Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Hej!!! Agneszka, moja fasolka w 8 tygodniu miała tętno 159, lekarz nic nie powiedział, a ja się martwię, czy to nie za dużo czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tym e.coli to może być tak, że po prostu trochę się mocz zanieczyścił. Ważne jest, żeby się przed pobraniem umyć samą wodą, wytrzeć najlepiej papierowym ręcznikiem i oczywiście łapać środkowy strumień. Mam nadzieję, że powtórne badanie nic u Ciebie nie wykaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie mojej torbieli w poprzedniej ciąży. Do lekarza poszłam dosyć późno, bo właśnie chciałam zobaczyć już bijące serduszko. Na szczęście serduszko było, ale niestety lekarz zauważył 9 cm ! torbiel na jajniku. Od razu dał mi skierowanie do szpitala, stwierdzając, że będę ją miała usuniętą laparoskopowo, tak żeby nie zagrozić ciąży. W szpitalu byłam chyba 3 dni, przy czym przy badaniu ginekologicznym lekarz mi ją przebił "ręcznie" Nikt mnie przed tym nie ostrzegł, a podejrzewam, że taki miał zamiar od początku. Strasznie to bolało, ale po ok godzinie i Paracetamolu ból minął. W ten właśnie niemiły sposób pozbyłam się torbieli. Zaznaczam, że moja torbiel była bardzo duża i w każdej chwili mogła pęknąć. Z tego co czytałam takie torbiele bardzo często same się wchłaniają do 3 m-ca ciązy i jest to inna sprawa niż mięśniaki, bo te są w macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwencja nie martw się. Moja pierwsza ciąża to też puste jajo płodowe, a druga to śliczna, zdrowa córeczka:) Gratuluje wszystkim widoku serduszka, ja muszę poczekać do 27 września. Mam nadzieję, że nie będę bardzo świrować do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyś to super!!! Bo ja się bałam, że to ciut za wiele, chociaż lekarz nic nie powiedział, ale ja jestem panikarą straszną. W poprzedniej ciąży córcia miała zawsze tętno 140 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś znalazłam, że tetno plodu wynosi mniej niz 100 w 6 tygodniu i wzrasta do 140 lub wiecej w 7 tygodniu. To mnie trochę uspokoiło bo wydawało mi się, że 120 to trochę mało... Monsoon też mam taką nadzieję, że powtórne badanie nic nie wykaże...nie chcę się truć kolejnym antybiotykiem. Mamuli to faktycznie Twoja torbiel była bardzo duża! I rzeczywiście niemiłe przeżycia :( ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 tydzien termin na 10 kwietnia pierwsze dziecko. W pn pierwsza wizyta u ginekologa powiedzcie jakie badania trzeba zrobic itp czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calvadoss
no mnie dlugo nie bylo ale wszystko jest ok tylko ja cale dnie spie bo mam silna anemie i moj organizm to odsypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calvadoss
tylko zle to znosi lena ze sie z nia tyle teraz nie bawie i poswiecam czasu co zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzisiaj o 15ej mam te pierwsza wizyte i umieram ze strachu!!! Probuje myslec o tysiacu innych rzeczy...ale nie wychodzi....Z pracy musze sie urwac juz kolo 14ej, ale te 5 godzin chyba bedzie najdluzszych jak do tej pory!!! Trzymajcie kciuki z calych sil, przeslijcie mi Wasze ciazowe fluidy, a ja zamelduje sie wieczorkiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwencja........spokojnie.......pierwsza wizyta najwazniejsza...słuchaj uwaznie co lekarz ci powie............trzymam kciuki......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć Babeczki!!! Inwencja, trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze i usłyszysz dziś bicie serduszka swojego maleństwa!!! Ja też się dziś trochę denerwuję, bo robiłam dziś badania i po południu odbieram wyniki. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie ok. Najbardziej się boję o toxoplazmozę i cytomegalię, bo w tamtej ciąży nie miałam przeciwciał, wcześniej nie chorowałam i mam nadzieję, że i teraz nic się nie przypałęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calvadoss
no to ja 3mam kciuki za was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem :classic_cool: Inwencja - na pewno wszystko będzie dobrze - trzymam kciuki :) dziewczyny, powiedzcie, czy Wy na USG byłyście same czy z mężami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ KOBIETKI U MNIE W 8 TYG TETNO 155 I 18MM TRZYMAM KCIUKI ZA STRESUJACE SIE PRZED BADANIEM MAMUSIE IŻYCZE ZDRÓWKA ZA MAMUSIE I ICH PCHEŁKI JUZ PO BADANIU TEZ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik, ja na USG męża nie brałam, bo wiedziałam, że na tym etapie będzie dopochwowo robione, więc jakoś niekoniecznie chciałabym, żeby to oglądał. Potem oczywiście już będzie ze mną chodził, tak jak to było przez całą poprzednią ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! A ja dziś pierwszy dzień w pracy po 3-tygodniowym zwolnieniu... ledwo daję radę... zaraz zasnę ;) Wczoraj byłam u lekarza. Wszystko ok, maluszek ma 28,5 mm, ogromną główkę i ślicznie bijące serducho :) Mam odstawić duphaston i prowadzić oszczędny tryb życia (tylko jak to zrobić?) ;) Humor mi się poprawił i mimo zmeczenia, cieszę się, że z moim bąbelkiem wszystko dobrze. Co do brzuszków... to mimo, że należę do osób dość szczupłych (170 cm i 55 kg-przed ciążą) to wczoraj musiałam zaopatrzyć się w pierwsze spodnie ciążowe, bo w żadne już się nie mieszczę :) Kupiłam naprawdę wygodne dżinsy i teraz nie ma mowy o odpinaniu guzików przy siadaniu;) pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!!! Inwencja daj znać jak tam po wizycie. Ja ostatnio też strasznie zmęczona docieram z pracy. Dojazd zajmuje mi godzinę... Ale za to jakby polepszył mi się apetyt. Niedobrze robi mi się jak mam za długą przerwę w jedzeniu. Najgorsze, że ciągle mam tą gorycz w ustach :( Marcia kupiłaś już typowe jeansy ciążowe czy po prostu jeansy o większym rozmiarze??? U mnie jest podobna sytuacja. W sobotę może wybiorę się na jakieś zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Jestem juz po badaniu....Lekarz widzial pecherzyk ciazowy a w nim pecherzyk zoltkowy, ale zarodka jeszcze nie!:( Ale zanim usiadlam na fotelu, ostrzegl mnie, ze moze nie byc za wiele widac, bo to dopiero 6+0....Rozmiar pecherzyka to 13,6 mm, wg lekarza wzorowo...W sumie po poprzednim pustym jaju plodowym to, ze widzialam juz w srodku ten "bialy farfocel" podnioslo mnie na duchu....ale nie wiem jak ja wytrzymam do przyszlego czwartku...Niby mam dobre przeczucia, ale strach jest ogromny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inwencja dobrze będzie!!! u mnie w 5,6 też był tylko pęcharzyk 13 mm. Serduszko zobaczyłam dopiero w 6,6 tygodnia :) Tak więc głowka do góry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie! Słyszałyście coś o trofoblaście na ścianie przedniej??? Coś czytałam, że z niego tworzy się łożysko przodujące...a to też podobno z tym jest nieciekawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dawno tu nie zagladalam ale jestem Agneszka ja bylam u gina w poniedzialek i zarodek mial 4,5mm rozwiniety na 6+1 a wg ostatniej @ 8+1 czyli ok:) ale wlasnie bicie serduszka 100/min i powiedzial ze mogloby byc wiecej i umieram ze strachu ale wpisem ze 100 to norma podnioslas mnie na duchu i dziekuje Ci za to bardzo🌻dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja dziś byłam na wizycie u gina. Pęcherzyk ma 26mm a w środku moja fasolka 9,4mm i bijące mocno serduszko. Termin 21 kwietnia więc zaraz poprawiam tabelę. Ale się cieszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............WIEK......MIASTO.......TERMIN PORODU...KTÓRE DZIECKO? <----------------------------------------------------- -----------------> wiosenna mama.....25......Małopolska......??.03.2011........3 jovita_m..........32......Brzeg..............01.04.2011.. ... ...2 katalana..........33......Warszawa......... 04.04.2011..........2 ktosia1980........30......Toronto............04.04.2011.. .......2 monsoon...........30......Lublin...............04.04.2011 ... ......2 minia80 .............30......Lublin..............04.04.2011......... 1 aaaaaaanula83.....27.....Sokołów...........04.04.2011.. ... .. ..1 Martka77..........32......Wrocław..........04.04.2011... .......2 basik1978..........32......HAJNÓWKA.......06.04.2011.... .. . ..2 Hawa2000..........36......niemcy............07.04.2011... .. .....1 anka1976..........34......Bydgoszcz........07.04.2011.... . .....1 mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.2011. ... .......2 kajusia99.........22......Żywiec.............10.04.2011. ... .......1 mama_kwietniowka..39......W-w...........10.04.2011..... .....1 brestova..........26......J-bie...............11.04.2011. .. ........1 eterno............30......Poznań.............11.04.2011. . ........3 monis24...........24......Śląsk................11.04.20 11... .......2 szpilka85.........25......Konin...............11.04.2011. .... .......1 anitka75.........35......podkarpackie.....12.04.2011..... ........1 2in1................27......szczecin..........15.04.20 11..........1 _agneszka_........28......W-wa............16.04.2011..... .....1 A_B.................26.......Kielce............17.04.2001 ..........2 justys1818........21......Żywiec...........15-20.04.2011 .......1 evvvv...............28....Mikolowo..........18.04.2011... .......1 Pijawa2.............32 .....Olsztyn...........21.04.2011........ 2 Thelly ............ 26 ...... L. ................ 21.04.2011 ......... 2 calvadoss.........21.....Tczew..............25.04.2011... ......2 hanio.k..............24.....Śląsk...............27.04. 2011........1 MagdaK29..........29......Poznań............??.04.2011.. .. .......1 Malina86.............24......Poznań............25.04.201 1..........1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja odebrałam wyniki i niby wszystko ok, tylko urobilinogen ponad normę :( Trochę się przestraszyłam, że coś nie tak mam z wątrobą, chociaż nie odczuwam żadnych dolegliwości. Ale zadzwoniłam do lekarza i powiedział, żeby się na razie niczym nie martwić. Enzymów wątrobowych nie kazał robić, bo niedawno robiłam i było ok. Ponoć tak w ciąży może się zdarzyć. Na szczęście toxo i cytomegalia ujemne, hbs też i w ogóle wszystko inne w normie. Inwencja nie przejmuj się, ja na pierwszym USG byłam dokładnie w 6 + 3 dniu cyklu i też było tylko widać pęcherzyk z zarodkiem. Ważne, że na pewno nie jest puste jajo. Jestem pewna, że następnym razem na bank zobaczysz serduszko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×