Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lena1612

moja pierwsza ciąża-radości i obawy

Polecane posty

Gość teścik
hej. dziś 12 grudnia ,czyli dokładnie za pół roku mam termin porodu .oby wszystko było ok. asia ty chyba też 12 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Nie miałam ostatnio chwili żeby coś do Was skrobnąć bo rzuciłam się w wir przeprowadzki i tak od wczoraj mieszkamy już we własnym domku :D Puki co wszędzie potykam się o kartony :P masa rzeczy jeszcze u rodziców pozostała a mój ślubny dzisiaj na nocce w pracy a ja sama.... niczym Kewin sam w domu :P Hi hi spanie przy lampce się zapowiada :P Mam jeszcze Mikołajka w brzuszku więc w sumie sama to tak na prawdę do maja nie jestem :) nick...............imię.........wiek........termin porodu......płeć dziecka rilla_marilla.....Asia...........26...........04.10.2010. ..... syn Patryk mami82..........Krista..........28.........19.11.2010.... synuś Sebastian Jan (18.09.2006 córa Wiktoria Elżbieta) MiniMaus.....Magda..........27............30.01.2011......syn Mikołaj kaasiaa76........kasia......34........16 maj.......?? teścik.............ewa.......26.........12 czerwca.................. Evvvve...........ewa........29.........18 kwietnia... córka (Maja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, najpierw dopisuję się do tabelki :) (zmieniłam kolejność - wg terminu porodu - ściągnęłam Cię teścik na dół) nick...............imię.........wiek........termin porodu......płeć dziecka rilla_marilla.....Asia...........26...........04.10.2010. ..... syn Patryk mami82..........Krista..........28.........19.11.2010.... synuś Sebastian Jan (18.09.2006 córa Wiktoria Elżbieta) MiniMaus.......Magda..........27............30.01.2011..... .syn Mikołaj kaasiaa76........kasia......34........16 maj.......?? Evvvve...........ewa........29.........18 kwietnia... córka (Maja) teścik.............ewa.......26.........12 czerwca.................. aśka2010 ....... Asia ........31 .........13/ 16 czerwca ........???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj poczytałam o toxo - na początku ciąży ryzyko zarażenia się jest znikome, ale jak już nastąpi to szalenie niebezpieczne jest dla dziecka. Im ciąża starsza tym prawdopodobieństwo zarażenia się wzrasta, ale jego skutki są mniej dotkliwe- zagrażające dziecku. Ale mam nadzieję, ze się nie zarazimy :) A mnie dorwała rwa kulszowa - matko, jak boli, nie mogę stawać na lewą nogę... Chyba zadzwonię do lekarza i poproszę o zwolnienie lekarskie, bo przy tych warunkach pogodowych i z takim bólem dużo nie pochodzę. A ja od dziś mam jeszcze 6 miesięcy ciąży :) aż trudno uwierzyć, ze 3 miesiące już minęły... A, i chyba zaczyna pojawiać się brzuszek :) W końcu będzie widać :) bo do teraz to nic, zupełnie. zapomniałam, w sobotę byłam na zakupach - kupiłam dżinsy i spodnie w kant (do pracy), 2 tuniki, koszulę i 2 bluzeczki z krótkim rękawem :) a, no i majtki specjalne - jedne takie niskie, a drugie wysokie - prawie pod pachy, zakrywające brzuch - mega śmieszne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z psem na spacerze, w kuchni z piernikami, w róznych miejscach. mam chęci do roboty, chętnie walnęłabym okna ale sie boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w nocy twardnieje mi brzuch, jakoś tak dziwnie, co się budzę to go macam, nad ranem to miałam taka kulę, jak grapefruit po prawej bardziej niz na śrdoku, na dole (po długości) to macica, ale ta kuleczka to dziecko? no bo skurcze to raczej nie są bo nic nie czuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
hej. gdzie byłam ? w lodówce :-) porządki robiłam w lodówce no i placki ziemiaczne musiałam zrobić bo naszła mnie ochota ,ale póki zrobiłam je to już nie za bardzo z ta ochotą było :-) co do okien to mówią że nie można myć. że niby rąk wyciągać nie można ,ale kurze z szafki trochę wyższej to już nikt nic nie mówi:-) we środę do lekarza ,i powiem szczerze że nie chce mi sie iść w taką pogodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniam placki ziemniaczane ehh a tylko smakiem można się obejść :( niby nie karmię ale zawsze te 50ml na dobe ode mnie młody dostaje to niech chociaż zdrowe to ma a nie takie ciężko strawne :D a gdzie byłam hmmm tu i tam dziś np na pierwszej wizycie u pediatry :) młody przybrał już cały kilogram od wyjścia ze szpitala i jest zdrowy, duży i silny chłop jak to lekarz powiedział :) ale jestem z niego dumna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja mami :P Ja ostatnio wprowadzam do diety nowe pokarmy. Wszystko dobrze znosił, ale placki niestety skończyły się sraką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............imię.........wiek........termin porodu......płeć dziecka rilla_marilla.....Asia...........26...........04.10.2010. ..... syn Patryk mami82..........Krista..........28.........19.11.2010.... synuś Sebastian Jan (18.09.2006 córa Wiktoria Elżbieta) MiniMaus.......Magda..........27............30.01.2011... .. .syn Mikołaj kaasiaa76........kasia......34........16 maj.......?? Evvvve...........ewa........29.........18 kwietnia... córka (Maja) teścik.............ewa.......26.........12 czerwca.................. aśka2010 ....... Asia ........31 .........13/ 16 czerwca ........??? lena1612.....Lena...........25...........16 luty 2011 synek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis wybralam sie na zakupy i tragedia z tym sniegiem bo cale miasto sparalizowane:(no ale przynajmniej bedzie czuc klimat swiat w tym roku. a mi ciagle towarzyszy mega apetyt i ciagle bym cos jadla.staram sie ograniczac ale ciagle mysle o jedzeniu:) aska mnie tez lapie rwa tylko ze w prawej nodze.bol masakryczny ale na szczescie po kilku minutach puszcza wiec daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za to bylam na usg 3d/4d. Bardzo polecam, naprawde fajne wrażenie. Chociąz jak sie okazalo mam łożysko z przodu a jeszcze dzidzia sie uparla i trzymala głowe w tym lozysku a z drugiej strony zaslaniala sie ręką :( Pokazała wszystko poza buzią, a jak doktor ją próbowal podrażnić żeby sie obrócila to skonczyło sie to tym, ze walneła mnie z łokcia w brzuch... mam to nagrane na płycie, kiedys jej pokaze jaka była :) W każdym razie wszystkie narzady w porzadku, waga 415 g, wielkosci nie dało sie zmierzyć bo siedziala "po turecku". Od ciemiaczka do pupy 20.62 cm. Były też mierzone przepływy krwi do i z serca i przez pępowinę, tez ok wyszło. Kaasiaa zwłaszcza tobie polecam bo naprawde nawet to co było w 2d badane to nieporównywalne z jakością obrazu u naszego doktora. Nie mam wejscia na płyty w laptopie i musze zdjecia zrzucic na stacjonarnym, zrobie to jutro i wrzuce na garnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, i prawie wszystkie się odnalazły ;) Ja powoli też zaczynam myśleć o porządkach, ale w tym roku będą bardzo skromne - w sumie i tak dopiero co remont się skończył, to nie ma co szaleć :) No i czas zacząć myśleć o menu wigilijnym - jakie macie swoje ulubione potrawy świąteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość picunia
hej dziewczyny bylam dzisiaj u gina jestem w 5tyg aly nie mogla jeszcze odsluchac bicia serduszka bo za wczesnie i nie moze stwierdzic czy sie diobrze rozwija mam zrobic sobie beta Hcg co jakis czas i zobaczyc czy wzrasta jesli tak to wszystko bedzie ok a jesli maleje lub stoi w miejscu to zle wiadomosci dla mnie zaczynam sie martwic chociaz jestem dobrej mysli nie ma co sie zalamywac ale wiecie jakie to uczucie strasznie sie boje :( tym bardziej ze w piatek wracam do Uk a tam nie za ciekawie z ta opieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Evvvve myslę o tym zeby sobie zrobić, dupa ze mnie,że nie spytałam jakie robią w genomie, będe miała za darmo bo "łapię sie w ich program" jak to usłyszałam ale chyba jest to zwykłe połówkowe, ale skoro robią wszystkie pomiary? ... ty pewno masz podobnie od naszego tylko 2 pomiary crl i fl? mnie ostatnio crl wykazało 15t.5d a fl 17 t.c małe ma długie nogi, to dobrze, niech idzie w tatusia z tymi nogami i wzrostem, ja mogę zaoferować buzię ;) no ale znowu usłyszałam,że dziecko jest za małe o 1,5 tyg.... no bo powinno być wg @ właśnie na 17, eh wczoraj rąbnęłam na ulicy, całą masą zwaliłam się na prawe ramię, ruszam ręką ale czuje ból, kurde, czemu ja mam takiego pecha, a pies był jakis niespokojny jak wyszłyśmy i go pocieszałam, bo jakoś przy mnie się trzymał i tak dziwnie podskakiwał i robił "moja pani" ona to przeczuwała. nigdy nie miałam nic złamanego (pssss) ale to chyba coś powinno suchnąć, albo nie umiałabym ruszać co? :'-(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa wczoraj przyjechała mi kołyska :) nie skęcałam jeszcze bo wszystko było zimne i przyjechało pod wieczór będe do niej wrzucać wszystko co kupie dla dziecka mam juz parę ciuszków, kocyk, chcę pieluchować wielorazowymi i mam już kilka róznych na próbę, czekam napaczkę z krainy pieluszek, tam kupiłam tetry i ochraniacze, zajefajne getry na nóżki. jeju ja się muszę pilnować! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitili
Witam wszystkie forumowiczki, jestem tutaj nowa choć przyznaję że czytam Was od dosyć dawna (właściwie od pierwszego starania i co miesięcznych wyimaginowanych wszystkich ciążowych objawów) Wczoraj zrobiłam test po dwóch dniach maleńkiego plamienia w dniach kiedy powinnam mieć @.I jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłam drugą słabszą ale dobrze widoczną kreskęDziś idę po drugi i tzreci na jutro, a w czwartek na betę.Zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaasia nie chce Cię straszyć ale ja jak zlamalam nogę to normalnie chodziłam i nią ruszalam, lekkie opuchnieci tylko miałam. Może lepiej aby Ci lekarz zobaczył co? A ja byłam w łóżku ;) lenia złapałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
czy jak lekarz zrobi mi usg połówkowe tym standardowym 2d usg to wykarzą mu wszystkie narządy i ewentualne wady ? w sumie jestem nastawiona że musze wydać 180zł w styczniu na usg 3d połówkowe ,ale czy to aż taka różnica duża te 3d a 2d? czy tylko z wyglądu wszystko lepiej widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picunia głowa do góry. Ja w 5 tygodniu to nawet zarodka nie miałam, tylko pęcherzyk, a co dopiero tu o serduszku mówić :) W 7 tyg widziałam zarodek, a serduszko dopiero w 11 tygodniu. Nie martw się to tak szybciutko urośnie :) A opieki w UK to rzeczywiście współczuję. Dlatego ja w UK nie chciałam mieć dziecka. Ale wszędzie są plusy i minusy i czasem trochę żałuję, że wróciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiulina22
kaasiaa76 czy czujesz już ruchy maleństwa mamy posobne terminy to moja pierwsza ciąża ale jeszcze ciągle nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w sumie to te najwazniejsze pomiary narzadow wykonuje sie w 2d... 3d/4d to bardziej uklon w strone rodziców - mozna zobaczyć jak dzidzius wyglada z zewnątrz , nagrac jak sie porusza itp. Jeżeli wasz lekarz ma dobry sprzęt to 2d wystarczy do oceny zdrowia dziecka, ale zobaczenie go w trójwymiarze to też niezapomniane przeżycie. Ja zapłacilam 200 ale np. dostalam sporo fajnych próbek - butelka philips avent ( zapobiega kolkom), sudokrem na odparzenia, mleczko do prania ubranek, płyn johnson do kapieli noworodka, nalepke "jedzie z nami dziecko" i kawe inkę :) Ponieważ mało mam jeszcze kupione to fajnie tak dołozyć parę drobiazgów do kolekcji dla dzidziusia. Powazniejsze zakupy planuje po swietach, bo jak pojade w rodzinne strony to napewno nie wróce z pustymi rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evvv a tak z czystej ciekawości bo wypadłam z obiegu i nie wiem jak to się skończyło masz wkońcu ten krążek, czy szew czy lekarz wogóle zrezygnował? co do 3d i 4d to ja nie miałam tzn miałam ale nieoficjalnie w szpitalu lekarka na dosłownie 2 minutki włączyła by mi klejnoty pokazać :D a nie miałam z prostej przyczyny wolę tą kase na dzieko niż na usg wydać :P a co do tego 2d to jak najbardziej jest wystarczające do wszelkich pomiarów i wykrycia wad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniewaz moja szyjka ma 2,9 cm i narazie dobrze sie trzyma - pojawiła sie szansa że utrzyma dzidzie do konca ciąży. Konsultowałam to jeszcze z tym lekarzem co mi robił połowkowe i mówił że faktycznie jest to mozliwe. Zobaczym jak wyjdzie pomiar szyjki w przyszly wtorek - jesli szyjka wytrzymala to co robilam na imprezach mikolajowych to znaczy że jest silna - nie przewiduje juz takich wysilków do rozwiązania... tym bardziej że mam juz spory brzuch i nawet w stroju bałwanka było troche widać :) kassiaa.. kurcze.. lepiej zeby lekarz zobaczył rękę, tylko żeby nie było konieczne rtg.. Przedemną test obciązenia glukozą, na szczescie 50 ml... blah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitilii... trzymamy kciuki żeby tym razem to było to :) a ile cykli sie staraliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evvv no to faktycznie nie jest tak źle jak ma 2,9 :) i rozumiem że zwarta na maksa? super oby tak do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............imię.........wiek........termin porodu......płeć dziecka rilla_marilla.....Asia...........26...........04.10.2010. ..... syn Patryk mami82..........Krista..........28.........19.11.2010.... synuś Sebastian Jan (18.09.2006 córa Wiktoria Elżbieta) katrin82.....Kasia............28.........25.01.2011....syn Radek MiniMaus.......Magda..........27............30.01.2011... .. .syn Mikołaj kaasiaa76........kasia......34........16 maj.......?? Evvvve...........ewa........29.........18 kwietnia... córka (Maja) teścik.............ewa.......26.........12 czerwca.................. aśka2010 ....... Asia ........31 .........13/ 16 czerwca ........??? lena1612.....Lena...........25...........16 luty 2011 synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to już 33 tydzień. Z górki :-) ... byłam dziś u gin , wypisał mi już ostatnie zwolnienie. Uspokoił mnie wszystko idzie książkowo, do tej pory przytyłam 11 kg. Torby do szpitala jeszcze nie spakowałam, zrobię to po świętach. pozdrawiam was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulina22 nic nie czuję :( raz wydawało mi się,że coś poczułam pod dłonią, teraz co jakiś czas w ciągu dnia przykładam dłoń, skupiam się ale nic nie czuję, czasem coś mi sie wydaje ale nic jeszcze nie poczułam od tak nie chcę słuchać o lekarzach juz żadnych, z ręka co raz lepiej, czuję cień bólu, bardziej się martwię konsekwencjami na przyszłość, ja mam zapalenie stawów, więc może mi się to potem odzywać jak mam iść do lekarza to na płacz mi się zbiera, mam dość co dziwne na wizyte u gin to znowu doczekać sie nie mogę żeby usłyszeć,że jest ok kiedys jak miałam wizyte raz do roku to mna trzepało juz na miesiąc przed, mąż sie śmiał bo zawsze jak przejeżdżalismy drogą prowadząca do gabinetu to ma trzepało, brrrrr, okropne to jest ja w tamtym roku zliczyłam 3 szpitale praktycznie pod rząd, eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×