coś w tym stylu. Mysle, że cięzko zbadać jaki naprawde wplyw ma taka mała dawka alkoholu na płód. Za to jak sobie wyobrażę jak malutka jest jeszcze moja fasolka i jak mało trzeba zeby jej zrobic krzywde to sobie odmawiam. Zreszta mam wyrzuty sumienia za pierwszy tydzień, kiedy nieświadoma kiełkującego życia, korzystała w pełni z uciech urlopu... Co do lekarza,który straszy - ja byn jednak zmieniła. Też mam zagrożoną ciążę i lekarz musi mnie ostrzec o zagrożeniach, ale robi to jakoś tak cieplo, że mnie nie dołuje. No i tłumaczy, rysuje,pokazuje nieraz jak dziecku, ale przynajmniej wychodze spokojna. Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja jutro ide na pierwsze usg i strasznie sie denerwuje...... niepokoi mnie to ze nie mam zadnych objawow ciazy, mdlosci mialam moze przez tydzien a teraz juz nic kompletnie..... boje sie ze znow cos jest nie tak.... czy wy tez tak macie tzn. brak jakichkolwiek objawow? ps. Witam nowe kolezanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kwietnióweczki ja wracam do tematu cesarskiego ciecia. JA UWAZAM ZE DOBRZE JEST ZE KAZDA KOBIETA MOZE WYBRAC SPOSÓB PORODU JA RODZIŁAM POPRZEZ CESARKE PIERWSZE DZIECKO I KAZDE KOLEJNE TEZ CHCE TAK RODZIC. NIE ZGADZAM SIE Z OPINIA KTOSI ŚWIETNIE I BARDZO JEJ GRATULUJE ZE RODZIŁA GODZINE NATURALNIE I SWIETNIE TO WSPOMINA . Z TYMZE NIEWIEM CZY ZDAJE SOBIE SPRAWE ZE KAZDA KOBIETA JEST INNA I NP MOJA MAM MNIE RODZIŁA WŁASNIE PRAWIE DOBE. NIEWIEM CZY TO NIE GORSZY STRES DLA DZIECKA I MATKI. JA PRZED CESARKA 8 H MIAŁAM JUZ TAKIE BÓLE CO 2 MINUTY A NIECAŁE 2 CM ROZWARCIA ZAPEWNE MECZYŁABYM SIEBIE I DZIECKO TEZ Z DOBE .A LEZAC W SZPITALU BYŁA DZIEWCZYNA CO WŁASNIE RODZIŁA NATURALNIE BYŁA TAK WYMECZONA RODZIŁA BARDZO DŁUGO LEDWIE ODRATOWALI DZIECKO NIE MÓWIAC O TYM JAKIE POZNIEJ MIAŁO PROBLEMY BO SIE OPIŁO JUZ ZIELONYCH WÓD I NIE PRZYJMOWAŁO JEDZENIA HORROR.ITO DOPIERO UWAZAM BYŁ STRES DLA DZIECKA . DOBRZE JAK SIE WSZYSTKO UKŁADA JAK U KTOSI GODZINKA I PO SPRAWIE I JA ŻYCZE JEJ TAKIEGO PORODU I TYM RAZEM ALE PROSZE NIECH NIE POTEPIA SPRAWY WYBORU CESARKI NA ZYCZENIE POSŁUGUJAC SIE TYLKO SWOIM PRZYKŁADEM. JA RODZIŁAM PRZEZ CESARKE I WŁASNIE TO WSPOMINAM BARDZO DOBRZE I TYM RAZEM CIESZE SIE BARDZO ZE KAZDA Z NAS MA WOLNY WYBOR JAK CHCE RODZIC JA JESTEM ZA CESARKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Justyś, nie łącz braku objawów z kłopotami. Ja, odkąd jestem na zwolnieniu czuje się znacznie lepiej i jedynie czasami dokuczają mi popołudniowe mdłości. Z pewnością będzie dobrze:) Też jutro idę do lekarza i szczerze nie mogę się już doczekać. Basik, całkowicie się z Tobą zgadzam. Życzę wszystkim kwietnióweczkom łatwego porodu sn, a tym które zdecydują się na cc, aby mogly tak właśnie rodzić. Mamy jeszcze mnóstwo czasu i pewnie wraz z rosnącym brzuszkiem nie jedna decyzja się zmieni;) Co do alkoholu, to też jestem na nie. W żadnych ilościach. pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evvvve
Justys1818: Ja w ogólenie miałam mdłości, na samym początku nocne bóle, ale to dosłownie kilka nocy a teraz juz tylko senność nieco większa... ale tez pogoda sprzyja spaniu. Myślę że niejedna Ci zazdrosci dobrego samopoczucia i nie ma co sie martwić na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka75: Z pełną świadomością - ja na twoim miejscu na pewno zmieniłabym lekarza. Uważam że profesjonalizm lekarza to też umiejętność rozmowy z pacjentką. Wiemy wszystkie dobrze, że pozytywne myślenie w ciąży to połowa sukcesu. Ja poprzednią ciążę też prowadziłam u takiego właśnie "profesjonalisty od siedmiu boleści"i mało brakowało że straciłabym ciążę przez jego właśnie straszenie. W 17tc zmieniłam lekarza, który mnie do końca ciąży prowadził. Ciąża owszem była zagrożona, ale on bardzo pozytywnie mnie nastawiał i donosiłam mojego synka do wyznaczonego terminu. Teraz jestem na początku 8tc. Jestem spokojna. Ja mam po prostu dbać o siebie i pozytywnie myśleć, resztą pokieruje los. Już zauważyłam tego pozytywne skutki. Czuję się lepiej jak w poprzedniej ciąży. Nie mam takich bóli brzucha (często spowodowanych skurczami macicy, gdyż się wszystkim denerwowałam) Justys1818 ja poza wrażliwymi piersiami, sennością i czasami mdłościami też nic nie czuję. A czy was dziewczyny nadal boli podbrzusze lub macie uczucie że wam się coś w środku rozciąga? Czy może wam już przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie nie chcialam absolutnie nikogo urazic jezeli tak sie stalo to przepraszam.chodzi mi tylko o to ze sporo dziewczym pisze ze wybieraja cesarke bo zwyczajnie boi sie porodu.nie ma co sluchac opowiesci ludzi ktorzy strasza ciezkimi porodami bo kazdy porod jest inny i wcale nie musi byc tak zle.jezeli sa komplikacje to jasne ze cesarka jest jedynym wyjsciem ale tak z gory sobie ja "wybrac" ze strachu przed bolem to chyba przesada.to jest w koncu operacja jakby nie bylo.czytalam ze sporo krajow europejskich chce juz zaostrzyc ta swobode w wyborze cesarki bo jest tych operacji zwyczajnie za duzo.tez zycze wszsytkim lekkich porodow i nie sluchajcie ludzi ktorzy strasza ciezkimi porodami bo to naprawde nic takiego strasznego.nie bede sciemniac ze nie boli bo boli jak szlag ale kazdy bol jest do zniesienia a jak sie juz zobaczy dziecko to o bolu sie zapomina. jeszcze raz przepraszam jezeli kogos urazilam i nikogo nie potepiam za jego wybor bo to jest kazdego prywatna sprawa jak chce rodzic.nie chce tylko zeby dziewczyny ktore nie rodzily myslaly ze porod naturalny jest taki straszny ze za wszelka cene musza miec cesarke:) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitka daj temu lekarzowi jeszcze jedna szanse ale jak znowu cie czyms zaniepokoi to go zmien.tak jak pisza dziewczyny w ciazy najwazniejszy jest spokoj a jak idziemy do lekarza z lista pytan bardziej czy mniej powaznych to po to zeby sie uspokoic i upewnic ze wszystko jest w porzadku a nie zeby sie dodatkowo stresowac. moja lekarka zawsze mi mowi ze nie ma glupich pytan i ze kazde jest na tyle wazne zeby na nie odpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
witam dziewczynki:):)ja jeszcze do sposobu porodu wrócę-moja mama leżała ze mną 48h na łózku porodowym wyła z bólu i nikt jej nie pomógł-przyszłam na świat wyciągnięta przez vacum ze zdeformowana główką,uważam że cc to o wiele lepsze wyjście niż nieziemskie męki przez wiele godzin,kleszcze,vacum niedotlenienie okołoporodowe i złamane barki noworodków.jeśli któraś bardzo chce rodzić sn i czuje się na siłach to dlaczego nie?ja się nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a oja babcia rodzila na miedzy
w czasie przerwy w zbieraniu ziemniaków. Anka nie wiem czy 76 to twój rocznik, ale jeśli tak to dziewczyno twoja matka rodziła 34 lata temu! Przez ten czas milion rzeczy się zmieniło. Mamy bez porównania lepszą opiekę medyczną, znieczulenia, oksytocynę, wykształcony personel. Ja nie neguje cesarek. Jeśli ktoś ma potrzebę to ok, ale nie dlatego, ze 35 lat temu jego matka miała powikłania przy porodzie! To żaden powód. Napisz, ze się boisz bólu, ze jesteś leniwa i ci się nie chce, że nie chcesz mieć porozrywanego krocza. Nie wiem jakie masz powody ale nie wmawiaj komuś takich pierdół ze wybierasz cc bo 30 lat temu ktoś miał powikłania przy porodzie SN. To głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie się nie zgadzam. Co lenistwo ma wspólnego z porodem? A, że ktoś się boi bolu? że martwi sie powikłaniami? Że się boi? To rzecz absolutnie naturalna i jesli ktoś na siłach się nie czuje to ma absolutne prawo do skorzystania z innego rozwiązania. Pokaż mi szpital, w którym lekarze wychodzą na przeciw pacjentce ze znieczuleniem?!!! We Wrocławiu jest szpitali polożniczych naprawdę sporo i żaden takiego luksusu (nawet odpłatnie) nie proponuje. Był jeden, ale i tam się to zmieniło. Swoją drogą kto w ogóle jest autorem tego postu? Jakoś nie zauważyłam, aby nasz bohater sie podpisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale napisałam przecież
że ja rozumiem jeśli ktoś się decyduje na cesarkę z powodu strachu, powodów estetycznych itd. Uwierz mi, ze są i takie które twierdzą, że jak ktoś wyjmie im dziecko to ominie ich trud rodzenia. Może nie mamy jeszcze takiej cudownej opieki na porodówkach jak za granicą, ale nie ma co porównywać tego co jest dzisiaj z tym co było 35 lat temu. A jeśli chodzi o znieczulenie to w moim mieście można je dostać bezpłatnie w większości szpitali. Wrocławskich placówek nie znam wiec się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×