Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Śmie(r)ć

Nie znoszę swojej rodziny.

Polecane posty

Gość Śmie(r)ć

Nie nienawidzę, bo nie mam za co, ale po prostu nie znoszę. Jeśli już to liczy się najbliższa rodzina, czyli rodzice i brat. Ojca jednak usuwam, bo mimo, że jestem jego pierworodnym synem to nasza więź ojciec-syn jest na zerowym poziomie. Nigdy ze sobą nie rozmawialiśmy, nie wychowywał mnie, a teraz ma pretensje o wszystko, że nie jestem taki jak powinienem. A więc wszystko kończy się na krytyce, niezrozumieniu i głupocie. Jest niewykształconym człowiekiem, trochę prostym, bez wyobraźni. Ma takie proste myślenie, że zwyczajnie żal mi go. Jedyne osoby w rodzinie to mama i brat. Mama słabo mnie rozumie, ale jednak idzie się z nią dogadać, sporo jej zawdzięczam. Brat mnie rozumie najlepiej, ale mimo to jest między nami dużo sporów. W tych momentach jednak staram się przypominać sobie, że nie ma drugiego takiego, który by myślał podobnie jak ja i się nie gniewam na niego. Dziadkowie... no są. Nie odczuwam z nimi żadnej bliskości. Raczej nigdy nie zabiegali zbytnio o spędzanie czasu z wnuczkiem oprócz jednej z babć, ale ona za to jest nadopiekuńcza i nadal traktuje mnie jak małe dziecko. Dalszej rodziny - wujków, cioć, kuzynów już nawet nie wymieniam. Z kuzynami kiedyś były dobre kontakty jak byliśmy dziećmi, jednak teraz już wszystko się pourywało i tylko z dwoma widzę się raz na rok, a kilka pozostałych osób nie widziałem wiele lat. Rodzeństwo rodziców mnie nie interesuje. Mamy tylko formalne kontakty rodzinne. Nie jestem człowiekiem rodzinnym, a tacy ludzie są chyba uważani za gorszych i niewdzięcznych. Mam z tego powodu niewyjaśnione wyrzuty sumienia, bo tak wypada, ale taki jestem. To, że ktoś jest moją rodziną nie znaczy, że muszę ich kochać albo lubić chociaż. A wy jaki macie stosunek do swoich rodzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×