Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Evvvve - ja karmię piersią i nie dopajam. Dziś miałam to samo, non stop cyc, sama nie rozstawałam się z butelką Żywca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomocy! czy to możliwe ze refluks nie jest od urodzenia? moja mala od kilku dni ulewa co zje i płacze jak daje jej jeść, a jak wezmę ja na ramie w pozycji pionowej to przestaje płakać, mam juz 4 mleko w tym nutramigen i zarówno na niego jak i na pepti reaguje tak samo:(:(pomocy!!!!!!!!!!!11co robić????????///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga.. refluks moze byc ciezko zdiagnozować . A tak to moze poprostu obserwuj. Moja tez duzo ulewa, lekarka poiwiedziała że normalne - jak ze wszystkim... podniosłam wezgłowie łozeczka i karmie z głowa podniesioną o 30 stopni, pozatym nosze do odbicia dlugo, nawet jak beknie to jeszcze troche nosze. Nie za bardzo pomaga - ale to jedyne chyba co można zrobic. Ale spkojnie, nawet jesli to refluks to nie jest niebezpieczne i w wiekszosci wypadkow samo przejdzie. Ale moze twojej sie pic chcialo i zbyt lapczywie jadła? Jesli faktycznie sporo ulewa to zwórc uwage czy sie nie odwadnia - tj. bardziej wklesłe ciemiaczko (zawsze jest troche wklesłe, ale przy odwodnieniu zapadnięte) i skora mało elastyczna - jak uszczypniesz lekko na brzuchu to chwile tak zostaje, zapadniete oczodoły... wtedy koniecznie lekarz.. to jedyneco moze byc niebezpieczne ... ale przy wymiotach... to raczej tak w kwestii dmuchania na zimne pisze, bo nie sadze zeby odwodnienie przy ulewaniu groziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chyba odkryłam dlaczego moja Binka Szlumfinka płacze po wyjęciu z wanienki.PO prostu lubi siedzieć w wodzie.Nagrzałam porządnie łazienkę,nalałam cieplej wody i wzięłam Majkę do kapania.Wymyłam i potem trochę się pluskałyśmy.Widać ,ze sprawia jej to przyjemność.Woda nam prawie ostygła.Wyjmuje powolutku z wody-ryk.Wracam z powrotem do wanienki,prawie uśmiech.No i chyba muszę to po prostu przeżyć.Możemy się pluskać,ale nie będę tak godzinami jej trzymać w tej wanience. Poza tym u nas dramat.Mała wymaga dużo uwagi,a w tym tygodniu jestem już zdana całkiem na siebie.Moja druga polowa do tej pory był ze mną w domu,gotował obiadki itp.Dziś jadłam obiad o 20.Miałam parę rzeczy do załatwienia,a córa wrzask.Próbowałam utulić,w końcu plączącą zapakowałam do samochodu.Tak zasnęła(jak zresztą zawsze w samochodzie).Co chwile jednak się budziła,tak ze po powrocie musiałam się nią zająć.Postanowiłam ,ze poszukam pomocy do sprzątania domu raz w tygodniu.Moj brat się zbulwersował,ale nie kosztuje to wiele,a wole czas spędzić z dzieckiem,nie ze ścierą w reku. Pytanie do doświadczonych mamuś.Przekopałam trochę książkę z pediatrii i internet.Karmie tylko piersią.Zielone klaczki i śluz w kupce to w 5 tyg.jeszcze norma,czy raczej idzie już w kierunku alergii pokarmowej.Piłam w zeszłym tygodniu sporo mleka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eve, ja nie dopajam i staram się, żeby między 12 a 17 dziecko nie było na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie odstawiam mleko i obserwujemy.Nie lecę jeszcze do lekarza ,bo i tak powie mi to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karlop ja nie jestem doświadczona Wiki to moja pierworodna ale jak wypije właśnie dużo mleka to ma odrobinki zielonkawe a jak rezygnuję z mleka to jest super. My malucha szczepiliśmy w poniedziałek, a ostatniej nocy tak jej zatkało nos że nie mogła wogóle oddychać , do rana co godzinę ją fridowałam i jakoś daje radę byłam też u lekarza bo się wystraszyłam, ale poza przezroczysto lekko białym glutem nic jej nie dolega, zastanawiam się czy to nie alergiczny nieżyt nosa, Choć ja mam wodnisty katar od 2 dni a alergikiem nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
o rany jaka tu cisza........Moja Julka leży sobie w łóżeczkui cos tam sama do siebe gada a ja biore się za sprzątanie domu :) Pozdrawiam Was wszystkie Mamuśki i dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o radę Mamuski
Mój syn jest na mm i zawsze po karmieniu podczas odbicia sporo mu sie ulewa. Czasami jeszcze jak go położe to tez cos sie uleje. Czy rodzaj mleka może miec wplyw na to ulewanie? Przybiera na wadze odpowiednio, ale jakoś mnie to martwi. Moze mu mleko nie odpowiadac na przykład? Czy Waszym dzieciom karmionym mm tez sie ulewa po kazdym karmieniu? Jakie mleko dajecie? Dziekuje z góry za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Ja moją córcie 8tygodniową karmie bebiko od 2 tygodni ulewa się jej ale rzadko. Wcześniej była na bebilonie comfort ulewało się więcej, ale nie wiem czy był to powód mleka. Po bebilonie dostała strasznych zaparć dlatego zmieniliśmy mleko na bebiko dostaje debridat i jest wporządku tzn rob kupku średnio co 2 dn a wtedy nie zrobła sama 3 tygodnie wspomagałam ja czopkiem. Wiem,że czasami lekarz daje coś na ulewanie był ten temat poruszany tu na forum może któraś inna Mamuśka poda Ci dokładną nazwe tego leku mleko sie tym zagęszczało jeśli dobrze pamiętam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o radę Mamuski
Jesli chodzi o kupki, to na razie (odpukac) nie mamy z tym problemu, bo są dwie dziennie, wiec mysle ze jest ok. 2 dni dawałam zwykły bebilon, ale po nim ulewalo sie jeszcze bardziej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o radę Mamuski
Czy zmiane mleka kosultujecie z pediatra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o radę Mamuski
Anka a jakie porcje jej dajesz i co ile? Dopajasz? Jesli tak to w jakiej ilosci i czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Ja zmieniałam mojej córce kilka razy mleko a dopiero tą ostatnia zmiane konsultowałam z lekarzem. Moja Julka je 120ml wody plus 4 miarki i 150ml plus 5 marek mleka czasam ale rzadko zjada 90ml plus 3 miarki. Tak dopajam ją herbatą koperkową, wodą spod gotowanych suszonych śliwek na brzuszek i herbatą na trawienie dostaje tego ok 150ml dziennie ale wiem że dziecko może jeszcze więcej wypić nie ma normy przynajmniej tak mi powiedziała położna :)a Ty czym dopajasz swoje maleństwo ile zjada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o radę Mamuski
Ja mojemu daję 90 ml + 3 miarki. Przewaznie wychodzi 7 posiłków na dobę ale czasami wyjdzie 8. Dopajam woda przegotowana albo herbatką koperkowa, ale mało tego pije. Jak myslicie moze ja mu za duzo daję tego mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evvve dzięki za dobre słowo i pocieszenie!!! dziś zaczęłam mieszać mleko pepti i bebilon ha może to moja córka będzie chciała jeść i nie będzie ciągłego płaczu przy jedzeniu. anka a ile ma twoja córka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
aga 021 moja córcia ma skończone w środe 8 tygodni jest z 23marca:) Pomarańczowa koleżanko a ile ma twoje maleństwo?? Moja córcia ma 6 posiłków dziennie.....tak jak pisze na opakowaniu mleka do tego sie stosuje i nie daje jej wcześniej jeść jak 3 godziny od poprzednego karmienia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o radę Mamuski
3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o radę Mamuski
Anka no ale dajac butle co 3 godziny, to wychodzi 8 posilkow. Czasami jak maly spi, to sie posilki przesuna i wtedy wyjdzie 7 na dobe. Juz nie wiem, co robic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ania masz zapisany mój nr? Napisz do mnie sms albo sygnał bo będę dziś bardzo późno w domu a chce się umówić dokładnie. Nie zapisał mi się twój nr i nie nam jak się z tobą skontaktować a pisze z tel..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
No niby wychodzi 8 ale jak go przetrzymasz kilka razy o 30 minut to wyjdzie ci 7:) ja tak robłam teraz np przetrzymuje julke do 3 godzin po zakonczonym jedzenu nawet czasami dłużej staram sie jej o regularnych godzinach dawac jeść, ale ona jest starsza Twój Synek potrzebuje częściej jeść to maleństwo. I powiem Ci żebyś się nie martwła ulewaniem jak julka miala 3 tyg to też bardzo ulewała tak że az na podłoge leciało jak miałam ją do odbicia...może spróbuj częściej go odbjać......może pomoże ja podczas karmienia 120ml odbjam teraz 2 razy a dawniej to 3 zawsze.......pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kwestii mm nie pomogę, niestety :( Cisza na kafe aż w uszach huczy :) Pewnie wszystkie Mamy ze swoimi Skarbami w cieniu pod gruszą :) A my dziś kierujemy się na zachód, będziemy majówkować na łonie natury przez ponad tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też sporo ulewa. Podczas jedzenia co najmniej 2 razy daję ja do odbicia. Jeżeli po jedzeniu zaraz zaśnie, to mało się ulewa, a jezeli jest aktywna to więcej. Poprzednia córka też tak miała, więc się nie martwię. Z czasem to minie. Najważniejsze żeby dziecko dobrze przybierało na wadze. Moja córeczka ma 5 tyg i też wychodzi mi ok 7 karmień. Je różnie, od 90 do 120 ml wody + odpowiednio miarki mleka na posiłek. Może spróbuj policzyć ile w ciągu dnia zjada, wtedy to będzie bardziej miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prosze o rade Mamuski
Mamuli, a Ty jakie mleko dajesz corce? Ja tez odbijam w trakcie i po jedzeniu. Staram sie go wlasnie przetrzymywac zeby wychodzilo 7 posilkow. O 15 zjadł i od razu zasnal i nic mu sie nie ulało, ale jak zaczyna brykac, to jest gorzej. No u nas wychodzi 90 ml + 3 miarki x 7 posiłków, bo tak naprawdę rzadko kiedy zostawia cos w butli. Ile wynosi prawidłowy przyrost wagi? Nie chcialabym, zeby przybierał zbyt szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nam wczoraj przyszła poduszka-klin, klade malą konsekwentnie tylko na tej poduszce, rowiniez w wózku czy naszym łożku i kiedy karmie na leżąco. Na brzuchu spała tylko na mnie a ja miałam głowe wysoko. Wystarczyła jedna doba i widze zdecydowana róznice. W nocy mniej sie rzucała - zwykle godzine po jedzeiu zaczynało sie wiercenie a dzis był spokój, ulewa sie jej doslownie troszeczke - a w godzinach kiedy zwykle był poranne problemy z brzuszkiem dzis miała świetny humor i pierwszy raz sie naprawde smiala - dotad to były tylko usmiechy. A mi akurat padla bateria w kamerce :( Czyli mialam czuja ze to żadne kolki tylko problem z zołądkiem (njapewniej refluks) - polecam poduszke mamom ,ktorych dzeci ulewają, w nocy spią niespokojnie wydają charczące dzwieki i nie zawsze chca leżeć na brzuszku.. moja czasme chce a czasem sie wierci - wiec mysle ze to tez zwiazane z żołądkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prosze o rade Mamuski
Jeszcze pytanie o spacery... jak sa takie upały to o ktorej godzinie wychodzicie z dziecmi na dwor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve - a co to za poduszka? U mnie scenariusz podobny jak opisujesz... udało mi się dzisiaj 2 razy zawiazać chustę z małą. Na razie nie na długo, bo najpierw spała a potem się budziła z płaczem ale to pewnie przez ten upał dzisiejszy. Jeszcze nie czuję się w tym pewnie, i nie do końca wykorzystuję wolne ręce ale wszystko z czasem mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×