Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

penelopa- brunetka, nick z kafe idealnie do Ciebie pasuje . Taka jak to mlodziez mowi krejzola jestes:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale na kalkulatorze mi wychodzi ze trwa 29 tydzień czyli rozumiałam ze 29 + te 4 dni. Skoro tak ma być jak mi napisałas to oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam babki :-) Dolaczam do nk. za moment wysle swoje namiary - dopiero co zalozylam konto na portalu bo mam tylko facebooka :-) zapraszam :-****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMAMI
Kobietki mam do Was pytanie!! Otóż po 11tygodniach chce zmienic ginekologa, ktory prowadzi moja ciaze i w zwiazku z tym mam pytanie,czy to pozniej nie spowoduje ze nie dostane becikowego??bo karte bede miala zalozona od 11 tygodnia, a podobno w ciazy trzeba byc do 10tygodnia przynajmniej raz u gina zeby becikowe zostalo wyplacone. I przyokazji jak myslicie usg robione co tydzien nie zaszkodzi dzidziusiowi??bo ostatnio mialam w ubiegly czw a do tego lekarza ide w ten czwartek.Ma ktos informacje co do szkodliwosci usg? POZDRAWIAM I BUZIAKI ZOSTAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni jesli pisze ,że trwa 29 tydzień tzn ,że jeszcze się nie skończył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milena mówią na Ciebie MILKA ? w skrocie. Czyli bardzo dobrej jakości czekoladka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszłaMAMI - usg nie szkodzi maluszkowi, bo to nie promieniowanie typu rengen. Co do zalożenia nowej karty - ale po co. Przeciez idziesz do innego i mówisz ze tamten źle Cie potraktowal i chce zmienić na tego co wybierasz obecnie. Ja tak zrobiłam i nic nikt mnie nie pytal o szczegoły. A niby zcego sie boisz???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszłaMAMI - z tego, co się orientuję, to lekarz po prostu wypisuje takie zaświadczenie, że kobieta była pod opieką lekarską, od 10 tygodnia do porodu i że odbyła przynajmniej trzy wizyty, karta ciąży nie będzie potrzebna, tylko dobra wola lekarza;-) Co do USG to nie ma dowodów, że szkodzi, ale też nie ma dowodów, że nie szkodzi. Jak jest potrzebne to się wykonuje nawet co tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam wreszcie ale zanim wszytsko doczytam i odpisze to mam taka propozycje moze na nk w okienku gdzie sie wpisuje pseudonim powpisujmy w nawiasach czy cos swoje nicki z kafe ???? bo powiem Wam kochane z reka na sercu, ze jak wczoraj wpadlam na chwile zeby zobaczyc czy dostalam jakies zaproszenia, to nie barzo wiedzilam kto jest kto ;/ z gory przepraszam lece teraz na nk i ja sobie wpisze w pseudonimi nick co Wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMAMI
boje się, że moze zaszkodzic:)a co do becikowego nie chcialabym, zeby mnie omineło:)a bralas o tamtego lekarza karte prowadzenia ciazy?? bo ja mam tylko taka mala ksiazeczke tzw karte ciazy. Zmieniam juz lekarza trzeci raz. Na samym poczatku bylam 2razy u kobiety, ale tak mi badanie robila i usg dopochowoe, ze po wizycie przez pol godziny mnie wszystko bolało.Teraz chodzilam na NfZ lekarz raczej przyzwoity, ale przeciwnik wszelkich dodatkowych badan i nie ma czasu na rozmowe bo wiadomo przychodnia pelna pacjentow.Teraz mam okazje chodzic to bardzo dobrego lekarza, ktory prowadzil mojej kolezanki ciazy i dlatego pytalam jak z tym becikowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma już tego przepisu, że trzeba mieć prowadzoną ciążę od 10tygodnia, żeby dostać becikowe. relax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów mamo czy ja dobrze obstawiam,że" kobieta ,która sie nie poddaje" jestes Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszłaMAMI - nie nie brałam. Dopiero jak zakończe ciąże. Mam na to 3 m-ce po urodzeniu więc spoko-loko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMAMI
alE Wam dzieczyny zazdroszcze macie juz ładne brzuszki ,a ja mojego jakos nie moge sie doczekac...tak bym chciala zeby juz bylo weidac brzuszek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec tak :) przezylam glukoze - ja tez czekalam 2 godz na ponowne pobranie krwi (ale to wstretne jest to szok - jeszcze mi nieobrze i ciezko na zolaku) a w miedzy czasie miala wizyte i okazalo sie, ze nad moim przypadkiem zebralo sie cale grono lekarzy - jak weszlam do gabinetu to az sie zawstydzilam hi hi chyba z 7 osob bylo, jakas szefowa-polozna, kardiolog, ginekolog i piernik wie co jeszcze :) poki co wniosek taki, ze tragedii nie ma, ale beda mnie wciaz monitorowac i wtedy sie podejmie decyzje jak bede rodzic itp Ogolnie jestem bardzo zadowolona :) chociaz nadal czepilai sie malego brzucha i niskiej wagi, ale nawet nie zepsuli mi humoru. dalej biore prszki i heya do przodu maly po glukozie dostal szaleju i tak mnie skopal po zebrach, ze az boli, ale niech szaleje poki ma miejsce bo podobno od 8 miesiaca juz mniej maluchy sie ruszaja wlasnie ze wzgledu, ze robi sie ciasno. dzis wyjatkowo niespodziewanie mam fantastyczny nastroj, boje sie tylko zeby ktos mi go nie zepsol, w tej mojej euforii dzisiejszej wszystkie bym Was wysciskala ;) hi hi i pogoda piekna - normalnie slonce wpadlo do londka i ludzie dzis jacys mili i dostalam czekoladki od przypadkowego goscia w szpitalu, bo stwierdzil, ze nikogo nie ma i ja bede jego walentynka :) wytlumaczylam, ze ja to walentego mam ale czekoladki pochlonelam od razu po badaniu bo glodna bylam :) he he aha na facebook'u tez mam profil jak cos - dane oczywiscie niezmienne :) moze sie zmobilizuje na wyslanie fotek brzucha na nasza poczte hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTUSKA jak widać naszym maluchom smakowała glukoza. Ja się śmiałam, bo mój M mówił, że po glukozie będę miała tyle energii, że mnie rozniesie, a okazało się wręcz przeciwnie, że byłam senna. Za to mała nadrabiała, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTuska od kogo dostałas skierowanie na ta glukoze bo ja jeszcze nie miałam i nikt mi nic nie mowił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamaj - ja dokladnie to samo - mi sie chcialo spac a Lolunek tylko fikal koziolki zadowolony najwyrazniej z zycia :) powiem wam, ze zakupilam kilka gazet typu 'twoje dziecko' itp zeby bylo co robic w poczekalni i to wszystko co oni tam pisza to trzeba dzielic przez 3 conajmniej bo by czlowiek zglupial np w jednej pisza, ze przy przewijaniu dziecka trzeba pupke tylko, umyc wytrzec i bron boze niczym nie smarowac , ze ma byc sucha i nie uzywac u niemowlakow pudru by czasem nie polecial na pepuszek do wygojenia, a w 2, ze ze kazdym jednym razem smarowac np sudokremem. bez wzgledu czy sa jakies podraznienia czy nie. i wiele takich sprzecznosci, ze ja juz sam nie wiem i nadal czuje sie kompletnie zielona w opiece nad Malym... i co to bedzie, co to bedzie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justz mi skierownaie dal lekarz w szpitalu, ale z tego co mi dzis powiedzieli nie kazdemu dają. tylko tym u kogo jest zwikszone ryzyko cukrzycy, np tak jak u mnie mam cukrzyka w najblizszej rozinie (moj tato) wiec dlatego mnie wyslali. a w normalnie przebiegajacej ciazy, bez historii rozinnej to nie. jak nie masz ku temu powodow to sie ciesz kochana ciesz bo to niezbyt smakowite ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zainspirowalyscie mnie kuchennie i jak ogarne ten moj tajfun w miszkaniu, bo jak zawsze po weekendzie to masakira :) to chcialabym sie zabrac za muffiny, tylko nie moge znalezc tego przepisu, ktory kiedys tu chyba znow mama wystawila. juz z niego robilaam i byly pycha. pamieta ktoras gdzie ten przepis znalezc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×