Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

weź suszarke i pomasuj jej brzuszek , nawet jak to nie będą kolki to zawsze taki masaż pomoże żeby bąki poszły gładko co do masowania to ja masuje kółkami i w lewo i w prawo u mnie przynajmniej taki masaz pomaga na wszystko a mały sięcieszy potem jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Leneczkowa - jak moja mała ma kolkę to ja jej daje lefax i przechodzi. wszystkie inne metody typu noszenie, zaijanie w kocyk, masaż brzuszka itp u niej nie działają. Wypróbuj to albo Sab simplex - masz jakąs rodzinę badx znajmoych w Niemczech? Bedzie łatwiej. moje dziecię dzisiaj jadlo dość ładnie - najgorzej jak zwykle je wieczorami - marudna taka jest.Chwyta na 2-3 minuty, usypia, potem znowu 2-3 minuty. Potem za godzinę się przypomni... A dzisiaj w nocy wredna wyrodna matka przespała karmienie ( jak pamiętacie moje dziecię nie budzi się w nocy do karmienia) i zamiast o 3:00 obudziłam się o 4:30. Miałam cycki jak kamienie. Modliłam się wprost do małej, żeby nie odwaliła numeru i zjadła, bo spłakałm sie na sama myśl, że musiałabym to odciągnąć rećznie lub laktatorem. makabra... na szczęście zjadła ładnie obie piersi. czy Wam piersi tez tak w nocy szaleją z produkcją? Ja mam chyba hiperprolaktynemię nocna :) zielona - a popiłaś sobie piwka na targach? ;) bo ja gustuję w słodzie jęczmiennym ostatnio :) powiem Wam jeszcze ze jest mi super u rodziców! Co 4 osoby do opieki nad mała to nie 2. oj będzie mi ciężko wrócić do domu. A wy mieszkacie z rodzicami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Leneczkowa - ta zielona kupka to najczęściej świadczy o szybkim pasażu przez jelita - bakterie nie zdąża nadać kupie prawidłowej barwy :) a może się mała przejadła i chce się oczyścić? Elunda w sprawie suczki nie pomogę - mam psa :) Cocker spaniel rudy mój kochany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie popiłam, ale tak troche popróbowałam, za to wyniosłam 2 reklamówki tego trunki i jak juz definitywnie przestane karmić to sobie bal sprawie. ja nawet po nocy mam miekkie cycki i jak ściągam mleko tak z rana to wcale więcej go nie jest niż z wieczoram, ale co tam brrr ale u mnie zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój robi kupy raz na 3 dni i zawsze są zielone, z odrobiną żółtego, tyle, ze mój jest "prawie" na samym modyfikowanym + rumianek + koper włoski za to pierdzi koncertowo :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam jeszcze jedno pytanie - czy Wasze dzieci ssą smoki? i czy robią to tak namiętnie jakby od tego zależało ich życie? :) bo moje dziecię tak ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona a jakie mleko dajesz? Ile dziecię wypija? u mnie też masakrycznie zimno i do tego cały dzień lało - nie było nawet szans wyjść na spacer :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zielona masz w swoim mieście jakiś sklep zielarski? bo ja tam nabyłam mieszankę laktacyjną i bardzo ją polecam. moge Wam wkleić tutaj co zawiera jak któraś jest zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie mogę pisać, bo walczymy z małą, po kąpieli już tak strasznie nie płacze, ale strasznie marudna jest. Pospała godz i znowu koncert. Dzięki za rady. Uspokoiłyście mnie z tą kupką. Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam i o zdrowie pytam w tą beznadziejnie zimną pogodę :(. Elunda, moja sunia ma cieczkę średnio co pół roku a trwa to ok trzy! tygodnie i przez ten cały czas na straszną ochotę na bzykanie, więc jak możesz to nie puszczaj swojej wolno bo Ci ucieknie. A ja gdybym miała możliwość to bym swojej zrobiła porządek z tą cieczką, ale ona już jest na to za stara. Musisz się dokładniej u weterynarza dowiedzieć o tą antykoncepcję bo jest chyba kilka sposobów. Tylko dowiedz się jaki weterynarz u ciebie w mieście jest najlepszy, bo łatwo jest trafić na konowała co tylko kasę wyciągnie. Leneczkowa, mój mały codziennie płacze ze zmęczenia. Jedynym sposobem na złagodzenie tego płaczu jest skuteczny sposób ululanie do snu. Chyba, że twoja dzidzia ma skok rozwojowy to też może być w ten dzień bardzo niespokojna i płacz może być taki " kolkowy". Tęczowa dobre z tym smokiem :D. Mój ssie tylko przy usypianiu, a tak wogóle to go nie lubi. O właśnie zauważyłam, że dzisiaj wielki tu panuje spokój.Ehhh dzieci mnóstwo czasu pochłaniają. A mój się tak dzisiaj do lustra chichrał, że myślałam, że padnę :) . Dziewczyny, a może jak któraś będzie słyszała o jakiejś mega promocji pieluszek, chusteczek i innych dzieciowych rzeczach to niech da znać !!!!! Zmykam jeść pomidoróweczkę - mniam - znowu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski🖐️ U nas dzisiaj bardzo ładna pogoda:) właśnie wróciliśmy ze spacerku mały zjadł i spi przy uchylonym oknie w czapeczce. Mam pytanie czy jak idziecie na spacer to bierzecie jedzenie dla malucha?? ja wzięłam kiedyś herbatke i po 2 godz. była zimna a moj tak je co 2,5 godz. mleko bylo w tymstyropianowym pudełku (sorki,zapomniałam jak to sie nazywa). jak je przechowujecie żeby była odpowiednia temperatura?? Macie jakies sposoby żeby maluch przesypiał noc i budzil się z 2 razy do jedzenia bo mój wstaje na jedzenie dokladnie co dwie godziny i jest to męczące powoli. 🌼 tęczowa1718- u mnie też w nocy zwieksza sie produkcja mleka jak sie pomyle i dam 2 razy tego samego cyca.(mój wstaje regularnie więc problemu " ciężkich piersi" nie mam. a jakich używacie pampersów i chusteczek?? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzieki dziewczyny za informacje w sprawie suczki, rzeczywiscie ma okres, jest jakas taka spokojniejsza, w sklepie zoolog. powiedzieli mi ze mozna zakladac specjalne majtki i tak sobie pomyslalam ze moze pampersa by jej zalozyc. Pewnie za cholere nie bedzie mi chciala w tym chodzic zobaczymy. Synio dzis duzo do mnie gaworzy, znow przespal 7,5 godz w nocy, tylko cyce juz ledwo wytrzymywaly eh.. W przyszlym tyg. kolejne szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa mnie tez sie wydaje, ze twe dziecie ma skok rozwojowy, Co do utrzymania cieplego pokarmu w butelce to ja dodatkowo owijam ja w pieluszke. Herbatke lub wode moznaby trzymac w malym termosiku, ja takowy zakupilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunda, jak moja ma cieczkę to robię tak: w starych majtach dura na ogon ;) + wkładka higieniczna, spinam agrafką i już. Suka nie protestuje a stare gacie się przydają :) Mój Miłek dzisiaj marudny, miał przerwę w jedzeniu 5 godzin - szok. Teraz śpi, ale muszę iść z nim na spacerek tylko szokda mi go budzić :(. Dziewczyny, czy jest jakiś sposób, żeby rozpoznać, że dziecko boli główka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele Q, mój też wstaje co 2-3 godziny i jak na razie nie mamy chyba wyjścia, musimy karmić. Nasz wybór :) Koleżanka pierwszą pełną noc przy karmieniu piersią przespała jak mały miał 5 miesięcy, a druga jak jej dziecko miało 1,5 roku. Także heh musimy się poświęcić dla maleństw, a że to trochę męczące - no cóż taki urok macierzyństwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balbinnnkaaa
hej dziewczyny a ja Wam się tu znowu na chwilę wtrynie. Kiedyś pisałam o wysypce to już zeszło, ale nadal uważam że jak moja córa jest na Bebilonie peti to coś nie gra. Ulewa w strasznie dużych ilościach, a do tego mleka dodaję specjalny zagęszczacz przepisany przez pediatrę właśnie w związku z tym ulewaniem. Ulewa, a raczej wymiotuje nawet 2godz po posiłku niewiem już jak jej pomóc. Zjada też dość sporo bo ok 130-140ml na karmienie czy to nie za dużo na 2,5miesięczne dziecko??ale jak próbuję dać jej mniej to jest wrzask nie z tej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebowa mamuśka- słyszałam kiedys ze jak dziecko ma ropke w oczkach tzn ze boli je główka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie było dziisaj czasu żeby napisać choć pare słów, pół dnia byłam w mieście, potem u mamy, na zakupach a teraz skończyłam robić grzyby w occie i padam na pysk. mój smoka ciągnie tak nie za mocno, najlepiej przed spaniem a po zaśnięciu zaraz wypluwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzieś kiedyś widziałam jakiś sklep zielarski, trzebabędzie się przespacerować. łukasza karmie nan1 wypija tak 120 ml prawie co 4 godziny a pomiędzy daje rumianek lub koperek włoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! przepraszam ze nie moge dzisiaj poczytać i poodpisywać, ale moja mała strasznie dzisaj marudzi - płacze, kwęka, pośpi chwilę, cyc minuta, odpycha go, płacz itp. nie wiem czy to kolka czy co... jak zwykle jak nie wiem o co chodzi to boję się, że jest głodna. nie cierpię tego - taka schiza mi sie zrobiła z tym jej jedzeniem i każdy jej płacz to od razu myślę że głodna i bym leciała butlę szykować. eh... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tęczowa może twoje dziecie ma skok rozwojowy i dlatego jest takie marudne? spokojnie my się namęczyliśmy z małym w kąpieli bo zimno w całym domu to nagrzałam moją mini łazienkę, wanienkę postawiłam na misce w wannie a małego przewijałam na pralce :p daliśmy rade a teraz czekam na kupe.... heheh zobaczymy czy zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tęczowa, ja też kiedyś myślałam, że mały jak płacze to, że chce jeść, przystawiałam do cycka a on w ryk. Teraz wiem, że tylko chciał sobie possać cycka do snu a tam mu mleko leciało i mu nie pasowało więc cycka zastąpiłam smoczkiem i od razu lepiej bo pomarudził i usypiał. Więc może ona nie jest głodna tylko zmęczona i chce iść spać??? Miłosz coś dzisiaj wcześnie poszedł spać ojojo tylko, żeby w nocy wojny nie było bo padnę.... Wilele Q moje dziecko ma często ropkę w oczkach także mam nadzieję, że to nie ból głowy.. Eh zaraz spadam do wyrka, może dzisiaj się wyśpię. Czy wy też tak macie, że jak da radę to w dzień dosypiacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak ledwo łaże w dzień to ide spać i nie rusza mnie, że obiad nie zrobiony, niepoodkurzane i szare meble od kurzu. mam to gdzieś i zapadam z małym w błogi sen, no i obowiązkowo kot koło mnie, cieplutki mruczący kłębuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porannie. My dzisiaj po raz pierwszy przespalismy cala nocke(od 23ej do 7 rano) maly zjadl i po godzinie znow spi... Zobaczymy jak to dalej bedzie. Strasznie zaczely wypadac mi wlosy,moze macie jakis skuteczny sposob na te przypadlosc,wit. w tabletkach mam ale pisze ze nie mozna ich brac kiedy sie karmi eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to pies za cholere nie chce nosic majtek.. ciagle za nim biegam i sprzatam mam dosc..Glupi sasiad zrobil na "prezent " ( kiedy bylam w 7m-cu ciazy) dajac nam psa, przywiazalismy sie do niego, ale oczywiscie wsio spada na mnie karmienie, wyprowadzanie, kapanie, szczepienie..ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, Elunda zazdroszczę Ci tej przespanej nocy. Moje dziecię wstawało dzisiaj co 2 godzinki na karmienie, a między 2 a 3 wogóle nie chciało spać. W cycach chyba już mleka nie mam tak mnie wycyckał ;). My prowadzimy wojnę z ciemieniuchą i nic nie pomaga :( Powoli się wkurzam, bo nawet kupiłam w aptece olejuszkę i lipa. Mam nadzieję, że nie będzie tego dziadostwa na całej główce bo ciężko ciężko się z tym walczy. A może Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na ciemieniuchę - oprócz smarowania oliwką - bo to już stosowałam i nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Witajcie po przerwie, wczoraj nie pisałam bo nas prawie cały czas w domu nie było. Wieczorem jeszcze dałam się namówić mężowi , na wypad nad jeziorki na rolki. Wywrócił się i ręka cała spuchnięta, głowa też go trochę boli.W dodatku prawa i nic nie może robić. Idzie dzisiaj do lekarza po skierowanie na rtg. Masakra jakaś. A tak nie chciało mi się jechać... Qalut ja jak było ciepło to nosiłam wode w tym termosie ale teraz faktycznie nie da rady. Ja wkładam tam wrzątek , ale i tak po dłuższej chwili jest woda zimna. Będę chyba nosiła zwykły termos, taki mały. Co do przespanych nocy to nie poradzę, moja się budzi co 3 godz. a czasami jeszcze w międzyczasie :( Elunda co do bólu główki to nie mam pojęcia, ale ciekawe jak to poznać, Chociaż mam nadzieje , że nasze maleństwa jeszcze główki nie bolą. Balbinka mnie Lenka zaczęła ulewać jak zaczęła pić więcej mleka. Gdy piła 60 ml. nie wiedziałam co to jest ulewanie. teraz pije 90 czasem 120 ma 6 tyg. i ulewa. Nie wymiotowała też, dopóki nie kupiłam mleka wzbogaconego o jakieś bakterie bifidus- Nan , teraz kupiłam normalne i czekam na efekty. A może powinnaś zrobić przerwę w karmieniu na odbicie. Ja tak czasami robię i wtedy raczej mi nie ulewa.Może ma za duzo gazów w przewodzie pokarmowym i jej sie nie mieści taka ilość mleczka. Zielona Gęś Ty tez dajesz Nan 1 . Nie wiem czy spotkałaś się już z tym Nanem wzbogaconym o baakterie Bifidus,my kupiliśmy i mieliśmy problem. Nie wiem, czy pamiętasz jak pisałam o zielonej kupce- to było właśnie w trakcie podawania nowego Nana 1. Do tego doszło nieregularne jedzenie- i godziny i ilości - raz jadła 120ml. potem 40 ml. , wymioty po ok. 2 godz od karmienia. Teraz kupiliśmy ten najzwyklejszy , od wczoraj podajemy i mała je cały czas 90 ml. i jeszcze nie wymiotowała. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy cos w tym jest. Poza tym, znalazłam na innym forum , że jakiejś dziewczyny dzieciak miała po tym biegunki. Także zwróć na to uwagę, bo opakowanie prawie niczym sie nie różni. O kapiele też sie boje, my kąpiemy w sypialni. Łazienka troche mała. Ja myje a mąż cały czas woda małą polewa. Tęczowa nie martw się Twoja mała napewno nie jest głodna. Poprostu ma gorszy dzień, moja tez tak miewa. Co do smoka to moja jak jest zdenerwowana macha nogami i rękami i jak jej wtedy podam smoka , to się boje że go połknie:) Ale z moja piersią jak sie kończy mleko robi to samo. Niebowa ja niestety nie potrafię spać w dzień, nawet jak jestem padnęta. Zazdroszczę wszystkim mamusia , które potrafią nocki w dzień odespać. Poza tym, moja prawie w dzień nie śpi więc i tak mogę o spaniu zapomnieć. Elunda gratuluje przespanej nocki. Czekam na taką z utęsknieniem, a jak juz przyjdzie......... - to i tak nie wiem co zrobię ze szczęścia ;)Co do włosów polecam odżywkę WAX, kupuje się ją w aptece i jest naprawdę rewelacyjna. Co do pieska, pomyśl o sterylizacji jak juz gdzieś wyżej pisałam. Mała woła- uciekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny leneczkowa ja mam ten zwykły nan 1 wzbogacony tylko o żelazo i stąd też moga być zielone kupy. zimno i wietrzno na dworze a termometr pokazuje 18 stopni!!! świat oszalał. chwila relaksu przy kawie i czekoladzie i pewnie mały głodomór się obudzi, no i dobrze, pobawimy się troche :) z jednej strony szkoda, że ten macierzyński tak szybko ucieka, z drugiej juz mi troche siada na głowe i poszłabym do pracy się "odpieluchować"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×