Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej dziewczyny :) My imiona mamy już wybrane. Mój ukochany dla chłopca wymyślił Jan (no cóż, niech mu będzie), dla dziewczynki wybierałam ja i będzie Lena :) Dziś mam wizytę u lekarza... Miałam mieć za tydzień, ale zadzwoniłam dzisiaj do niej bo potrzebuję receptę na duphaston. No i moja pani doktor jak dowiedziała się że jeszcze nie byłam na wizycie kontrolnej po wyjściu ze szpitala to nakazała mi się stawić u niej dzisiaj... Ehh, a chciałam pójść do niej już w 12 tygodniu bo wtedy dzidziuś już większy i w ogóle lepiej widać. No ale trudno, jak trzeba teraz to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa ja też mam jutro usg genetyczne i mam nadzieje, że również będą dobre wyniki. Jakbym miała dać na drugie imię dziecku po babci czy dziadku to zawsze jedna ze stron będzie zła że nie dało się jej imienia więc wolimy wybrać inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do imienia Jan przecież to ładne Polskie imię mój braciszek ma tak na imię i jakoś nie wyobrażam sobie żeby miał inaczej na imię. Gdyby nie to, że mój brat to Jaś to pewnie mój synek miałby tak na imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka_87 a do kiedy masz wskazanie brać duphaston? bo ja już mam zakończyć branie. Powiedziała, że wszystko jest git i koniec łykania :D zostało mi jeszcze pół listka, więc wezmę do końca i koniec, na szczęście:) ja badanko mam w środę:D dziewczyny, te które były już po badaniach wkleiłybyście zdjęcia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien - ja też się przekonuje do tego imienia :) Zresztą gdyby mi się zupełnie nie podobało to nie zgodziłbym się żeby mój synek (o ile to będzie synek;) ) miał tak na imię. Mały Jaś, potem w szkole Jasiek, a dorosły Jan :) penelopa kruz - no mam nadzieję że to będzie już mój koniec z duphastonem... Kupe kasy na to idzie! Ale czego się nie robi dla maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mamuski. caly weekend cichutko a od rano juz wszystkie zwarte i gotowe i super :) ja wreszcie w lepszym nastroju! W SOBOTE MIALAM USG I WSZYSTKO SUPERRRR! Mialyscie Kochane racje, podczas poprzedniej wizyty Malenstwo sobie po prostu spalo, a teraz... lekarz powiedzial, ze dawno takiego Fikolka nie widzial! :) Tak sie krecil, wierci i robil piruety, ze ciezko bylo zmierzyc i w ogole. Ma juz prawie 8 cm i wszystko dobrze. tak niesamowicie sie ciesze- nie dostalam zdjec tylko cd, ktore po raz chyba setny przed chwila ogladalam. Tylko z jednego wzgledu jestem lekko rozczarowana, moj gin w sobote chyba mial nie najlepszy dzien i taki mial lekko olewatorski stosunek, nic sie mnie nie pytal czy juz nie palmie itp, no wiecie normalne pytania jakie lekarz powinien pacjentce zadac, wiec sobie siedlam i zasypywalam go informacjami i pytaniami (bo jak widac z natury gadatliwe stworzenie ze mnie) Do tego zaplacilam na prawde kupppe kasy za ta wizyte i usg, a kiedy spytalam o plec to powiedzial, ze to za wczesnie i moze mi powie kolo 20 tc :( ja wiem, ze czasmi nie widac, albo sie malenstwo tak ulozy, ze nie sposob zobaczyc, ale on w ogoel nie probowal sprawdzic. a ja tak bardzo chcialabym wiedziec, bo nad imionami sie boje tocza :) zastanawialm sie nawet czy nie isc do innego lekarza, ale nie chce tez tak non stop usg robic. Nastepna wizyte mam miec dopiero miedzy 19-21 tygodniem. najwazniejsze, ze wreszcie mam dobre wiadomosci i moj Fikolek jest zdrowy. Wam tez zycze tylko takich wiesci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niektóre są wręcz okropne:D Kurczę,ja mam ogromny problem z chłopięcym imieniem,przeczytałam wszystkie i żadne nie przypadło mi do gustu:( JaTuśka fajnie że u Twojego maleństwa wszystko ok,ja też prawdopodobnie się dowiem ok 20 tygodnia,a szkoda bo strasznie ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też jesteśmy strasznie ciekawi płci naszego Maleństwa, ale niestety też pewnie będziemy musieli troszkę na to poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.babynames.com/girl-names/ http://www.namingbaby.co.uk/meanings/girlsbabynamesameanings.htm zobaczcie sobie jeszcze te stronki, ja wczoraj siedzilam na nich chyba kilka godz i sie strasznie usmialam. Chcialabym wybrac imie ktore bedzie ladne i w j pol i w ang. Chce uniknac w przyszlosci problemow takie jak ja mam wciaz - tutaj nie potrafi zaden angol wypowiedzic mojego nazwiska i nie rozumieja dlaczego moje imie pisze sie inaczej nic u nich. ehh :) Stylowa wiec bedziemy razem czekac do 20 tygodnia :) Chociaz ja mam nieodparte przeczucie, ze to dziewczynka, moj S. tez... ale poczekamy zobaczymy. Czy wy tez macie takie przeczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ENI-35
moja kolejna wizyta w 19 tyg - mam nadzieje ze juz będzie widac płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, u mnie dziś trochę lepiej, nie płaczę przynajmniej;) Eni, też mam następną wizytę 1 grudnia, to razem będziemy czekać na dobre wieści:) Co do imienia Jan, mi się to imię całkiem podoba, Jaś fajnie brzmi dla chłopczyka, Jan - poważnie dla dorosłego faceta, wszystko pasuje. A. też się podoba to imię. Zdecydowalibyśmy sie na nie, tylko ja mam jeden problem... Ze strony A. każdy facet w rodzinie (tej najbliższej) ma tak na drugie imię. Miał tak na imię dziadek A., a na drugie ma tak teraz jego tata, dwaj bracia i on sam. Każdemu dali na drugie Jan :O I już mi się to po prostu nie podoba, jakiś kult czy coś... :/ I muszę dalej kombinować, bo raczej ta moja niechęć do ich (rodziny A.) uwielbienia do tego imienia mnie odrzuca. Może dziwna jestem, ale po prostu tak mam i koniec. Trochę to zakręcone co napisałam, ale chyba łapiecie ;) Podoba mi się też imię Artur, ale A. znowu nie;/ sam zaproponował właśnie Jana albo Jaromira (to drugie chyba tylko, żeby mnie wkurzyć, co zresztą mu się udało...). Nie ma imienia, które nam obojgu by się podobało i koniec, któreś z nas będzie musiało ulec i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ad8888 na prawde wspolczuje pieska, ja musialam podjac taka sama decyzje, tylko ze ja mialam szczeniaczka i popimo szczepien sunia zlapala nosowke, ktora ja sparalizowala w polowie. :( A teraz mam jednookiego bandyte :) na prawde. moj pekinczyk ma jedno oczko bo 2 mu..wypadlo na 5 cm i nie dalo sie go uratowac. mial operacje usuniecia tego oczka, spedzilam w przychodni 2 dni wychodzac tylko na noc sie przespac a po operacj przez tydz zajmowalam sie moim Fazzim jak niemowlaczkiem, bo zle zniosl narkoze. teraz jest najpiekniejszym dla mnie niezmosnym malym jednookim gremlinem :) A Imie Jan bardzo mi sie podoba ale moj S. stanowczo na nie, tak samo Aleksander - ja uwazam ze sliczne. Aleksander zwany Olinkiem :) ale na to jeszcze bardziej sie krzywi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczęta :-) Ja dzisiaj byłam u lekarza i położnej :-) i ooo dziwo schudłam 2,5kg normalnie jestem w szoku :O :O hehe no ale lekarz i polozna jednoglosnie stwierdzili ze to bardzo dobrze :)))) Niestety mam znowu bakterie w moczu, musze brac zuravit, wsuwac grejpfruty soki cytrynowe itd :) no i niby nie jest to az taki problem zeby sie przejmowac.. W piatek mam kolejne USG :) i juz doczekac sie nie moge jak zobacze mojego babla :)))) Co do imion my akurat od wczoraj debatujemy z mezem na ten temat :D Ja bym chciala dla chlopca Gabriel a moj maz JAN (popularny widze) z kolei dla dziewczynki Maja, Maria lub Marcelina :) Ad88888 dolaczam sie do wyrazow wspolczucia... Kilka lat temu pozegnalam w taki sam sposob mojego psa.. tez to bardzo przezylam i ryczalam jak bobr no ale Ty sie nie lam bo dziecko wszystko czuje Buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan jest bardzo popularnym imieniem ostatnio, pamiętam jak były chrzciny mojego bracholka to były chrzczone same Jany i same Wiktorie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ad8888 przykro mi bardzo z powodu Twojej straty:( Rozumiem ,że bardzo Ci ciężko,moi rodzice też nie potrafią sie pogodzić,że ich staruszek jest chory i cierpi więc lepiej byłoby się z nim pożegnać,nie potrafią tego zrobić,dlatego tym bardziej Ci gratuluję podjęcia tak ciężkiej jednak słusznej decyzji. Trzymaj się kochana,myśl o przyjemnych rzeczach np. maleństwu w brzuszku;) Ja dziś sama ze sobą nie daję sobie rady,jestem tak rozdrażniona jak jeszcze nigdy w życiu. Niestety moje dziecko przy nauce czytania to odczuło ,tak mi wstyd ,zachowałam się jak kompletna idiotka,dlaczego tak ciężko zapanować mi nad emocjami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa - wiem, ze to marne pocieszenie ale nie tylko Ty tak masz. Takie juz nasze uroki przez te kilka miesiecy :) mnie tak latwo teraz wyprowadzic z rownowagi, doprowadzic do placzu, ze szok. Zawsze bylam bardzo emocjonalna, ale opanaowana raczej a teraz to... bomba zegarowa. Ale podobno z tygodnia na tydz powinno byc lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro mam pogrzeb swojego dzidziusia bardzo byłam z nim związana wszystkie ciotki mówią abym nie wchodziła nie oglądała itd ale ja sobie nie wyobrażam jakbym mogła się nie pożegnać proszę napiszcie jakie jest wasze zdanie. w środę zacznę 14 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka_k-ce Kochana ja Ci moge jedynie poradzic bys nie szla. ja kilka lat temu milam pogrzeb babci i tez bardzo chcialam sie pozegnac i teraz tego zaluje. Mozesz pozegnac sie na wiele sposobow, usiasc w jego pokoju na spokojnie powiedzic, ze go kochasz, pomodlic sie... ja do tej pory pamietam trumne... powinnismy pamietac naszych bliskich takimi jakimi byli za zycia. Jesli ktos ma inne zdanie jak najbardziej je szanuje nie chce nikogo tutaj urazic. Ale dla swojego dobra i przede wszystkim dobra Malenstwa powinnas unikac tak bardzo stersujacych sytuacji. Zrobisz jak bedziesz uwazala za sluszne, ja moge tylko przeslac wirtualne usciski dla Ciebie i Dzidzi i wyrazy szczerego wspolczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka - nie wiem co się stało, ale bardzo mi przykro... Nie wiem aż coś napisać :( Ja po wizycie, wszystko jest ok. Dzidziuś rośnie, wg USG to 11 tc 2 dzień i termin wypada na 28.05. Młody/a ruszał się jak szalony, machał rączkami i nóżkami, pani doktor powiedziała że chyba tancerz będzie :p To był przejmujący widok :) Poza tym ma 4,4 cm, NT w normie bo 1,1 cm. Także jestem baardzo szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie:) pierwsze usg za nami;)jutro zaczynamy 12tc malenstwo ma 5,17cm ...lekarz stwierdzil ze okaz zdrowia;) karakanek spal i spal i 30 min nie moglismy go dobudzic;p ale malenstwo wkoncu wstalo i nie bylo zadowolone z tego powodu i machalo raczkami i nozkami jak szalone;p piekny widok... a czuje sie coraz lepiej...minely mdlosci...zgaga jest ale manti pomaga;) takze mamusie zycze wszystkiego dobrego wam i waszym bobaskom;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamulki. Kolejny dzień za nami. Chyba się przekonam do tego imienia JAN - bo tyle tu napisąłyście fajnego o tym imieniu. Zobacze jeszcze, bo przeciez może byc - she - i bedzie Laura np. dzis samopoczucie mam dobre. Popijam sobie śniadaniówke z mlekiem i czytam co nowego napisałyście od wczoraj po 16,00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rubinkowa
Cześć dziewczyny, dawno nic nie pisałam, ale czytałam wszystko i teraz mam chwilkę czasu, żeby coś nastukać. U mnie samopoczucie znowu gorsze, jakiś czas było całkiem OK, już myślałam, że to koniec nudności i osłabienia, ale niestety znowu bardzo źle się czuję, wczoraj wieczorem wymiotowałam i trochę jestem tym załamana :( Aktualnie jestem w domu na zwolnieniu ale takim zwykłym, z powodu przeziębienia. Dostałam upragnioną umowę i teraz zastanawiam się kiedy powiedzieć o ciąży. Doradźcie coś proszę! Ja planowałam jak najpójźniej, może przed Świętami dopiero ale niektórzy doradzają mi jak najwcześniej, wrócić za tydzień po zwolnieniu i powiedzieć, że okazało się przy okazji, że w ciąży jestem. Ja myślę, że i tak szef będzie wściekły i tak i już sama nie wiem co zrobić. Dodam tylko, że to jest praca gdzie pracownik jest dostępny 24/7, wydzwaniają jak jest się na urlopie, na L4 itd. Wczoraj miałam telefon o 21.30... Jak uważacie, co zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy to możliwe abym juz czuła ruchy? ???? Przy I ciąży czułam dopiero w 5 mc-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni nie mam pojęcia... podobno jak kobieta jest już w drugiej ciąży to 1 ruchy czuje już ok 16 tyg więc chyba całkiem możliwe:) Dziś mam to usg ale dopiero o 17.20 i już nie mogę się doczekać:) Rubinkowa nie wiem co doradzić, może warto powiedzieć wcześniej i jak rzeczywiście się tak źle czujesz to iść na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rubinkowa- najważniejsze, że masz umowę:)będziesz miała świadczenia, a to jest najistotniejsze:) Na ile jest ta umowa? Więc teraz tak.. jeśli masz spoko szefa powiedz mu od razu jeśli będzie OK, nie powinnaś mieć problemu, natomiast jeśli jest na odwrót ja bym na razie nie mówiła, prawdopodobnie i tak nie przedłuży CI umowy, jesli czujesz się na tyle dobrze, żeby pracować to pracuj jak najdłużej oczywiście bez wysiłku ponad twoje możliwości , a potem idź na L4 takie Moje zdanie jest i ja bym tak zrobiła:) Czy informować pracodawcę, że jestem w ciąży? Wiele kobiet obawia się następstw poinformowania pracodawcy o tym, że są w ciąży. Jednak istnieją powody, aby jak najszybciej to zgłosić: po pierwsze, pracodawca nie może zatrudniać kobiet w ciąży w pewnych porach, czy w godzinach nadliczbowych, wysyłać na delegacje bez zgody kobiety, czy w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia. Po drugie istnieją przepisy regulujące zasady wypowiadania umowy o pracę kobietom w ciąży, które są korzystne dla Ciebie. Po trzecie wreszcie, jeśli jesteś w ciąży i zachorujesz lub lekarz ginekolog wystawi Ci zwolnienie z powodów związanych z przebiegiem ciąży, wówczas wysokość Twojego zasiłku chorobowego wynosi 100% wynagrodzenia ( a nie, jak co do zasady 80%). Jednak łącznie ze zwolnieniem L-4 musisz dostarczyć pracodawcy zaświadczenie o ciąży, wydane przez lekarza. Czy możliwe jest wypowiedzenie kobiecie w ciąży umowy o pracę? Co do zasady nie. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy. Dotyczy to każdej umowy o pracę z wyjątkiem umów na okres próbny krótszy niż miesiąc. http://www.kobietaiprawo.pl/prawa-kobiet-w-ciazy-w-pracy1.html :) Eni.. myślę, że troszkę za wcześnie na ruchy jeszcze, ale któż to wie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×