Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

stylowa - wg tej Twojej tabelki anglojezycznej tez wychodzi mi chlopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek a nie pytałaś jeszcze o płeć? Bardzo mnie zdziwiłaś tym ,że termin pierwszych ruchów dziecka może być powiązany z terminem porodu,tym bardziej ,że ja ruchy już czuję jakiś czas(upewniałam się u położnej,która potwierdziła ,że to faktycznie ruchy dziecka). Odczuwalność ruchów dziecka zależy też ponoć między innymi od sylwetki kobiety i od tego czy rodziła wcześniej dzieci. Cieszę się,że u Twojego maleństwa wszystko dobrze,widać ,że wiedziało ,że jest podglądane i odpowiedziało radośnie do rodziców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia20
czy przy CRL 4,32 cm można wykonać przezierność karkową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero mam przeczucia na dziewczynkę a z drugiej tabelki u mnie też dziewczynka tak jak z pierwszej:D :D:D No nic jeśli los tak chce to tak będzie:) A może jednak wyjdzie taki mały przewrotnik?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do płci moje kochane, to razem z Misiem chcemy mieć niespodziankę-już kiedyś o tym pisałam :) Nie dopytujemy o płeć-czekamy na mały prezencik :) Stylowa-mnie lekarz jeszcze bardziej zdziwił z tymi pierwszymi ruchami dziecka. Powiedział, że dawniej jak nie było tego całego stresu, zanieczyszczeń to niemal na 100% bywało, że od pierwszych ruchów dziecka tak jakoś równo w taką datę-za 5 miesięcy kobiety rodziły....To było dla mnie bardzo dziwne, ale może coś w tym tkwi...poczekamy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia20 - Optymalny czas badania prenatalnego (11,0 13+6 t.c. ) ;. CRL 45 84 mm stylowa - ja bym powiedziala troszke inaczej...co jest to jest :P chociaz jak ostatnio dopytywalam gina czy moze jednak tam czegos nie widzi, to sie smial ze na razie nie a nawet jakby tam byl jednak ptaszek to nawet nie ma pol centymetra wiec ciezko mu jeszcze "takiego olbrzyma" namierzyc :P och...musze jeszcze 2 tyg wytrzymac Aniolek81 -ach no faktycznie pisalas o tym, kurcze ale ja bym nie wytrzymala , no ale oczywiscie szanuje Wasza decyzje.No i po tym co piszesz to mi sie wreszcie klaruje o co biega z tymi ruchami i po co trzeba to skrupulatnie zanotowac...ale kurcze jak pisalam wczesniej to by znaczylo, ze 37+1 bym rodzila (a nie 38+1) jak mi sie pomylilo...a to chyba troche wczesnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ależ mam do nadrobienia :) ale narazie brak czasu na cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek jakby u mnie się miały sprawdzić wyliczenia Twojego lekarza( pierwsze ruchy dziecka+5 miesięcy) to u mnie by wyszło ,że urodzę o miesiąc wcześniej,co niestety nie byłoby ogromnym zaskoczeniem,a raczej tradycją,bo ja córeczkę urodziłam o wiele za wcześnie,moja mama mnie i brata również i zdaje mi się,że moja babcia mamę też,oby teraz było inaczej Tigero musimy się niestety uzbroić w cierpliwość,ja się dowiem 22 grudnia:) Dobranoc kochane,moja godzinka już nadeszła,słodkich snów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni ale u Ciebie ślicznie!!! A wiesz chyba mamy ten sam kominek tylko moja obudowa troszkę inna ale w tym samym klimacie:))) jak mam zdjęcie to zaraz prześlę:) co do drugiej tabelki to tu i tu wychodzi córcia, a ja syna czuję i nawet jak mówię do brzucha to jakby tam był chłopak:) ciekawa jestem bardzo!!! pobuszuję jeszcze w sieci i zmykam spać. buziaki dla Was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam problem z tabelką "płciową" szczerze mówiąc.. A to dlatego że... z A. zaszaleliśmy dokładnie w moje urodziny i na 10000000% po tym zaszłam:P no i nie jestem pewna jak liczyć ten mój wiek w tabeli. Jak biorę 21 lat, wychodzi mi córa, jak 22 - syn:P więc dalej na dwoje babka wróżyła. I niech tak zostanie, dalej się upieram, żeby nie znać płci do samego końca. majowe_szczęście - witaj spowrotem :) ENI - ładnie sobie tam urządzacie, zazdroszczę;) ja w okolicach wiosny będę swoje mieszkanko urządzać, ale raczej nie zmieści się w nim tyle fajnych rzeczy (a już na pewno nie taka lodówa:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden dzien i tyle stron mamcno jutro odpoczywam pol dniaa;p Trelevinaaaa- tak doczepiam sobie rzesy metoda 1:1, i rowniez robie teraz kursik na te doczepianie tak mi sie spodobalo^^ szkoda tylko ze samemu nie da rady tak doczepiac;p Eni- sliczna sypialenka ;) tylko odliczac dni do jej ochrzczenia;p;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wielkie dzięki za uznanie nojego domku - pokoi jest wiecej ale uderze tu w skromnośc. hihihi. dziekuje wam bardzo. dzis pewnie znowu bede miec duzo ludzi jak to koniec miesiąca i w PZU, tak więc pewnie sie nie odezwę w ciągu dnia. Samopoczucie u mnie dzis extra. Jak doczytam co pisałyście po mnie to odpiszę. Spokojnego dnia kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzicie SYLWESTRA??????? Mój M. ciagnie mnie w góry - bo zawsze jeździlismy na nartach a teraz tylko moge popatrzeć jak z karoliną dają zcadu. Ale za rok - odbije sobie to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki:) Eni super domek i sypialnia. Mi wychodzi synek chociaż liczymy na córcie, ale z drugiej strony nie ważne co byle było zdrowe. U nas prezenty przynosi Aniolek, pamiętam jak mama nas zawsze wysyłała do łazienki, bo mówiła że inaczej Aniołek do nas nie przyjdzie:P Teraz już chodzi tylko mój młodszy braciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni na którą masz jutro wizytę?? Ja dopiero o 16... A Sylwestra chyba w domu spędzimy, za to za rok sobie odbijemy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zaszalałam i kupiłam wózek .... ;-DDD http://allegro.pl/show_item.php?item=1331949680 w czwartek ma już dojść najprawdopodobniej. Co do ruchów dziecka, to ja już czuję od dłuższego czasu, początkowo nie byłam pewna, ale teraz już coraz częściej, chociaż zdarzają się dni przerwy jak wczoraj i dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni ale masz tam palac :))) piekna lazienka, kuchnia bombowa i salon uroczy :) gratuluje gustu kochana :))) sypialnie juz poprzednio opisalam fajny ten burak na scianie :))) super naprawde. Pewnie Karolina tez szczesliwa ze swieta spedzi w nowym domku ? :) U mnie prezenty przynosi Gwiazdor ;) heh anjaa moj typ - ten wozek :) jaki kolor wybralas? bartolenka wyszedl mi chlopak :) i w tej twojej i w tej angielskiej tabeli :) czekoladowa - rzesy teraz modne :) sylwek sie zbliza :) my w tym roku raczej w domu nie mam ochoty na szalenstwa :P milego dnia mamcie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annjaa ja z tej firmy tez napewno kupię, ale cenaaaaaaaa. Ulalalla X-lander jest super, ja taki sam chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę, ze to dobre wózki, sporo osób ma i chwali sobie. Ja wybrałam kolor jungle, są jeszcze X-landery http://allegro.pl/xa-x-lander-15-elementow-megazestaw-megaokazja-i1329025370.html w innej kolorystyce, trochę tańsze i z fotelikiem X-landera a nie Maxi cosi, ale ten zestaw co zamówiłam mnie osobiście b. odpowiada no i moja kolorystyka, mąż zaakceptował i od razu zamówiłam ;-))) i jest taniej niż w sklepie, patrzyłam w Mama i ja to sam wózek gondola + spacerówka 1700zł a tu mam jeszcze fotelik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eni piękny dom gratuluję 🌼 i dzięki za radę dotyczące wózka, bardzo przydatne! wróciłam z badanka:D od ostatniego usg czyli 10.11 mały powiększył się dwukrotnie prawie:D wszystko jest git, serduszka słuchałam jak najpiękniejszej piosnki:D i powiem wam, że było to fajniejsze niż t usg;-) brzuszek całe 77mm haha chyba po mamusi:D a to dop 15t3d:D BPD czyli główka 31mm, nóżka 16mm szaleństwo istne. Wy już decydujecie się na wózki?kurcze nieźle, ja cały czas myślę nad tą teutonią cosmo. http://www.bankujesz-kupujesz.pl/katalog/dziecko/teutonia_wozek-cosmo-kolor-3870 co do kalendarzyka, nie znam tego mi w chińskim wychodzi córka i tego się trzymam, w tym chłopak także pozwólcie, że go oleję:P ad88888 haha usmiałam się fest z twojej analizy tabelkowej :D cmokkkkkkkkkkkkkkk🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O MASAKIRA :) na 2 dni Was kobiety zostawic i juz tyllle stron :) zatrzymalam sie na 64 bodajze. Teraz szykuje sie na wizyte w szpitalu u poloznej, czyli nie podgladne dzis Maluszka ale chociaz poslucham serduszka. pisac pisac duzo jak wroce wszystki przeczytam i bede pisac bo ostatnie dni mam jakies takie zwariowane. sciskam Was wszystkie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAPOMNIALAM SIE POCHWALIC MAMY SNIEG W TYMK SZARYM, PASKUDNYM LONDYNIE. TAKI BIALY I PRAWDZIWY HE HE - CIESZE SIE JAK DZIECIAK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOoo penelopa zrobili Ci USG kolejne? szczesciara musisz miec fajnego lekarza :))) Napisz te wyniki razem z tymi skrotami BPD CRL FL itd aa chcialam was spytac, gdzie macie umiejscowione lozysko? Ja mam na scianie tylnej - zastanawialam sie co to oznacza.. moze ktoras z doswiadczonych bedzie umiala wytlumaczyc tak "na chlopski rozum" : ) No i napiszcie same gdzie macie to lozysko zlokalizowane ten twoj wozek penelopa tez calkiem spoko ale zobacz za ta cene masz x-landerka juz z gondola spacerowka i fotelikiem :))) (ta cena 3tys to mnie troche rozwalila :O )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinka bo ja chodzę na NFZ a prywatnie w swoim zakresie robię sobie genetyczne badania te prenatalne ;-) więc wykorzystałam dziś swoje drugie USG z NFZ, za miesiąc idę na połówkowe, potem zostanie mi jeszcze jedno z NFZ a potem jeszcze jedno USG genetyczne jakoś w 32t? masz na tylnej ścianie więc jest OK, ja też tak mam i tak ma być ;) napiszę w skrócie co mi tu wypisali, mam nadzieję, nikogo nie zanudzić;) Położenie główkowe, ustawienie I akcja serca miarowa 151.min serce czterojamowe BPD czyli główka 31mm, AC obwód brzuszka 77mm, FL nóżka 16mm komory mózgowe prawidłowe ciągłość kręgosłupa zachowana Fałd karkowy niepogrubiały zarys kończyn prawidłowe przyczep pępowiny prawidł. pępow. trójnaczyniowa łożyska na ścianie tylnej, stopień dojrzałości I kieszonka wód płodowych prawidłowa wnioski: gravidiatas 15 z jakiejś stronki: Łożysko może być umiejscowione na przedniej, tylnej lub bocznej ścianie albo w dnie macicy (czyli w jej najwyższej części). Jego położenie nie ma praktycznie znaczenia dla przebiegu ciąży. Ważne jest, by łożysko nie zakrywało ujścia wewnętrznego szyjki macicy lub nie leżało w jego bezpośredniej bliskości, czyli w najniższej części macicy. Taka sytuacja zwana jest przodowaniem łożyska i grozi krwawieniami. Niskie umiejscowienie łożyska może się zdarzyć przy jego położeniu na każdej ze ścian. Częściej obserwujemy łożysko nisko umiejscowione lub przodujące we wcześniejszej ciąży, potem w miarę wzrostu macicy łożysko często odsuwa się ku górze na bezpieczną odległość od ujścia wewnętrznego. Jeśli więc lekarz nie wspomniał nic o przodowaniu łożyska w 17. tygodniu, to jego umiejscowieniem absolutnie nie należy się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kochana :) no jak ladnie bije serdusio Twojemu malenstwu :) Aaa co do plci - mi w chinskim wyszla dziewczyna, w tych tabelach od bartolenki i jeszcze jednej mamci chlopak - w sumie nie wiem czy w to wierzyc, nie zalezy mi jakos konkretnie na dziewczynce czy chlopaku w sumie jest mi wszystko jedno :)aaby zdrowe :) allle juz bym chciala wiedziec kto mieszka w moim brzuchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×