Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Penelopa twój przepis super przede wszystkim dlatego ,że wydaje się prosty i do ogarnięcia dla mnie:) Ja gotować lubię ,ale piec nie piekłam,więc pomogłam sobie czyms takim jak SERNIX Dr Oetkera,według przepisu z opakowania. Nie wiem jaki wyjdzie bo twaróg musiałam robic samodzielnie,bo tu nie ma czegos takiego jak twaróg ,wiec nie jest mielony,no a ostatnio jak znajomi z Anglii byli to robilismy razem sernik z serka takiego jakby homogenizowanego tylko bardziej zbitego niz polskie serki i jak dla mnie niezbyt dobre było,więc dziś próbuje twaróg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuśka, a co ma być? będzie dobrze!:D:D dziwne, wydawało mi się, ze badanie w zakresie wykrycia cukrzycy ciążowej wszędzie jest obowiązkowe, tzn w Polsce na pewno tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ginekolog też każdej kobiecie w ciąży daje skierowanie na tą glukozę i się nawet nie pyta czy w rodzinie ktoś chorował na cukrzycę.Wszystkie laski dostają z marszu więc to musi być chyba w ciąży obowiązkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widac co kraj to obyczaj :[ ja tez myslalam ze kazda ciezarna musi przejsc przez slodycz.. a tu co.. zdziwko :] oj babuny ale robicie smaki.. ta z zebra a ta z sernikiem no i jatuska jeszcze z mufinami.. a mi jezyk do pepka siega... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTuska znowu to samo podejście lekarzy co tutaj,ja tez nie mam tego badania i nie bede mieć. A w mojej karcie informacyjnej na temat wykonywanych badań pisze,ze np badanie ginekologiczne może byc wykonane jeśli istnieje potrzeba,a jesli nie to przez cała ciażę takie badanie może byc nie wykonywane,ha ha ha,normalnie juz tylko smiać sie z tego można,no bo płakać szkoda:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa ale narobiłaś smaka, chociaż dzisiaj po tej glukozie to chyba nie tknę nic słodkiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam tylko na chwilkę, żeby pochwalić się jaki pyszny serniczek mi wyszedł.;-) śnie go próbowałam, żeby nie zrobić sobie wstydu przed mężem. Mmmm... pycha.. palce lizać ;-) Teraz kończę obiadek.. placek po węgiersku. Pierwszy raz to robię, ciekawe co to za dziwo mi wyjdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa- twoj przepis mi sie podoba bo wydaje sie ze umialabym go zrobic hehe i nawet naszla mnie taka mysl zeby wstac i zrobic ale dzwonilam do meza i powiedzialam ze wstane i mu upieke placek to powiedzial ze on juz kupil cos i nie mam wstawac tylko lezec:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu jest przepis podstawowy na muffinki. Tylko trzeba pamiętać, żeby nie dawać tyle soli. A dla miłosniczek muffinek i cytryn, mój ostatni hit: Składniki: ( na 12 mufinek) - 1 i 0,5 szklanki mąki - 1 i 0,3 łyżeczki proszku do pieczenia - 1 i 0,3 szklanki cukru - szczypta soli - 90 g masła - 3 jajka - 135 ml maślanki lub jogurtu naturalnego - otarta skórka z 2 cytryn - sok z 1 i 0,5 cytryny Do miski wsypać cukier, cytryny sparzyć, zetrzeć skórkę, wymieszać z cukrem, dodać mąkę, proszek do pieczenia, sól, wymieszać. W drugim naczyniu roztrzepać roztopione masło, jogurt, lub maślankę, jajka i sok z cytryn. Szybko połączyć składniki suche z mokrymi. Nie wyrabiać i nie mieszać zbyt długo, bo muffiny będą twarde. Ciasto powinno mieć lekko grudkowatą konsystencję. Formy do muffinek napełniać do 2/3 wysokości. Piec w temperaturze 180C przez około 15-18minut. Smacznego:-) Dziś w "Mamy Czas" muffinki cytrynowe w kształcie serduszek i z różowym lukrem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie śnie go próbowałam, tylko właśnie ;-) razem z serniczkiem zjadłam dwie literki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no wlasnie co kraj to obyczaj stylowa dokladnie ja mialam jedno badanie ginekologiczne i to tylko dlatego, ze juz kompletnie nie wiedzieli co mi jest i robili wszystkie mozliwe badania. a tego milo nie wspominam bo zaczelam krwawic podczas badania, a powiedzilei mi ze to normalne (szok) a dzis to chyba pobrali mi z 6 probek krwi i to takich fest duzych,ze az sie pytali czy aby na pewno dobrze sie czuje bo sporo tej krwi poszlo ale dzis roztrzepana jestem, wlasnie moj S zadzwonil i przypomnial, ze mialam po drodze, ze szpitala isc do banku i costam pozalatwiac a ja oczywiscie - zapomnialam i teraz musze gonic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia- a daj przepis na ten placek po wegiersku bo slinka mi leci na sama mysl a mezowi zeby zrobil to by musial przepis przeczytac:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopko, a może Ty masz jakiś dobry, sprawdzony przepis na ten placek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... dokladnie ten Twoj maz to zloty facet chyba :) moj mi dzis rano mowi, ze moze mi zrobic sniadanie walentynkowe (takie w 5 minut - bo do pracy sie spieszy) ale biedny chlop nie pomyslal, ze ja jesc przeciez rano nie moglam przez ta glukoze cholerna i tak glukoza wygrala z romantyzmem :) no nico lecę do tego banku bo go wreszcie zamkną i nic nie zalatwie do pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mnie tez zaczal zadziwiac:) mam nadziedzieje ze to nie chwilowe:P a wiecie ze ja nic dla niego nie mam:( bo nie wychodze a na allegro to by zobaczyl co dostanie wczesniej i nie byloby niespodzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... pozwól ,że ja tez sie Twoim meżem pozachwycam;) No ja tez serniczek skończyłam ale poczekam jeszcze chwilke niech sie schłodzi to dopiero spróbuję. I zupke ogórkową skończyłam,jest pyszna ,a mi na nia smaka tu zrobiono jeszcze w weekend. Placek po węgiersku,mniam,ojej wszystko bym zjadla:o Nie wiem czy któraś ma specjalny przepis na taki placek,ale ja robie normalny gulasz taki troszeńke ostrzejszy z gestszym niz zwykle sosem,no i placek ziemniaczany grubszy niz zwykle,ale nie przesadzajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez uwielbiam placki po wegiersku mniammm :-) X ten Twoj maz to really z tego swiata jest?????? bo jak tak slucham to ja pierdziu :P stylowaa ty to smaka robisz kobitooooooo!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa i ja się doczekałam tej swojej ogórkowej:P:P Sorki że Ci tego smaka narobiłam. Piszecie dziś o tych słodkościach, ale ja po tej glukozie nie mam ochoty na słodkie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak teraz pomyslalam ze dlugo juz nie pisala do Nas natalia256 aaaa juz nie wspominam o Kankuun - na poczcie nie ma zadnych jej zdjec a chyba nam wysylala no nie.. ciekawe co tam u nich.. wogole sporo sie nie odzywa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak tu kulinarnie sie zrobilo:) Ale slinka leci na sama mysl tych pysznosci:) Ja dzisiaj nic specjalnego przygotowuje.Razem z mezem uwielbiamy gofry wiec wieczorkiem zrobie gofry z bita smietana i owocami :) poza tym mam dla niego czekoladki w ksztalcie serduszka:) Moj rano zlozyl mi zyczenia a potem smiac mi sie chcialo bo zadzwonil ze kolo takiego sklepu u mnie jest wystawa kwiatow walentynkowych i ze mam sobie isc i wybrac jakis.Hehe jeszcze nie kupowalam kwiatow dla siebie.To powiedzial ze takiego ladnego po pracy pewnie nie dostanie w kwiaciarni.No nic zobaczymy.:) a na Nk to wy wszystkie takie laseczki jestesvie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:* Tyle tych zaproszeń na nk że się już głubię która to która. Przyzwyczaiłam się do nicków i nawet nie pamietam waszych imion ;p ale zrobiłam sobie z naszej tabelki ściągę ;p stylowa fakt drogi taki mały materacyk A co myślicie o czymś takim http://www.marko-zabawki.pl/sklep/sklep2.php?podglad=1&id=6268&stan_koszyka=0&offset=80&counter=16&promocyjny= ??? agnes71 - ja dziś dzwoniłam do szkoły rodzenia, Pani się mnie pytała na kiedy mam poród i mnie zapisała na 1marca dopiero ;p Ja idę bo będe się czuła pewniej. Koleżanki co rodziły w tamtym roku to jak szły już rodzić to położne się ich pytały czy chodziły. Jak jedna im odp że nie to położna jej odp i to jest błąd większości kobiet. bunia ja w tamtym roku kupowałam pralkę samsunga http://www.bankujesz-kupujesz.pl/katalog/agd/samsung_pralka-5-kg-wf8502ngy?sc=22 tylko ja mam białą. Dużo opcji ma do prania co dla mnie jest fajne ;) pojemność też nie mała. Teraz z tym brzuszkiem żałuje że nie wzięłam takiej gdzie bęben otwiera się od góry bo teraz muszę się schylac i jest mi troszkę ciężko. Ale ogólnie co do funkcjonalności pralki polecam. Eni_35 No ja też. na usg mi wychodzi termin 2maja a niby kalendarzowo 28kwietnia. Wiec zobaczymy jak to będzie ;p Trlevinaaa - ja też specjalnie nk zakładałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulaa sc przeslij ta twoja sciagawke na @ bo ja tez mam problem z tymi imionami na nk chociaz niektore z was juz wstawily swoje nicki na nk ja tez mam w opisie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny tak sobie slucham romantycznej muzyczki i cos mnie natchnelo i zobaczylam jeden filmik az sie wzruszylam.Ale nie proponuje tym ktore nie chca sie przygasic.Piekne ale zakonczenie nie do konca szczesliwe. http://www.youtube.com/watch?v=p0tTW9Zhh1U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula sc dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×