Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ja też tak mam, kiedyś nie chciałam mieć dzieci, potem gdy już dowiedziałam się, ze mała skacze po moim brzuszku to bardzo ją pokochałam a teraz, teraz to chciałabym mieć dwie biedronki w moim brzuszku. I wiem, że jak już urodzi się malutka i gdy ja już troszkę się zregeneruję to chcę mieć jeszcze jedno maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka - a ty się kochana tak nie martw bo moja koleżanka mi mówiła że jej przez całą ciążę lekarz mówił, że córeczka jest drobna, że jest okruszkiem, że mało waży a okazało się, że z tą wagą to nie jest do końca tak precyzyjnie bo mała urodziła się nie w rozmiarze 50 lecz miała 58 i wszystkie ciuszki były za małe. Ja też pytałam położną i ona mówiła że waga to dość orientacyjny parametr bo nie da się zważyć a lekarz tylko na postawie wymiarów szacuje wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X... Kochana nie martw się. Jeśli zajdzie taka konieczność to jakoś się przemęczysz w tym szpitalu. Przecież to wszystko dla dobra dzieci, a nie wbrew im. Mi też spada hemoglobina. Już mam prawie na pograniczu normy i z każdym badaniem jest coraz mniejsza. Staram się to jakoś uzupełniać w posiłkach, ale jakoś mi to nie wychodzi. Dziękuje Dziewczyny za rozwinięcie tematu seksu ;-) widzę, że nie jestem sama ;-) a to naprawdę budujące. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia_83 - co do seksu toja byłam przed ciążą seksoholikiem, sama siebie dzisiaj nie poznaję ale nawet mi z tym dobrze hihi. Moja kuzynka to nawet nie mogła spać w jednym łóżku z mężem tak się źle z jego zapachem czuła:) bartolenka - a ja jeszcze tylko do tej wagi dodam, że każdy człowiek ma inną i tak też słyszałam o dzieciach w naszym brzuchu. Od bodajże 11 lub 13 tygodnia każde z naszych maleństw rośnie w innym tempie. Jest albo mniejsze albo większe, w zależności od genów jakie dali mu rodzice. NIe zawsze zgadzają się wymiary i waga bo nasze dzieci już są różne. Tak jak my, ja jestem większa, ty mniejsza... Tak te różnice już w łonie się pojawiają. Dlatego też gdy na tym etapie lekarz określa termin porodu nie jest on dokładny ze względu na różny wymiar naszych dzieciaków. Już teraz maluchy rosną po swojemu, po swojemu tyją i terminy porodu są różne, i nie do końca oddają prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki to prawda ze z ta waga to nie jest tak dokladnie jak mowia.ja jak bylam w pierwszej ciazy to dzien przed porodem wazyli my coreczke(w 33 tyg)i powiedzieli ze warzy 2200 a urodziła sie z waga 1600 wiem ze bardzo duza roznica i pytalam potem lekarzy jak to mozliwe.powiedzieli ze w tym warzeniu to moga sie 0.5 kg pomylic w jedna lub druga strone.oczywiscie na takich malenstwach jak nasze teraz az tak duza pomylka nie jest mozliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że poruszyłyście temat wielkości dzidziusiów, to ja podam wymiary Kubusia. BPD 45.4 mm (co odpowiada 19+5) HC 166 mm (co odpowiada 19+2) AC 138,5 mm (co odpowiada 19+2) FL 30.1 (co odpowiada 19+2) Przypuszczalna masa 298,65g Badanie robione 18+6 tyg ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak biore od miesiaca tardyferon fol no i zero poprawy, jeszcze gorzej. Moj lekarz miesiac temu przy tamtych wynikach powiedzial o anemii i ze jak nastepne wyniki nic nie zmienia no to szpital:( przepraszam dziewczyny ze Wam truje ale jakos mi na sercu lzej jak sie wygadam. Powinnam pic sok z burakow no ale wypilam go jeden raz bo potem wszystko zwymiotowalam i lekarz mowil zeby w siebie nie wmuszac bo wtedy przy wymiotach wyplukuje inne witaminy potrzebne dzidziusiom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wymiarow i wagi dzieci to bartolenka nie martw sie. U mnie w 13 tyg bylo ponad 1cm roznicy miedzy moim dzidziami czym sie zmartwilam a lekarz wytlumaczyl mi ze przeciez kazdy jest inny i inaczej rosnie. jeden moze byc maly , drugi duzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... - ja ci z własnego doświadczenia powiem, ponieważ jestem zaprzyjaźniona z tematem witamin i żelaza w diecie. Buraki od dawna wiadomo nie mają tak wielkich pokładów żelaza, a jeśli mają to jest słabo przyswajalne. Mój chirurg kazał mi jeść dużo mięsa, a najwięcej czerwonego mięska. Czyli wołowina, i to najlepiej w towarzystwie warzyw bogatych w witaminę C. Wtedy tylko żelazo się wchłania. Więc kochana zamień te buraki na wołowinę. Kooralinkaa - aktualny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Nie bylo mnie tylko od wczoraj wieczor a juz mialam zaleglosci na pol godziny.. no ale juz jestem na biezaco :) Justynka_87 ale niskie to cisnienie... chyba musisz czasem kawke wypic bo padniesz.. :/ tigero - masz F?? ooostro - moj by chcial zebym miala takie - a tu marne C.. z reszta mi sie moj biust jakos nigdy nie podobal.. aa dopiero od kilku miesiecy mam dobrany odpowiedni biustonosz - wczesniej standardem 75b a teraz mam 85C i nic mi nigdzie ani nie wyplywa ani nie deformuje.. ale kilka lat zle dobranego cyckonosza zrobilo swoje.. aaa tradzikiem sie nie ma co przejmowac bo same dobrze podsumowalyscie - to hormony - i zaden krem zel czy tonik nie poprawi sytuacji - ja narazie na cere nie narzekam - ooo dziwo ;) wazne zeby nawilzac skore a przed wyjsciem oczywiscie filtr na gebe bo mroz jeszcze moze pogorszyc.. mamuskamaj fajniutki wozek :) jaki kolor wybraliscie bo wlasnie patrzylam na allegro to spory wybor Ja odnosnie wozkow - spotkalam wczoraj znajoma na miescie ktora szczesliwie sie rozpakowala 2,5 m-ca temu i kupila sobie wypasionego x-landera w kolorze volcano - super naprawde - mowila ze bardzo jest zadowolona, ze lekko sie prowadzi i nawet snieg nie robi roznicy - a jakies diametralnej roznicy miedzy przednimi a tylnymi kolkami nie ma - owszem sa mniejsze ale minimalnie - jak dla mnie bomba tylko sie upewniam ze bedzie to dobry wybor ;) nooo jedynie kolor jest u nas sporem - ja chcialabym carbon czarny a moj Edek z krainy kredek stanowczo protestuje :/ wiec pewnie wybiore jakis inny rowniez neutralny zeby byl dla kolejnych bobasow :) ja tuska - 50kg - łooooo matko to ty chudzinaaaaaa, dbaj o siebie - nie wiedzialam ze jestes astmatykiem.. no niech sie wezma w koncu i porzadnie dobiora Ci leki.. :* kropeczko - ty to sie nakrecasz.. wyluzuj troche :) napewno bedzie ok :) jestes w koncu pod opieka lekarzy a poza tym pozytywne myslenie to juz polowa sukcesu.. Jola gratuluje synka ;) penelopa ja tez zazywam feminatal :) u mnie kosztuje 29,99 za 60tabl. ale juz ten femibion z metafolina na 30dni prawie 40zł drozyzna co nie x kochana nie denerwuj sie jak mus to mus bedziesz musiala sie polozyc do szpitala.. nie placz bo dzieciaki wszystko czuja - kochana glowa do gory :)) milka k_ce dlugo Cie nie bylo :) witaj w Nowym Roku i gratuluje synka :))) bartolenka kochana spokojna badz o swoje malenstwo - tak jak napisaly dziewczyny kazde dzieciatko rozwija sie w swoim tempie.. przeciez ta waga jest orientacyjna i jest duzy margines bledu.. wiec nie martw sie :* Nooo laski glowy do gory :) milego popoludnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczne macie te brzusie :-) właśnie wysłałam mój. Z porównaniem do tego co wy się dowiadujecie od lekarzy ro ja nie wiem prawie nic :/ NFZ. Mój lekarz w karcie zapisał tylko BDP : 47,2 FL : 33,7 i oby dwa odpowiadają 20+1 czyli tak jak termin z okresu. Nic więcej n ie wiem ale liczę na to, że gdyby coś było nie tak to by powiedział. Mnie dalej martwi to, że jeszcze nie czuję maluszka a dzisiaj jest 20+3. Chociaż w poniedziałek widziałam piękne serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartolenka widzę, że też oglądałaś DDTVN :D muszę sobie na spokojn ie pooglądać te gadżety. Kooralinkaa faktycznie brzuszek każdej z nas jes inny. Twój jest już taki duży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczko_ dobrze dziewczyny tutatj radza, nie zamartwiaj sie tak bardzo. mowie to Tobie i powtarzam takze sobie :) ja tez mam maly brzuszek chociaz nie chudne, moj S to w zartach twierdzi, ze mu syna glodze i go sciskam w srodku za bardzo. i powiem Ci, ze ja na Twoim zdjeciu brzuszek widze :) podeslij jakies aktualne zdjecie, bo tam jestes tez cala na czarno i przodem a to nie uwypukla :) takze bedzie dobrze-musi byc JOLA1237 wielkie gratulacje synka :) agnes71 nom mam tak samo - rano to prawie go nie widac, ale najpierw sniadanko i dalej jedzonko w ciagu dnia i wieczorem jest jak trzeba :) ...x... Kochana ja Cie rozumiem doskonale, szpitale to nie jest najprzyjemniejsze miejsce i moze sie koszmarnie kojazyc. ale otrzyj lezki z buzki bo od placzu tylko Cie glowa rozboli i maluchy tez to wyczuja. dobrze dziewczyny Ci pisza nawet jak bedzie trzeba to zrob to dla maluchow, przezyjesz kilka dni dadza Ci kroplowki i bedziesz spokojniejsza, ze jest ok. albo zapytaj czy jest mozliwosc brania tych kroplowek w domu, ja tak kiedys mialam jak mieszkalam w pl, przychodzila pielegniarka i mi tylko zmieniala kroplowki. teraz tez mi sie udalao wymigac, uprosilam lekarzy zalozyli mi holter, mnóstwo kabelkow, porobili badania i musialm wrocic na 2 i 3 dzien na kilka godz i bylo ok. wiec trzymam kciuki informuj na bierzaco co tam sie dzieje :) ania2011 to dobrze, ze utrafili Ci z lekami. a jesli moge zapytac masz sama astme czy z alergia. bo ja mam z alergia i do tego uczlenia na niektore leki wiec dodatkowy problem a kazdy nowy lek trzeba po prostu przetestowac na sobie - i juz mam dosc bo co jeden to inne skotki uboczne. a jak sie dusze to podnosi mi sie cisnienie, serce mi wariuje zaczynaja sie czestoskorcze i nie pompuje wystarczajaco krwi i sie robie niedotleniona, slabne, mdleje i inne historie. Wiec tak bardzo jak kocham moje Malenstwo tak bardzo juz chce by ciaza dobiegala konca i by byl ze mna po 2 stronie brzuszka. dziekuje Cio kochana za dobre slowa - moze wynajda cos dla mnie :) a wlasnie jeszcze co do glaskania brzucha to fakt niezle mnie to zszokowalo - teraz staram sie trzymac rece przy sobie, bo tak czesto glaskalam bardzo odruchowo teraz sie pilnuje. milka_K-ce gratuluje chlopaczka, ale mamy wysyp :) dzieki za zycznia (szczegolnie bezbolesnego porodu :)) justz mam nadzieje, ze sie prognozy potwierdza. nie chce juz zadnych zmian, chce tylko mojego malego Pisiorka (ktory ma juz mnóstwo ciuszkow, bucikow, czapeczek tylko wylącznie chlopiecych.) bartolenka ja niestety nie wiem nic na temat duphastonu - nie spotkalam sie z taka opinia, ze negatywnie wplywa na malucha, najlepiej zapytaj kompetentnego lekarza. Trelevinaaa witaj kochana,, milo Cie poczytac :) ja w sobote uderzam na wizyte prywatna i wydusze z mojego lelawego lekarza wszystko - kazdy jeden pomiar i Wam tutaj umieszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes a mi się on wydaje jakiś mały ale to chyba każda z nas tak ma, że chciałaby żeby był już suuper widoczny. Jatuśka ja też chcę wybrać się prywatnie, żeby potwierdzić płeć i dowiedzieć się wszystkiego. Bo martwię się czasem, że wy tyle wiecie a ja prawie nic. Czy jeszcze któraś z was jest już za połówką a nic nie czuje?? Mój lekarz na wizycie aż się zdziwił, mówił że chyba mi się wydaje, że teraz to już powinnam dość mocno czuć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooralinkaa brzucho masz superrr ani za maly ani duzy, taki wlasnie w sam raz :) ale czym sie martwisz, ze czego nie wiesz? ja ide dlatego, ze to moje polowkowe to nie bylo z lekarzem tylko po prostu babka od usg robila mi scan i tyle, zadnej rozmowy praktycznie, tylko troche odpowiedzila na moje pytania, no tak jak na polowkowe to za malo wg mnie. po reszta tu w szpitalu nie robia zadnych badan ginekologiczynych i ja od poczatku ciazy, gdybym nie chodzila prywatnie to nie mialabym takiego badania ani raz. mam do Was kochane takie pytanko - czy was tez drazni jak ktos leci z lapskami dotykac waszgo brzuszka? Bo ja to az cierpne, nienawidze tego! Ostatnio maialam kilka takich sytuacji, bylam na zakupach i spotkalam swoja byla stala klijentke, a ona biegnie do mnie z lapami mnie po brzuchu dotykac, ja sie cofnelam i juz kilka razy zdazylo mi sie powiedziec, zeby ktos tego nie robil - nie chce byc niemila ale przeszkadza mi to gdy chce mnie ktos obcy obglaskiwac. dostep do mojego brzucha mam tylko ja moj S i ewentualnie njblizsze mi osoby, nie ktos praktycznie mi obcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wg. Om to 20 tydzień i 6 dni wg USG 22 tydzień takż maluszek może urodzić się tydzien wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justz wyslalam Ci haselko - slabo troszke widac na tych zdjeciach bo pewnie to zdjecia zdjec.. Kooralinka jaki slodki brzus :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tuska u Nas w polsce ostatnio glosno na ten temat.. bo to takie niespotykanie dziwne.. Ale jest co jeszcze dziwniejszego http://www.tvn24.pl/12691,1688257,1,2,brat-blizniak-niszczyl-go-od-srodka-uratowala-go-operacja,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaa, JaTuśka dzięki. Chodzi o to, że ja ani nie dowiedziałam się wagi maluszka, ani nie słyszałam bicia serca tylko widziałam no i badanie trwało z 5 minut , myślalam że jak to połowa to więcej się dowiem więc idę prywatnie się dopytać, chciałabym wiedzieć czy wszystko w porządku z serduszkiem i z innymi narządami. Jak tutaj czytam, że wy tyle wiecie. No ale tak jak juz pisałam, zdecydowałam się na przychodnię więc wiadomo 2 usg na całą ciążę i to nie zbyt dokładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak to zdjecia zdjec .dziekuja za hasełko własnie ogladam wasze sliczne brzucholki i powiem wam ze dopuki nie zobaczylam to myslałam ze moj jest mały a teraz mysle ze jest naprawde duzy.zreszta jutro ocenicie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haa widzę, że ktos tu oglądał rano DDTVN :D mnie się strasznie spodobała ta niewywrotna miseczka:D ale to jeszcze mam czas:D i też nie lubię jak ktoś dotyka mojego brzucha, na szczęście mam w miarę normalnych znajomych i rodzinę :D za feminatal zapłaciłam dzis 36.50 - 60tabl. chyba ta apteka zwariowała, bo przecież ostatnio płaciłam 30;/ kuźwa kooralinka hmm może nie zwróciłaś na ruchy uwagi??? może mylisz je z czymś innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa no właśnie raczej nie, bo ja tam nic nie czuję żadnych bąbelków ani przelewania więc nie mogłabym tego pomylić a wsłuchuje się w brzuch codziennie trudno by było przeoczyć. Jak ty odczuwasz te ruchy to są już kopniaczki?? Ja biorę feminatal 400 no teraz już femibiona natal2 i on dopiero jest drogi za 30 tab. w zależności od apteki od 55-70 zł. Stwierdziłam, że jak już zaczęłam to nie będę zmieniać na nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki udało mi sie uruchomic stary aparat i zrobic zdjecie mojego brzuchola.wysłalam własnie na poczte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kooralinkaa - u mnie trwa 20 tydzień/czyli dokładnie połowa i cisza, nie czuję jeszcze ruchów. Dzisaj co prawda bulgocze mi w brzuszku od rana ale nie potrafię tego zakfalifikować jako początki odczuwania ruchów. Podobno pierworódki moga odczuwać ruchy między 20 a 24 tygodniem i na to chyba nie ma reguły. Sama też się troszkę tym martwię bo jednak większość dziewczyn już doświadczyła ruchów... Ale musimy też zauważyć że są tu u nas dziewczyny, które są w 20 tygodniu ale także 23 a nawet 24 tygodniu. A same dobrze wiemy ile takie 3 tygodnie robią różnicy prawda... jaTuśka jeżeli chodzi o dotykanie brzuszka to póki co oprócz mnie i męża i jednej koleżanki, która go pogłaskała na powitanie, nikt nie dotyka. Myślę, że niefajne jest to jak każdy głaska, dotyka a widziałam nawet jak niektórzy "klepią brzuch". Oby mnie to ominęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widac u mnie kreseczka z gory na doł jest juz dosc dobrze widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy wy tez macie teraz straszny apetyt.bo ja to bym wogole z kuchni nie wychodziła az strach myslec ile waga podskoczy jak na razie 6 kg do przodu i to widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×