Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

znów -mamo ale Ci dobrze. Luzik bluzik. Właśnie mówili o tych rogalach w TV - poslij na południe jakieś pare sztuk. Podam adres - hihihiihiihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENI ja pytalam ostatnio mojego gina wlasnie o pazurki i farbowanie wlosow. Powiedzial, ze spoko mozna robic zele i akryle tylko, zeby z nosem w tym nie siedziec za dlugo. Ja chodze do fajnego spa gdzie mi chinczyk w 40 min machnal takie akryle :) Z farbowaniem jeszcze sie wstrzymuje, chce dac wlosom troche odpoczac, ale nie wiem czy dlugo wytrzymama :) a wlasnie bo i ja mam pytanko - ja nigdy nie mialam problemow z cera (jedynie jakies drobne plamki, czy naczynka) ale teraz to jest maasssaakra!!! Tak mi twarz wysypalo, ze wygladam jak nastolatka w okresie dojrzewania, stosuje rozne pillingi, maseczki, toniki, ale nic nie pomaga ;( Czuje sie jak miotla. Chcialam sobie ostatnio zrobic jakies oczyszczanie twarzy, ale nie potrafila mi dziewczyna przy zapisach powiedziec czy to bezpieczne dla kobiet w ciazy i sobe darowalam. czy wy tez tak macie lub mialyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTuska - mi cera tylko minimalnie sie zmieniła ale to raczej siła rzeczy ponieważ zmieniamy się nawet skórnie. Osobiście ja niewiele ale gdzies zawsze coś mi wyskoczy - punktowo smaruje takie cosik spirytusem kosmetycznym i za dwa dni śladu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENI pozazdroscic - ja juz nie wiem co z ta cera robic. Chcialabym zrobic oczyszczanie u kosmetyczki, ale nie wiem czy to bezpieczne. Pisalas, ze robisz obiadek... odnosnie obiadkow - Czy Wy kobiety macie apetyt? Bo ja mam jeszcze gorzej niz na poczatku. Na obiady i w ogole rzeczy gotowane to patrzec nie moge i zmusic sie do jedzenia :( Przez ostatnie dni to tylko gotuje moj S. zajada, a mnie skreca. Jedyne co mi w miare wchodzi to jogurty, platki na mleku i kanapki z jakas chuda wedlina i pomidorem i oczywiscie owoce. zaczyna mnie to juz martwic, ja nigdy duzo nie jadlam ba ja wrecz nie lubilam i nie lubie jesc, ale teraz to juz by wypadalo... nie wiem jak sie zmusic do jedzenia...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTuśka - przyrządzam jedzonko i nic mi się nie dzieje, żadnych mdłości i brak apetytu - a bardzo chcialabym bo pewnie waga nie szła by tak szybko do góry (4,5 kg już ponad). Od poczatku ciąży nie miałam mdłości i innych przydadłości, aha no może raz lub dwa, ale to chyba sugestia bardziej niż real. Jakby nie USG to bym nawet nie powiedziała ze mam w sobie maluszka noi i oczywiście brzusio mnie zdradza, ale to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam spory apetyt, ale na zupełnie inne potrawy niż te które lubiłam przed ciążą. Ale jeszcze nie utyłam. Jeśli chodzi o cerę to też nie za ciekawie... Na buzi jestem blada i w okolicach brody wysadziło mi "śliczne", wielkie czerwone pryszcze. Bosko. Natomiast zauważyłam pozytywną różnicę jeśli chodzi o paznokcie. Zawsze miałam łamliwe i miękkie jak papier a teraz zapuściłam długie i czuje że są twarde. Po weekendzie wybieram się do kosmetyczki na malowanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mika
witam . zastanawiam się kiey można uznać za miarę bezpieczny już tydzień ciąży .czy liczyć np.12 tyg od okresu ,czy 12 tyg z usg? teoretycznie bezpieczny tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno po 12 tc jest juz 'bezpieczniej' i znacznie spada ryzyko poronienia. a co do brzuszka :) waga mi sie roztrzaskala i nie wiem czy przytylam, mi sie wydaje, ze tak ale mojemu S. ze jeszcze bardziej schudlam. No i pomimo chudosci tak powolutku widac zaokraglenia ma brzuszku :) szczegolnie wieczorami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mika
ale po 12 tc licząc od ostatniego okresu czy tak jak wychodzi z usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anieani
dziewczyny, jedno pytanie: czy wybieracie się na zrobienie testu PAPPa + potrójny HCG? Bo wiem ze na to nie kieruja a sam test jest dosc drogi i niewiem czy oplaca sie zrobic taki test? dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kolezanki : ) Co do tych kosmetycznych spraw paznokcie krzywdy nie robia :-) ale co do koniecznosci wykonywania takiego zabiegu to bym sie zastanowila... po co oslabiac swoja plytke paznokcia? :( nie rozumiem, wiem wiem ze ladnie wygladaja i nie trzeba wiele przy nich robic ale i tak jak malenstwo sie urodzi to nie bedziesz z pazurami przy nim nic robic.. poza tym dzieki witaminom ktore zazywamy rzeczywiscie stan paznokci znacznie sie poprawia.. Ja od zawsze mialam dosc mocne paznokcie no ale teraz to juz tak twarde ze szok.. Co do farbowania wlosow.. moim zdaniem przeciwwsazan nie ma ani do farbowania ani rozjasniania... kiedys jakas laska wymadrzala sie na forum ze farba przenika do krwiobiegu :)))) to myslalam ze pekne ze smiechu, nie wierzcie w takie bzdury.. ciaza to nie choroba!!!! ja farbuje wlosy, fakt wybralam farbe bez amoniaku po to zeby nie katowac sie tym smrodem bo balam sie ze szybciej zwymiotuje od tego fetoru :O Co do oczyszczania twarzy.. hmm skora sie nam zmienia, dzieki szalejacym hormonom.. hmm oczyszczac mozna ale.. nie zrobi Ci juz kosmetyczka zadnego zamykania porow czy oczyszczania pradem ze wzgl na ciaze.. hormony dopoki sie nie wyszaleja dopoty cera bedzie platac takie figle ;) U mnie w porzadku, dobrze sie czuje :)) nawet moge juz wciagnac cos slodkiego bo wczesniej to fuuuuuuj nic nie moglam :/ dzisiaj zajadam sie wisniami w czekoladzie :) jutro USG :) juz nie moge sie doczekac :)))) Pozdrowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mika
w jakiej dawce bierzecie kwas foliowy w 1 trymestrze > o,4 czy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witammmmmmmmmmm:D ja brałam 0,4 FOLIK, na razie jeszcze biorę bo zostało mi 16tabl. do końca opakowania, ale myślę, że i tak niewielki ma to wpływ już teraz;) dodatkowo biorę feminatal N Kolejna wizyta dop. 30 listopada:) samopoczucie coraz lepsze, a brzuch coraz większy , chociaż nie na tyle, żeby ktoś się domyślił;) wciągnąć go już nie da rady;) nie mogę się już doczekać pierwszych ruchów i poznania płci:D chociaż ja tam swoje wiem i będzie dziołcha:P❤️ Oglądam bez przerwy zdjęcia, jakaś drobniutka ta moja kruszynka w porównaniu do innych, i się trochę martwiłam, ale tak jak ktoś napisał, nie ma co porównywać bo na tym etapie każdy dzień robi różnicę:) także miłego dnia, 3maj cie się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski kochane Mój brzusio juz widoczny coraz więcej - cholera zmiana garderoby na już - szok Samopoczucie u mnie b. dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam nadal potworne mdłości. W pierwszej ciąży tak się cieszyłam, że nie mam tego problemu, no ale chyba jakaś sprawiedliwość być musi. Poza tym brzuch za pierwszym razem zaczął być delikatnie widoczny około 6 miesiąca, a w tej już teraz jest spory. Mimo złego samopoczucia mam już na plusie prawie 2 kg, bo gdy jem, to mdłości są odrobinę mniejsze. Wczoraj strasznie się wystraszyłam: w nocy potwornie bolał mnie brzuch, czułam straszliwe kłucie. Bałam się, że jak nie przejdzie, to wyląduję na pogotowiu. Doszłam do łóżka na czworakach, zaczęłam głęboko oddychać, pomasowałam i po jakimś czasie przeszło. Myślę, że zaszkodziła mi popołudniowa przekąska: byłam z synkiem w sali zabaw, zrobiłam się głodna i pozwoliłam sobie na frytki. W tej ciąży jedzenie tego typu działa na mnie koszmarnie... Co do paznokci żelowych , to podobno można, ale przed porodem trzeba zdjąć, bo muszą być widoczne naturalne paznokcie (na podstawie koloru paznokci są w stanie stwierdzić jeśli coś złego w trakcie porodu się dzieje- tak mi powiedział lekarz). Ja mam teraz bardzo mocne paznokcie, więc nie będę ich osłabiać. Co do farbowania, ginekolog powiedział mi przy ostatniej wizycie, że spokojnie mogę, jeśli farba nie zawiera amoniaku.Fryzurkę mam więc od jakiegoś czasu pięknie zrobioną:) Bo już nie mogłam na siebie patrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Mi na razie mdłości przeszły, a jeżeli chodzi o brzuch to ci co wiedzą to się ze mnie śmieją że się fasoli najadłam, a ci co nie wiedzą to nawet nie zauważają zmian, wczoraj byłam u koleżanki i nic nie zauważyła dopiero jak jej powiedziałam to stwierdziła że ona i tak nic nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie dziewczyny - dbajcie o siebie i o maluszka. Moja kuzynka miała do rozwiązania tydzień i na ostatnim usg wykazalo ze płod jest martwy od tygodnia.............szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopo- dowiedziałam sie wczoraj - biedna jest. To była jej trzecia ciąża. dwoje dzieci urodziła zdrowych i o czasie - nikt niewie co sie stało. Poprostu ciąża prawidłowa i koniec . ktoś się dopatrzyl wady serca. tak wiec kochane dbajmy o siebie i odpoczywajmy, nie biegajmy i nie spieszmy sie, powoli i z uśmiechem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matylko Eni az nie wiem co powiedzic, to takie smutne... Moja kuzynka tez nedawno stracila Dzieciatko i nawet nie potrafili powiedzic dlaczego. co do tego testu i przeczuc - to ja czuje, ze bedzie Dziewuszka i juz. :) Ciekawe czy sie moje przeczucie sprawdzi. Juz chcialabym wiedzic i to bardzo, a nastepna wizyte mam dopiero przed swietami w grudniu ;( a brzuszek jakos tak z dnia na dzien rosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mój tez juz urósł - i to juz nie ukryje, chociaz wcale tego nie chce - no ale jeansy juz moge schować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze sie cos zapytac wlasnie przegladalam moje wyniki badan krwi i zdebialam zawsze mialam grupe krwi AB, a teraz z tych wynikow wychodzi na to ze mam B (?) czy to mozliwe, ze zmienila mi sie grupa krwi, czy cos jest pokrecone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
całkiem możliwe, tzn może się różnić między tą wpisaną w książeczce zdrowia. mi lekarka powiedziała, że nawet jeśli mm wpisaną to mam zrobić bo może się róznic, ale już nie pamiętam dlaczego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo halo :) Ja dzis mialam USG :D wszystko jest w porzadku malec ma juz 77mm poza tym BPD 23mm FL 11mm To 13tydz +2 dni :) Mam zdjatko nawet niestety nie mam skanera zeby wrzucic i pokazac :) teraz dopiero 6.12 do lekarza ;) O dziwo apetyt zaczyna mi wracac wiec pewnie szybko odrobie te 2,5kg ktore zgubilam ;) ENI jestem w szoku.. slyszalam juz o takich przypadkach ale jak to mozliwe.. dla mnie nie do przyjecia ;( wspolczuje twojej kuzynce ;( przeciez to straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj blad myslalam ze CRL to dlugosc dziecka a tu jest napisane ze długość od ciemienia do pupy dziecka wiec CRL 77mm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×