Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

witaj bąblowa bardzo mi przykro z powodu utraconych dzieciaczków:(:(:( całe szczescie ze masz Emilcie napisz cos wiecej o sobie jak poród ,jak karmisz i podaj dane to teczowa dopisze cie w sobote do tabelki. dziewczyny moj mały po tym szczepieniu marudny jak nie wiem co pospał troche do 15 a od 15 nie przerwanie na rekach jakgo gdzies odkladam to ryk goraczki raczej nie ma ale zaraz bede mierzyc mam nadzieje ze spac bedzie spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie poszłam, sprawdzam listę obecności i coś sporo dziewczyn się nie odzywa, gdzie jesteście? :) No i witam nową koleżankę, napisz jak przebiegała ciąża, jak poród... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy Bablowa no nie dziwie sie ze corcia to twoje oczko w glowie jak przeczytalam stopke to az mi ciarki przeszly nawet nie chce myslec co przeszlas. ja tez stracilam pierwsze dziecko w 20tyg ale to bylo 20lat temu a nie rok i wiem jakie to bylo okropne przezycie i depresja. cieszmy sie teraz naszymi malymi cudami. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooooooooooo beti dawno cie nie bylo nawet przegladajac tabelke oststnio myslałam o tobie:)co tam u ciebie i twojej trojcy:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dzieki za pamiec ja tu jestem z wami caly czas tylko pisac nie mam czasu taka troche swinia jestem no ale naprawde mala pisac mi nie daje czytam jak ja karmie lezac i tak na lezaco jedna reka nie mam jak. mala dzis konczy 4miesiace wielka zarta pyza daje jej juz jabuszko bardzo jej smakuje ona bedzie raczej z tych co ich do jedzenia namawiac nie trzeba bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) dzięki za miłe powitanie. Co do ciąży (oprócz tego ze bylam w ciągłym stresie ) przebiegła ok. Dość szybko w nią zaszlam po poprzedniej (troche nie uważalismy z mężem :-O) , ale teraz wiem że to było najlepsze dla mnie lekarstwo po stracie. Miałam cc z powodu ułożenia pośladkowego córki. Ogolnie moja mała jest dośc grzeczna. w nocy budzi się raz-dwa na karmienie. A karmie piersią choć moze jestem dziwna ale strasznie tego nie lubie! wiem, ze to najlepsze dla dziecka ale wolę sobie odciągnąc czasem pokarm i dać z butelki bo to jakoś szybciej. No ale jeszcze mam zamiar wytrzymać do 6miesięcy bo potem i tak musze wrocić do pracy. Bede do Was zaglądać w miarę regularnie bo powiem szczerze siedząc na urlopie macierzyńskim troszkę potrzebuję kontaktu z innymi mamami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejho :) właśnie uprzątneliśmy kupsko :) o 19:00 kąpiel więc coś zdąże skrobnąć :) Marysia dalej daje popalić - jeśli to skok rozwojowy to niech skacze szybciej bo mnie wykończy :) mamusie cycusiowe - poradzcie mi cos na ten kryzys laktacyjny.prosze :( witam nowe mamusie :) Bąblowa - bardzo mi przykro z powodu Twoich dzieciaczków. super ze Emilcia zdrowa i dzielna. Ja z kolei uwielbiam karmić cycem ale mała srednio to lubi. Butli tez nie lubi. Betibeti w przeciwienstwie do Twojej Blanki :) a smakuje jej jabłuszko? :) izka - a z którego powiatu wlkp jesteś? szacun wielki dla mam bliźniaków. A własnie wczoraj myslalam ze nie ma u nas mam blizniakow a potem wymyslilam ze one pewnie nie maja czasu na pisanie w necie :)a tu taka niespodzianka! mamanatalki - a czemu mialas porod juz w 33 tc??akies komplikacje byly wcvzesniej czy tak nagle? doris - moja po szczepieniu grzeczniutka :) tylko ma odczyn na nozce - takie czerwone zgrubienie. a waga Misia bardzo ładna :) porzeczkowa - super ze wrociliscie :) czesto o Was myslałam. A npoisz mi to badanie refluksu dotyczylo układu moczowego czy przelyku?? a co Ci powiedzieli na wypadek gdyby to sie wogole powtorzylo?a wogole to kiedy młody zaczał wtedy jesc? a reszcie czyli Leneczkowej, Ani, zielonej i niebowej nie odpisze juz tylko prześlę całuski. A co :):) ide zaparzac rumianek :) a zielona jednak cos Ci odpisze :) - marysia po tych pampers z aolesem dostała rumien pieluszkowy! tazke wracam do premium care. i nie wiem co zrobie z tymi z aloesem - mam ich 94 paczkę :) mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha - nowe dziewczyny! jesli chcecie zostac z nami podajcie dane do tabeli wg schematu tęczowa1718 - Marysia - 17.07 - 3370/55 - SN - 4270/57 - wlkp -P gdzie P to pierś, B butla, M mieszane dopisze Was w weekend. odfruwam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARMIE MALUCHY NUTRAMIGENEM Z POWODU KOLEK, PEDIATRA NAM PRZYPISAŁ BO BYŁA MASAKRA...ALE TAK NAPRAWDE TO NIE WIEM CZY BYŁO LEPIEJ PO TYM PREPARACIE...DZIECI MAJĄ TERAZ 3 MIESIĄCE PIJĄ TO OD 3 TYG ŻYCIA, NIE ZMIENIALIŚMY NA INNE MLEKO ŻEBY NIE MIESZAC IM DODATKOWO W BRZUSZKU ALE TERAZ ZASTANAWIAM SIE NAD ZMIANĄ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja podaje dane do tabelki Bąblowa A. - Emilka- 12.07 - 3970/59 - CC - 6660/65 - kuj-pom - P te drugie liczby to chyba waga obecna i wzrost o ile dobrze się domyśliłam? dzisiaj byłam na szczepieniu i przy okazji na kontroli więc mam swierzutkie dane co do wagi i długości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka Bebilon jest super,ja karmie niemiecki odpowiednikiem aptamil ,tak poradził apolożna,po nim dzieci lepiej przybieraja i nie ma kolek.doris19 nie dajesz czopka,dziala przeciwbolowo ,ale tez uspakaja.Przetestowalam na Natalce,jak ma gorsze dni zabkiwania. witam bablowa! Teczowa przeprasza,machnelam sie z liczba, mala urodzila sie tylko 3,5 tygodnia przed terminem. Dostala 10 apg.wiec wszystko bylo w porzadku,tylko troche malo wazyla.Na moje szczescie ,bo porod byl ciezki,nie wiem czy dala bym rade jak by byla z 0,5 kg ciezsza.Moja znajoma urodzila corcie w czerwcu z waga 4000g ,2h.Tez bym tak chciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde tyle napisalam i sie komp zawiesil:( tak w skrocie: mam neta:) poki co bezprzewodowy, za ok 10 dni bedzie modem:) pisze w spartanskich warunkach bo na podlodze bo jeszcze nie mamy biurka:D wiec wybaczcie mi bledy. mala spi od pol godziny wiec mam chwile czasu. witaj iza. moja mala spi od ok 19-20 do ok 3-4 i pozniej po jedzeniu zasypia od razu i spi do 6-7. a w dzien to tak ok godzinka lub 2 spania i tyle samo czuwania, chyba ze jestesmy na spacerze to spi tyle ile z nia chodze czyli ok 2-3 godzinki plus czasem w domu przy oknie ok godzinka lub 2. wlasnie dzisiaj tak spala ciagiem 4 godziny.zasypia sama w lozeczku zawsze wieczorem a w dzien czesto w lozeczku a czasem jak ma gorszy dzien to troche musze ja w wozku pokolysac. anna masakra z tym chodzeniem poboczem jeszcze jak kierowcy jezdza jak szaleni:O niebowa Pati sie urodzila o 11.25:) co do podobienstwa to roznie mowia, jedni ze do mnie drudzy ze do taty, ale jedno ma na pewno po tacie-dlugase rzesy, ostatio na szczepieniu pani doktor zazartowala ze mam jej sztucznych nie doklejac;) szczepienie mamy dopiero w listopadzie ale nie znosze go najgorzej bo i mala palcze tylko chwilunie i szybko sie uspokaja. anna alez romantyczny wieczor;) tak to jest jak nasze maluchy maja wzgledem nas inne niecne plany;) leneczkowa moja tez patrzy na tv choc staram sie jej nie pozwalac zbyt czesto;)fajnie ze macie tyle zwierzaczkow, tez bym jakies chciala bo moj piesek zostal z rodzicami:( teczowa przykro mi z powodu kryzysu mam nadzieje ze to tylko chwilowe. bablowa witaj, wspoczuje straty synkow, ale emilka wszystko ci wynagrodzi🌼 beti wrocilas:) lece troche posprzatac jak mala spi bo byla 3 letnia siostrzenica i nie zostawila po soebie porzadku;) a sasiad ma niedlugo wpasc po jakies filmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Przeczytałam Wasze wszystkie wypowiedzi i mam wrażenie jakbyśmy były starymi kumpelami z tymi samymi problemami. Można się przyłączyć? Czasem Wasze słowa otuchy kierowane do którejś z dziewczyn przydawały się również mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tęczowa.. badanie było w kierunku refluksu przełyku tzw. kontrast, co do jedzenia to nie wiem co się stało że w szpitalu mały zaczął jeść (szczerze mówiąc lekarze też nie potrafili mi tego logicznie wytłumaczyć bo mały jadł dwa dni przed tym jak dostał leki) więc naprawdę nie wiem co wtedy pomogło i to dobija mnie najbardziej :( dziś znów bardzo słabo jadł, do tego dużo ulewał, już nie wiem co robić. W przyszłym tyg. powtórzę posiew modlę się żeby znów nie było bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tęczowa ja nie karmie piersią ale spróbuj duzo dużo pić najlepiej wody i robić ciepłe okłady może pomoże napewno nie zaszkodzi. mały na szczescie lula goraczki nie miał także mam nadzieje ze noc bedzie spokojna jutro Wam poodpisuje a teraz się myje i klade bo jestem padnieta buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Katkaziom i tradycyjnie prośba żebyś napisała coś więcej o sobie, a co do naszych relacji na kafe to często wolę wyżalić się dziewczynom niż rozmawiać z kimś w realu :) chyba wszystkie już się uzależniłyśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAk więc jestem Mamą Hani, urodzonej 21.06.2010 o godz. 12:40 :) Jesteśmy ze Złocieńca. JPoród sn, jednak po zaaplikowaniu ( śmieszne słowo ;P ) oksydocyny i po niej się zaczęło i po 4 godzinkach Haneczka była z nami:D ważyła 3700 i mierzyła 57cm. Teraz waży 7550 i ma 71cm, ciągle jedziemy na cycku ;) Przeszłyśmy przez okropne kolki przez co suszarka musiała być w każdym pokoju, poduszki pod nózki i masowanie brzuszka. Jednak jak nagle się zaczęły tak i nagle się skończyły :) Teraz byłyśmy na szczepieniu, niestety znowu nie mieli 6w1 więc miałyśmy 3 wkłócia, ale mała była dzielna i nie wrzeszczała aż tak mocno :P myśle, że stać ją na więcej. Teraz mała już gaworzy, slini się nieziemsko, zastanawiam się czy nie zamontować jej jakiegoś słoiczka pod szyją bo moczy bluzeczki szybciej niż pieluszki chyba hehe ;P No i uparcie ćwiczy siadanie, nie ma chwili, żeby się nie podnosiła. a jak już usiądzie to szczerbaty buziak rozdziawiony od ucha do ucha ;P Czytając wasze komentarze najbardziej bliski był mi temat nadgorliwej teściowej, wpada do nas co dwa tygodnie i jak dla niej Hania ciągle jest głodna ( bo rzekomo mam chude mleko) a mała to chyba tak od powietrzy przybiera na wadze, oczywiście źle ją ubieram, latem trzeba było dziecko przykryć kołderką bo 30 stopni w domu to zimno. Poprostu masakra to była. A jak wiadomo dziecko wyczuwa zaraz stres...aha i właśnie... miała po przyjściu ze spacerku spuścić mleko bo był w nim wiatr, i jak się zdenerwowała to tak samo bo w mleku były nerwy. Oczywiście swoje dziecko urodziła 30 lat temu ale wiadomo medycyna od tego czasu stoi w miejscu i nic się nie zmienia ;P Ale ucze się to wszystko jakoś olewać. Dane do tabelki KatkaZiom-Hania-21.06 - 3700/57-SN-7550/71-Złocieniec-P Pozdrawiam i życzę spokojnej nocki ja narazie uciekam bo w piątek obrona magisterki ;D a wiadomo czasu na nauke miałam tyle, że ho ho ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny i te nowe też :) małam coś wiecej napisać ale mały własnie domaga sie mleka, jak nakarmieto opowiem co dzis był za dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie, my juz po kąpielce a ja popijam Karmi- Wasze zdrówko i naszych dzieciaków :) Doris dobrze, że już po wszytskim ,my idziemy za 2 tyg. i już się boję. Niecierpie jak ona płacze :( Tęczowa ja też Cie podziwiam, ja nie wiem czy minutę płaczu wytrzymuje:( Izka bliźniaki? Rany...jak Ty sobie radzisz. Ja też na pierwszym USG miałam 2 pęcherze , ale jeden był pusty i zanikł. Trochę żałowałam, bo twierdziłam, że dwójka za 1 zamachem :) A teraz nie wiem jak bym sobie poradziła. Z jednym ledwo daje radę :) Co do urodzenia, to Twoje dzieciaczki sa o miesiąc starsze :) Moja jest z lipca, muszę zobaczyć czy coś źle do tabelki nie podałam. Ukłony ode mnie i szacunek:) Bąblowa witaj ! Miło, że zechciałaś się przyłączyć. Przykro mi z powodu synków, nie wyobrażam sobie co przeżyłaś :( ale dobrze, że teraz jest ok i masz Emilkę :) Dziewczyny moja Lenka też coś marudna, godzinę ją usypiałam i nie wiem czy usnęła aż boję się iść do pokoju :( Może to skok rozwojowy bo 12 tydzień się zaczyna. A kręgosłup, biodra i kolana już mnie tak bolą , że szok. Czy znacie może jakieś specyfiki na stawy, żeby nie bolały :( Co będzie dolej skoro teraz mnie tak napi......prza. ( sorki ale inaczej tego określić nie mogę :( ) Cześć Beti, nareszcie się odezwałaś. Dziewczyny, które nie mają czasu pisać a są z nami, napiszcie od czasu do czasu chociaż pozdrowienia dla nas , żebyśmy wiedziały że wszytsko jest ok i że nas nie olałyście :) Patusiowa a może kupiłabys sobie bojownika. Wystarczy mu malutkie akwarium a jakiś zwierzaczek w domu jest. Na studiach miałyśmy bojownika w takim fajnym wazonie z Ikei z roślinką. I to jest dla niego wystarczające. A jak się napusza jak się cos czerwonego koło akwarium postawi, np colę :) Tęczowa przykro mi z powodu kryzysu, ale walcz dzielnie, jesteśmy z Tobą :) Witaj Katkaziom przyłączaj się, będzie weselej. Porzeczkowa jestem z Toba , napewno będzie dobrze. Ja też wolę z Wami pisać, nie krępuję się i zawsze dostanę dobrą radę i bezinteresowną pomoc :) Co do tego krępowania się , to zapytam Was o przydupasy ( czyli hemoroidy :) ) czy któras z Was ma z nimi problem? Ja dostałam pod koniec ciąży i po porodzie już 2 razy je zaleczyłam i teraz 3 raz mi wyszedł :( Juz nie wiem co robić , boję się zabiegu :( Może macie jakies sprawdzone środki na te cholerne przydupasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny, ale żeście się naprodukowały przez cały dzionek. Jakoś dzisiaj nie miałam czasu tutaj zajrzeć, mała wieczorem zrobiła nam jazdę nie mogliśmy jej przez godz uspokoić tylko wrzask i wrzask, przy jedzeniu też kaprysiła, albo ma jakiś skok rozwojowy, albo zbyt wiele wrazeń, bo mieliśmy gości i często tak jest że jak obcy nas odwiedzają, to Emi grzeczna i wszyscy tylko och i ach, a jak sobie pójdą to mała pokazują swoją szaloną stronę he he :-) MamaNatalki moja córa też lubi obsikiwać co się da jak jest chwilę bez pieluszki. A co do spania to też ma dość lekki sen. Leneczkowa a jak się zawija dziecko w pieluchę do kąpania? nie znam tego sposobu. a co do telewizorni to Emi bardzo lubi , ale za dużo jej nie pozwalam, bo potem ma nadmiar wrazeń, no i oczywiście jest ryk. Izka wlkp też mieliśmy jazdy z brzuszkiem Emili, niby kolki, niby wzmożona praca jelit, na dobrą sprawę to nie wiadomo co a ona z tego prawie wyrosła. Lekarz zapisał nam ten przebrzydły Nutramigen ale mała wymiotowała tym i wytrzymaliśmy z tym mlekiem dwa dni, potem lekarz przepisał Bebilon pepti, mniej ohydny to fakt, ale na problemy jelitowe, to moim zdaniem guzik pomaga, bynajmniej w przypadku Emili. Córcia Bebilon pepti jadła ok 3tyg, żadnej poprawy w jej samopoczuciu nie widziałam tylko zgniłozielone kupki nie miłosieniernie śmierdzące i bąki, w bonusie ulewanie w gigant ilościach, po konsultacji z pediatrą mała je zwykły Bebilon i jest o.k Porzeczkowa ja zagęszczam córce mleko Nutritionem, co prawda coraz rzadziej, bo mała już tak nie ulewa, żadnych dziwnych przypadłości nie miała, ale daje kapkę mniej niż piszę na opakowaniu. Bąblowa witaj podziwiam Cie silna z Ciebie kobitka, gratuluję córki. Katkaziom również witam cieplutko dane do tabelki Emilia ur.29.06 2950/64 SN lubuskie B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katka Ziom teraz bronisz magisterki ? Jesteś niesamowita :) Ja nie mam czasu gazety przeczytać. Trzymam za Ciebie kciuki, daj znać jak poszło, będziemy czekać> Katka a co do Twojej teściowej to jest moim guru :) o wiatru w mleku jeszcze nie słyszałam, uważaj żeby Ci piersi nie odleciały :) To największa bzdura jaką słyszałam. Proszę po każdej jej wizycie napisz nam o jej dobrych radach, może któraś skorzysta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka ja zawijałam małą przez pierwszy miesiąc. poprostu po rozebraniu przykrywasz ją pieluszką ( tak zwyczajnie, jak kocykiem) i razem z pieluchą wkładasz do wanienki. Pielucha opadnie na dno a Ty spokojnie dziecko kąpiesz. Wyjmujesz już oczywiście bez pieluszki. Nam tak radzili na szkole rodzenia , podobno niektóre dzieciaki nie lubią być całkiem rozebrane a z pieluszkę lepiej się czują. Acha ja używałam pieluszkę flanelową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny Jery jak nas się dużo tu robi,,,teraz już napewno nic w domu nie zrobie bo bede cały czas Was czytać i odpisywać ;-) Witaj Bąblowa-strasznie mi przykro z powowdu dzieci...aż mi ciarki przeszły bo nawet nie wyobrażam sobie co musiałaś przejść. Ja teraz w 23tc też o mały włos nie urodziłam ale mój stary znajomy Fenoterol (lek na podtrzymanie na szczęście zadziałał . Super że masz córcie i napewno jesteś z tego powodu szczęśliwa :-) Doris cholera z tymi szczepieniami...są potrzebne owszem ale kurcze że te dzieci nieraz tak muszą to odcierpieć później Katkaziom witaj. Jedno Ci powiem...nie mamy jednej i tej samej teściowej....kurcze nie mówiła o trzecim synu....ale jak czytałam jak ją opisałąś to dałąbym sobie głowe odciąć że to ona :-) Moja mała ostatnio płakała i ona do mnie że mam jej polizać czoło....jak ma słone w smaku tzn. że ktoś jązaczarował czy coś takiego. HELP HELP HEP przećież my nie żyjemy w średniowieczu!!!!! Porzeczkowa pisz jak tam maluszek bo mnie zmartwiłaś. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katka spuścić mleko bo w nim jest wiatr???? nobel dla twojej teściowej :classic_cool: a ja życze wszystkim wam takie aniołka jakim był dzisiaj łukasz, no do rany przyłóż, nosić nie trzeba było, wszystko jadł i ciągle się uśmiechał i gaworzył, nawet na brzuchu nie marudził no ale pewnie jutro bedzie sodoma no bo za pięknie by było nie? dobra ide bo mnie moje duże dziecko woła pod kołdrę..... hehehe pewnie cyca chce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa pierwsze słyszę o tym sposobie z pieluchą....szkoda zę Was wcześniej nie znalazłam :-) bo moja mała przez pierwsze dwa miesiące wyła jak opętana przy kąpieli. Ale teraz wywwija aż miło, tak lubi się kąpać. Jutro przy kąpieli postaram się ja nagrać i spróbuje wysłać na galerię....można filmiki wysyłać filmiki?? bo nawet nie wiem....taka w tym bystra jestem hihi Katkazion ja się obroniłam dwa tyg. temu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa mama mam taki zamiar sie teraz obronić, licze na to że Hania się rozpłacze i się nade mną zlitują czy coś takiego, przecież mają jakieś serca ;P Co do raz teściowej to oczywiście kłótnia była o chude mleko które na pewno mam i koniecznie trzeba małej dać sztucznego, bo ona miała takie nawały, że aż wypływały jej zielone gluty także źle, że ja tak nie mam i się tak nie męcze. Jak mi się przypomną jej jakieś cenne życiowe rady to dam znać oczywiście. I ja też miałam przydupasy. W czasie ciąży nieduży kikutek jakiś, ale nic nie piekło, nie swędziało i używałam posterisam, później było troche gorzej bo nie wysiedziałam minuty i też posterisan mi pomógł i znowu tylko kikutek malutki jest nic nie boli to nic z nim nie robi. mam nadziej, że źle nie robie. anna19810 no i mi się właśnie przypomniała kolejna cenna wskazówka...lizanie czoła i lanie wosku nad głową małej. To również przeszłam, niby wyszedł pies lecz dla mnie to była jedna wielka kupa wosku z dziurką w środku, później zrzucono winę na ciotkę mojego M, która widziała małą już w szpitalu jako, że jest pielęgniarką i wtedy nic małej nie było a poźniej jednak się namyśliła i Hanie zauroczyła.Po prostu śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×