Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość aniołek 99
hej. czy was też czasem pobolewa podbrzusze z prawej strony ?delikatnie ale jednak się czuje.biorę nospę forte 3razy po 1 tabletce ,i któregoś dnia zaczęło pobolewać podbrzusze z prawej strony...nie wiem czy powodem było to że wypiłam małą kawę sypaną ,pół na pół z mlekiem?miałam 100/80 ciśnienie.dwa dni pod rząd wypiłam taką kawę i dwa popołudnia odczuwałam ten ból.teraz nie piję kawy i nie boli . mam nadzieję że nic nie stanie się dla dziecka. czytam forum to niektóre dziewczyny popijają co dnia kawę.sama już nie wiem.w poniedziałek wybiorę się do lekarza chyba bo wizytę mam dopiero 20 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobiety J ajakoś cały czas głodna chodzę :P siedzę przy stole i wcinam jak głupia. Mała wierci się niesamowicie. Najczęściej z lewej strony albo po środku. Kurcze to naprawe niesamowite uczucie jak tak kręci się i daje o sobie znać :) Z prezencików jestem zadowolona, a za tydzień będą następne bo urodzinki mam :P :) Zastanawiam się co sobie zarzyczyć od mężula i nic mi do głowy nie przychodzi. Aniołek99 - ja cały czas od początku ciąży odczuwam bóle podbrzusza, moj lekarz powiedział że to normalna sprawa bo macica się rozciąga. czasem czuję ciągnięcie czasem kłócie. Tylko w przypadku jeśli ból jest nie do zniesienia wtedy należy się martwić. Idę do kuchni po coś do jedzenia bo znowu głodna się robie :) Miłego wieczorku :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka super mikołaj dużo przyniósł. Co do terminu porodu włg ruchów to ja jestem przeciwieństwem tej teorii. Pierwsze ruchy poczułam na początku 17tc w ciąży z Olkiem a urodziłam 6 dni po terminie. Teraz poczułam w 16tc i mam nadzieję że po terminie nie urodzę. kasiunia już na pewno niedługo się doczekasz ;0 BOMI ja mam dość żarcia najgorsze że odchudzać się nie można aż boję się na wagę stanąć. Jestem padnięta jeszcze jutro do teściów na jedzenie mam dość blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) dawno sie nie odzywalam ale mialam sporo na głowie. Firma,świeta dziecko,zakupy itd. jestem wykonczona.... ale na szczescie mdłości minely jak reka odjal. Tez juz czuje maluszka ale tylko czasami. 29 ide na wizyte zobaczymy moze powie cos o plci:) A tak w ogole to Wesołych Świąt:) Muszę sie poprawic i częściej pisć...ale jakos ostatnio nie moge czasu znalezc. Moj maly szczesliwy z Gwiazdorka....zadowolony z zabawek...Kupilam mu taka koszule z muszka no super wygladal..maly przystojniak. Mi tak mocno brzuch wczporaj wyskoczyl ze szok. Wygladam jakbym byla w 6 misiacu...hehe(ale to nie od przejedzenia sie:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od którego tygodnia
od którego tygodnia zaczyna się 5 m-c ciąży? ja upieram się że 17-18 tydzień ,a koleżanka mówi że od 20 ,dodam że ona jest w 3 ciąży ale chyba nie orientuje się od kiedy 5 m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 miesiąc zaczyna się
w 18 tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na logikę skoro 20 tc to połowa czyli to połowa 5 mca więc zaczyna się po 18 tc, . Jak dla mnie jak zaczne 19tc to będę w 5 mcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny , bylam dzis ulekarza zrobil 2 raz usg no i niema zadnego malowodzia , pwoedzial ze nawet sporo jest tych wod bylam w swojej klinice ale u innego lekarza bo ten mial akurat dyzur noi , poza tym ze jest wszystko wpozadku i moge spac spokojnie to powiedzial ze na 100% dziewczynka pokazywal pipke:) no ale ja jakos dalej mamprzeczucie na chlopca:) chociazmaz juz niemanadzieji wie ze dziewczynka , dla mnie to w sumie juz obojetne ciesze sie ze wszystko jest w pozadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. Ja się trzymam tego schematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie cieazko jest okreslic miesiac ciazy. liczymy ze ciaza trwa 40 tygodni, a miesiac ma srednio 4 tygodnie. Ale jak podzielimy 40 / 4 to wychodzi ze nosimy nasze maluchy przez 10 miesiecy. Najlepiej okreslac ciaze w tygodniach po prostu :) a nie miesiacach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam na innym forum jeszcze cos takiego :) tez wydaje sie logiczne 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
kasiunia to super że jest ok już u ciebie i gratuluję córki .twoja mała na pewno się ucieszy . kasiunia w którym tygodniu jesteś? ja jutro będę miała 17t1d i zastanawiam się czy jak pójdę jutro do lekarza to chyba będzie widzieć czy syn czy córka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
na usg dzis pokazalo 15 tydz 4 dzien ja mysle ze zalezy to wszystko od sprzetu ilekarza , bylam we czwartek i nie bylo widac , ale u ciebie juz 17 wiec pewnie cos wypatrzy:) aha i dziekuje ci za stronke uzyskalam odpowiedz na moje pytanie i pojechalam dzis dolekarza dzieki temu iod razu jestem spokojniejsza i szczesliwsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiunia gratulacje najważniejsze że wsio ok:) A jak chcesz ja tego siurka mojego oddam (żartuję:). Wiesz dla dzieci lepiej mieć rodzeństwo tej samej płci. martolinka z tymi miesiącami można zwariować . lecę na obiad to teściów a głowa mnie dziś boli że hej. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
cieszę się że przydała się moja pomoc ze stronką tego forum.jutro zapytam lekarza jak u mnie jest z tymi wodami,mam nadzieję że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiunia - cieszę się że wszystko oki :) i gratuluje córeczki :D My właśnie zjedliśmy obiadek i trzeba się zbierać na urodziny do chrześniaka. a potem spotkanko ze znajomymi. Ech całe święta w biegu. nie ma nawet kiedy oddech złapać. Od tego siedzenia przy stole to mnie już kość ogonowa boli :P Miłego dzionka Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
my to dzis w domku sie wylegujemy ,tyle co do lekarza wychodzilam dobrze tak polezec caly dzien :) pokico to wiecej dzi zjaldam niz siedzac przys tole na wigilie i 1 dzien swiat , pewnie temu ze wszystko jest okej a co do tych wod to dzis lekarz powiedzial ze narazie sie nie mierzy ich takjak w pozniejszej ciazy bo dopiero pozniej tworza sie 4 kieszonki , narazie jest 1 , ale zapytac nie zaszkodzi zawsze lepiej wczesnij wiedziec, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pobudka:) Jak tam po świętach? U mnie ciężko na żołądku, zostało mi trochę ciasta i muszę sie pozbyć tzn zamrożę i biorę się za siebie bo jak tak dalej pójdzie to do 20 kg dobiję fuj. Mały przedszkolu sam chciał iść, M śpi coś go ugryzło i od wczoraj fochuje dobrze że do roboty idzie jutro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek 99
dziewczyny poradźcie co robić .przed świętami 2 dni pobolewało mi podbrzusze z prawej strony ,tak popołudniu. i delikatnie .póki co do dziś jest ok nie boli.dziś miałam iść do lekarza ale mój ginek na urlopie i nie chce mi się do niego dzwonić i pytać o nic.do innych lekarzy w mieście nie mam zaufania.wizyta 20 stycznia ma być dopiero .czy jednorazowy lub dwu razowy delikatny ból podbrzusza może świadczyć że coś z dzieckiem nie tak? mi się wydaje że normalne że pobolewa czasem podbrzusze.17 tydzień kończę dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) ale te święta szybko zleciały :) hehe mogłyby tak trwać do naszego czerwca :) a raz dwa i byłybyśmy na porodówce :)... aniołek mnie non stop cos pobolewa coś kłuje i tez mnie to martwi ale z tego co czytam to chyba nie da się obejść ciąży zupełnie bezboleśnie??? Przecież wszystko się tam rozciąga, rośnie a to chyba musi poboleć :).. Ja tez czasem wariuję i po 1000 razy dziennie pytam mojego M czy wszystko dobrze bo on jakos spokojnie do tego podchodzi.. Ja byłam przez całe święta na no-spie bo mnie pobolewało po prawej stronie, i cieszę się że jedna no-spa wystarcza mi na cąły dzień bo niektóre dziewczyny zażywają po 3 dziennie i to forte.. Ja wizytę mam za tydzień i postanowiłam że wytrzymam bo wcześniej dzwoniłam z każdym ukłuciem.. U mnie jeszcze zdarzały się 8 dni przed terminem @plamienia więc bałam sie jeszcze bardziej ale muszę się pochwalić że w tym miesiącu plamień nie było więc chyba jest ok... kasiunia gratulacje córci :) mam nadzieje że i ja dowiem się na kolejnej wizycie :) choć mnie płeć jest obojętna :) ale też mam przeczucia że to chyba synuś mieszka w moim brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek 99
dzięki prolaktynka 23 ,trochę mnie uspokoiłaś i skoro pare dni już nie boli mnie podbrzusze w ten sposób ,to chyba jest ok. fakt coś czasem nakłuje. nie będe zawracać głowy dla lekarz a na urlopie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołek spokojnie mnie też pobolewa, wieczorami brzuch twardnieje to norma, lekkie bóle jak na @ mogą sie zdarzyć. ja pytałam gina i mówił że ok. prolaktynka zleci nawet się nie obejrzymy ja się na razie delektuję ruchami itd bo chyba to moja ostatnia ciąża raczej na 3 mnie stać nie będzie. Czas zleci zaraz styczeń przebujać trzeba, luty krótki ( u mnie mega urodzinowy) w marciu wiosna się zacznie i będzie z górki. Ja zastanawiam się nad jakimś aerobikiem dla ciężarnych czy coś, mam rowerek w domu ale brak zasilacza (magnetyczny na prąd) bo za mało sie ruszam. basen jednak na taką pogodę chyba za duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja witam po świętach :) Aniołku mnie tez co chwile cos boli, ciagnie, kłuje... :) ale przeciez w ciazy to normalne:) jesli bol nie ustepuje i jest nie do zniesienia to wtedy trzeba zglosic sie do lekarza, ale w innym przypadku nie ma co panikowac :) ja jakos tak na spokojnie do tego podchodze;) Dzis dzwonie umówic sie na badanie połówkowe do GENOMU do Rudy Śląskiej. Musze sie upewnic jakie sa ceny bo z tego co wyczytałam badanie diagnostyczne 220, za 3/4D dopłaca sie 100 i za nagranie na DVD dodatkowe 20 zl :/ Masacra. No ale maz chce to niech płaci ;) Próbowałam zarejestrowac sie do okulisty na NFZ i najblizszy termin na koncówke czerwca juz bede miala miesiecznego bobasa to nic mi po tej wizycie. Musze znowu jechac prywatnie, bo potrzebuje zaswiadczenia o cesarce :| idzie oszalec z tymi lekarzami. Jak tam Wasze kilogramy po świetach?:P u mnie waga stoi w miejscu. Dziwie sie bo jestem w polowie 19 tygodnia a ja nic nie tyje :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
dziekuje za gratulacje , aniolek mnie tez czasem brzuch boli ,kluje ale takjak pisza wszystko sie rozciaga faktycznie czas zybko leci prze zte swieta , ja to mam jeszcze 2 w styczniu i znow poprezenty jezdzic bo wszysktich niekupilismy i tak wkolko u mnie nawet ok samopoczucie dzis ,a wage stawalam to nic nie przytylam przez swieta wiec jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia mnie tez ruchu brakuje... jedynie spacery sobie od czasu do czasu urzadzam :P a rowerek w domu stoi i jakos nie mam ochoty na niego wsiadac :P rozleniwiłam sie na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek 99
martolinka a ty masz jakąś wadę wzroku że do okulisty trzeba iść ,czy lekarz wysyła? ja chyba też bym chciała cesarkę ,ale na wzrok nigdy nie narzekałam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie jak to jest z tym wzrokiem??? czy każda "ślepotka" musi mieć cesarkę?? Kurde bo ja też mam wadę wrodzoną ale cesarki nie chcę, chcę naturalnie rodzic i nie wiem jak to jest no ale jeśli by mi miały gałki oczne pęknąć to zgodzę się na cesarkę bo nie będę mieć wyjścia :P..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja to z koleji mam nadzieje ze znow bede miala cesarke , jeszcze nie rozmawialam z lekarzem , maciejakies fajne imiona dla dziewczynki , maz mowi Oliwia , wczesniej mi sie podobaloteraz juz tak srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po swietach:) kasiunia gratuluje corci:) mnie tez czasem kluje po bokach jak szybko wstane alo jak duzo chodze a przez cale swieta ialam ciagle wzdety brzuch:( myslalam ze sie wykoncze. wygladalam jakbym w 6mc byla hehe ale dzis sie wszystko uspokoilo ja tez ostatnio ruchu nie mam:( jedynie z psem na spacer no i nic poza tym. tez sie strasznie rozleniwilam:p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×