Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lena1612

moja pierwsza ciąża-radości i obawy

Polecane posty

Gość teścik
olcia 20 ubiegłaś mnie z pytaniem co do usg 2d 3d czy 4d ,no ale fajnie mam odpowiedz. jeśli starczy 2d to chyba nie ma sensu robić 3d ,nie wiem mam czas jeszcze i zapytam lekarza czy on robi to połówkowe . co zrobić z bólem głowy? pytam na przyszłość bo póki co przeszło ,jak sie przespałam 2 godzinki. kasia ja też omijałam ginekologa szerokim łukiem przed ciążą ,aż sie wstyd przyznać :-) no ale cóż ,głupota moja. na szczęście gdy poszłam na kontrolną wizytę kiedy planowałam ciąże okazało sie ok ,prawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teścik ja nie pisałam,że omijałam... mój stan zdrowia wymaga regularnych badań od okulisty, dentysty, ginekologa itp. regularne przeglądy, żadnych stanów zapalnych a dla mnie bad. ginekologoczne jest czymś okropnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
no fakt ,nie doczytałam dokładnie sorrki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
teścik fajnie że pomogłam ci swoim pytaniem na forum :-) jakie są dokładne wskazania do cc?bardzo się boję porodu naturalnego bo niby w moim nie ma znieczulenia,i tak się zastanawiam od czego zależy cc? 2000zł za cc na życzenie nie zapłacę niestety bo mnie nie stac na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wskazania do cesarskiego cięcia występujące podczas porodu Nieprawidłowe rozwieranie się szyjki macicy podczas porodu Słaba akcja skurczowa, która może grozić zbyt długim porodem i w konsekwencji niedotlenieniem dziecka Niewłaściwe ułożenie dziecka (położenie poprzeczne, twarzyczkowe, nóżkowe, położenie miednicowe u kobiet rodzących po raz pierwszy) Przedwczesne odklejenie łożyska Wypadnięcie pępowiny. Wskazania do cesarskiego cięcia występujące przed porodem Zbyt duża główka dziecka w stosunku do szerokości miednicy matki Zagrożenie rzucawką, spowodowane zatruciem ciążowym Konflikt serologiczny Cukrzyca matki Guzy mięśniowe w kanale rodnym Wielkość dziecka powyżej 4,5 kg Poważna wada wzroku i zagrożenie odklejeniem się siatkówki oka Przebyte wcześniej podłużne cesarskie cięcie Wcześniejsze operacje macicy Nisko umiejscowione łożysko (tzw. przodujące) Opryszczka narządów płciowych Inne dolegliwości matki, zakwalifikowane przez lekarza do cesarskiego cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wskazania do cesarskiego cięcia występujące podczas porodu Nieprawidłowe rozwieranie się szyjki macicy podczas porodu Słaba akcja skurczowa, która może grozić zbyt długim porodem i w konsekwencji niedotlenieniem dziecka Niewłaściwe ułożenie dziecka (położenie poprzeczne, twarzyczkowe, nóżkowe, położenie miednicowe u kobiet rodzących po raz pierwszy) Przedwczesne odklejenie łożyska Wypadnięcie pępowiny. Wskazania do cesarskiego cięcia występujące przed porodem Zbyt duża główka dziecka w stosunku do szerokości miednicy matki Zagrożenie rzucawką, spowodowane zatruciem ciążowym Konflikt serologiczny Cukrzyca matki Guzy mięśniowe w kanale rodnym Wielkość dziecka powyżej 4,5 kg Poważna wada wzroku i zagrożenie odklejeniem się siatkówki oka Przebyte wcześniej podłużne cesarskie cięcie Wcześniejsze operacje macicy Nisko umiejscowione łożysko (tzw. przodujące) Opryszczka narządów płciowych Inne dolegliwości matki, zakwalifikowane przez lekarza do cesarskiego cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
te wskazania brzmią groźnie... a waszym zdaniem co jest bezpieczniejsze naturalny poród czy CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj teścik ... wydaje sie to oczywiste zastanów się, Evvve napisała wskazania do cc, to jest operacja uważasz, że lepsze jest przecinanie skóry, mięśni, macicy żeby wydobyć dziecko? co jest twoim zdaniem bezpieczne i dla kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz... z drugiej strony jak sie poczyta o komplikacjach, szczypcach i tym czyms prózniowym, czym sie czasem wysysa dziecko... brrr Ja sie boje operacji wiec bede chciała rodzic naturalnie. Ale jak ktoś chce i go stac na cc to jego sprawa. Jesli bez komplikacji to dla dziecka jedna i druga metoda równie bezpieczna... a mamusia niech sobie robi ze swoim brzuchem co tam uważa.:) Za to coraz bardziej boję sie że czeka mnie operacja piersi... zawsze były duże a teraz znów musze wymienić wszystkie biustonosze.. jak dorzucić do tego rok karmienia to pewnie beda w opłakanym stanie.. a od podstawówki wszystkie laski mi ich zazdrosciły :) tyle ze zabieg podniesienia to na dzien dzisiejszy 9-16 tys. a obawiam sie ze przy małym dziecku zawsze znjadzie sie zapotrzebowanie na "wolną gotówke" Myślicie ze biustonosze juz kupować do karmienia takie? do terminu mam 4 miesiace i 4 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już kupiłam nowy, bo mi wyskakiwały... teraz mam 75D, mierzyłam taki do karmienia, ale nie wiem na jakim rozmiarze się zatrzymają, zresztą mozna kupić w wiekszości sklepów więc ja sie nie spieszę z tym zakupem, poczekam tak do marca. ja nie zastanawiam sie nad komplikacjami związanymi z porodem, nie chce sie nakręcać, mam stracha i nie chce mieć wiekszego, wszyscy przyszlismy na świat tą drogą, my tez damy radę, dobrze jak będzie fajna położna, może podobno bardzo pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciążą mialam 75e... i juz był problem żeby w kazdym sklepie kupić, dlatego od dawna kupuje na intymna.pl, teraz nawet nie wiem na jakie rozmiary patrzec, ale wymieniać biustonosze teraz i za 3 miesiace znow... hmm... w kazdym razie zrobiłam wishliste http://www.intymna.pl/customer/wishlist/show/key/3556d46a51 coś tam pewnie z niej wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evve ja miałam przed ciążą dokładnie ten sam rozmiar co Ty!!! I niestety teraz to koszmar jest. Mam z allegro stanik 80H do karmienia. Pod koniec ciąży był OK, ale teraz przydałby się chyba większy :( Już nie mówię, że wyglądam przez to jak idź stąd i nie wracaj i nie mieszczę się w żadne bluzki. Ale co zrobić, nie chcę z takiego powodu przerwać karmienia, bo mi dobrze idzie, a dziecko rośnie jak na drożdżach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rośnie rosnie... jak patrze na twoja stopke to sie zastanawiam jak nosisz taki 7 kilowy klocuszek :) Zabawne ile siły mamy kiedy chodzi o nasze dzieci. Mówisz 80 h ... nieźle... ja tez mam juz siare od pewnego czasu wiec przewiduje ze z karmieniem bedzie ok. Zreszta jak moja mama lezała ze mna w szpitalu to poza mna dokarmiala jeszcze trójke wcześniaków a to podobno też sie dziedziczy. Wstępnie planowałam karmic max 5 - 6 miesięcy ale jak o tym poczytalam to zdrowiej bedzie dlużej, jak sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też myślałam że jak jest siara jeszcze w ciąży to bez problemu będzie z karmieniem a siare miałam od jakiegoś 6 miesiąca ciąży i co? dupa zbita o karmieniu moge zapomnieć teraz już zupełnie bo zamiast mleka od wczoraj woda leci :/ ehhh szczęściary które karmią! a co do wagi dzieci to mój mały już 4,5kg ehhh kiedy on to przybrał? i pomyśleć że tylko na mleku :D ostatnio przeliczałam że jakbym ja chciała żyć samym mlekiem to conajmniej 14l dziennie powinnam wypijać :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Siara w ciąży to nie jest żaden wyznacznik. Ja nie miałam w ciąży ani kropelki, a teraz z karmieniem super. Oczywiście życzę Ci jak najlepiej, ale chciałam pocieszyć te dziewczyny które zaraz napiszą, że czarno to widzą bo mają suszę w cyckach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
tak rilla ja mam suszę ale chyba za wcześnie na siarę bo to dopiero 15 tydzień:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no 15 tc to stanowczo za wcześnie na siarę :P tak w okolicach 24 tygodnia może się zacząć pojawiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja za wcześnie :) Ale nawet jak się do porodu nie pojawi to się nic nie martw, bo ja miałam suszę, a teraz mam dużo i dobry pokarm co widać po moim dziecku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
wróciłam od lekarza, i jest ok. 15t1d i crl 9,30 ma.słyszałam serduszko dziecka ,tylko że wcześniej myślałam że moje stanie serce ,kiedy lekarz nie mógł znaleźć tętna przez brzuch jakąś zabawką.myślałam że to koniec już...ale zrobił normalne usg ,i usłyszałam bicie . co do tej przezierności karkowej -to jest ok.połówkowe mi usg sam zrobi 21/22 tydzień. i super bo przynajmniej nie muszę się ciągnąc do większego miasta na to badanie.no i mam przestać czytać internetowe bzdury bo tylko się nakręcam.ma rację,ale was nie zostawię :-) a wyniki mam super ,i na ten miesiąc nic mi nie dał z badań. termin porodu od początku to był 12 czerwca , a dziś już w domu patrzę a tam 5 czerwca.2011 . ale chyba jak zmienia sie termin porodu to nie jest źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
wróciłam od lekarza, i jest ok. 15t1d i crl 9,30 ma.słyszałam serduszko dziecka ,tylko że wcześniej myślałam że moje stanie serce ,kiedy lekarz nie mógł znaleźć tętna przez brzuch jakąś zabawką.myślałam że to koniec już...ale zrobił normalne usg ,i usłyszałam bicie . co do tej przezierności karkowej -to jest ok.połówkowe mi usg sam zrobi 21/22 tydzień. i super bo przynajmniej nie muszę się ciągnąc do większego miasta na to badanie.no i mam przestać czytać internetowe bzdury bo tylko się nakręcam.ma rację,ale was nie zostawię :-) a wyniki mam super ,i na ten miesiąc nic mi nie dał z badań. termin porodu od początku to był 12 czerwca , a dziś już w domu patrzę a tam 5 czerwca.2011 . ale chyba jak zmienia sie termin porodu to nie jest źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie rwa kulszowa dopadła... Ledwo chodzę, chociaż tego chodzeniem nazwać nie można... Ehhh, jutro idę do lekarza po zwolnienie - może jak posiedzę kilka dni w domu to mi przejdzie. Teścik - gratuluję wyników! Niech maluszek ma się zdrowo i ładnie rośnie :) A znasz już płeć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teścik jeśli chodzi o termin porodu z usg to on się ma prawo zmieniać jak jest powyżej 10tc bo tylko do 10 tc dzieci rozwijają się identycznie książkowo a potem każde swoim trybem :) ja według miesiączki termin na 14.11 miałam a wedłgu usg się wachał od 4-18.11 :) tak więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teścik to wyobraź sobie mój zawał serca, gdy podczas porodu podłączają mnie do KTG a tam czerwona lampka i buuuuuuuuu tętna brak. I szukają, szukają... jedna minuta - nic...druga minuta - nic... Ja już byłam w otchłani rozpaczy, ale w końcu się znalazło - cwaniaczek sobie zwiewał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rilla z tym ktg przy porodzie to chyba zawsze taki cyrk:/ mój mały zrobił dokładnie to samo tzn prawie to samo bo ładnie przez kilka minut tętno było a nagle zaczęło strasznie spadać aż do czerwonej krechy i alarmu aparatu :/ ehhhh okazało się że raz mały uciekł a dwa przy porodzie na oksytocynie tętno zawsze spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
płci nie znam ,bo od razu zastrzegłam u lekarza że jeśli na 100% nie wie kto tam siedzi ,to niech mi nie mówi -nie chciałam żyć nadzieją ,a na koniec się rozczarować .pewnie na połówkowym będzie widać jakoś w ostatnim tygodniu stycznia mam iść dopiero. z miesiączki miałam na 15 czerwca ,z 2 poprzednich usg było na 12 czerwca, no a teraz na 5 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie tez zmieniał termin porodu ale lekarz mówil ze ten pierwszy pomiar jest w sumie najbliższy prawdy... ale wiesz.. dziecko samo zdecyduje czy chce sie urodzic w terminie, wiec te pare dni roznicy nie ma znaczenia. ważne że dzidzia rośnie i sie rozwija :) Co do siary to moje cycki zaczely pracowac w 17 tyg. ale jakby mi lekarz nie powiedział żebym sie nie przestraszyła jakby sie tak stalo - to bym nie sprawdzała i pewnie do dzis bym nie wiedziala że cos juz tam sie da wycisnac. Na szczescie nie ma tego za duzo i nie musze nosic wkladek bo sa dziewczyny ktore juz kolo 20tego tyg muszą sie w nie zaopatrzyc. To jest sprawa bardzo indywidualna i chociaz wiem ze termin pojawienia sie siary o niczym nie swiadczy to jednak mam nadzieje że bede mogla karmic tak dlugo jak zechcę. Przynajmniej mam pewnosc że kanaliki drożne - zawsze to cos. A mój "uroczy" teść wlasnie poinformowal ze wyjeżdza na swięta i zostawia żone samą. Łukasza siostra już wczesniej obiecala swoim tesciom ze wigilia u nich więc wyszło na to że bedziemy siedziec we trojkę. Myślle ze ten skur... specjalnie tak póxno powiedział bo mial nadzije że my też obiecamy moim rodzicom i łukasza mama zostanie sama... eh... skąd sie takie wredne typy biorą... ? W kazdym razie pierwszy raz bede musiala prawie całą wigilie przygotowac sama... w tej sytuacji to loepiej że na 3 osoby bo nie wiem jak by mi to wyszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
no fakt ,twój teść brzydko się zachował. tylko co on gdzieś sam będzie robił?jak każdy będzie z rodziną.... ja mam święta z głowy ,bo wigilię i święta trochę u moich rodziców trochę u teściów spędzamy. coś tam na pewno zrobię żeby zawieść na stół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona1119
o co chodzi jak lekarz wkłada do pochwy głęboko palec a drugą ręką uciska brzuch? w karcie dopatrzyłam się w rubryce dno macicy że mam wpisane odpowiednio do odbytych wizyt 1/5 ,2/5 ,3/5 .o co chodzi ? czy to zle coś oznacza? jestem w 15tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilona.. lekarz porpstu bada wielkosc macicy... gdyby bylo cos źle to by cie o tym poinformował i zastosował jakies leczenie.. a nie wpisywał magiczne cyferki do karty :) Głowa do góry i nie stresuj siebie i dzidzi domyslami :) zawsze mozesz tez zapytac lekarza co to oznacza- on bedzie wiedziła lepiej niż dziewczyny na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona1119
3/5 adekwatnie do 15 tyg to dobrze czy zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×