Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamanatusi

Topik dla mam roczniaków i nie tylko :)

Polecane posty

Gość Mam Synka
Aha czyli na wykresie troszeczke spadla :( moze sprobuj dawac jej posilki i jakos odwroc jej uwage. Ja dzis dalam nawet telefon do zabawy, a nigdy tego nie robie - na troche pomoglo i Nikus zjadl kilka lyzeczek wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no spadla spadla :( widac ze czegos jej brakuje,stąd te cienie napewno ,ale juz nawet przed tv ją karmie a ona nie chce.pomemla cos i odwraca glowe.zaczyna sie bawic jedzeniem i rzuca nim :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam Synka
Moze jej przejdzie, moze to tylko takie przejsciowe, a jak z domkiem? Ktos sie odezwal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIB MENC BOOSTER- nie wiem kurcze co to,moze Mama SYnka nam pomoze bo ona mi kiedys przyslala cos odnosnie tych szczepien. w kazdym razie potem mam za miesiąc a kolejne za 2 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIB MENC BOOSTER- nie wiem kurcze co to,moze Mama SYnka nam pomoze bo ona mi kiedys przyslala cos odnosnie tych szczepien. w kazdym razie potem mam za miesiąc a kolejne za 2 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam Synka
Juz pomagam :D to laczna szczepionka przeciw meningokowemu zapaleniu opon mózgowych typu C oraz hib przeciwko -bakterii wywołującej zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam Synka
nastepne: MMR measles - odra, mumps - świnka i rubella (German measles) - różyczka (podawane w jednej szczepionce; PCV trzecia dawka - szczepionka przeciwko zakażeniu pneumokokowemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dzieci juz spią :D ja wiec zabieram sie za nauke.zostal mi jeden temat z anatomii.w nast tyg bede kuc kolejne tematy plus te mućki :o to dopiero bedzie jazda,normalnie nie moge sie doczekac :D i love anatomia :D najtrudniejszy przedmiot na roku a nie znosze niby łatwego chowu zwierząt :o wrr czy ktos mi poda herbatke z cytrynką,pliss :) tylka mi sie nie chce ruszyc z fotela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Coś tu pusto się robi:-( Liwia ucz się ucz "Nauka to potęgi klucz":-) Te worki pod oczami u natalki mogą też świadczyć o niewyspaniu Rozmawiałaś z położną o tym budzeniu w nocy? Martyna będzie dobrze Zuzia się przyzwyczai Proś ją o pomoc przy Ani żeby np. pieluszke przyniosła Marysia ja ide jutro na to szczepienie Mamanikolci pochwal się jak było na urodzinkach:-) Mam Synka szczepiłaś małego już na mmr? Dzidziaa gdzie Ty jesteś?? Jak kogoś pominęłam to sorki ale szybko musiałam i czytać i pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) Niuńka my z Mamą Synka dopiero bedziemy szczepic na mmr nasze bąble za miesiac-wedlug wyznaczonego tu planu. a co z tymi szczepieniami,ze tak wszyscy sie tego boją???????????????? rozmawialam z polozną o tym budzeniu sie.wczoraj zrobilam eksperyment i wyobrazcie sobie ze Natalia zanela z nami w łóżku i spala do rana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czyli fakt jest taki ze ona poprostu nie chce spac sama i dlatego urządza nam te nocne awantury :o wiec jak tylko wróce do Polski zaczynam robic to co polozna poradzila juz nam ostatnio-wchodze co kilka minut,uspokajam bez wyciągania z łóżeczka i wychodze.niestety powiedziala tez ze w naszym przypadku teraz to moze nawet do 2tyg trwac :o ale to nic,dam jakos rade. mamy duze problemy z mieszkaniem wiec R wzial dzis wolne i szukamy juz czegokolwiek.nie jest za ciekawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamuśki,dawno mnie nie było,trochę ponadrabiałam,a trochę ominęłam-przepraszam kiedyś Wam obiecałam,że napiszę po wizycie u pediatry,gdy odmówię podania mmr. wyobraźcie sobie,że nie miała nic przeciwko temu,trzeba tylko napisać oswiadczenie,że się nie zgadzasz na podanie tej szczepionki,zeby nie wysyłano wezwań. Natomiast tu w Anglii przychodzi mi juz 3 raz przypomnienie o meningokokach,bo mój Synek idzie polskim trybem szczepien i nie mial tego w Polsce. nie wiem co mam zrobic,nie bardzo wierze tutejszym pielegniarkom i w ogole... poza tym moj Synek tez nie chce jesc,jakas plaga czy co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam Synka
Hej Sluchajcie jestesmy przed szczepionka mmr, a wczoraj bylo troche o szczepieniach. POczytalam w necie i dalej studiuje temat. Troche sie przestraszylam i jestem zdezorientowana. Czy ta szczepionka moze wywolywac autyzm??? CHcialabym poznac Wasze zdanie, czy szczepicie czy nie? Tu jest artykul z ktorego wynika iz nie ma nic wspolnego ze szczepionka a autyzmem, ale jaka jest prawda? Ile w tym jest interesu dziecka i jego zdrowia a ile interesu firm farmaceutycznych?? http://www.kta.krakow.pl/2010/02/szczepionka-mmr-a-autyzm-ostateczne-rozstrzygniecie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja odmowilam jak narazie tej szczepionki lekarz wsciekly jak pies ale mnie to wali! nie bede sprawdzac na wlasnym dziecku czy to o czym trabia-autyzm- to prawda czy nie. chcialam zaszczepic ja 3 osobnymi szczepionkami ale NIE MA! byc moze zaszczepimy sie priorixem-tez 3w1, ale jeszcze zaczekam! czytalam ze niektore mamy czekaja z tym szczepieniem do 3 roku zycia-do tego wieku najczesciej ujawnia sie autyzm. Lekarz straszyl mnie sanepidem i grzywna-mam to gdzies, zaczekam. kwittd-to oswiadczenie to PL pisalas? ze nigdy nie dasz mmr czy ze odwlekasz? twoj lekarz jakis bardziej ludzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziś mam wolne wiec zaglądam, chata wypucowana mąz pojechał po dzieci wiec mam chwilę na ploteczki :) co do mmr to ja ide i zaszczepię, jakoś nie czytam tych wszystkich artykułów o szczepieniach bo zwariować mozna....u nas na majowym topiku tez mamy zwolenniczki i przeciwniczki szczepień, ale mamy tez mądra Panią pediatrę która mi tak przetłumaczyła że ide i szczepię :) jedyne czego sie boje to goraczki po szczepionce....ostatnio było 41 st..... co do pneumo czy menigo to u nas w polsce sa to -płatne i ja nie szczepie choc wielu radzi szczepić z uwagi na to że dzieci chodzą do żłobka, ale z drugiej strony co za duzo to też nie zdrowo:P:P:P:P:P a ja dalej nie wiem co memu synkowi kupic na urodziny tak żeby Karola też mogłą się z nimb bawić i zeby sie nie pozabijali o ta zabawkę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam Synka
Ja chyba wolalabym nic nie wiedziec i juz postaram sie nie czytac. Przeczytalam kilka artykulow, ktore wydaly mi sie powazne, kilka opinii i teraz mam metlki w glowie. CHyba jednak zaszczepie mojego synka. A co do prezentu Nikus dostal rowerek na urodziny, z ktorego malo korzysta - na razie i ogromna koparke. Zauwazylam od kilku dni ze zaczyna sie bawic zabawkami :D Ostatnio ja ogladalam tv a on siedzial sobie w drugim pokoju (sam sie tam wyniosl) i sie bawil!!! Wygladalo przeuroczo ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam agencje mieszkaniową która mi pomoze :) stephen paul-Aguś znasz???? są na The stow i tam tez prawdopodobnie mieszkanko bedziemy mieli-2 pokoje za 750-troche duzo ale mam nadzieje ze warto. problem jest taki ze nie moge jechac jutro do polski :( bo prawdopodobnie w ciagu 7 dni bede musiala tu byc i podpisac umowe a bilety są tak drogie ze nie mam szans na to zeby przyleciec za chwile tu znowu :( buuuu pewnie opuszcze te zajecia i polece na kolejne za 2 tyg,tylko ze jesli nie zalicze teraz materialu to potem bede bardziej gnebiona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane ;) . U nas z zazdrością dalej walczymy . :O . Ale jakoś idzie . Ania coraz lepiej. Widzę,że macie problem z tym mmr . Ja szczepiłam Zuzię i jedyne co było powikłaniem to strasznie wysoka gorączka :( . Dochodziła do 41 stopni . Zuzia się lała przez ręce ale zadzwoniłam do lekarki przyjechała,dała małej zastrzyk i jakoś goraczka spadła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna,no kurcze musi byc lepiej miedzy siostrzyczkami wreszcie ❤️ a ty jak sie kochana czujesz?????? dajesz jakos rade? ja jednak bede szczepic choc pewnie bede pelna obaw.mimo wszystko podejme ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kiedyś pewnie się dogadają :D . Nie no tak na poważnie mam nadzieję,że będzie już z dnia na dzień lepiej :( . Ja czuję się koszmarnie,grypa mnie rozłożyła :O . Do tego Zuzię już coś zaczyna brać bo widzę po niej . Ja jakoś to wszystko staram się ogarnąć i powiem tak - nie jest aż tak źle ;) . A dlaczego się musicie przeprowadzić ? Mam nadzieję,że nie jest to jakieś osobiste pytanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasciciel mieszkania chce je sprzedac :( wiec musimy sie wyprowadzic jak najszybciej ehh ;( no to mnie pocieszylas,a powiedz jak juz masz dwie córki przy sobie,to cieszysz sie ze róznica wieku miedzy nimi jet taka mala? czy wolalabys zaczekac? pytam bo ja niestety chyba bede musiala jeszcze zaczekac (szkola :o ) i obawiam sie ze potem juz nie bede chciala wracac do pieluszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze ? Żałuję,że nie poczekałam jeszcze z rok,dwa co nie znaczy,ze Nie kocham Ani czy coś . Kocham ją tak samo jak Zuzię,ale mogłam poczekać . Kurde no to rzeczywiście macie nieciekawą sytuację :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż z drugiej strony może jak już będą strasze to będzie dużo łatwiej,praktycznie na tym samym poziomie będą w szkole, ewentualnym przedszkolu,ale teraz jest ciężko . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×