Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

hej :) wlasnie wrocilam z poszpitalnej kontroli. Wszystko jest w porzadku, ale usg mi nie robili. od 4 dni nie wymiotuje. mam tylko mdlosci ale to da sie przezyc :) waga nic a nic nie idzie do gory, cisnienie dobre...:) kolejna wizyta w ostatnim tygodniu miesiaca-zrobia mi usg i dostane skierowanie na kolejne badania krwi i moczu. mi w 8 tyg bylo widac serduszko :) to wszysko zalezy jak dzidzia rosnie i jaki maja sprzet lekarze:) rozmawialam sobie dzisiaj z lekarka o badaniach prenatalnych, genetycznych. na tym pierwszym badaniu miedzy 10-13 tygodniem ciazy mozna wykryc wady, ktorych nie da sie wyleczyc. czyli wszelkiego rodzaju zespoly. Takze nie ide na to badanie-bo ciazy nie przerwe. Kolejne mozna zrobic w 20-22 tygodniu i wtedy wykazuje wady serca i innych narzadów wew, ktore mozna wyleczyc. Moze na to sie skusze. w Gliwicach cena USG 3d to koszt 200zl i badanie krwi kolejne 200zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olczak
witam koleżanki :) u mnie samopoczucie bardzo dobre, zero wymiotów jak dotąd i niech tak zostanie :) czasem mnie mdli, ale to trochę tylko, za to ciągle spać mi się chce, wczas zasypiam, budzę się późno... ale ogólnie czuje się świetnie :] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martolinko mi się udało namówić męża na nie robienie tych genetycznych z krwi,bo też uważam że nie usunę a będzie dodatkowy stres czekania na wyniki. Zrobię zwykłe usg w 13 tyg tylko muszę się umówić a tamto odmówić;) W 20 tyg tzw połówkowe też na 3d się wybiorę wezmę synka by zobaczył jak dzidzior w brzuchu wygląda U mnie ok (jakby ktoś pytał) nie krwawiłam więcej od niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki!! Widze,ze niezly ruch. witam wszystkie czerwcówki :-) U mnie weekend masakrycznie męczący. Wczoraj jechaliśmy z koszalina, myślałam,ze prosto z trasy mąż zawiezie mnie do szpitala. Taki zdrętwiały brzuch miałam. Jak się połozyłam o 22 do łóżka to wstałam dziś o 9... A poza tym w miarę. Było kilka dni spokoju z mdłościami,ale wczoraj byla tragedia-nie dość,że mdłości to i wymioty, Dziś tylko mdłości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palusia to dobrze ze krwawienia minely :) ale uwazaj na siebie !! nie mozesz sie nadwyrezac :) mam takie nietypowe pytanie-czy macie problem z grzybica pochwy? w ciazy lub przed ciaza.... i drugie czy swedzi was skóra na brzuszku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
w 1 ciazy mialam 1 grzybice pochwy dostałam tabletki dopochwowe , poki co chyb aok, tzn jutro ide na wszystkie badania , co do swedzenia skory na brzuszku jeszcze nie , ale to znak ze chyba sie rozciaga i brzuszek bedzie rosl,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny! od razu dolaczam sie do rozmowy: martolinka cale szczescie grzybica pochwy mnie nie dopadla, natomiast skora swedzi, ogolnie mam atopowa i b. sucha, wiec u mnie to normalne. agnik u mnie brzuch przewaznie pod koniec dnia spuchniety i odretwialy. palusia, ja dowiedzialam sie, ze tu genetyczne robia wszystkim i jest to standard - nie dodatkowo platne.Wiec i tak mi zrobia. Odebralam wczoraj wyniki krwi i mam obnizony hematokryt i poziom czerwonych krwinek, natomiast zelazo w normie - czyli tak troche "anemicznie"? Oczywiscie musze czekac do czwartku na wizyte, a sama sie z tego nie rozeznam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolka jak zelazo w normie to chyba jest ok ;) co do grzybicy wlasnie.....ja przed ciaza mialam kilka razy, a w ciazy juz 3 raz biore globulki :/ wiem ze wiele kobiet sie z tym boryka ale zeby az tak czesto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oiii
:o martolinka89 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olczak
co do swędzenia brzuszka, to radze smarować dużą ilością kremu nawilżającego bądź oliwką, aby uniknąć rozstępów, ja osobiście smaruje brzuch od 6 tyg oliwką....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinko mnie przed ciążą czasem dopadło po antybiotykach. W ciąży nie miałam takich przykrości. Kobiety w ciąży szybciej łapią takie cuda niestety. Co do brzuszka to racja skóra się rozciąga, smaruj czymś np oliwką ( b.dobra z rossmana dla kobiet w ciąży ma świetny skład) Ja mam wrażenie że brzuszek się pomału zacznie powiększać. W 2 ciąży podobno szybciej wyskakuje wiec czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ----=====
jak widzę wy nie macie kompletnie pojęcia na temat badań, poczytajcie trochę, a potem piszcie takie głupoty, jakie genetyczne z krwi????? je robi się wtedy kiedy przezierność karkowa (badanie wykonywane pomiędzy 10-14tyg.c) wychodzi kiepsko. (bądź są wskazania ku temu) tzn. jeśli matka się na nie zdecyduje. Po nich można zrobić badania inwazyjne.(amniopunkcję) poczytajcie najpierw o chorobach, a potem piszcie. skierowane najbardziej do tych najmłodszych dziewczyn bo te starsze trochę w głowie już mają poukładane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety przed ciążą bardzo szybko łapałam infekcję i strasznie się teraz boję,by cos nie przyplatało,bo przestałam jeść jogurty. A zawsze jak na jakiś czas odstawiałam to cos mi się tam przypałętało. Na razie jest ok. Lekarka w czwartek mówiła,że ładnie czyściutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miewałam takie problemy przed ciążą. Teraz na szczęście nic mi nie dolega. A co do skóry na brzuchu to łapię się na tym, że drapię się po bokach brzucha - jakby miał się rozciągać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drogi dziwny pomarańczowy nicku to ty sobie poczytaj. U mnie jest komplet badań USG i od razu pobierają krew więc się nie czepiaj jak nie wiesz i jest to płatne 300 zł chyba że ma się 35 lat wtedy jest refundowane, wiadomo po co ma ktoś to robić jak ma 21-26 lat, ale lekarz mówią o takiej możliwości i jak ktoś chce może skorzystać. Wystarczy na str poczytać instytutów które się tym zajmują jak wygląda takie badanie. Niektórzy mimo przezierności w normie robią z krwi bo z krwi wykrywa się inne zaburzenia. zespól dowan to trisomia chromosomu 13 a jest mnóstwo innych zespołów które przezierność nie wykaże zawsze się znajdzie jakaś mądralińska pomarańczka która miesza nie rozumiem, chyba lubią zamieszanie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mnie przed ciaza tez czesto dopadala infekcja pochwy nawet tydz przed ciaza nim sie dowiedzialam mialam lekko infekcje teraz narazie spojoj :) i dobrze , ale do jasnego kija sama nie wiem skad sie to bralo , tyle razy mialam wymaz robiony i nic zlego nie bylo zadnej grzybicy itp :) Olczak- no ja tez wymiotow nie mialam , az nagle w niedziele wszystko poszlo :O ale teraz jest spokoj nie wymiotuje zobaczymy jak dlugo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ----=====
palusia81 następna mądralińska, Ty mi lepiej nie tłumacz niczego bo ja wiem doskonale wszystko na ten temat.żal Ci po prostu 300zł i przyznaj się od razu. zamiast wiedzieć na czym się stoi zasłaniasz się jakimiś pierdołami, a potem płacz i zgrzytanie zębów. jak dla mnie te badanie powinno być obowiązkowe, aby przygotować matkę na to co ją czeka, albo, żeby miała możliwość decyzji. a zamieszanie to robisz co najwyżej Ty :o nara bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i ktos nam tu niezle atmosfere zanieczyscil :/ niewazne czy z krwi czy nie z krwi. Chodzilo ktora jest za zeby robic, a ktora przeciwna. :) Ja czekam do soboty na pierwsze USG, jestem niezle podekscytowana!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciaa
Cześć Dziewczynki! Mogę się dołączyć? Mój termin to 24 czerwiec, bądź początek lipca. Dzisiaj widziałam moją fasolkę, moje maleństwo ma 5 tygodni. Następna wizyta za 2 tygodnie. Pozdrawiam cieplutko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj necia! wpisz sie do tabelki! ale nas sie duzo zrobilo :) martolinka89..........21............ 1.06.........Gliwice palusia81...............29.............3/5.06.........k.Szczecina jonana..................25.............3.06........k.Leżajska Asia_Malina............28.............6.06.........Skawina/k.Krakowa trixi25..................25.............8.06. ziolka79................31............11.06.........Jastrzebie/Londyn kasiunia................27............12.06.........Białystok Olczak..................24...........ok.13.06.........Ruda Śląska panna_z_de ...........24.........ok.13.06..........Niemcy aśka2010...............31............15.06. MamusiaAgusia........28.............16.06. ewcia_82...............28.............16.06..........Niemcy 82 czarna..............28............17.06..........świętokrzyskie Anaid....................29............17-22.06. Maglip...................21............20.06..........Wocławek mama z de..............24............22.06..........Niemcy Frankfurt s-t-o-k-r-o-t-k-a.......24............22.06. maja272.................27............26.06. Aguś85...................25............27.06......k .Kielc Agnik83..................27............03.06..........Elbląg Jado......................33............03.06..........Zielona Góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciaa
neciaa...............21...........24.06.........warmińsko-mazurskie Buźki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka89..........21............ 1.06.........Gliwice palusia81...............29.............3/5.06.........k.Szczecina jonana..................25.............3.06........k.Leżajska Asia_Malina............28.............6.06.........Skawin a/k.Krakowa trixi25..................25.............8.06. ziolka79................31............11.06.........Jastrzebie/Londyn kasiunia................27............12.06.........Białystok Olczak..................24...........ok.13.06.........Ruda Śląska panna_z_de ...........24.........ok.13.06..........Niemcy aśka2010...............31............15.06. MamusiaAgusia........28.............16.06. ewcia_82...............28.............16.06..........Niem cy 82 czarna..............28............17.06..........świętokrzyskie Anaid....................29............17-22.06. Maglip...................21............20.06..........Wocławek mama z de..............24............22.06..........Niemcy Frankfurt s-t-o-k-r-o-t-k-a.......24............22.06. maja272.................27............26.06. Aguś85...................25............27.06......k .Kielc Agnik83..................27............03.06..........Elb ląg Jado......................33............03.06..........Zi elona Góra neciaa....................21...........24.06.........warmińsko-m azurskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zwracajmy uwagi na tych, co zakłócają nam spokój :) my wiemy jakie mamy możliwości, jak wyglądają badania, a to czy z nich skorzystamy to tylko i wyłącznie nasza decyzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, ja Wam minol dzien ? Mdlosci mi dzis nie dokuczaly nawet zjadlam obiad i bylo ok:) W pierwszej ciązy grzybica dokuczala mi cala ciaze jedna wyleczylam i druga zaraz byla wiec caly czas bylam na globulkach i kremach wyniki w normie a grzybica jest lekarz mi tlumaczyl ze to zewzgledu na zmaine srodowiska w pochwie ... mam nadzieje ze teraz bedzie ok i nic mnie nie dopadnie. Brzuch tez mnie caly czas swedzi ale smaruje oliwkai pomaga:) Pogoda jest tak szarobura ze nastraja tylko depresyjnie... Dziewczyny jakie zabiegi kosmetyczne sa wskazane dla kobiet w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,,;
mama z de kup sobie płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie mdlosci wygladaja tak: pochwale sie ze jest lepiej, to troche pozniej jet mi niedobrze hehe, zawsze mnie mdli po posilku, bardziej lub mniej, ale i tak jest duzo lepiej niz np. tydzien temu. ja raz mialam grzyba (a i maz poczul jak to jest) po kuracji natybiotykiem. od tamtej pory przy antybiotyku stosuje dodatkowe "zabezpieczenie" :) mama z de- kup sobie Lactacyd- plyn do higieny, jest bardzo dobry, mozna go u nas kupic, ja stosowalam przed ciaza, w ciazy, po ciazy, do dzis. co do badan- ja robie wszystkie, ktore sa przez lekarza zalecane, wole spokojnie przezyc te 8 miesiecy niz myslec co by wykazalo badanie. genetycznego nie robie, bo lekarz mowil, ze nie trzeba i mam o tym nie myslec. od kilku dni mysle o imieniu, ale to co mi sie podoba to mezowi nie, brrr. faceci... Jado- halo, jestes? ja 26 lat mieszkalam w ZG :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wasze samopoczucie dziewczyny? Wczoraj rano narzekałam na mdłości w pracy, ale na szczęście zaraz minęły i do wieczora było super. Tylko coraz częściej zaczyna mi dokuczać brzuszek. To ciągnie, to kłuje, czasem jak mnie zaboli to uuuuu! Dzidzia coraz większych wygód się domaga;) nie da mamie posiedzieć wieczorem. Wiecie co? Jak mnie mdli to pomaga mi wąchanie cytryny. Orzeźwiający zapach, choć na chwilę łagodzi dolegliwości. I bardzo mi smakuje wrzątek z plastrem cytryny. Polecam. Witaj necia! Jak twoje samopoczucie? Ja nie będę robiła żadnych ponadprogramowych badań. Gdybym miała jakieś problemy w rodzinie, albo była w wieku podwyższonego ryzyka to pewnie bym się nad tym zastanowiła. Zgadzam się z martolinką, że każdy zna możliwości i ma swoje zdanie i swoje sumienie. Każdy sam najlepiej zdecyduje za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połoożna_to się tak zowie
To ciągnie, to kłuje, czasem jak mnie zaboli to uuuuu! Dzidzia coraz większych wygód się domaga nie da mamie posiedzieć wieczorem. taaaaaaaaaaaaak 4 cm dzidzia na pewno domaga się większych wygód, ja pierdziele hahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Jak samopoczucie? Myślę że już niedługo będziemy się lepiej czuć :)Bedzie więcej energii byle do tego 12-13 tyg U mnie lekka poprawa tzn od kilku dni mdłości nie ma (jak tylko to napiszę to zaraz się zjawią:) Jonana co do badań to zgadzam się z wami:) Nie rozumiem po co ktoś wtrąca się w nasz wątek i próbuje przeforsować swoje racje. Trzeba ignorować pomarańczki, takie osoby na każdym wątku się znajdują taki tym mieszacza. Każda zrobi to co uważa za słuszne i mamy do tego prawo. ewcia a mój synek wymyślił że damy imię Ola (Aleksandra) tak sobie wkręcił siostrę a braciszek ma mieć Miłosz mi odpowiada ale mężowi Miłosz nie bardzo. Muszę się na badania wybrać bo jeszcze się nie zebrałam. Może jutro z rana się zawlekę czas najwyższy ale jak myślę o pobieraniu krwi to mi słabo (ja z tych co mdleją). Macie przeczucie co do płci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki:) pozostawiam bez komentarza idiotyczne docinki osob z poza tematu... palusia u mnie tez mdlosci slabna, ale za to brzuch coraz wiekszy. Serio jestem zdziwiona-moze dklatego tak widac, ze jestem "chudzina" :) Co do przeczucia to pierwsza mysl :chlopak- nie wiem dlaczego??? ale marze o dziewczynce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×