Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość kasiunia
ja wlasnie wrocilam z badan, jutro wyniki a wpiatek do ginekologa , ja tez mam przeczucie ze chlopak , z cora moglam jesc slodycze non stop i nons top mialam na nie ochote ateraz jak zjem cos slodkiego to zemdli , smaopoczocucie tez lepsze, mdlosci mniejsze a co do brzuszka to tez mis ie wydaje ze juz troszke jest, ale niewiemczy to wzdecia czy nmoze juz urosl, tez naleze do tych drobnych , a ile wazysz ziolka 79 , i ile masz wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
położna tak się zowie - o co ci chodzi? chcesz sprowokować kłótnie? Fakt! Nie mam fachowej wiedzy z dziedziny anatomii człowieka i nie studiowałam medycyny, ale wiem jak boli i jak kłuje brzuch w ciąży i wiem, że jak mnie wczoraj wieczorem zakuło to musiałam się położyć, bo inaczej nie chciało puścić. W pracy siedzę na tyłku 8 godzin, 2 godziny stałam przy kuchence gotując obiad, po czym poszłam na ważne dla mnie spotkanie, które trwało 2 godziny i cały czas siedziałam. Wróciłam do domu o 21ej i już w samochodzie nie mogłam wysiedzieć. 4 cm czy 40 cm - nie ważne. Wiem, że po takim dniu, gdyby tam nie było małego człowieka, na pewno nie przydarzył by mi się taki ból i nie musiałabym się położyć. To są moje indywidualne odczucia a nie analiza medyczna stanu mojego zdrowia!To nie komentuj ok? I mam prośbę, do wszystkich niezalogowanych gości. Nie życzymy sobie tu obraźliwych i ironicznych uwag!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo, halo!! JA dzis bylam na badaniach: morfologia, mocz, cukier, WR (??), grupa krwi i badania w kierunku toksoplazmozy. Wyniki do odebrania jutro, tylko grupa krwi w poniedziałek. czuję się lepiej tak samo jak Wy. Ale wczoraj była jeszcze tragedia-tak mnie mdlilo, w końcu skończyło się wymiotami. No i zmęczenie nadal jest. Co do brzucha to jak sobie na za dużo pozwolę to niestety też odczuwam,że kłuje, boli... ale jak się oszczędzam to jest ok. A co do przeczucia to chyba też chlopak. Chociaż ja bym się strasznie cieszyła z dziewczynki.W zasadzie pierwsza dzidzia to bez różnicy,najważniejsze,zeby było zdrowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolka ja mia łam tak z synkiem marzyłam o dziewusi ale od początku czułam że chłopaczek. Na usg w 19 tyg tylko spytałam czy chłop i lekarz że tak. Teraz delikatnie czuję na babeczkę ale nie chce się nakręcać bo wiem że jest większe prawdopodobieństwo chłopczyka. U mojego męża w rodzinie prawie sami chłopcy . Wiadomo najważniejsze by zdrowe:0 Chłopcy są super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stawiam na drugiego chlopaka, maz mnie zdziwil bo myslalam ze wolalby dziewczynke a on ze nie, chcialby jeszcze jednego chlopa w domu. co do imienia- ja szukam takiego by i w PL i DE mogly byc uzywane bez zdziwienia stad trudnosci. dla dziewczynki chcialam Hanna (tutaj Hannah) ale maz sie nie zgadza. ale wiem ze jak sie okaze ze bedzie dziewczynka to bede go meczyc z tym imieniem do konca ciazy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! Niestet na kafeterii "pomarańcze" to normalka. Wiem co mówie,bo bylam na dwóch innych forach tutaj i obydwa przeniosły się na inne forum,prywatne i dostępne tylko dla wybranych. Niestety na takich forach minus jest taki,że nikt nowy nie dołącza. Ale jest to jakaś alternatywa , gdy pomarańcze są już nie do zniesienia. I na razi chyba najlepszym sposobem jest ignorowanie takich wpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połoożna_to się tak zowie
jonana to jak Cie boli brzuch to się skonsultuj to z lekarzem albo weź no-spę, a nie pisz o jakiś głupotach, że dzidzia Ci miejsce zabiera. bo znim zacznie ci zabierać to trochę czasu minie. a ja będę sobie komentować bo to forum i mam do tego prawo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) samopoczucie jak na razie nie za ciekawe...:( jak tylko sie obudzilam to cały czas mi niedobrze :/ zjadłam sniadanko, ale nic nie pomoglo. jak tak dalej bedzie to spotkam sie z porcelanka :/ po poludniu, jak zrobi sie troszke cieplej, chce wziac sie za mycie okien...przynajmniej ze 2 musze umyc bo wygladaja juz paskudnie :P mam nadzieje ze do tego czasu mdlosci przejda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziewczyny, ja chyba umrę do tego porodu. Czuję się tragicznie. Nic nie jem, bo jak tylko poczuję zapach produktów spożywczych - zresztą nie tylko, to od razu mnie bierze na wymioty. Mogę pić tylko wodę, ale też boję się, że wyrzygam :( Jakaś porażka. Nie wiem czy zdołam chodzić do pracy. Teraz jak będę u lekarza, to zapytam co z tym zrobić, bo nie da się normalnie funkcjonować. Co do płci, to nie czuję kompletnie nic oprócz mdłości, nawet skupić się nie mogę. Postanowiliśmy tylko z mężem, że nasze dziecko nie przystąpi do chrztu, tyle zdążyliśmy ustalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczo, a komentuj sobie ile wlezie jeżeli sprawia Ci to przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połoożna_to się tak zowie
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiunia mam 171 cm wzrostu i waga niezmienna od zawsze ok 53kg. joanna tez mialam takie klucia, ale juz przechodza, poza tym uczucie ciagniecia az do pachwin. agnik-wiem ze zdrowie wazniejsze od plci, ale pewno kazda sobie tam w srodku po cichutku marzy o synku albo coreczce :) palusia, tak bardziej czuje na dziewczynke, ale pierwsza mysla byla, ze to chlopak ;) ewcia ma ten sam problem z imieniem - takie zeby mozna bylo bez problemu wymowic w UK i moglo byc tez uzywane w PL. martolinka nasluchalam sie o myciu okien w ciazy od kolezanek i kazda mowila, ze to niewskazane. bardzo niewskazane. POdobno niektore pozycje, szczegolnie podniesionych rak, moga wywolac skurcze. Daruj sobie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka też uważam że daruj mycie. Ja tez mam brudne jak cholera ale daję sobie spokój, nie nadwyrężam się bo jak coś dźwignę bądź więcej porobię boli brzuch i boję się że plamienie wróci. Okna nie zając umyjesz na Boże narodzenie:) ziolka ale szczuplutka jesteś:) Ja mam wałeczek na brzuchu , a że brzuchol zaczął odstawać to widać takie wydęcie Wczoraj zakupiłam 2 nowe staniki w rozmiarze.... 70D masakra wyglądają jak 2 jarmułki połączone sznurkami. Olbrzymie aż się boję co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mówicie, że takie zaczepki to normalka? Ok to nie będę reagować. Po prostu przykro mi, że ktoś ze mnie robi kretynkę, tylko dlatego, że wolałam sobie kłucie w podbrzuszu NAZWAĆ niewygodą mojego skarba, który tam sobie rośnie, niż napisać, że "macica mi się rozciąga". Ja mam przeczucie na chłopca, ale zawsze marzyłam o dziewczynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje okna tez wołają o mycie,ale też sobie daruję. Poczekam aż mąż będzie miał troszkę wolnego to go zmobilizuję,. Staram się nie dźwigać nic cięzkiego , nie przepracowywać się ;-0 Z resztą mój organizm sam się wbija w nowe tory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro mowicie ze mam nie myc-to nie myje :P zdrowie maluszka wazniejsze :) tylko wiecie....mam juz dosc sluchania od tesciowej ze udaje, ze przesadzam itd.... ze nic nie robie...czasami mam ochote jej przylozyc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna "przykro mi, że ktoś ze mnie robi kretynkę, tylko dlatego, że wolałam sobie kłucie w podbrzuszu NAZWAĆ niewygodą mojego skarba, który tam sobie rośnie, niż napisać, że "macica mi się rozciąga"- brawo!!!! martolinka powiedz delikatnie, zeby sie nie wtracala. Jak to nie pomoze to ... wal! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martolinko- nie przejmuj sie gadaniem. My byliśmy powiedzieć w ten weekend teściom,ze zostaną dziadkami. I tez slyszałam tekst,że moja teściowa jeszcze dzień przed porodem na kuchni pracowała,a ja przy tak lekkiej pracy już jestem na zwolnieniu.. Jednym uchem wpuściłam ,drugim wypuściłam ;-)Szkoda nerwów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny dziś sie czuje wyjątkowo dobrze az zaskoczona jestem ze mnie nie mdli:) Ja mam przeczucie ze bedzie dziewczynka i bylabym bardzo zadowolona a mąz chce miec teraz syn jak twierdzi przedluzenoie rodu;) Palusia u mojego męża w rodzinie są oprócz naszej córy sami faceci więc to chyba nie zalezy od tego;) Co do imienia tez szukamy takiego by bylo latwe do wymówienia w De i Pl mysle dla chlopca Samuel a dla dziewczynki Lena albo Mia.Moje okna rowniez proszą o mycie myśle ze moze w sobote sie wezme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaid- a możesz powiedziec, skąd taka decyzja ,ze dzidzi nie będzie ochrzczona? Jak nie chcesz o tym pisać to spoko, zrozumiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki! Witaj jonana;* Kurcze ja w ogóle nie mam mdłości i nie miałam( odpukać). Czuje się bardzo dobrze, tylko apetytu dostałam od samego początku ciąży;) Chudzina jestem od zawsze, ale boje się, że ten apetyt troszkę mnie powiększy;) Wczoraj byłam na pierwszym badaniu, moje maleństwo ma 5 tygodni, za 2 tygodnie następna wizyta i lekarz skieruje mnie na badania. To była dla mnie taka piękna niespodzianka, gdy zobaczyłam dwie kreseczki na teście! Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neecia-a skąd jestes konkretnie? Ciekawość mnie zżera bo to samo woj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daje delikatnie do zrozumienia zeby sie nie wtracala ale bez skutku. Mówie jej zeby starała się jak najmniej robic smażonych potraw, bo przeszkadza mi ten smród to jak na zlosc codziennie ma na cos ochote-mowi mi ze nie bedzie glodowac tylko dlatego ze ja wymiotuje-SUPER! niech wezmie pod uwage ze mecze sie juz od miesiaca i wplywa to zle nie tylko na mnie, ale i na maluszka. jak przy gotowaniu wlaczam okap, to ona mi go wylacza bo jej buczec nic nie bedzie. jak wieczorem rozpinam spodnie bo czuje sie wzdeta jak balon-to smieje sie ze dopiero 10tydzien ciazy a ja juz spodnie rozpinam jakbym miala wielki brzuch. jest masa takich zlosliwych docinek....zaczely sie dopiero jak zaszlam w ciaze. nigdy wczesniej taka nie byla. az boje sie pomyslec co bedzie, gdy dziecko sie urodzi. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka, ciezka sprawa z ta tesciowa. Nie wiem jaka jestes osoba w sensie, czy chcesz rozdrapywac temat. Moze na poczatku staraj sie delikatnie przeforsowac swoje zdanie lub opinie. Jesli to nie pomoze porozmawiaj z nia na osobnosci, ze nieustanne komentarze z jej strony sprawiaja ci przykrosc. Przeciez masz prawo robic rzeczy na swoj sposob. Jesli to nie pomoze, proponuje postawic meza do pionu, zeby z nia porozmawial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka89, czasami tak jest, że ludzie się zmieniają w przyływie jakichś spraw, sytuacji. Szkoda, że tak Cię traktuje, ale jedynym wytłumaczeniem jest tylko to, że kiedyś kobiety w ciąży nie miały tak dobrze jak te teraz. Przeważnie tak się mówi, bo i zapewne tak było. Pamiętam jak moja Śp.Babcia opowiadała mi jak to było kiedyś ciężko, małe dzieci, i nieważne, że była w ciąży musiała pracować. No ale Ona nigdy takich słów wobec mnie by nie użyła! Biedna jesteś, zamiast teraz cieszyć się swoim szczęściem, wysłuchujesz przykrych docinek:( :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×