Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

Aaaaq u nas z jedzeniem jest tak samo,czsami zdarzy się dzień,że mała ładnie je,ale nie za często.Ja myślę,że nasze dzieciaczki zwolniły tempo rozwoju i przez to nie potrzebuja tyle jeść.Myślę,że nie ma się czym martwić,nie wyglądają zle.No z Natalka to jest tak,ze budzi sie na karmienia teraz troche pózniej bo 4-5 rano,ale do tego czasu wstaje do niej kilkakrotnie,bo popłakuje przez sen i podaje jej smoka.nie wiem skąd sie jej to bierze?Tak jest już od prawie m-ca,padam na twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczkowa dużo zdrowia!!!! i uśmiechu na codzień :) :) :) łukasz ładnie przespał noc ale teraz strasznie marudzi i popłakuje jak sie obudzi to go wykulam tak że sam sie chyba zacznie przerwacać co by mama dałą mu spokój nakupowałam słoiczków że pół szafki zawalone, prawie same sliwki jakbła i inne duperele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) U nas super - calutka noc przespana. Tylko mała się zatwardziła :) I nie chce herbatki wypić małpa jedna. Ale śliwki wciągnęła - mam nadzieje ze pomoga :D Leneczkowa - wszystkiego najlepszego! Zdrówka, szczęścia i dużo radości z macierzyństwa. No i z trójkę rodzeństwa dla Lenki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas noc spokojna, wczoraj mala pozno zasnela bo katarek meczyl ale pozniej ladnie spala. ja sie obudzilam z bolem glowy niesamowitym Leneczkowa sto lat!!!! tesciowa byla na kawce i o dziwo Natalka nie plakala i nawet sie do niej usmiechala wiec jest dobrze :) bo juz myslalam ze nie bede mogla jej z babcia zostawic a tak to zawsze latwiej gdzies sie wyrwac trzeba o jakims obiedzie pomyslec teczowa dzisiaj ja zwaze i postaram sie jakos zmierzyc wiec podam nowe dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was Kochane u nas nocka spokojna mały spał do 6:20:) leneczkowa sto lat🌻napisz nam koniecznie jak sie udało spotkanie w pracy:) dziewczyny w carrefour jest promocja chu steczek pampers 4 paki za15,98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris to tanio.U nas są w promocji za 4,80e,a to wychodzi drożej.Szkoda,że nie ma tego sklepy w opolu,to wysłałabym siosrtę.Jak będa gdzieś Pampersy w promocji to dajcie znać.Natalka Spi od 11.,a ja posprzątałam i poprasowałam,obiad mam od wczoraj.Teraz siedzę przy kawce i po raz 15 czytam 'Dziennik Bridget Jones'.Fajna książka na zły chumor,dobra do relaksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, to chyba nie zaparcie. Zadam Wam niesmaczne pytanie. Jak wygląda kupa u Waszych maluchów po słoiczkach? Bo u nas jest miękka ale zbita tzn mogłabym ją wyjąć z pieluchy... Fuuuj. W życiu nie spodziewałam się ze będę na takie tematu dyskutować. Wybaczcie i napiszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatalki chyba z tym karmieniem masz racje .Moj Kamilek tez zle nie wglada.I ja starm sie go karmic co 4 godizny nie czesciej .W miedzy czasie podgryza ciesteczko , chrupka , albo jabluszko( deserek) U nas kupa po słoiczkach jest normalna .Hmmmmm pamietam ze jak pierwszy raz dostal marchewke to byla czerwona i zbita ale teraz to taka normalna , nie wiem jak ja za bardzo opisac:] A dizś moj synuś zjadł wielki słoik królikaz dynia z hipp :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas kupa też jest zbita że mozna ją wyciągnąć z pieluhy i utopić w kiblu, przeważnie na początku idzie twarda a potem luźna (co za opis...) była u mnie dziś położna zobaczyć jak sie łukaszek ma, pochwaliła że sie ładnie rozwija i podnosi do siadu, tylko zakazała używania czopków, musi sobie radziś sam, powiedziała żeby dawać wode przegotowaną przed jedzeniem, szczególnie rano i dużo śliwek no to bedziemy sie stosować poszliśmy też na mały spacer a teraz łyukasz kima. ciekawe jak długo bo tu juz obiadek zaraz sie zrobi hmmm, najwyżej go obudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha powiedziała mi też ze zamiast kupnych chrupek lepiej jest dawać zwykłą skórke od chleba do ciamkania, no i dobre na zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Leneczkowa wszystkiego naj, naj i spelnienia marzen :) W tej polsce to ja sie tak umeczylam ze juz chyba nigdy sie sama nigdzie nie wybiore, emilka nie przyzwyczajona do innych ludzi wiec dopiero po 2 dniach dala sie wziac jednej czy drugiej babci na rece, ale po pol godzinie to juz tylko mama ja interesowala, tak ze musialam byc przy niej 24 na dobe, tutaj to mi maz pomaga jakprzychodzi z pracy, tam wszystko bylo na raty, ubieranie sie, malowanie, jedzenie itp. Nawet nigdzie nie bylam z kolezankami, a ostatni tydzien to w ogole z domu nie wychodzilam takie sniegi byly, wzielam spacerowke ze soba a tam takie male kolka, nie dalo rady przejechac, jedynie jak tesc przyjechal po nas autem to jechalismy tam do nich Bylam z mala u lekarza, z ta wysypka kolo oka, powiedzial ze to wysypka uczuleniowa, kazal mleko zmienic, na normalne i przepisal masc sterydowa na ta wysypke i ciemieniuche bo to jest ze soba powiazane. Na razie nie smarowalam jej jeszcze ta masciaa bo sie naczytalam roznych rzeczy, zreszta tu chyba tez kiedys byl poruszany ten temat i normalnie sie boje. Ide dzisiaj jeszcze raz do lekarza tutaj, moze da jej cos slabszego, albo w ogole sie nie pozna ze to uczulenie, bo tutaj tacy beznadziejni lekarze sa. No zobaczymy, na wszelki wypadek kupilam ta masc co mi przepisal lekarz w Polsce Odkad zmienilam emilce mleko to nie ma problemu z kupkami, bo wczesniej jak pisalam byly strasznie twarde, takie zbite i musialam jej dawac ta laktuloze, a teraz to mi robi nawet 2 razy dziennie i takie rzadkie jak woda prawie, no ale mysle ze to musi za pare dni sie ureguluje jakos Poczytalam was troche ale pialyscie o tylu sprawach ze juz nic nie pamietam :) Jak cos se przypomne to sie odezwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatlki
Ja mam nadzieję,że w polsce trochę odpoczne.Moja Natalka też nie jest nauczona do iinych ludzi,ale ostatnim razem szybko sie przestawiła.Wpadliśmy w wir gości i nie miała wyjścia.A co do wyjśc z małą to i tak muszę raczej radzić sobie sama,bo mąż sie dłużej szykuje,niż ja ,więc czasami jestem z małą gotowa przed nim.Już się przyzwyczaiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa wszystkie najlepszego, dużo zdrówka, siły i zawsze pozytywnego nastroju ;D:D Ja byłam w Pile 85km;( jechałam sama z Hania autem ale na szczęście nie było źle. Trochę sypało, drogi białe ale jechałam 80km/h nie więcej. U nas -4 ;( Ide szybko obiadk przygotować bo to wyjazd nieplanowany i nic nie gotowe;P i później Was poczytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) my dzisiaj caly dzien spedzilysmy u mamy a pozniej na spacerku:) co do kupki, to u nas czasem tez jest zbita ale mala niezbyt sie meczy przy robieniu. meisje to rzeczywiscie z bardzo nie odpoczelas, nic dziwnego ze mala chciala caly czas do ciebie, skoro innych ludzi widuje rzadko.:) dziewczyny zmawiam zaraz krzeselko tylko czekam na info jaka bedzie kwota wysylki, poki co nie wstawiam tu bo nie chce zeby ktos z podczytujacych mi to krzeselko "ukradl";) za jakas godzinke bedzie juz zamowione to wam pokaze, mam nadzieje ze do piatku dojdzie kurierem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katka ja nie za bardzo pieke wiec z ciasteczkami nie pomoge :) patusiowa krzesełko bardzo fajne, dobrze ze ma regulacje oparcia, napewno dlugo ci posluzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny o co chodzi z tymi śliwkami?? Kto je ma w koncu jesc , mama która karmi cyz dla dziecka podaejcie i w jakiej postaci??Jazawsze myslalam ze etskowce dla dziecka sa szkodliwe ze brzuszko po nich boli . Fajne krzesełeczko:) A mnie jakoś ucho mocno rozbolało ....i nie wiem od czego bo wczoraj mnie zaczeło boleć a nigdzie nie wychodizłam :(:( Az płakać mi sie chce.MAm tylko nadzieje ze to nie zapalenie ucha:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patusiowa fajne to krzeselko , super ze oparci mozna obnizyc :) ide gotowac jakas zupke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja na chwilkę przed kępaniem Lenki. Dziękuję Wam wszytskim za zyczenia :) tylko Tęczowa mi źle życzy :( trójka rodzeństwa dla Lenki - "Jesteś szalona....." Po kąpieli z oryginalnym szampanem z biedronki- Michael, doczytam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały wykąpany i zasypia... tęczowa u mnie kupy po słoiczkach też bardziej zbite niż luźne choc najpierw idzie zbita a potem lużniejsza...u nas była dzisiaj trójkolorowa zielona,brązowa i żółta:) mamonatalki jak chcesz to mogę kupć ci i wysłać te chusteczki:)jak tylko jeszcze jutro będą a powinny być bo promocja jest od dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris dziekuję,ale mąż juz kupił.Na razie wystarczy,może jak będziemy na Świeta to dostaniemy gdzieś w promocji.Jeszcze raz dzieki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co:)jak coś to pisz służę pomocą:) mój mały to ostatnio wcale nie chce leżeć ani siedzieć tak na pół leząco tylko by siedział tak sztywno tylko ze sam jeszcze nie umie bo się chwieje a jak go wezme na kolana i troche posiedzi i ryk nie wiem czemu a spacery na raczkach po mieszkaniu to jego ulubione zajęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, mała wykąpana i spi smacznie. Dzisiaj znowu do mleka dodaliśmy kleik. Smoczek Avent trójprzepływowy genialny. Testowałam na sobie i świetny patent :) Tylko z tym kleikiem jakoś dziwnie , bo nam się wcześniej budzi niż po samym mleku :( Jutro idziemy na szczepienie to spytam pediatry o karmienie. Lecę na Michaela- zaraz wracam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja ma takie pytanko do tych mam co już dzieciaczki korzystają z kubków treningowych przymierzam się do kupienia jakiegoś bo lubie być zapobiegliwa i mieś już tak na zaś i nie wiem jaki kupić czy polegać na sprawdzonym przeze mnie avencie czy moze się inne lepsze a teraz taki przerywnik kulinarny:D krokieciki ziemniaczane -1 kg ziemniaków, -0,5 szkl mąki pszennej, -2 łyżki mąki ziemniaczanej -1 jajko -Sól, pieprz i oregano lub bazylia Farsz: -2 średnie ogórki kiszone, -3 jajka gotowane -pietruszka (nać), -parówka (połowa) -ser żółty -majonez -sól, pieprz Farsz: Wszystkie składniki pokroić na bardzo drobną kosteczkę, wymieszać, przyprawić do smaku i połączyć z odrobiną majonezu. Ciasto: Ugotować ziemniaki ostudzić. Wystudzone przepuścić przez maszynkę. Dodać mąkę, bazylię (oregano) i jajko i wymieszać na jednolite ciasto ziemniaczane. Gdy się mocno klei dodać mąki trochę. Po wyrobieniu ciasta. Z masy wyrywamy kawałek ciasta i formujemy kulkę, w środek wkładamy uprzednio przygotowany farsz. Zamykamy kulkę i formujemy ją tak aby nie było widać farszu, nastepnie tworzymy podłużny owal. Obtaczamy w jajku i bułce tartej i smażymy na rozgrzanym oleju. można podać do nich tak jak do klasycznych krokietów-czerwony barszczyk szybka sałatka - 2 torebki ugotowanego ryżu - 3 ogórki kiszone - 2 cwiartki wedzone z kurczakaok0,5kg - 1/3 białej częsci pora - 3/4 puszki kukurydzy - 15dkg sera zóltego - majonez pieprz i soł tylko z solą ostrożnie jak solimy ryż przy gotowaniu bo kurczak wedzony słony i ogórki też wiadomo ale sałatka pycha dziewczynki a macie jakieś fajne pomysły na kolacje taką codzienną???moze być na ciepło albo na zimno bo te kanapki to już takie powszednie są ja np wczoraj zrobiłąm paróweczki zapiekane z serem i ketchupem takie proste ale pyszne pzed wczoaj chlebek smażony w jakju ale pomysłów brakuje mi już :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej Leneczkowa sto lat, sto lat niech żyje żyje nam.....:-) Lenka różne kupki robi, zależy co zje, wczoraj zrobiła taką że na plecach miała i cała do przebrania była a dziś taką własnie twarda że można chwycić. Fuj fuj ;-) Meisje fajnie że wróciłaś:-) To faktycznie nie wypoczęłaś w Polsce :-( Napisz co jutro u lekarza się dowiesz Patusiowa fajne krzesełko, i ten bajer z rozkładanym fajnie oparciem, ja aż tak rozkładanego krzesełka nie mam Mamanatalki to kiedy dokładnie wybieracie się do Polski? Mam nadzieje że bedziesz dalej z nami pisała :-) Iza bidulo Ty jak przeciąg wpadasz na Kafe, masz czas coś koło siebie zrobić? Dziewczyny poratujcie bo ja już nie wiem co mam zrobić.Wiem że temat się przewijał nie dawno ale nie chce wertować stron. Mała ma ranki na dupci:-( nie wiem czy to jest odparzenie bo to są takie pojedyńcze plamki a n aśrodku każdej ranka się robi. Dziś byłam u lekarki ale była jakaś na zastępstwie LARWA JEDNA i powiedziała mi, że ona w sumie nie wie co to jest...może to odparzenie może uczulenie (tyle i ja się domyślałam)....a może ja źle dbam o małą, bo może kremu na odparzenia nie używam albo nie myje dupci po kupce!!!!!!!!!!!!czujecie? w pierwszej chwili tak mnie zatkało a po chwili ubrałam takim ekspresem małą i wyszłam stamtąd do poczekalni i powiedziałam pielęgniarkom że przyjde jak będzie moja pediatra a nie hamska podróba. Wiecie co? teraz troche mi wstyd bo było w poczekalni trochę ludzi i wszyscy to słyszeli, łącznie z tą LARWĄ ale tak się wkur.... że masakra. W domu ryczałam jak głupia bo tak mnie to rozwaliło. Kuźwa żebym ffaktycznie nie dbała o dzieci ale oboje z mężem mamy hopla na punkcie kąpania małych, mycia rączek, żębów, odpowiedniego żywienia...wszystko co ma zwiążek z dziećmi.... Jeśli to jednak jest odparzenie to co oprócz sudokremu można używać. Adiemu zawsze Sudokrem pomagał :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris ja chciałam kupic własnie z avant kubek i myśle ze to jest najlepsza firma .Ale kupilam tansza wersje bo nie wiem czy kamil wogólebedzie chciałz niegopić .Kuilam z baby one .Jaknarazie to tylko łądnie go trzyma A co do dań kurde mam ich tak dużo alw w zeszycie nie na komputerze i nie chce mi sie przepisywać :P. Wiem len ze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja twardo przepisuje wszystkie przepisy Doris, mam nawet obok nazwy dania napisane DORIS żeby wiedzieć że to od niej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×