Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

pierwszy raz mnie dopadł taki starszny ból iwłasnie biegunka i troche sie przestaszyłam ale już dzwoniłam do mojej rodzicielki łyżke mąki ziemniaczanej i gorzka herbatka miętowa przeszło jak ręką odiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wcale nie mam apetytu cos w siebie wmuszam a i tak za chwile szoruje do kibelka , staraj sie przezucic na owoce i warzywa wieczorem pij tez duzo wody nie gazowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja po wizycie u gina. Bobas ma 2 cm odpowiada to 8t6d czyli tak jak jest termin policzył na 5.06 ( włg kalkulatorów intern 3.06) Dostałam skierowania w tym na HIV robicie? wiecie ile to kosztuje? I jeszcze jedno mam się umówić do innego lekarza na USG bo podobno spec od tych spraw na 13t na genetyczne lub do Szczecina na takie już z pobieraniem krwi, ale do Szczecina się nie wybiorę. Wy jak robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te badanie genetyczne to chyba nie usa4d? bo u nas to sie nazywa ersttrimessterscerening jest najbardziej zalecany kobietom po 35 roku zycia by sprawdzic czy dziecko nie ma np zespolu downa sprawdza sie nos itp ja planuje tylko zrobic 4d w polsce , tylko nie wiem w ktorym tygodniu najlepiej wykonac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja jade jutro albo po niedzieli robic zestaw badan ktore zlecil milekarz( hiv , toxo, glukoza , cos tam z rozyczka ,mocz krew, nie pamietam czy cos jeszcxe ) dzwonilam sie pytalam , w krwiodastwie zestaw tych badan kosztuje 150 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za badania nie musialam nic placic bo dostalam skierowanie. co do badan genetycznych to mozna zrobic USG 3d lub pobrac przez brzuch wody plodowe czy cos tam :P badania genetyczne robi sie miedzy 10-13 tygodniem ciazy. ile kosztuja nie mam pojecia bo na nie nie ide :) zalecane sa kobietom po 35 roku zycia, jesli kiedys poronily, urodzily martwe dziecko, maja chorych przodków lub zle wyniki podstawowych badan....na slasku robi je klinika GENOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas te wszystkie badania robi sie standartowo, pobieraja krew a wyniki nosi sie w karcie ciazy, o HIV sie nikt nikogo nie pyta, wykonuje sie wszystko za jednym razem. ja mam wlasnie jutro odebrac wszystkie wyniki. Palusia- to niezlego olbrzyma juz nosisz :) do panny i mamy z de- ja nie placilam nic za 3D, jedynie za dodatkowe zdjecia :) nie wyobrazam sobie placic za to 200, bez przesady, poza tym nikt nie da gwarancji, ze dzidzi sie nie odwidzi i nie odwroci sie tak ze nic widac nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia_82 aha ty nie placilas za 3d u mojej ginekolog na stronie pisze o 4d ale nie wiem czy to bedzie platne czy nie ale ja nie bede wykonywac genetycznego bo przodki moje nie byly chore ani nic ;) i w wieku 24 l nie jestem w tej grupie zagrozonej ahhh ja sie tak cieszylam za tydz na wizyte a tu nici :( znowu 2 tyg czekania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olczak
witam dziewczyny :) ja do gin. wybieram się jutro, zobaczymy co mi powie :) ja apetytu zbytnio nie mam, ani mdłości ani wymiotów, aż dziwne... mama z de, ja też jestem z Rudy Śl. :D tu naprawdę są fajne chlopaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi nie chodzi o te genetyczne chyba test Papa i potrójny ( mogłam poprzekręcać) po 35 roku bo tego tez nie robię tylko zwykłe w 13 tyg mierzą fałd na zespól downa plus ogólne jak się dzieciak rozwija.( może płeć już dojrzy) Jeśli chodzi o 3d lub 4d to w polsce oczywiście sa płatne a najlepiej póki dziecko jest jeszcze niezbyt duże tak w 20 tyg do 25 bo później ciężko coś dojrzeć. Kurcze HIV to mi powiedział ten prywatny gin ale dziewczyny w moim mieście nie robią tego badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak te zwykle sie nazwyja? ja sama jeszcze nie wiem co mi doradzi ginekolog bo wizyte mam za 2 tyg i wtedy z nia porozmawiam :) ale wad genetycznych u mnie w rodzinie nigdy nie bylo ani zadnych chorob :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska z BI
WITAJCIE DZIEWCZYNY JESTEM TU NOWA !CHCIALABYM SIE DO WAS DOLACZYC I SERDECZNIE WSZYSTKIM POGRATULOWAC WASZYCH KOCHANYCH FASOLEK!!! MOJA FASOLECZKA MA JUZ SIEDEM TYGODNI!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! ziolka79 - jesteśmy rówieśniczkami :) czy to Twoja pierwsza ciąża? Ja mam termin na 12/1 3 czerwca 2011r. Jestem w 8 tc. Anaid nie ma co się stresować :) wszystko będzie OK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiem, ale jakoś tak dziwnie się czuję. Podświadomie czuję, że wszystko ok, że ciąża jest. W końcu test wyszedł pozytywnie, beta wyszła pozytywnie, ale sama nie wiem... stres robi swoje, może jednak w ciąży wcale nie jestem. Trochę bym była zawiedziona, niby nieplanowane, a jednak zdążyłam się przyzwyczaić do myśli, że będę mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doskonale Cię rozumiem. Jak poszłam do lekarza to najpierw kazał mi się uspokoić, taka zdenerwowana i przejęta byłam. Póki co jest wszystko w porządku, ale my to zawsze chyba się martwimy, czy aby na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się śmiałam i kpiłam sobie z mojej siostry, która nie przespała nocy przed pierwszą wizytę. Powtarzałam jej, że albo w ciąży się jest albo nie, to przecież proste. A teraz... to wcale nie jest takie proste :) Ale będzie dobrze. Kobiety w ciąży to panikary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwszą wizytę specjalnie urlop wzięłam, bo nie byłabym w stanie myśleć o pracy. Mężowi mówiłam , że czuję się jak przed maturą. Mega stres. Sama nie wiem przed czym. Chyba wtedy do nas dociera jakie wielkie zmiany nadejdą. Po wizycie było wszystko super a ja siadłam w samochodzie i zwyczajnie się rozkleiłam. Anaid - Będzie dobrze! Zobaczysz:) kaska z Bi - Witam! Dopisz się do tabelki:) palusia - termin na 5.06 i 8tc 6d? Jak to liczysz? Od OM czy tygodnie życia dziecka? Bo ja jestem od OM w 10tc i 3d i termin z kalkulatora na 1.06. i coś mi nie pasuje. To ja bym rodziła w maju? panna z de - ja mam teraz apetyt na wszystko i jadłabym co 2 godziny. Wieczorem to jestem taka głodna, że nie mogę zasnąć, ale staram się pilnować, bo nie mogę przytyć więcej niż 15 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olczak
Anaid mam to samo dziś 1 wizyta i też się denerwuje, pół nocy się wierciłam, co innego jak idziesz normalnie do lekarza a on Ci wystrzeli niespodziewanie że jesteś w ciąży a co innego jak już o tym wiesz... :) ale wszystko będzie OK napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Jestem gotowa na wizytę, ale jeszcze wcześniej muszę iść z kotem do weterynarza. Chyba to już jej ostatnie dni :( Tak mi smutno. No nic zobaczymy, jak to będzie. Ale mam ją 12 lat. Niby nic złego się z nią nie dzieje i ma apetyt i normalnie wypróżnia się, ale ma problemy ze złapaniem równowagi. Chwieje się. A ja to dopiero dzisiaj zauważyłam. Nie wiem czy wcześniej przypadkiem nie miała problemów, a ja tego nie zauważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anaid i olczak trzymam kciuki za wasze maluszki. nie martwcie sie bo na pewno wszystko jest w porzadku :) jonana-ja wg OM dzis jestem w 10t i 1d a porod mial byc 26 maja. Jednak po ostatnim USG lekarz stwierdzil ze plod jest mlodszy dokladnie o 6 dni wiec automatycznie zmienila sie data porodu na 1 czerwca i dzis jestem w 9t i 2 dniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamusie maz wchodzil o 6 do pracy i od tej pory nie moglam zasnac, a wszystko przez przerazliwy glod. ale kto to widzial zjesc i isc spac, tym bardziej ze bylam pewna ze cokolwiek bym zjadla to b mnie zemdlilo, wiec i tak bym nie zasnela :) udalo mi sie usnac, a synek wstal dopiero o 8.30 Palusia- tutaj mi lekarz mowil o tych badaniach, ale wskazane sa dla kobiet panna z de- roznica miedzy 4d a 3d, taka ze 4d to nagrany film z tego co w trojwymiarze czyli 4d widzisz :) Aniad- sters jest naturalny, to moja 2 ciaza a i tak sie denerwuje i wiem ze bede spokojniejsza jak bede ruchy dziecka czuc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny pierwszy raz nie mam mdłości ciekawe czy fakt ze wybieram sie na zakupy ma cos z tym wspolnego mąz sie smieje ze zakupy dla mnie to srodek na wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×