Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Karolinkaa to tyle ile wiem z doświadczeń siostry - tak jak pisałam - jej lekarz mówił że przy łożysku na przedniej ścianie później wyczuwalne są ruchy więc ona poczekała i się doczekała, Ty na pewno też niedługo coś poczujesz :) Nie martw się, niektóre czują wcześniej, niektóre później to bardzo indywidualne, najważniejsze że serduszko bije i na badaniu było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam fajny wątek co do wymiarów BPD dzieciaczków: (nie do końca wiem jak to rozszyfrować, mam nadzieję, że zrobiłam to dobrze): Wiek ciazy 5th median 95th (mm) 14w0-14w6 28 31 44 15w0-15w6 31 34 37 16w0-16w6 34 37 40 17w0-17w6 36 40 43 18w0-18w6 39 43 47 19w0-19w6 42 46 50 20w0-20w6 45 49 54 21w0-21w6 48 52 57 22w0-22w6 51 56 61 23w0-23w6 54 59 64 FL - długość kości udowej: Wiek ciazy 5th-median-95th 14w0-14w6 14 17 19 15w0-15w6 17 19 22 16w0-16w6 19 22 25 17w0-17w6 21 24 28 18w0-18w6 24 27 30 19w0-19w6 26 30 33 20w020w6 29 32 36 21w021w6 32 35 39 22w022w6 34 38 42 23w023w6 37 41 45 Znalazłam te normy na stronce (podaję link): http://forum.styl.fm/prawidlowe-miary-usg-w-trakcie-ciazy.t18219.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja dziś strasznie zmęczona,bo nie dość ,że byłam w pracy to potem prawie godzinę u ginekologa,a na koniec miałam mnóstwo papierkowego załatwiania,oj cieżko dziś z moim samopoczuciem,więc wpadam chociaż na momencik jaTuska piszesz o głaskaniu brzucha przez obce osoby. Ojj jak mi z tym potwornie źle,kiedy ktoś tak z łapskami do mojego brzucha leci,normalnie mogłabym udusić,nie cierpię,ale zamiast tego staram się to dzielnie znieść z głupim uśmiechem na twarzy,a w środku aż się gotuję.Wiem,wiem ,głupio robię:( ..X..-nie martw sie na zapas,poczekaj co powie lekarz,niepotrzebne nerwy tu nie pomogą. Trzymam kciuki za Wasze zdrówko🌼 Bartolenka ja biorę luteinę cały czas ,bo mój lekarz z Polski mówi,żebym sobie brała aż skończę wszystkie sztuki,(a jest tego jeszcze trochę),bo to nie zaszkodzi,a w razie czego pomoże. Ja przyjmuję 1-1,5 tabletki na dobę. Kiedyś też czytałam,że dobrze przyjmować progesteron w ostatnim miesiacu ciązy, Ojj z tym głaskaniem brzucha przeze mnie to będzie mi się ciężko tego oduczyć. Ja wiedziałam,że to może powodować skurcze,ale jakoś sądziłam ,że mowa o pierwszym trymestrze ciąży,dobrze wiedzieć,choć z drugiej strony mnie się wydaje ,że mojemu maluszkowi przyjemnie jak mama pogłaszcze,ojoj ,ciężko się tak powstrzymać od małych czułości:) Jeśli chodzi o urlop tacierzyński to strasznie mało jest go w Polsce. W Islandii tego urlopu jest od 3 do 6 miesiecy w zależności od tego ile mama wybiera urlopu. Ale straszne różnice w przywilejach,co? Ja dziś byłam u ginekologa i mam na szczęście przedłużone zwolnienie na 50%,więc odetchnęłam z prawdziwą ulgą:) Ale jest jedna sprawa ,która mnie zadziwiła normalnie. Otóż okazało się ,że będąc na zwolnieniu 50% otrzymam mniejsze pieniadze niż będać na zwolnieniu 100%,ponieważ osoba ,która bierze zwolnienie 100% otrzymuje dodatkowe pieniadze od ubezpieczalni. Czyli nie opłaca mi się pracować,padłam z wrażenia dziś :D Przepraszam ,że tak mało personalnie odpisuję,ale ja po prostu nie mam sił wiecej. Niestety tak ze mną jest kiedy wypada dzień pracy,potem już do niczego się nie nadaję,strasznie zaczyna mnie to męczyć. Dobrze ,że pracuję 2 dni na 2,lub 3 na 3. Także ja teraz juz do kąpieli i do łóżeczka :) Miłego wieczorka kochane i kolorowych snów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
Witam wszystkie przyszłe Mamusie. Jestem nowa na tym forum , Termin mam na 2 Maja . Jest to moja pierwsza ciąża i mam 22lata. Czy jeszcze któraś z was ma termin zaraz na początku maja tak jak ja ? Widzę że wszystkie na etapie wizyt u lekarza, ja w zeszłym tygodniu byłam już na drugim usg na badaniach prenatalnych , i po raz drugi wyszło wszystko w porządku. I w końcu się dowiedziałam o płci dziecka, chodź już od początku czułam że będzie dziewczynka i się potwierdziło lekarz powiedział "MI TO WYGLĄDA NA DZIEWCZYNKĘ" mam nadzieje ze się nie pomylił bo szafę dzidziusia zapełniły różowe ciuszki ;)) A wy już wiecie czy chłopczyk czy dziewczynka ? Czy wolicie niespodziankę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko dziewczyny ale narzuciłyście tempo;)chyba większość na zwolnieniach siedzi. Ja mimo że na zwolnieniu to ciągłe mam coś do roboty i nie mam czasu siąść na laptop. Gratuluje kolejnym mamusiom które poznały płeć i widzę że jest prawdziwy wysyp menów, a jeszcze miesiąc temu była dziewczynka za dziewczynką. Tiger mój pierwszy synek ma na imię Bartłomiej,a wam które imię podoba się Bardziej Borys czy Franek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj KSIULAA-SC już większość z nas zna płeć musisz odnaleźć na poprzednich stronach najaktualniejszą tabelkę i sie do niej wpisać Gratuluje córuni i zazdroszczę bo jeszcze do nie dawna tez myślałam że będę mieć córunię a tu drugi chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
ZDECYDOWANIE FRANEK :) Dobrze mi się kojarzy te imię Franio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kasiulaa s-ce :) Kilka stron wcześniej jest tabelka w której są wpisane wszystkie mamusie na forum i kiedy mają terminy no i kto zna płeć a kto jeszcze nie. Też się koniecznie dopisz. Teraz raczej przyszli rodzice chcą wiedzieć kto się ma pojawić, rzadko się nawet słyszy o planowanych niespodziankach :) Gratuluję córci - bo u nas jak dotąd przewaga chłopców. U mnie też chłopiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula - jak dla mnie to Franek ale to dlatego że znam dwóch Borysów jeden mały 3 latek a drugi ma 10 lat i obydwoje sieją postrach w rodzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
Sorki już poprawiam NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO............... .. TERMIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... ..........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... .......01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... ...........01.05 4.Kasiulaaa s-ce..........Kaśka........22......Sosnowiec ........ .. 02.05/ Julka 5.. annjaa............Ania........28......Gdańsk............... ..........03.05/C (Blanka) 6. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ..........03.05/C (Laura) 7. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. .........05.05 8. kaka80............Kaśka.......30...... Kraków.......................05.05 9. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05/C (MILENA) 10. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.............. ........06.05 11.tigero............Natalia.......33.......Poznań...... ................07.05/S (Tymon) 12.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 13.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... .............08.05/S (Borys v Franek) 14.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05/S 15.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05/S 15.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ..............12.05/S (Jasio) 17.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ............13.05/C (Zuzia) 18.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ...............13.05 19.justz..............Justyna.......26..........UK....... ................15.05/S 20.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ...............16.05 21.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ............16.05/C 22.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska..................17.05 23.Ada1982.........................28.......Bydgoszcz....... ...........17.05/C (Julia) 24.ania2011.........................27.......Warszawa.... ..............17.05/S 25.asia76...............Asia........34........Poznań.... ................18.05 26.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05/C 27.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/S (Mikołaj) 28.Gonia.............................31.......Irlandia... ..................19.05 29.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 30.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 31.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 32.Stylowaa........ ..Ania..........30......Chorzów/Islandia.........21.05/S (Mateuszek) 33.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/C (Lenka) 34.fauletka........Wioletta................ok.Tarnowa.... ............22.05/S 35.Kooralinkaa........Kornelia.......21..... ...Ch-ce..................22.05 / S ??? 36.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ..... 22.05 37.Emilia_83..........Emilia...........27........Wielkopo lskie...........23.05/S (Adrian) 38.czekoladowa91...Angelika......19......Szczecin........ ...........24.05 39.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .........24.05 40.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... .............24.05 41.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/C (Karolinka) 42.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a.........24.05/C (Amelia) 43.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ...............25.05/S (Kubuś) 44.#stokrotka#........Monika.......29.......dolnośląski e...............25.05 45.Pristina86..........Natalia......24.....Gdynia/Gdańsk ..........26.05/C (Zuzia/Majka) 46....x...................Ania.........22........wielkopo lska............26.05 47.nitka1984..........Anita........26........Krosno...... ..............26.05/S (Szymon) 48.ladyrowerro........Edyta.......31........USA.......... ..............28.05 49.maryla86 ..........Maryla.......24.....Zachodniopomorskie.......30.05 50.moniasky80........Monia.......30........Mazury........ ...........30.05 51.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S (Jaś) 52.2010/2011............................................. ......................./C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
Jak zobaczyłam siebie na początku tej listy to aż mi Ciary przeszły :) Faktycznie planowane niespodzianki - to rzadkość ja bym nie dała rady - to wiem na pewno. Dziękuje i wzajemnie , Widzę że się wąchasz nad imieniem ja dla mojej wybrałam zaraz jak się tylko okazało że w ciąży jestem. Niedawno dopiero zaczęłam przeglądać imienniki jak lekarz potwierdził ze dziewczynka : wypisałam nawet parę imion , ale jak tylko zaczęłam je czytać partnerowi to powiedział że on już się przyzwyczaił że ma być Julka i żebym odłożyła te notatki hehe Bliżej którego wyboru jesteś Za Frankiem czy za Borysem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula witaj :) Ale Nas teraz sporo :)))) WOW :))) matko jak mnie zgaga meczy.. no jak w 1trymestrze malo sie nazygalam to teraz mnie zgaga dopadla i to zawsze popoludnie lub wieczor łooo rety.. pali jak diabli Dziewczyny ja sobie ostatnio podczytywalam grudniowki.. juz wszystkie rozpakowane - ale niektore historie porodowe jak czytalam to az lza mi sie w oku zakrecila.. Teraz juz sobie mamunie opowiadajaa jak sobie radza z dzieciaczkami.. jeszcze troche i my tez tak bedziemy :)))) milej nocki :* muaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka_m_b nie stresuj się tak, bo stres urodzie szkodzi :D no i przee wszystkim dzidzi, no widzisz ilekarz potwierdzil ze wszystko ok. :) ja tez przy corci bylam miesozerca a teraz nie mogę się opędzić od słodkiegomasakra :O Penelopa kruz nic się nie stalo ;) co mowilili o tacierzynskim bo nie oglądałam? Ja tez biore feminatal i dobrze się po nim czuje wiec nie zmieniam, ale nie wiem czy wiesz ze teraz ma zmienic nazwe na femibion Agnes71 tak to normalne z brzuszkiem, rano masz pusty zoladek i jelita czyli one sa teraz powyżej pepka i tam jest brzuszek mniejszy w miare jedzenia w ciazgu dnia tam się wypelnia i brzuszke się caly zaokragla ;) przez co wydaje się wiekszy .x - nie denerwuj się, ja na początku ciazy tez wyladowalam w szpitalu także jak mus to mus najwazniejsze żeby dzieciaczki mialy spokoj a lekarze na pewno zapenia im najlepsza opieke Milka_k-ce gratuluje synka 🌻 Kasiulaaa s-ce witaj 🖐️ zaczernij nick Barto lenka pierdoly z tym Duphastonem wyczytalas, ale ponoc bierze się go mac do 20 t.c a Ty po co go bierzesz? Justz no u nas tez będzie taka konfiguracja plci jak u Ciebie, z tym ze ja się boje czy moja corcia nie będzie za bardzo zazdrosna o braciszka. No brzuszek masz taki jak ja , czyli normalnie duuzy ;P Ja od 2 tyg to wciągam jak maly odkurzacz, już chyba przestane się wazyc bo normalnie co dzien to wyzej o 200gmasakra Trlevinaaaa „F to ja mam normalnie, teraz w ciazy mam FF a jak karmilam Maje to mialam G :P no i przy tym rozmiarze i wadze ok65kg niestety wypadaly mi ciagle dwa dyski, masakra wiec już sobie powiedzialm ze jak tym razem zalicze powtórkę z rozrywki to po zakończeniu karmienia zaprzyjaźniam się z chirurgiem plastycznym od zmniejszania cyckow :D No i witaj w „objeciach zgagi :P tez mnie cholera dopada Kooralinka przy pierwszym dziecku ruchy czuje się pozniej, także już niedlugo pewnie lada dzien je poczujesz, a łożysko na przedniej scianie faktycznie je wyglusza jaTuska jeśli nie masz ochoty to nie dawaj dotykac brzuskza, to jesy Twój brzuszek i inni powinni to uszanowac, mnie na szczescie nikt nie oblapuje a najbliższe kumpelki jak chca dotknąć to zawsze pytaja, chociaż większość już nie chce bo ponoc dotykanie brzuszka wrozy kolejne dziecko no a coz w moich rocznikach to już raczej ludzie koncza etap macierzystwa i pieluszek ;) Lorien oczywiście ze należy ten urlop wybrac, wsparcie meza jest na początku nieocenione! Dodam tu tylko zer dotyczy to tylko małżeństw, bo moja kumpela ma partnera z którym ma dziecko niedawno urodzone i on niestety nie mogl tej opieki dostac bo nie jest mezem. Jola1237 gratuluje synka 🖐️ Faule tka gratuluje synka 🖐️ Asiula1381- pytalam o imie starszego wlasne dlatego zey to drugie do niego dopasowac, a tej sytuacji skoro pierwszy jest Bartkiem to drugi bardziej mi pasuje na Franka, bo Borys będzie brzmialo zbyt podobnie, ale to tylko moje skromne zdanie A mi się dzisiaj cos niebywałego przytrafilostalam sobie w PIiotrze i Pawle w kolejce po wedliny, oczywiście jak to przed Świetem dzikie tlumy w sklepie, goraco jak diabli to rozpilam kurtke i nic czeka jak mozolnie kolejka zaczyna się poruszac, i w tym momencie podchodzi do mnie jedna z ekspedientek i mowi: „ Panią poprosze na poczatek kolejki, nie musi Pani czekac „ w pierwszym momencie mnie zatkało! Zamyslona bylam nad tym co mam jeszcze kupic i nawet zapomniałam o tym moim wystającym brzuszku i jak ona mnie w tym tlumie wypatrzyla zza tej lady to ja nie wiem, ale powiem Wam ze miło mi się zrobilo i nikt nic z ludzi nie powiedział i tym sposobem zaoszczędziłam z 15min czekania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arleta_s@poczta.onet.pl Dobry wieczór. Zaglądam dopiero teraz, bo wcześniej nie miałam kiedy. Byłam zabiegana i nie zdążyłam nawet zerknąć. Widzę, że znowu ze 4 strony do nadrobienia. Ehh, ale płodzicie dziewczyny. Jutz widzę, że moja kochana Zuzia jest większa jak na swój tydzień, bo w 22 tyg. ma 450 g, czyli o 100g więcej- fajnie, że rośnie jak na drożdżach :) Co do apetytu ja mam wszak ogromny, zjem coś sytego a za godzinę lub 1,5 zaczyna się ssanie i już muszę zjeść następny posiłek, bo inaczej jest mi słabo normalnie. Także wiąże się to też z moja wagą. Na plusie już 9 kg Moje wyniki 21tydz. 4dzien serducho 155/min BPD 55 mm HC 190 mm AC 159 mm FL 39 mm Nie wiem czy dobrze to zapisał, ale tak wynika z badań ;) Jola gratulację, następny chłopak nam się szykuje- coś ostatnio wysyp chłopów jest, hehe X życzę dużo zdrówka, nie przejmuj się za bardzo. Zobaczysz wszystko będzie ok. Trzymam kciuki Kropeczka dlatego my też kupujemy ubrania neutralne, nie chcemy zaskoczenia, chociaż osoby najbliższe na pewno zakupią sukieneczki- mam nadzieję, że nie będzie rozczarowania :) Bartolenka moja przyjaciółka brała całą ciąże duphaston i wszystko jest w porządku z dzidziusiem, także ciężko mi jest powiedzieć. Lorien ja uważam, żę takie l4 na żonę jest bardzo fajne, ponieważ kiedy kobieta po porodzie jest zmęczona i czasami nie daję sobie rady to zawsze jest ktoś, kto może Ci pomóc. Takie zwolnienie jest płatne 80 %. Mogą wystawić je w szpitalu, lub wypisać lekarz rodzinny. Co do gościa, który napisał, że to wyłudzenie to jakiś baran, który nie chciał pewnie dziecka i gdy tylko się urodziło to tylko patrzył się gdzie by tu zwiać z domu. Takie jest moje zdanie. Widzicie każdy organizm jest inny, u mnie to też pierwsza ciąża a ruchy odczuwam już od 16 tygodnia, także nie ma reguły. Moja znajoma właśnie urodziła i mówiła mi, żę linia na brzuchu pojawiła jej się dopiero po porodzie, także nie wiem od czego to zależy. Ja jeszcze nie mam. Co do pępka to faktycznie zauważyłam wczoraj, żę zaczyna się uwypuklać :) Dziewczyny napiszcie mi, czy na pocztę dotarł mój mail ze zdjęciami, bo przychodzi mi wiadomość zwrotna, że nieudane wysłanie- kiedyś też tak miałam jakiś problem z pocztą, ale wiadomości dochodziły a teraz nic, cisza. Byłabym bardzo wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!! Melduje sie ponownie. Dzisiaj dokładnie mija 20 tygodni i 1 dzień! 4 dni temu wróciliśmy z Mężem do Irlandii. I trzeba wrócic do rzeczywistości. Malutka szaleje w brzuchu prawie każdego dnia i z coraz większą siłą daje o sobie znać!! Zaczęłam oglądać ciuszki, wózki, mebelki i inne akcesoria i normalnie sie rozpływam. Wszystko takie ciupkie i piekne!! Tylko kupować! Narazie uciekam do łóżeczka i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko sorki ze sie tam wpraszam wczoraj rano dostalam okres i byl dosc mocny a dzisiaj juz niema tylko jakies tam plamienia a moja miesaczka zawsze trwa pelne 4 dni nic ide za pare dni do lekarza co to moze byc problemy hormonalne?to jest moj 2 dzien cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigero kochana no masz spory cyc:) domyślam się że problemy z dyskiem nic przyjemnego i nie dziwię się że chętnie byś zmniejszyła.. Z tego co wiem takie operacje są refundowane przez nfz w przypadku gdy jedna pierś przekracza wagę 2,5kg no i źle wpływa na stan twojego zdrowia- tak było jak byłam na studiach i miałam zajęcia z chirurgiem plastycznym.. Aa mam jeszcze pytanko- czy depilujecie okolice bikini tzn mi już trochę brzuch przeszkadza na woskowanie się nie zgodzę kremy do depilacji śmierdzą i mówiąc szczerze coraz bardziej mnie to wkurza.. bo zawsze regularnie się depilowałam a teraz dupa.. Buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigero, a z tym duphastonem to jest tak, ze na poczatku ciązy miałąm plamienia i lekarz kazał brać luteinę dopochwowo. po aplikacji luteiny plamienia ciągle były wiec inna pani ginekolog przepisała mi duphaston. tak wiec jestem na tym duphastonie bo boje się go odstawic. mój lekarz nie wie, że biore duphaston wie o luteinie. nawet ostatnio jak byłam powiedziałam ze jem luteine bo brzuch mi się stawiał i on powiedział, ze spoko że nie zaszkodzi. ech muszę jakoś odejść od tego duphastonu ale boję się, ze coś znowu się pojawi. tym bardziej, że w poprzedniej ciąży problemy zaczęły się od 7 miesiąca i to w przeciągu 2 tyg szyjka mi się niemiłosiernie skróciła i rozwarła. do końca leżałam. boję się, że to się powtórzy:( cieszę się, że po waszych badaniach takie dobre wieści. a propos seksu to tez lekarz zabronił na początku, a teraz się boję. jedno co to sny jakieś takie mnie nawiedzają częściej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartolenka ja tak na szybciocha przed pracą. Ja mam te same obawy co Ty. Myślę,że juz dawno mogłabym odstawić luteinę,ale strasznie się boję. Jednak tego że jest to bezpieczne mogę być pewna-lekarz ginekolog z Polski to jak rodzina,bo moja teściowa położna pracuje z nim dłuuugie lata,dlatego tym gorzej mi odstawić ją ,bo mam na nia przyzwolenie:) Pamietaj,że jak bedziesz odstawiać,to nie z dnia na dzień tylko stopniowo. Trelevina mnie zgaga też dopada,ale najbardziej męczy mnie wracanie pokarmu ,czyli coś jak refluks żołądkowy-ohyda. Odważna jesteś ,że przeczytałaś takie historie z porodówki,ale mam nadzieję,że wszystkie były szczęśliwie zakończone. Ja depiluje okolice bikini maszynką z Venusa,robię to na oślep,bo już dojrzeć nie mogę:D Kasiula witaj! :) Gratulację dla wszystkich dziewczyn,które poznały świeżo płeć:) Miłego dzionka mamulki,mam nadzieję,że dziś po pracy dam radę się odezwać,więc do później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowy synek
Witam. Zastanawiałam się, czy napisać ten post, bo choć czytam to forum od początku (też mam termin na maj), to nie chciałam się wcinać w istniejące już między wami relacje. Jednocześnie wiem, że nikt tak jak kobiety, które są na tym samym etapie ciąży, nie pomogą mi w moim problemie. Teraz jestem w 22 tygodniu ciąży. Wszystko niby przebiega ok, ale od 18 tygodnia zaczął napinać mi się brzuch. Głównie wieczorami i trwa to dobrych kilka godzin. Jak wstaję rano, brzuch mam normalny. Niepokoi mnie to, bo mam uczucie rozpierania brzucha, naciągnięcia skóry. Byłam wczoraj u lekarza, powiedziałam mu o tym, ale zbadał długość szyjki macicy i stwierdził , że jest ok. Nie przepisał mi jednak żadnego magnezu, nospy, nie kazał leżeć. Stwierdził, że jak to będzie codziennie się działo, to dopiero mam przyjść po jakies leki. Tak więc mam pytanie do was, czy wy też odczuwacie czasem taki napięty brzuch, jakby "nieswój", czy też cały dzień chodzicie z luźnym brzuszkiem w ogóle go nie odczuwając? Bardzo będę wdzięczna za choćby jedną odpowiedź z waszej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki :) Kasiulaa - witam nową mamusie :) Asiula - jak dla mnie ładniejsze imie to Franek, tak się miło kojarzy Dzisiaj mam zamiar zrobić sobie kilka fotek i wysłac na pocztę :) majowy synek - u mnie z tym napięciem brzucha to jest tak, że rano jak wstaję to mam własnie takie uczucie jak opisałaś, ale do doktora wybieram się 26,01 i wtedy go zapytam co i jak. Jestem jednak dobrej mysli bo podstawa to mysleć pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowy synek
Dziękuję nitk1984 za odpowiedź. Ja też staram się myśleć pozytywnie, ale wiadomo jak to jest- pierwsza ciąża: tysiąc pytań i ciągła niepewność, czy to co się dzieje jest normalne i czy przypadkiem nie przegapię czegoś, co zaszkodzi dziecku. Gdyby mój lekarz nie był tak mało komunikatywny, to pewnie po wizycie u niego bym odetchnęła, ale szczerze mówiąc mówił takimi ogólnikami i trochę zbył moje opowieści o napinaniu brzucha, że nie wiem, co o tym sądzić. Chodzę jednak do niego, bo jest jednocześnie świetnym specjalistą i nie chce mi się już na tym etapie ciąży zmieniać lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was majóweczki w kolejnym dniu:) Ale te dni jakoś tak szybko uciekają:) Chociaż pewnie tuż przed porodem będą się nam bardzo ciągły. Ja dziś zaczynam już 21 tydz. Także już połowa za mną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam majowe mamusie !!! Bartolenka ja tez bralam duphaston, ale od jakiegos 1,5 miesiaca juz nie biore.Pani doktor przepisala mi go, na wiesc ze pierwsza moja ciaza zakonczyla sie rok temu niepowodzeniem.To byla ciaza obumarla,potem dwukrotne czyszczenie.Duphaston bralam raz dziennie i gdy skonczylo sie chyba drugie opakowanie pani doktor powiedziala ok wystarczy i przestalam brac.Nic zlego sie nie dzialo, powiedzialabym, ze bez roznicy.Teraz biore witaminy femintal, magnez i zelazo.I jest wszystko dobrze.Takze Bartolenka nie boj sie kochana, no i moze przede wszystkim poinformuj swojego lekarza jaka jest sytuacja.W koncu musi posiadac pelna wiedze, zeby sie Toba dobrze opiekowac. A mi nawet troche przeszedl wczorajszy dol.Nie zebym skakala tu z radosci, ale mysle, ze jakos wytrzymam ten miesiac i do domku i do M.A kazdy dzien blizej. Pozdrfawiam Was wszystkie mammusie cieplutko i witam wszystkie nowe mamusie z pociechami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) witajcie z rańca;* co do napinki brzucha, też tak mam to chyba naturalne, bez względu na to czy się narobię ego dnia czy leżę cały dzień, wieczorami się buntuje. Mój lekarz w takich syt. kazał brać No-spę i się położyć/ ale ja i tak cały czas leżę:D/ co do pryszczy to ja teraz nie mam w ogóle, normalnie szok, cera jak dupka niemowlaka, gładziuteńkaaaa, zmieniłam krem z Nivei soft na najzwyklejszą ziajkę oliwkową i jestem nią zachwycona! włosy też przestały rosnąć, mówię tu o bikini itp, widzę baaardzo dużą różnicę. jak już urosną traktuję je plastrami z woskiem /z Joanny/ i spokój na miesiąc. Wiem, że te plastry można używać, byleby nie używać tego wosku na ciepło bo rozszerza naczynia czy jakoś tak. ostatnio stałam w reserved kolejka kilometrowa, Pani też powiedziała do mnie, zapraszam na początek kolejki:D to lubię:D w innych sklepach typu real,tesco czy biedronka nawet jak jest kasa dla uprzywilejowanych nie ma co liczyć na życzliwość. Ludzie się zachowują jak by w ogóle nie zauważali ciężarnych, no, ale spoko nie mam 80lat, a nie lubię robić z siebie ofiary losu:) tydzień do połówkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartolenka jeszcze jedno, bo zapomnialam.W pierwszym trymestrze tez mialam zabroniony seks.Jak sie skonczyl to p doktor powiedziala, ze teraz juz mozna, tylko moze nie od razu jakies niesamowite wygibasy.Powiem szczerze, ze troche sie balam, ale wiesz pomalutku, delikatnie, a potem juz calkiem.....normalnie.Tak wiec powodzenia i w tej dziedzinieBartolenka.Ja jakos mimo wczesniejszego niepowodzenia wierze gleboko, ze teraz juz musi byc wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa kruz witaj mamusiu z rana. A mi sie jeszcze nie zdarzyla taka sytuacja w sklepie czy gdziekolwiek.Chyba przez to, ze w plaszczyku czy kurtce jeszcze poprostu nie widac.I wogole malo kto wie, ze jestem w ciazy.Najblizsza rodzina, ze dwie przyjaciolki, sasiadka.Z grubsza chyba tyle.Ale teraz widze, ze brzusisko zaczyna szalec i wypinac do przodu wiec to pewnia kwestia najblizszego czasu.Bedzie co dla poniektorych szok jak wroce do kraju taka duza....hahahhhaa.Zwlaszcza, ze to tak bez slubu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam bo wykasowali mojego synka NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. . .. TERMIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... ..........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... .......01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... ...........01.05 4.Kasiulaaa s-ce..........Kaśka........22......Sosnowiec ........ .. 02.05/ Julka 5.. annjaa............Ania........28......Gdańsk............... ..........03.05/C (Blanka) 6. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ..........03.05/C (Laura) 7. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. .........05.05 8. kaka80............Kaśka.......30...... Kraków.......................05.05 9. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05/C (MILENA) 10. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.............. ........06.05 11.tigero............Natalia.......33.......Poznań...... ................07.05/S (Tymon) 12.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 13.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... .............08.05/S (Borys v Franek) 14.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05/S 15.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05/S 15.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ..............12.05/S (Jasio) 17.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ............13.05/C (Zuzia) 18.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ...............13.05 19.justz..............Justyna.......26..........UK....... ................15.05/S 20.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ...............16.05 21.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ............16.05/C 22.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska..................17.05 23.Ada1982.........................28.......Bydgoszcz....... ...........17.05/C (Julia) 24.ania2011.........................27.......Warszawa.... ..............17.05/S 25.asia76...............Asia........34........Poznań.... ................18.05 26.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05/C 27.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/S (Mikołaj) 28.Gonia.............................31.......Irlandia... ..................19.05 29.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 30.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 31.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 32.Stylowaa........ ..Ania..........30......Chorzów/Islandia.........21.05/S (Mateuszek) 33.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/C (Lenka) 34.fauletka........Wioletta................ok.Tarnowa.... ............22.05/S 35.Kooralinkaa........Kornelia.......21..... ...Ch-ce..................22.05 / S ??? 36.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ..... 22.05 37.Emilia_83..........Emilia...........27........Wielkopo lskie...........23.05/S (Adrian) 38.czekoladowa91...Angelika......19......Szczecin........ ...........24.05 39.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .........24.05 40.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... .............24.05/S Mateusz 41.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/C (Karolinka) 42.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a.........24.05/C (Amelia) 43.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ...............25.05/S (Kubuś) 44.#stokrotka#........Monika.......29.......dolnośląski e...............25.05 45.Pristina86..........Natalia......24.....Gdynia/Gdańsk ..........26.05/C (Zuzia/Majka) 46....x...................Ania.........22........wielkopo lska............26.05 47.nitka1984..........Anita........26........Krosno...... ..............26.05/S (Szymon) 48.ladyrowerro........Edyta.......31........USA.......... ..............28.05 49.maryla86 ..........Maryla.......24.....Zachodniopomorskie.......30.05 50.moniasky80........Monia.......30........Mazury........ ...........30.05 51.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S (Jaś) 52.2010/2011............................................. ......................./C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×