Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamanatusi

Topik dla mam roczniaków i nie tylko :)

Polecane posty

MamaNatusi-Liwia...harlow(uk)/Łobżenica.Natuśka.......11.0 9.2009 Boubzilla-Ania........Birmingham (UK)........Jack (Kubus)..19.07.2009 Mamax2-Martyna...Gdańsk/elbląg........... Zuzia..........20.02.2009 i Córeczka--------ok 21.10.2010 Niuńka-Monika.......Tarnów...................Szymon.... ....22.09.2009 pour pour-Marysia...Poznań...................Olaf... ........ 10.08.2009 agawerka .............Zgorzelec................Nina............29.07.2009 dziewczyny dopisujcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to ja myslalam ze te kluski trzeba lepić :D:D:D:D:D to je sie leje z takiego ciasta-o konsystencji jak do naleśników :D:D:D ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz mnie wywalą z forum za głupote-ale co ja mam poradzic skoro jestem zielona jak trawa na wiosne w tematach kulinarnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za komplementy :) wloski ma takie niemalze od urodzenia :) oto jej zdjecie jeszcze ze szpitala http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs148.snc3/17563_100808743285824_100000700965932_21656_6107249_n.jpg chyba przez to mialam w ciazy straaaszna zgage! :D a imie...uparlam sie na nie mimo,ze moj maz trul mi dupe o Amelke :D ale jak skapnal sie,ze to imie czesto spotykane,to stanelo na moim ;) poczatkowo mial byc chlopiec....Feliks,chociaz teraz zastanawialabym sie nad Fryderykiem,tylko jak sie odmienia to imie ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a synek Niunki-Moniki widze,ze jest imiennikiem mojego meza, hehe :D bardzo podoba mi sie to imie,ale z oczywistych wzgledow nie moglabym tak syna nazwac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, może macie jakieś pomysły na imię dla dziewczynki ? Chciałabym żeby było mało popularne,ale też nie bardzo udziwnione . :D No i nie oklepane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. NALEŚNIKI MEKSYKAŃSKIE filet z kurczaka (znowu...:D ) papryka słodka koncentrat pomidorowy puszka Bonduelle "Mieszanka meksykańska" ale koniecznie z czerwonym sosem! Nie same warzywka, no chyba, że innej nie ma :P jogurt naturalny majonez czosnek sól, pieprz ciasto naleśnikowe Podgrzewasz olej w garnku. Na chwilę zdejmujesz z gazu, wsypujesz trochę słodkiej papryki. Mieszasz i wstawiasz z powrotem na gaz. Robi się taki paprykowy olej. Ważne, żeby zdjąć z gazu, bo przypalona papryka robi się gorzka. Do tego oleju dorzucasz kawałki kurczaka (drobno pokrojony filet) i podsmażasz. Potem dodajesz sos z puszki Bonduelle i koncentrat pomidorowy. Więcej nie trzeba, bo już jest pyszne, ale można dodać ostrej papryki, vegety itd. W miseczce mieszasz jogurt naturalny z majonezem, dodajesz wyciśnięte ząbki czosnku (2-5, zależy jak lubisz), dodajesz sól, pieprz. Smażysz naleśniki na tzw. "serwetki", czyli cienkie, duże, z niezbyt gęstego ciasta. Na gotowy naleśnik nakładasz porcję czerwonego sosu, zawijasz w rulonik albo kopertę, a następnie polewasz sosem czosnkowym. NIEBO W GĘBIE! Kiedyś jeden koleś zakochał się we mnie dzięki temu daniu :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli moge podlaczyc sie pod temat kulinarny ;) ja bardzo lubie gotowac,chociaz nie zawsze mi wychodzi. ale odkad moje dziecko je juz bardziej "dorosle" potrawy,to uwielbiam gotowac jej roznosci.przez to nawet sama zaczelam zdrowiej sie odzywiac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pour pour jeśli chodzi o Twoje przepisy na pewno spróbuję ! Tylko wydaje mi się,że dla dzieci to są tam za ostre przyprawy . Ale dla mnie i męża obiad będe miała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama razy dwa - ja swego czasu chorowalam na imie Bibianna. oczywiscie rodzina mnie zbojkotowala i nic z tego nie wyszlo ;) pozniej przez dluzszy czas Nina nazywana byla w brzuchu Anitka. Teraz corke nazwalabym Inga lub Marianna. W ogole jak dla mnie to byl straszny problem wymyslic oryginalne imie dla corki,a zeby jednoczesnie nie bylo smieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liwcia, chyba na razie nie bardzo można je maluszkom podawać, bo jednak mięsko jest smażone... Ale ja bym dała odrobinkę chociaż do spróbowania :P Ja gotuję wciąż osobno dla nas i dla małego. Gotuję mu np. kawałek mięska królika, robię sos koperkowy lub pietruszkowy na wywarze z tego mięsa, ziemniaczki i brokuł np. Rodzice też mogą zjeść takie danko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agawerko, mamy bardzo podobny gust, jeśli chodzi o imiona :P Też rozważałam imię Inga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam spróbuje moze sie mój M we mnie zakocha po raz drugi :D jak nie to sąsiadowi zaniose hehe :D:D:D oooo to Agawerka nam tu dzieciowe przepisy powstawia :D Martyna,hmmja te kluski bede jutro robic to wiec wracaj szybko od tego lekarza,wiesz-bądz w pogotowiu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agawerka- Inga oo podoba mi się,ale nie wiem jak mężowi :D Bibianna-pierwszy raz spotkałam się z takim imieniem :D,ale u męża to nie przejdzie . Nina-też mi się strasznie podoba . Nina,Ninka Ninuś,ładnie sie zdrabnia,ciekawe imię . Marianna- nie podoba mi się (przepraszam za szczerość) no i niestety źle mi się kojarzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pour pour, zapytam przy okazji, jak dokladnie robisz ten sos? bo ja w tym temacie ciemna jestem :P a zawsze chcialam mojej zrobic jakis sos do miesa. i gdzie kupujesz krolika? bo ja oblazlam wszystkie miesne w moim miescie i nigdzie,nawet na zamowienie nie maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na Ninke w sumie po imieniu rzadko kiedy mowie,ale reaguje na nie. Na codzien nazywana jest "Bąblowa" albo "Mały Budda" :D ale tego drugiego uzywamy z mezem w rozmowie miedzy soba ;) Jagoda tez mi sie podoba. A ja mam kuzynke,ktora ma na imie Róża- tez oryginalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi podobaja sie niestety chyba te oklepane imiona :o :D:D:D Amelia,Julka,Zosieńka,Tośka :) przy kolejnym dziecku wybiore jedno z tych imion-oby byla dziewczynka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie no cudow na kiju w tej kuchni nie wyczyniam :P ale najczesciej robie jej na przyklad mielone z miesa wolowego z marchewka i koperkiem w srodku. formuje kulki (jak na mielone z tym,ze zamiast bulki tartej daje kasze manne),dodaje drobno posiekana gotowana marchewke i koperek. gotuje jak pulpety i do tego np ziemniaczki,ryz lub kasza. jeszcze tylko sosy muze nauczyc sie robic :P zdjecie mi sie otwiera....czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ooo Jagoda tez mi sie widzi :) my za to mamy Natuśke na którą mówimy Boss :D:D:D albo pulpecik (ja) i cukierek(tatuś szanowny) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agawerko, mnie moja zapobiegliwa teściowa załatwia mięso od rolnika :) Ale jeśli chcesz kupić, to musisz chyba szukać w sklepach typu Piotr i Paweł albo Alma, bo w zwykłych mięsnych chyba rzadko się spotyka. A sos robię tak: z wywaru odlewam filiżankę, dodaję do niej mąki i robię taką zaklepkę. Dolewam ją do reszty wywaru i zagęszczam, potem dodaję przyprawy, czyli np. pietruszkę albo koperek, ostatnio dałam majeranek i też było si :) Może się to wydać trochę jałowe, ale z ziemniaczkami jest smaczne, a zresztą dziecko i tak nie zna ostrych smaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toska ladne, bralabym na 100% pod uwage gdyby nie fakt,ze szwagierka ma psa o takowym imieniu :/ swoja droga glupota,nazywac psy ludzkimi imionami, chociaz moi rodzice maja psa Stanislawa :P u nas Tos i Zos jak na lekarstwo,za to kroluja Amelki,Julki,ostatnio jakis wysyp Wiktorii no i niesmiertelna NIKOLA koniecznie z zachowana pisownia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro już o ksywkach mowa, my naszego bąbla nazywamy Sionkiem :) Liwia, trzymam kciuki za reakcję sąsiada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo dziekuje za przepis,bo nie mam jak zapytac kogokolwiek... sliczna rozowa ksiezniczka! wloski tez ma pokazne,blondyna :) a elmo na scianie,gdzies wycinalas czy gotowe naklejki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna też nie jest jakimś oryginalnym imieniem,moze i nawet pospolitym,ale dla nas ładnym i ładnie brzmiącym w każdym wieku . No,ale o gustach się nie dyskutuje . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa Mama razy dwa- z nutka zazdrosci gratuluje drugiego bobasa... :P mi sie marzy znowu takie malutkie rozowiutkie kochanstwo....ale planujemy starania dopiero na przyszle lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×