Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

penelopa dzieki za tabelke:) czyli wychodzi na to, ze moja malutka ma w sumie ok ta wage...mam nadzieje ze przybedzie jej sporo do kolejnej wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigga moja Mała też jakoś w 23 miała ważyła malutko, na następnej wizycie okazało się, że wszystko nadrobiła. Co śmieszniejsze na samym początku zawsze była ponad normę rozmiarowo. Tak to już jest, każdy ma swoje tempo, nie ma co się przejmować :). Tosia to mnie zaciekawiłaś tymi dużymi zwierzętami :). Moja praca też ma poniekąd związek ze zwierzakami i pracą w terenie :). Ja już praktycznie od 8-9 tygodnia też na L4, czyli też od począktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosia204 z dużymi zwierzętami? pracujesz w zoo?czy jestes weterynarzem, weska a Ty? napiszcie coś więcej na ten temat, zaciekawiłyście mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwile mnie tylko nie bylo a tu tyle czytanie ze az oczy rozbolaly:P probowalam spac dziewczyny ale nie moge cos, pewnie pozniej padne i jak sie zatopie w lozko to ach:P penelopko- ta pierwsza bluzeczka z cyrkoniami swietna, po 10 sobie zamowie bo u nie niestety tez sie ubogo robi z rzeczami. zawsze nosilam rzeczy bardzo dopasowane i dlatego w mojej szafie nie ma takich szerokich ubran. Co do ciazowych spodni to ja pokazywalam Wam jak kupilam sobie 3 pary spodni z h&m + spodnica ciazowa. No i niestety ledwo juz w nie wchodze. a co ja je ponosilam hehe? 4 razy do lekarza i na badania:P takze mysle ze jakos za 2,3 tygodnie czeka mnie ich sprzedaz i wymiana na wiekszy rozmiar:P a co do sesji to swietne sa, ja taka ciazowa bede miala robiona przez meza bo jego hobby sa portrety itd:P ja tez fotografuje ale makrofotografia to moj konik:P na pewno razem bedziemy robic jak juz dzidziusie sie urodza zeby mialy pamiatke:) justz- widzisz, nasze malenstwa sie odezwaly, moje wczoraj tez ale strasznie delikatnie i dzis tez delikatnie. Na szczescie jutro wizyta wiec sie tak nie martwie. annjaa- ale mialas przygode nieciekawa:( wspolczuje Ci kochana tego stresu o malenstwo i w ogole. Najwazniejsze ze z malym wszystko dobrze. trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Chciałabym mieć czas na pisanie tak jak Wy, ale niestety na razie to niemożliwe... :( penelopa - bardzo chciałabym taką sesję, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Mi ten wózek Tako, średnio się podoba, chyba zostanę przy x landerze... Dziewczyny, mój M. ma naderwane ścięgno w kolanie i od prawie 2 tyg. siedzi w domu... Szlag mnie już z nim trafia :( Facet z kontuzją jest gorszy niż rozkapryszone dziecko :-o Teraz np. jeszcze śpi, a za 20 min ma rehabilitację! Mam ochotę go rozszarpać, ale już go nie budzę (10 razy wystarczy), niech sam się o siebie martwi. Tak poza tym u mnie wszystko ok (pomijając to, że ciężki weekend w szkole przede mną). Mały kopie dosyć często, ale zależy od dnia. Następną wizytę mam 17 lutego, także jeszcze trochę... Kilka dni temu na wadze ujrzałam 70 kg... Czyli +7 kg do przodu :( Zdołowałam się, ale nie mogę sobie odmówić jedzonka, ehh.. Na razie uciekam, bo mam parę spraw do załatwienia. Miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigga piszesz ,że nie dostałas skierowania na glukozę,czyliże w ogóle nie miałaś tego badania? Ja nie miałam dlatego pytam Annja to faktycznie nieprzyjemność Cie spotkała:*( Dobrze ,że wszystko u Was ok:) Emilia daj znac co lekarz powiedział A ja własnie dostałam pismo ,że kolejne dodatki poucinali w tym roku,masakra jakas,co tu sie dzieje:( Kupe kasy mi zabrali,bo nowe prawa weszły. Znów pewnie zaczna sie strajki i bunty w stolicy. No cóż,na całym świecie to samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja własnie dopakowałam reszte zeczy do torby do szpitala wiec juz pod tym wzgledem bende spokojna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa-nie mialam w ogóle tego badania.Nie wiem od czego zależy to czy lekarz na to badanie posyła czy nie...Z krwi glukoze robilam na poczatku ciąży tylko i teraz pomyslalam, ze moze wypadałoby to sprawdzic...Nie wiem czy jedno w ogóle ma związek z drugim...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Polsce to badanie jest obowiązkowe.nie wiem czemu lekarz Cię na nie nie wysłał? Poziom glukozy Cukrzyca stanowi duże zagrożenie dla matki i płodu. Dlatego jest to badanie obowiązkowe. Badanie poziomu cukru we krwi wykonuje się na początku ciąży. Dodatkowo między 24 - 28 tygodniem ciąży wykonuje się test obciążenia glukozą. Najpierw określa się poziom cukru na czczo, a następnie po godzinie - dwóch od chwili wypicia słodkiego napoju zawierającego dawkę rozpuszczonej glukozy. Wynik wskazuje jak szybko organizm reguluje poziom cukru. Jeśli zbyt wolno świadczy to o tzw. cukrzycy ciężarnych i wymaga leczenia. tu wszystkie obowiązkowe badania w ramach nfz http://www.woczekiwaniunadziecko.strona.pl/badania_w_ciazy.html/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigga no to miałaś tak jak ja,nie pozostaje nam nic innego jak sadzić,że tak ma być:) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo, miejmy nadzieje ze nasi lekarze wiedzą co robią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni ja już popadłam :D a im bardziej się histeria pogłębia tym coraz bardziej się głodna robię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piga ino, że stylowa mieszka za górami, za lasami:P i tam to badanie obowiązkowe nie jest. ja bym spytała lekarza. cukrzyca ciążowa jest niebezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa dobre:D Pigga faktycznie moze dopytaj,bo Ty masz szanse na normalniejsza opieke medyczną niz ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa wiem ze ta cukrzyca jest niebezpieczna...moze faktycznie przy kolejnej wizycie zapytam o skierowanie.Boje sie tego badania jak ognia!!ja przeciez ten roztwór z miejsca wyrzygam:/ bartoleka halooo!!jestes?:)a Ty co o tym wszystkim myslisz? bo Ty tez nie dostalas skierowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee tam, połówka cytryna do glukozy i ponoć nie ma tak źle.:D:D:D:D ja się tak pocieszam, jutro zobaczymy:D wszystko przeżyję dla tej istotki małej:D dziewczyny bo mam zakupioną tą glukozę w czym oni to rozpuszczają w sensie w jakiej ilości wody? w szklance? a kaj jest kropeczka:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopko - kropeczka na uczelni siedzi. Ma tam neta ale chyba skupia sie na nauce. weska - ja chyba mam grubo powyżej 7 kg. chyba bo nie staje na wage. Nie chce dostac wytrzeszczu oczu. No własnie odnośnie obciażenia glukozą - miałam w 14 tyg. A teraz lekarz mi nie kazal powtórzyć tego badania. 9 lutego zapytam dlaczego nie. Zniosę ta slodkośc, aczkolwiek wole kwasnice. buhahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glukoze rozpuszczaja w zwykłym jednorazowym kubeczku. 200 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helllo ja juz po USG :D no i wszystko jest w porzasiu :D no i nadal jest kokosinska siusiak nie urosl wiec jest ok zadnych zmian :D hehe no i tak BPD 63,5mm AC 199,3 mm FL 46,6 mm FHR serce 144/min waga ok 863g uhhh :)))) Penelopka mi rozpuscila kobitka ta glukoze w plastikowym kubeczku wody (0,3l) nie bylo tak zle gorzej sie martwie o ten wynik wiec od dzis odcinam sie od czekolady ;( a tak ja kocham dajcie linka do tego wozka tako - ja i tak juz wybralam ale lookne czy rzeczywiscie tak podobny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja glukozę też miałam w zwykłym kubeczku plastikowym, z tym że miałam 50 g ;p, choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie :). Trelevinaaa gratuluję dobrych wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no sie napatrzylam dzis na malutka ;) jakie minki robila :))) i pieknie sie ukladala ;)))) mam ulozenie glowkowe podluzne - ino nie wiem o co kaman wiec musze poczytac :) eh jedno badanie i czlowiek happy jakby zalapal Pana Boga za nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi no tak to jest z Mamuśkami nic tylko by podglądały ;), ja zawsze wychodzę z niedosytem jak nie mam usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba mnie niebawem czeka test obciążenia glukozą... Ale to prawda, dla naszych maluszków zrobimy wszsytko :) Trelevinaaaa - mówisz, że siusiak nie wyrósł ;) to super hehe ja już chcę do domuuuuu!!!! nie mam dzisiaj weny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście dziś już dobrze, ale tak myslę dziewczyny że chyba lepiej pasy zapinać, bo ja gdybym nie zapięła to pewnie walnełabym jeszcze brzuchem w kierownicę i by było gorzej ... Facet od razu przyznał się do winy, no ale miałam nerwy o dziecko co nie miara .... Penelopka - dzięki za tabelkę, właśnie szukałam po necie ile powinno ważyć dziecko .. wczoraj mi oszacował lekarz, że waży 880g, a tak jak Eni zaczęłam dziś 27tc i martwiłam się, że troszkę za mało, no ale przecież w 26tc ma prawo ważyć 900g więc w miarę ok, byle teraz przybrało odpowiednio na wadze :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaa gratuluje dobrych wieści:) A ja bym dzis jadła i jadła i juz mi pomysłów brakuje co jeszcze mogłabym wsunąć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anjaa ale mialas przygode ja bym tego gnojka rozszarpala!! fakt warto pasy zapinac ja zawsze zapinam :) dziewczyny nie tak dalej jak pol godz temu zjadlam 3kromki razowego chleba z wedlina i juz mnie ssie no ja nie wydole z tym zarciem w slonia sie zamienie :/ co do odziezy ciazowej - nosze spodnie ciazowe mam kilka bluzek z hm i pizame a reszte nosze sprzed ciazy :)) te bluzki z cyrkoniami tez mi sie podobaja bardzo bo sroka jestem i wszystko co swieci mi sie podooooba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładne te foteliki dla niemowląt do 13 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trevelinka- gratuluje cudownego podgladania malutkiej:) a jaka Twoja grzeczna buzka mamie pokazala, mi moja ostatnio nie chciala hehe:P tylko synus pokazal:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×