Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Trelevinaaaa ja mam mniejszy apetyt, bo już nie wymiotuje tego co zjem. Na początku sporo jadłam ale co z tego jak pięć minut po posiłku byłam w ubikacji. Wiecie co dziewczyny, ja chyba jestem jakaś inna bo ja już mam wszystkie prezenty, zbieram je od października ze względu na to że mam w najbliższej rodzinie dziesięcioro dzieci łącznie z moim smykiem. I to jednak jest spory wydatek. Od dwóch lat nie robimy sobie na wzajem (dorośli) bo dzieci przybywa a kasy w portfelu nie. Jedynie z mężem. Ogólnie to kocham dostawać prezenty i nie wyobrażam sobie nie dostać od mężusia jakiegoś drobiazgu. Ale to już u nas w domciu pod choinka czekają. Wigilie spędzamy najpierw u teściowej a później jedziemy do mojej mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kochane, nadrobiłam. Co do wózków - ja kiedyś trafiłam na jakąś stronę, gdzie było opisane na co zwracać uwagę przy wyborze, właśnie jeśli chodzi o koła, jeśli mieszka się na wsi/w mieście, w jakich miejscach się przebywa z tym wózkiem, jaki jest sposób transportu (autem czy autobusem itp.) czy mieszka się w domu czy w bloku i tak dalej, i tak dalej. Zrobiłam sobie na tej podstawie listę co ma taki wózek w moim przypadku posiadać i jak juz będziemy wybierać na poważne wózek to wiem na co zwracać uwagę. Niestety nie zapisałam sobie tej strony, ale może któraś z Was zna jakąś w tym stylu i poda, a może nawet już się pojawiła na forum tu, nie wiem, bo przyznam się, nie wchodzę na wszystkie linki:P Taka poduszka rogal to nie wiem, ani ja ani nikt kogo znam nie używał takiej (w ogóle to trochę dziwne - nie mam żadnych koleżanek ani nikogo w rodzinie, kto by rodził w ostatnich czasach, ostatnio... uwaga - moja ciotka 10 lat temu). Ale z tego co czytam to wszyscy zachwalają, to jeśli będę potrzebować to zakupię taką:) Byłam dziś w salonie sukien ślubnych, miałam mieć braną miarę, pani która mnie mierzyła właśnie, jak dotarła do brzucha, od razu mówi "oho, ktoś tu rośnie" :D ale mi się fajnie zrobiło, że nie tylko ja to widzę:P A generalnie jak się dziś obudziłam to miałam tak podły nastrój, że w ogóle nie chciałam z domu na tę miarę wychodzić... Rano mi się przyśniło, że mój tata mnie strasznie zwyzywał, mama chciała stanąć w mojej obronie, ale nie miała siły przebicia, A. przyjechał i chciałam, żeby on mnie jakoś wybronił, ale on zaczął zgadzać się z tatą, mówił, że to wszystko prawda. W tym momencie się obudziłam i tak się poryczałam, że mówię Wam - myślałam, że nie wstanę z łóżka, tak mi było źle. No ale udało mi sie dojść do siebie... Prezentów nie mam jeszcze i generalnie jak zwykle nie mam pomysłu co komu kupić. No, tylko dla taty mam plan i dla mamy, bo sama mi powiedziała, co by chciała... Zostanie mi coś siostrze kupić, mojemu narzeczonemu (i tu jak zwykle będzie największy problem, nigdy nie mam pomysłu dla niego:() babci jakiś drobiazg i może z A. się złożymy na coś dla jego rodziców. Generalnie nie planuję dużych wydatków, 100zł "na łeb":P to absolutne maksimum. Generalnie te święta... będą naprawdę inne niż wszystkie, bo to będą moje ostatnie dni jako panienka:D w drugi dzień świąt zmieniam stan cywilny, rany... tigero - dzięki, że mnie pochwaliłaś, hehe, jestem łasa na to :P Nie zamęczam Was kobietki moją paplaniną, i tak się pewnie odezwę jeszcze dzis. Pozdrowionka i buziaki :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki..witam mrozno i zimowo...powiem szczerze ze ciezko was nadrobic po paru dniach nieczytania :)ale tak to jest jak czlowiekowi na wszystko brakuje czasu..niedlugo szykuje nam sie remont w domu ale lepiej teraz niz tuz przed porodem....pozatym teraz wigoru jakbym wiecej miala:) a cos wam napisze co wymyslila moja 4 letnia corcia:)ostatnio byla reklama w ktorej padlo slowo witalnisc..na co synio pyta mamo co to witalnosc?a moja cpra z zarozumiala mina...hmm niewiesz co to witalnosc?to jak przychodzisz do czyjegos domku i mowisz WITAM:D mowie wam dawno sie tak nie usmialam... i jescze takie pytanko czy ktoras z was miala cos takiego ze np byla juz pwna ruchow dziecka a potem nic nie czula? nie chce siac niepotzrebnego sytrachu a wizyte mam doopiero za 2 tygodnie... pozdrawiam i zycze milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa tak u nas pod choinkę prezenty daje aniołek. Jestem z bielska- białej a to już blisko gór:) Ale sie usmiałam z tej interpretacji witalności:) dzieci są niesamowite! co do smaków to ja mam nadal. moze mniejsze niż w pierwszym trymestrze ale sa. ąle apetytu nie mam duzego. brzuch rośnie ale na wadze jeszcze nie widac. buziaki na reszte popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z tej zawieruchy i już nikt mnie dzisiaj z domu nie wygoni. Ale się cieszę, bo załatwiłam sprawę, która się ciągnęła od dwóch tygodni. Już gdzieś pisałam na początku, że otwieram kawiarenkę dla rodziców i dzieci i już od miesiąca pewnie bym działała, gdyby nie Sanepid. Oni mnie wykończą:-( Mam nadzieję, że żadna z was nie pracuje w Sanepidzie, bo nie mam o pracownikach tej instytucji najlepszego zdania:-) Chyba, że zdarzają się wyjątki, a ja nie miałam szczęścia;-) Kilka słów na temat wózka. Już kilka osób pisało, że wybór zależy od kilku czynników. Dla jednych będzie ważne, żeby był lekki, dla innych żeby miał duże koła i sprawnie pokonywał wertepy. Ktoś, kto jeździ kombi nie zwróci uwagi na sposób składania, natomiast właściciel sedana będzie chciał, żeby wózek zajmował jak najmniej miejsca po złożeniu, żeby wygodnie go pakować do bagażnika. Ja dodam jeszcze parę groszy od siebie. Dobrze jest wziąć pod uwagę, że urodzimy wiosną, więc nasze dzieci lato przejeżdżą w gondoli. Akurat na zimę przesiądą się do spacerówki. Zakładam więc, że gondola musi być raczej przewiewna (upały!), ale niekoniecznie jak największa, bo nie będę do niej pakować śpiworka, kocyka, czy kombinezonu. Natomiast spacerówka z racji tego, że dzieci zaczną nią jeździć zimą, dobrze by było, gdyby była zabudowana, miała śpiworek, osłonkę na nóżki, żeby dziecko siedziało w niej dość głęboko, miała spory daszek. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, czy budka podczas rozkładania i składania nie hałasuje, bo można tym zbudzić śpiącego malucha. Inna rzecz to rozkładania spacerówki do pozycji leżącej. warto sprawdzić, czy oparcie rozkłada się płynnie, żeby nie budzić dziecka, gdy zaśnie na siedząco. To na razie tyle moich przemyśleń:-) jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy to dopiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Pierwszamamusia - dokładnie, nie chciałam Cię urazić, po prostu staramy się być ostrożne. Pisz częściej, z chęcią poznamy Cię lepiej:) ania2011 - witaj! penelopa - ta ''poducha'' jest super przydatna! Już teraz ułatwia mi spanie, śpi się b.wygodnie, a przecież jeszcze na brzuszki są malutkie. później to dopiero będzie :) No a jak maluch będzie ''po drugiej stronie brzucha'' to super będzie do karmienia. Polecam! Co do podszywów - ehh...szkoda słów.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alescie popisały kochane. ulalala. Dzis postaram się zrobić pare fotek odnośnie sypialni i brzusia. Chyba ze mnie zasypie to nie dojade, bo to wieśśśśśśś. DOPIERO KOŃCZE PRACE. JAK ODCZYTAM WAS WSZYSTKIE to odpisze. spadam z tej pracy . Nara kochane do potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow,nie dam rady nadrobić:( Skreslę parę słów przynajmniej ,a czytanie całkowite(tylko przeleciałam pokrótce) muszę zostawić na później,bo za pół godzinki mamy wieczorek świąteczny u córki w szkole:) Moniasky nie martw się ,mnie już maleństwo zaczepia ok 2 tygodni,ale są dni ,w których nie czuje nic,albo nie rozpoznaję po prostu,a później znów jak mnie uderzy to wow,tak mocno potrafi,że ostatnio aż podskoczyłam :D Dziewczyny a ja się dowiaduję o ciąży za ciążą. Wczoraj rozmawiałam z teściową,która oznajmiła ,że siostra mojego M. jest w ciąży-fajnie ,super bo będziemy miały dzieciaczki w tym samym wieku:) Dziś w pracy się dowiaduję ,że koleżanka właśnie z pracy ,która już trochę się starała też jest w ciąży:) Może to ja zarażam?? :D Niestety muszę się zbierać Miłego wieczorka mamulki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> asia76 Hej dziewczyny. Dawno się nie odzywałam, ale ten mój lekarz zaszczepił we mnie takie lęki( już mam innego), że cały czas się bałam mimo że wszystko jest super. Wiele się u mnie działo i nie miałam czasy zaglądać. Teraz od jakiegoś czasu nadrabiam. Samopoczucie u mnie ok. Tyję sobie równo ( też jestem po Dukanie) więc nadrabiam hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera ucięło mi moje wypociny!! miałam napisać,że mam jak asia76 też zyję w niepokoju na zdrowiem dziecka i ograniczyłam się do czytania co piszecie ogólnie ciązko jest wtedy cieszyć się ciążą, i pisać co kolwiek. no i mnie przerobiono w tabelce na aasiaa76, wpisałam się chyba na końcu i "porządkowa" przesuneła mnie na właściwy termin przerabiając mnie na asię ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaasiaa76 żeby tylko to. Ja wylądowałam w szpitalu z córką bo nagle na jedno oko prawie nic nie widziała. Leżałyśmy 2 tyg i nic nie wykryto. A pomysły mieli fajne (guz mózgu, stwardnienie). Na szczęście skończyło się dobrze i wraca do zdrowia, ćwiczymy, masujemy, leki itp. Wtedy nawet nie miałam ochoty na kontakt z ludźmi. Powoli wracam do świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Następna sprawa to taka,że nie piszę za dużo bo mieszkam na wsi i wystarczy, że ktoś przez przypadek wejdzie na stronę to zaraz będzie się działo. Wiecie jak plotki potrafią męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie serdecznie :) Jezeli to mozliwe powroce do Was po dluugiej nieobecnosci. Zagladalam do Was, ale nie chcialam nic pisac bo nawarstwilo mi sie troche zmartwien na glowie. "Doliny" jakie odwiedzalam przez ten okres z pewnoscia nie sluzyly by i Wam. Nie chcialam Wam truc. Nie wiedzialam ze w dosc krotkim okresie moze sie tyle zwalic. W pewnym momencie mojego faceta przerosla chyba rola ojca i glowy rodziny. Mielismy mnostwo spiec. Stanelo na tym ze nadal jestesmy razem, jednak jakis poziom nieufnosci jeszzce mam. Moze to minie. Potem zaczely mi sie mocne skurcze wiec znow dostalam leki, dopadla mnie tez grzybica - ta chyba jednak wiekszosc z nas przechodzi w ciazy. Nie zdarzylam nadrobic wszystkich stron jeszcze (jestem jednak na najlepszej drodze), wtedy bede mogla sie odniesc cos wiecej. Bardzo dziekuje - penelopa kruz - ktora na 29 stronie pisala ze mna o pomylce w tygodniach mojej ciazy. Mialas racje kochana lekarz na nasteonej wizycie skorygowal blad, bylo zgodnie z tym co mowilas. W sumie zauwazylam ze bylo mu glupio, ze taka pomylke strzelil. Zdarza sie. Kto nie pracuje sie nie myli. Nie mam zastrzezen do nie, zleca badania, wg mnie dobrze podchodzi do pacjentki i co najwazniejsze od razu skorygowal na nastepnej wizycie swoj blad :) Mam nadzieje, ze bede mogla z Wami pisac, zdaje sobie sprawe z tego ze juz sie znacie i juz sie zzylyscie ze soba, ale moze i mi sie uda :) Nie doczytalam dokladnie o co chodzilo z tymi podszywami, przeleciealam tylko ostatnich kilka stron, mam nadzieje ze juz nie bedzie z tym problemow. Zanim wpisze sie do tabelki poczekam na Wasza akceptacje, nie chcialabym robic Wam tutaj zametu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowe szczęście witaj!!! Witajcie tez inne mamusie!!! Ale tu ruch:) z dnia na dzień nas więcej! super! sprawdzałyście sobie płeć dzieciątka w tabelce (link we wczesniejszej mojej wypowiedzi)? A ja na noc pokłóciłam się z moją mamą bo zamiast stać za mną murem jak dziecko jest niegrzeczne i karę mu daje to broni dziecka, przytula je itp. ech czasem mam już dosc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie koleżanki DLA ZAINTERESOWANYCH: na naszej skrzynce w moim folderze ENI_35 sa dwa zdjęcia mojego łóżka w sypialni, które jeszcze nie zostalo ochrzczone. hiihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka wychodzi mi syn - oby. Bo corcie jużmam. Zrobiłam pae fotek mojego nowego domku, oczywiście jesli bardzo chcecie moge je powrzucać na skrzynke, ale nie chce sie przechwalac, bo to nie w moim guście jest. narazie dałam tylko dwa odnośnie tego łóżka do sypialni. Dodam ze jeszcze nie mieszkamy tam, więc bałaganik w nim jeszcze delikatny jest. Poza tym to dzień miałam koszmarny. Ludzi tyle że hej. ŚNIADANIE dopiero zjadłam o 12,30 i to pare kęsów - maluszek dziś był spokojny, nie zaczepiał mnie - wiedział chyba że tłumy w biurze. Ech ta praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni dawaj fotki domku!!! gdzie się wybudowaliście? Rety jak ci zazdroszczę wprowadzki na swięta, my jeszcze musimy troche poczekac:( teraz nam łazienki kończą:) ciekawe czy synuś ci się sprawdzi?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYBUDOWALIŚMY SIE W HAŁCNOWIE. Ale spoko jest. Blisko wszędzie, noi i od Bielska 7 km. Więc jakby obrzeże. Dodam jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............ ...........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............ ........01.05 3. Aniołek81.......Mariola......29.......łódzkie......... .............01.05 4. annjaa............Ania... ......28......Gdańsk......................03.05 5. PaulinaKiss.....Paulina.......23.....Kraków............. ...........05.05 6. kaka80............Kaśka.... ..30....... Kraków.....................05.05 7. ENI_35..........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA........ .......05.05 8. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań........... .........06.05 9. tigero............Natalia.......33.......Poznań............ .........07.05 10.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 11.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... ... ..........08.05 12.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ... .........09.05 13.Kankuun...........Dorota.....32........UK............. ... .........12.05 14.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ... .........12.05 15.patixxx...........Patrycja....23........Belgia........ ... ..........13.05 16.asiaa76..........................34.......Mikołów.. ... ..............16.05 17.aleksandria88.....Olka.........22........Ruda Śląska.............17.05 18.asia76...............Asia.........34........Poznań... ... ............18.05 19.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ... ...19.05 20.missrossini........Karolina......29.......Gdynia...... .. ..........19.05 21.Gonia.............................31........Irlandia. ... ..............19.05 22.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... .. .........20.05 23.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... 21.05 24.Stylowaa........ ..Ania...........30......Chorzów/Islandia ......21.05 25.bartolenka......Marzena......30......Bielsko-Biała... ..........22.05 26.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ..... 22 .05 27.czekoladowa91...Angelika.....19......Szczecin......... ... ......24.05 28.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... ... . ...24.05 29.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... ... ........24.05 30. majowe_szczescie.....Aneta...22......lubuskie.................24.05 31.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ... ..........25.05 32.Pigula1111........Edyta........31..... ...USA............. ........28.05 33.maryla86 ........ .Maryla.......24........Zachodniopomorskie.30.05 34.moniasky80........Monia........30........Mazury....... ... .....30.05 35.Justynka_87.......Justyna......23........Nad morzem..........31.05 skopiowalam ostatnia tabelke ad888888 :) mam nadzieje ze to ta aktuana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenki - no chlopak mi wychodzi :) - oby sie sprawdzilo Eni_35 - eee nooo....lozko pierwsza klasa ale fajnie bedzie je ochrzcic :P No i dawaj dawaj nastepne fotki i chociaz jeden brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodałam kolejne 4 tylko , bo szybko musialam robić zdjęcia i cały dom to by zajął całą skrzynke, ale ogolnie taki styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka zrobiłam test i... szukałam opinii,że nie zawsze się sprawdza,bo wyszła mi córeczka,a liczę na chłopca;) W ogóle to wychodzi na to ,że w wieku 30 lat liczyć można na syna tylko jeśli jego miesiąc poczęcia był w marcu-to nie fair,nie miałam zbyt dużych szans:( hmm :) Ale widziałam też tę tabelkę w wersji angielskiej i chyba się nie pokrywały,zaraz poszukam Eni ślicznie się urządzacie i jakie to fajne ,że od poczatku do końca możesz wszystko robić według siebie. My też mamy w planach ,ale to za kilka latek dopiero,ziemia już jest ;) Czytałam ,że pisałyście o tym kto u Was na święta prezenty pod choinkę daje. Otóż ja do niedawna sądziłam,że wszędzie jest tak samo,a właśnie koleżanka z Mazur mnie uświadomiła,że tak nie jest . Na przykład u niej prezenty pod choinkę przynosi po prostu Mikołaj,a u mnie Dzieciątko:) Czasem też usłyszałam w moim mieście- Aniołek,tak jak ktoś wyżej pisał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) Fajna ta tabelka i śmieszna -chłopak mi wychodzi, ciekawe ciekawe :) A ja po wizycie u lekarza, już troszkę czasu minęło, ale musiałam coś zjeść, odpocząć... a droga? ufffffffff.... przez mękę....fatalna śnieżyca, wszędzie korki, masakra.... ale szczęśliwie dotarliśmy :) 18 tydzień 5 dzień, dzidzia rozwija się super, nawet pomachała mi rączką na USG :) Mówiłam lekarzowi o pierwszych delikatnych ruchach ok. 20.11, a on do mnie, że to może oznaczać, że poród zamiast 1.05 może byc po 20.04... No to ciekawie :) Dostałam kolejne 4 tygodnie L 4 i skierowanie na badania, m.in. na cukrzycę, a wiem, że to wstrętne coś trzeba wypić, a fuj! Eni-super dom, a sypialnia-bajeczna, marzenie-aż zazdroszczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni_35 - super domek sie Wam zapowiada, jejku i zazdroszcze tej lodowki ja mam kurcze tylko taka malusia pod zabudowe bo i mieszkanko mikro i ledwo sie w niej mieszcze, nawet piekarnika nie mam bo brak miejsca :( a taka kuchnia ech...a jak w niej jeszcze Swietami zapachnie :) A co do chlopca to ja nie wiem czy u mnie bedzie, tak naprawde nie mam bladego pojecia,przy Mai jakos czulam ze dziewczynka a tu ciagle mi sie zmienia. No jakbys w srode wiedziala to daj znac koniecznie , a masz jakies przeczucia? stylowa - a Ty masz przeczucie co do plci? No i jeszcze doloze...ze w Wielkopolsce to prezenty przynosi GWIAZDOR :D a nie Aniolki, Dzieciatka czy inne skrzaty :P Aniolek81 - a płeć a płec? :) no i super ze swietne wyniki, a co do testu na glukoze to mozna sobie cytryny wcisnac wiec da sie przezyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×