Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Znów_mama pytalam wlasnie w tym szpitalu co chce rodzic i powiedzieli ze nie ma problemu, ze wysylaja jak tylko jest dostepna. Jak nie to bede biegac po sasiadach jak moj M bedzie w pracy ;) bo sama do auta nie wsiade. Na Lutycka mam niecale 20km w sumie tam najlepszy dojazd bo miasto bokiem mijam, ale korki na gdynskiej sa zazwyczaj zabojcze, wiec wole byc przygotowana :) Ale CI zazdroszcze ze masz tak bliziutko do szpitala, normalnie rzut beretem :) to taka odleglosc to dobra by byla dla tej klientki z Twojej opowiesci co chciala teleturniej do konca obejrzec ;) ;) ;) stylowaa Ty sie zacznij troszke oszczedzac biedulko weska ja mam podobne obawy co do szpitalnych atrakcji jak Ty, na szczescie moj M w pracy uprzedzil ze jak dostanie alarmowy telefon ode mnie to pedzi na zerwanie karku do domu i nawet nie bedzie sie nikomu meldowal z szefostwa :) i powiedzieli ze ok, bo tak to bym tez byla sama zupelnie jak Ty na porodowce, bo mame mam 130km a tesciowke 100km ale jej raczej bym tam nie chciala :P ...x... normalnie niezly z Ciebie spioch ;) byleby Twoje dzieciaczki odespały te wszystkie nocki za Ciebie :) Trelevinaaaa hehe obcowanie z natretem - dobre :) dobrze ze moja daleko ;) ...x... a ja zamowilam te staniki do karmienia powiekszajac o rozmiar to co mam teraz czyli z 75c na 80D (bo 75d nie bylo:( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! U mnie też dzisiaj ciepło, ładnie, ale wiatr taki że głowę może urwać. Ja tylko na chwilkę bo na 12 idę pomalować paznokcie do kosmetyczki, a ja jak mam pomalowane paznokcie to potem chodzę przez 3 godziny z wyprostowanymi palcami, żeby lakieru nie popsuć. Dlatego teraz też czeka mnie akcja depilacja :) Nie wiem jak ja to zrobię, bo ten brzuch mi cały świat przesłania :p Pewnie potnę się znowu, krew się będzie lała, ehh... Ale ja to nie mogę się nie ogolić bo źle się czuję wtedy. A na 16:30 wizytka, huhu, cudownie :D Miłego dnia, odezwę się później, buziaki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa- moglas poszukac u kogos innego tego rozmiaru dobrego dla siebie. Pisza wlasnie zeby nie byl za luzny w obwodzie bo wtedy zle podtrzymuje. no ale zamowilas jeden tylko? to zobaczysz jak Ci lezy. Justyna- czekamy na relacje od Jasia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x....zamówiłam 2, jak cos bedzie nie tak to najwyzej sobie przeszyje, bo ja krawcowa z zamilowania jestem :) a jak nie bedzie ok, to oddam wiekszej kolezance, karmiacej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! U mnie też jakaś taka pogoda pochmurna ale czasem słoneczko wychodzi i nie jest tak zimno nawet. Otworzyłam okna w całym domu i się wietrzy bo ja mam ostatnio problemy z oddychaniem ;/ A teraz czekam na brata ciotecznego bo ma przyjechać z narzeczona i dać nam zaproszenia na ślub i wesele, ale ja niestety nie będę mogła iść na te wesele bo przecież małego dziecka nie zostawię ;/ DeeYaa- a co do pasów to ja nie wiem czy to takie skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deeyaa- no to nie ma problemu bo sobie przeszyjesz. pasy poporodowe hmm widzialam je ale w zasadzie nie wiem czy sa one pomocne? wlasnie moze ktoras cos wie na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wiem nic kompletnie na temat tych pasów. Moja teściowa mówiła, że jak po porodzie zostanie duży brzuszek, taki wiszący to warto się delikatnie ściskać choćby bandażem, aby później ładnie schodził. Wiem osobiście, że ani moja mama, ani siostra nie miały takiego problemu z brzuchami, także zobaczymy jak to będzie w moim przypadku. Mam nadzieję, że wszystko powróci do stanu poprzedniego, bo jakby nie patrzeć to trochę dużo mi się przytyło i na nieszczęście poszło mi wszędzie. Mój M. śmieje się, że tylko nogi od kolan w dół zostały mi chudziutkie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sie zastanawiam nad zakupem takiego pasa, jak w kazdym temacie opnie sa podzielone. Moja mama tez mowi ze dobrze jest sie troche scisnac, zeby brzuch nie zwisal. Juz sama nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Majóweczki:) Ale naskrobałyście, dopiero skończyłam czytać. Byłam dzis na badaniach, jutro wyniki, mam nadzieje, że będą oki. X super że z Maluszkami wszystko oki. Gratuleje dziewczyna super wieści od lekarzy:) Ja mam wizyte we wtorek:) dziś mam pełne 33tyg więc jutro zaczynam 34:) Ala ten czas szybko leci, dopiero robiłam test a tu już niedługo rozwiązanie. Jak każda z Was nie mogę się już doczekać aż nasz Kubuś będzie z Nami:):) Weska co do tych urlopów to Twojemu mężowi należy się 2 tyg opieki nad Tobą po porodzie, do tego urlop tacierzyński 7 dni do wykorzystania w ciągu roku i 2 dni okolicznościowe także do wykorzystania w ciągu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski :) Jak sliczna pogodna dzisiaj... a ja wlasnie wrocilam z badan tzn wymaz na paciorkowca, za tydziej wyniki. Powiem Wam, ze tak jak tydzien temu jescze chodzilam w miare normalnie tak teraz to juz sie zdecodowanie tocze :O Stopki mi sie zrobily lekko puchate do tego dlonie tak samo....juz czuje w 100% ze to koncowka, zreszta za 2 dni 36t.c. sie konczy wiec juz sie nie ma co dziwic. Małemu w brzuchu juz chyba mocno ciasno bo sie wypina jak diabli a mnie to boli, bo skora napieta do granic. Oczywiscie nie nadrobilam Waszych wpisow bo wczoraj niezle dalyscie czadu :P odnosnie pasa dodam tylko ze nie kupujscie super sciagajacych na poczatek bo jak sie je zalozy to po prostu boli, chcialam taki nosic po pierwszym porodzie ale dawal taki dyskomfort ze go walnelam w kąt i tam juz zostal, a brzuszek po niedlugim czasie i tak mi super doszedl do formy, po 3 miesiacu juz go zaczelan ćwiczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weska prawdopodobnie tak jest z podatkiem,dziś to ostatecznie ocenię,bo właśnie wszystkie paczki jakie były poniżej wartości oclenia czyli poniżej 250 zł zostały mi opodatkowane na kwotę 75 zł. Dziś ewentualnie jutro przychodzi do mnie konwerter z allegro to zobaczę jak to będzie. Kochana podaj te stronkę jak mierzyć ten rozmiar stanika,proszę:) DeeYaa ja też mam daleko do szpitala,jakieś 70 km, a do tego w nim nie przyjmuja jeśli skurcze kobieta czuje rzadziej niz co 2 min,także bedzie wesoło:o Ja bede musiała biegac do szpitala w moim mieście po to żeby mnie sprawdzali czy to już dobry czas na wyjazd do stolicy, a potem dzwonić do stolicy i uprzedzić o przyjeździe i przeprowadzic telefoniczny wywiad z położną:o Tigero mówisz sliczna pogoda? Hmm,nie potrafie sobie tego wyobrazić jakoś:( Mnie juz też po mału łapki zaczynaja puchnąć,u Ciebie to nie dziwne,bo Ty juz tak daleko,tak daleko ,że aż blisko,ałła:) Co do tego pasa to ja go polecam po cesarce. Ładnie trzymał mi skórę przez co mniej bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa ja korzystalam z czegoś takiego http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ X możesz sprawdzić, czy się zgadza ?? Kurcze to po co wklejają takie głupie tabelki na aukcji, teraz już całkiem głupia jestem. Wiem kasa może i nie duża ale kurcze o czas mi chodzi, zresztą grosz do grosza i też się nieźle uzbiera z tych zakupów na wyrost ;). Ja już po śniadanku, po zakupach - i makrela była, Trelevinaa Biedorna daleko :/, tzn. pieszo daleko a ja tu autem nie jeżdżę jeszcze. Tigero moja też się strasznie rozpycha. Kupiłam nowy numer M jak Mama, czytam o 3 trymestrze - 38 tydzień "kiedy zacznie się w brzuszku energicznie wiercić jakby starając się przeciągnąć, to znaczy, że dzień porodu jest bliski". Albo oni głupoty piszą (powiedźcie, że tak ;) ) albo muszę ze swoją poważnie porozmawiać :D. Wózek, pranie, prasowanie to nic, imienia jeszcze nie ma. Nagadam jej zaraz, że jak za szybko wyjdzie to ją nazwę Kunegunda :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tej opieki dla mezow na nas to my wlasnie sie naszego pytalismy we wtorek jak to jest. wiec w szpitalu w Pile tego nie wypisuja, nie ma o tym mowy bo oni wychodza z zalozenia ze skoro wypisuja kobiete tzn. ze jest zdrowa i nic jej nie jest. Jednak on mowil ze on bez problemu wypisze tylko maz do niego ma podjechac do gabinetu. Tigero- wierze Ci kochana ze juz Ci tak ciezko bo mi tez choc dopiero jutro zaczynam 34tc. Teraz to musisz duzo wypoczywac, bo tuz tuz Tymonek zawita na swiat. trzymaj sie dzielnie stylowa- ja mierzylam sie wg tej strony i wyszlo mi idealnie.http://mamdziecko.interia.pl/news/idealny-stanik-do-karmienia,1140154 Wlasnie dostalam sms-a od Emilii: "Jestem w szpitalu. probili mi badania i teraz leze na korytarzu bo nie ma miejsc na salach.generalnie sie teraz nudze i najchetniej poszlabym jak najdalej stad:P jestem juz po obiedzie. jalowe to jedzenie a zoladek mam przeciez zdrowy hihi:P pozdrowienia dla dziewczyn z kafe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że Emilia dała znać. Biedaczka jedna, wynudzi się za wszystkie czasy, ale jak trzeba to trzeba. Dzidziuś teraz jest najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za linki,już wyliczyłam i powiem Wam,że wyszło troszkę inaczej niżbym wyliczyła według tej tabelki z allegro,więc się przydały Wasze kalkulatory:) Weska według tego co napisałaś to mój Natanek już od dawna powinien byc na świecie,bo aktywny jest bardzo i przeciaga się przeogromnie:) ..x.. komu jak komu ale Tobie to automatycznie powinna się należeć mężowska opieka,łaski nie robią:P Ajj ,nie lubie słyszeć ,że ludzie w szpitalach leżą na korytarzach,dobrze,ze nasza Emilka na krótko tam położona. ..x.. Nie zapomnij jej od nas pozdrowić i dawaj znać na bieżąco co u niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien a te 2 tygodnie opieki po porodzie to ida z normalnego urlopu czy to dodatkowo? i tak samo ten tacierzynski?czy on nie jest platny 80%? tigero i stylowa dalybyscie rade zerknac na alleegro czy jest chociaz podobny pas do tego ktory mialyscie? stylowa to niezly kawalek drogi masz do szpitala:( a przy tak czestych skurczach to nie wchodzi to juz pod daze porodu kiedy dziecko wychodzi ? - pytam bo sie nie znam :) weska niezle z tym imieniem :) ja dla mojej to juz mialam imie jak jeszcze w liceum bylam :P ...x.... pozdrow Emilie i niech sie tam trzyma dzielnie. Poza tym na korytarzu duzo wiecej sie dzieje niz na sali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrowilam ja od nas a ona ze nas ubostwia hehe i zaluje ze w szpitalu nie ma neta:P deeyaa- mi moj gin. tlumaczyl ze to jest opieka i nie idzie z urlopu tylko osobno. Platne jest 80%. Weska- ja z tego nie korzystalam co Ty, tylko z linku co podalam stylowej. Czytalam i sie mierzylam no i wyszlo mi idealnie. Z tego linku co Ty podalas wychodzi mi kosmiczny rozmiar:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa chyba jeszcze dziecko nie wychodzi,bo ostatnio dziewczynę odesłali ze skurczami co dwie minuty i kazali przyjechać jak będą co minutę. A jeśli chodzi o ten pas ciążowy to teraz zgłupiałam czy my mówimy o takim na teraz czy po porodzie? Ja myślałam o tego typu pociążowym: http://allegro.pl/listing.php/search?string=pas+poci%C4%85%C5%BCowy&category=0&sg=0&order=t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja liczyłam pierwsze z linku Weski ale stanęłam kiedy mi wyszedł wynik po odjęciu od obwodu piersi obwodu spod piersi. Wyszła mi cyfra 15 i nie wiedziałam co z nia zrobić i tu na ratunek przyszedł mi link..x.. i tak to zgrałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero - juz myslalam ze cos nie halo z toba, nie pisalas wczoraj :P jak tam samopoczucie :) x- fajnie ze masz kontakt z Emilka ;) jestes łącznikiem :D ej ja nie wiem czy ten cyckonosz zamowic czy nie kurrna..!!!!! stylowa ty to smaki podsuwasz.. jak robisz paste jajeczna?? ja generalnie jajek nie nawidze ale widzisz w tej pascie z makrelka mi smakowalo :))) ciaza to zmienia wszystko sluchajcie bylam sie przejsc bo musialam do apteki po tabsy na to cisnienie i kurcze jak chodze oczywiscie troszke mi ciąży brzuch ale od czasu do czasu takie uklucie w dole czulam.. to norma?? tez tak macie?? to malenstwo daje jazzu czy o co kaman??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelevina- ja zamowilam jeden na razie ten biustonosz. Drugi zamowie ewentualnie dopiero jak bede w domu po porodzie i zobaczymy co i jak z karmieniem. No wrzuccie jakis przepis na paste jajeczna, mniammm:P A ja chce zamawiac pampersy juz i nie wiem ile paczek? tak zeby na miesiac starczylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :* DeeYaa - Tak tak wiem że się sprawdza właśnie na karku u dzieci , ale już widzę siebie jak stoję nad szafą małej i nie wiem co na nią mam włożyć... Moja mama 3 dzieci też rodziła dość szybko i też liczę na to ze u mnie będzie tak samo.... Widzę że ty miałaś jak ja, że już od dawna wiedziałam jak dam dziecku na imię. Płci jeszcze nie znaliśmy a ja już wszystkim mówiłam że Julka będzie hehe Mamuskamaj -Co do Michałków ja ostatnio kupiłam białe michałki są rewelacyjne POLECAM ;P Nie koniecznie na śniadanie hehe Znów_Mama - to mnie pocieszyłaś , tym ze mnie tylko lekarz może nastraszył tym porodem przed terminem:) Muszę się tego trzymać i już!!!! Się uśmiałam z Pani oglądającej do końca "idż na całość" :D Właśnie się zastanawiałam jak to jest czy te karetki zawożą tam gdzie ja chce , czy do najbliższego! Teraz już wiem dzięki. Mam nadzieje że nie będę musiała korzystać z ich usług....Mój ma taka pracę że już teraz nie bierze wyjazdów tylko jest na miejscu i w razie czego od razu przyjedzie ... Stylowa- ja już tak nawet myślę że niech dadzą te klucze jak będę rodzić, ale ze jak wyjdę ze szpitala to żeby jechać już na nowe, a nie potem z maleństwem się przenosić. Nasze dzieci są mądre po prostu i wiedzą o co Kaman z tym wychodzeniem na świat ;p Pasta jajeczna- mnaim mniam a ja szczypiorku w domu nie mam :( U mnie w szpitalu powiedzieli że najpóźniej mam być jak będą co 5 min skurcze. ...X... Gratuluję snu bo dla Ciebie te 2 h to dużo. Ty zawsze mówisz że ja jedna z pierwszych urodzę wiec pewnie ja Ci się śniłam. Powiedz tylko czy szybko urodziłam hehehe Biedna Emili na korytarzu musi leżeć.... Weska- Gorzej jak małej się spodoba to imię Kunegunda ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa z tego co mi wiadomo to ten urlop na opieke nad żoną to jest L4 które wypisuje lekarz ginekolog lub ten pierwszego kontaktu więc jest płatne 80% a tacierzyński jest płatny 100% to są osobne urlopy które nic nie mają wspólnego z tym zwykłym. X dzięki za wiadomość od Emilki, biedaczka wynudzi się na tym korytarzu, do tego pewnie się czuje niekomfortowo, bo przecież po korytarzach kręcą się obcy ludzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula- ne nee to nie byl Twoj wpis ze juz urodzilas:P nie pamietam co pisala to osoba dokladnie, pamietam tylko date ze 23 kwietnia i ze urodzila zdrowego bobasa:P oby Julka Ci w brzuszku jeszcze trocheee posiedziala i na nowe mieszkanko dopiero wyszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa wiesz ja to już praktycznie w ogóle nie mogę chodzic bo mnie boli w pachwinach i dół brzucha, w sumie i tak muszę leżeć a we wtorek spytam lekarza co i jak. X miałaś napisać przepis na ciasto do pizzy:P Kochane proponuje te wszystkie nasze przepisy wrzucić na pocztę, zrobić osobną zakładkę i wtedy w razie czego latwo będzie można je odnaleźć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...X... uff... Czyli jednak nie ja :) Lorien - mnie w pachwinach boli jak leżę , jak mam wstać w nocy do wc lub jak wstaję rano mnie wykręca normalnie sama już nie wiem jak mam się podnosić żeby nie bolało, ale pochodzę 2 min i ból znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×