Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

chyba się pochwaliłam, bo właśnie umówiłam się na wizytę i mam dopiero na 13.stycznia. Pani powiedziała, że najlepiej będzie jak dzieciątko podrośnie.. no nic muszę się w cierpliwość uzbroić;) koszt 220zł, płytka 3d/4d dodatkowo 100zł:P haa chyba się nie skuszę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczka to może ja pójdę do apteki dziś kupić żelazo? Nie wiem czy tak można na własną rękę,bo osobno biorę witaminy,gdzie żelazo w składzie też jest,czy nie przesadzę? JaTuska Ty to miałaś fajniutki sen,ja niestety inny,bo sie naogladałam filmów wieczorem-Kości,gdzie kobiecie podebrano dziecko(nie wchodzę w szczegóły bo były drastyczne),no i śniło mi się ,że urodziłam dziecko,ale mi je ukradziono,normalnie płakałam przez sen,a obudziłam się strasznie wystraszona. Juz wiem ,że przed snem nie wolno mi takich rzeczy oglądać:( Penelopa a którego masz dokładnie to połówkowe ,bo ja 22 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o juz odpowiedziałaś. No to mam nadzieję,że u mnie też nie będzie za szybko. Pocieszam się tym że według USG i teraz mam tak liczone, dziecko jest starsze o tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa jesteśmy widzę na tym samym etapie, ja też myślałam, że pójdę w tym okresie świątecznym. Co prawda Połówkowe jest zalecane od 18-22 tygodnia, lekarz powiedział, że lepiej od 20-go w górę się wybrać. Więc ja też dopiero po nowym roku, między 3-7 stycznia mam się wybrać. Jakoś wytrzymam ;) Ale to jeszcze miesiąc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowaa - ja biorę feminatal ten 400 + DHA a dodatkowo biorę chelaferr ale ja mam takie wskazania przez to moje wchłanianie. A tak właściwie z tego co borę i tak niewiele się we mnie wchłonie. Więc nie wiem czy ty możesz też jak ja. Zadzwoń do tej twojej przychodni i zapytaj jaką miałaś hemoglobinę, jaki był poziom i już wiesz czy powinnaś brać czy nie. Penelopka - kurcze ale ci przesunęli, no ale może cierpliwość się opłaci i wyjdzie fajna laska. Na wp piszą że ładne kobiety rodzą częściej dziewczynki więc myślę że i u ciebie siedzi mała laska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy połówkowe w Polsce nie jest fundowane przez NFZ? Ja na to badanie tutaj idę całkowicie za darmo,tylko niestety chyba nie ma opcji-filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooo, myślałam, że w święta będę już wiedzieć co i jak, ale to były słowa Pani z recepcji, że lepiej aby dzieciątko podrosło;) i pytałam, czy nie ma szans, żeby przed świętami zrobić, mówi, że lepiej będzie po Nowym roku, więc nie nalegałam, chyba się zna lepiej ode mnie na sprawach :) dokładnie tam obliczała bo pytała o ost @ no nic trzeba czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa obie czekamy na 22 :) ja tak sie nie moge doczekac, ze az nogami w miejscu tupe :) tym bardzie, ze powinni mi wreszcie podac date porodu ta najbardziej prawopodobna Kochana ja tez tak mam, ze jak naogladam sie czegos to potem takie glupoty mi sie snia, ze mozna by scenariusze do horrorow pisac. Ja wczoraj ogladalam Love actually (milosc jest wszedzie) lekki, mily, switeczny w sam naz na relaksik :) no i Hugh Grant :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes71 kurcze tylko 150???? w jednej klinice zaśpiewali mi 290:o więc poszukałam czegoś tańszego, a równie sprawdzonego :) i znalazłam :) nie to badanko nie jest refundowane, jeśli nie ma wskazań.( przynajmniej ja nic o tym nie wiem, a przeca chodzę na razie na NFZ ;) no to jak ładne kobiety rodzą dziołchy to u mnie może być różnie ;P:P:P ;)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tegio zaleaza jeszcze - to najlepiej (tak twierdzi polozna) kupic sobie takie w formie tych musujacych takletek jak plussszzz czy cos i popijac, najpierw przez kilka dni po jednej a pozniej juz np co 2 lub 3 dzien. ja tak robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa z tego co się orientuję - u nas NFZ nie refunduje USG pomiarowych. Niestety... W cywilizowanych krajach odbywa się to zdecydowanie bardziej ludzko i przystępnie. a u nas za to samo trzeba płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden porządny kopniak ( jestem pewna że to bąbel) aż mnie zatkało. Ja ruchy czuje cały czas jak na razie z lewej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa a Ty chodzisz gdzies jeszcze prywatnie czy tylko na NFZ? To Ty pisałas ostatnio o tych szkołach rodzenia w uk - przepraszam ale nie pamietam ;/ a zastanawiam sie powaznie, czy by sie nie wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No,faktycznie drogie to połówkowe:( Może kiedyś dojdą do tego by było nieodpłatne i przy następnych dzidziach się niektóre dziewczynki stąd jeszcze załapią;) jaTuśka może faktycznie takie do picia żelazo lepsze? No nic,zapytam ,jak na razie moja położna zajęta,muszę spróbować póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTUska ja nie z UK tylko z Islandii. Tutaj w ogóle inny system zdrowotny obowiązuje-u lekarza płaci się zawsze,ale nie w ciąży. Jeśli chcę dodatkowe USG to idę na nie osobno płacąc,a darmowe w pakiecie mam 2-3,niektórym trzeciego słyszałam ,że bez szczególnych wskazań nie chcą robić,no więc w takim przypadku można iść osobno i zapłacić. Jednak to połówkowe jest darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze strasznie u Was drogie to usg ja płaciłam 160 zł. za usg, 5 zdjęć i płytkę w 4d. Teraz idę w styczniu i tyle samo mam płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTuska ja prywatnie regularnie nie chodzę-byłam raz w 10 tyg,pójde znów jeśli nie zrobią mi trzeciego USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie picia glukozy. Potwierdzam to koszmar. Robiłam obciążenie glukoza w 13 tyg. Wynik: na czczo 99 po 2h 75. Tak więc spoko. samo wypicie tego słodkiego graniczyło u mnie z cudem - nie dość ze nie lubie takiego ulipka to jeszcze naraz trzebabyło to zrobić. oJEJKU, PEWNIE BEDE MUSIAŁa TO POWTÓRZYĆ - oby nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa ja pamiętam glukozę z pierwszej ciąży i powiem Ci ,że nie było źle. Nie obawiam się jej w ogól:)) To tak dla pocieszenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOLA1237 to gdzie Ty mieszkasz, że tak tanio robią te badania??? ponoć można dodać troszkę cytryny do glukozy dodać i najlepiej od razu wypić 75g bo przy 50g często wynik wychodzi zaburzony.. eni to chyba jest obowiązkowe badanie z tego co mi się kojarzy? a czemu TY je robiłaś tak wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ho ho ho moje drogie mikolajkowe mamulki :) Ja juz po wizycie u lekarza i poloznej :) No i cale szczescie morfologia i mocz w porzadku : ) w koncu bakteriony odpuscily i nie musze juz lykac zuravitu :) co do USG niestety dzisiaj nie mialam, kolejna wizyta u lekarza 3styczen i dopiero wtedy skieruja mnie na kolejne USG i zakichany test obciazenia glukoza a bleeeeee. No a z racji ze do stycznia daleko to od razu umowilam sie dzis prywatnie na USG :) na 21grudnia :) Moze dzidzka pokaze co tam miedzy nogami sie stworzylo hehe :) Jesli chodzi o ta szkodliwosc USG - powiem szczerze ze czesciej niz raz na miesiac nie robie, nie bede robic otoz badanie usg wykorzystuje technike ultradzwiekow - ja jako kosmetyczka wykonuje w gabinecie zabiegi rowniez z uzyciem ultradzwiekow.. Kiedy pytalam lekarzy i polozne o to czy moge wykonywac klientom te zabiegi kategorycznie zabronili - jednak istnieje jakies ryzyko - poza tym przeciwwskazaniem wg prducentow urzadzen do wykonywania tego typu zabiegow jest min ciaza i karmienie piersia, wiec mam swoje zdanie na ten temat ze lepiej nie przesadzac z czestotliwoscia USG. Producent urzadzenia na jakim pracuje - sam nie chcial jednoznacznie powiedziec czy moge teraz robic te ultradzwieki czy nie wiec cos w tym musi byc.. Penelopka u mnie tez 3d/4d jest mega drogie minimum 250zl plus jakies pozostale koszty wiec mimo ze tak chcialam to odpuszczam sobie, z reszta kuzynka polozna sama mi powiedziala zebym dala sobie spokoj bo szkoda kasy! co do tego artykulu o vat - uwaga po nowym roku wzrasta rowniez podatek vat na foteliki samochodowe dla dzieci z 7% na 22% wiec cena minimum 15% skoczy w gore - zastanowcie sie juz teraz nad kupnem bo to bedzie spora roznica w cenie... wczoraj bylismy z moimi rodzicami w takim sklepie wielkim tylko dla dzieci i ogladalam wozki no i pani byla tak uprzejma i mi powiedziala ta nowine i sama sie zastanawiam czy nie kupic jeszcze w tym roku.. poza tym ogladalam x-landerka - one sa na zywo jeszcze ladniejsze - upatrzylam sobie juz czarny - wiem wiem powiecie ze depresyjny wozek czy cus ale w rzeczywistosci jest on tak ladny ze ta czern nie wadzi :) a jest to limitowana jakas edycja i w necie w wersjach kolorystycznych carbon wogole nie wystepuje :/ Ogladalam nawet wozek z uwaga anty-szokiem - takie bogate sobie wyposazenie maja wozki firmy navington - drogie ale jak dla mnie przereklamowane - nie bede jezdzic jak rajdowiec.. nooo alem sie rozpisala dziewczynki nie bede z sobna was wymieniac juz ale wszystkie was pozdrawiam i zycze udanego mikolajkowego poniedzialku calujeeeee :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robiłam bo wynik z poziomu cukru wyszedł mi 100. więc gin kazał zrobić obciążenie glukozą bo chciał wiedzieć tak dla obserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We Wrocławiu, ul Jedności Narodowej, gin. Tomasz Michalik, świetny facet, miły i sympatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×