Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość kasiunia
i umnie z ruchem kiepsko poza sprzataniem taka pogoda to i zmala rzadziej na podworko , ale nie ma co teraz leniuchujemy bo pozniej bedzie gorzej , tym co 2 beda mialy to wogole , jak sobie po0mysle , heh , mam nadzieje ze mala przyjma do przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie poświątecznie! szybko zleciały te święta bałam się że ze 2 kilo mi przybędzie bo objadałam się bez umiaru a tu dziś staję na wadze i 0,5 kg mniej. Dziewczyny zazdroszczę Wam troszkę tych ruchów dzidzi u mnie może jeszcze z tydzień czy dwa i mam nadzieję że też poczuję moje maleństwo :) aniołek mnie też wieczorami pobolewa podbrzusze czasami intensywniej czasami słabiej mi też gin powiedział że wszystko jest ok kasiunia gratuluję co do imion znam takie przypadki że koleżanki całą ciążę się zapierały że już na 100 % mają imię wybrane a tu na pare dni przed porodem coś innego im się spodobało i dzieciaczki mają inaczej na imię niż było planowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
w sumie roznie bywa:) ,moglo by sie przysnic tak jak dla pierwszej cory:) problem zglowy bymmiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystko co dobre szybko sie konczy... dzis nie wiem co mam ze soba zrobic :( nie lubie pierwszego dnia po swietach, rodzina wyjechala, maz w pracy, a my znow sami... tez juz czuje pierwsze kopniaczki, nie czesto, ale to na pewno to. a co do cesarki i wady wzroku. Ja nosze soczweki, w nich tez rodzilam naturalnie, lekarz tylko kazal je sciaganac pozniej by oczy odpoczely. bratowa mi mowila ze zeby miec "zapisana" cesarke w PL trzeba miec naprawde duza wade albo chorobe oczu np. zacme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek 99
Wskazania do cesarskiego cięcia występujące podczas porodu Nieprawidłowe rozwieranie się szyjki macicy podczas porodu Słaba akcja skurczowa, która może grozić zbyt długim porodem i w konsekwencji niedotlenieniem dziecka Niewłaściwe ułożenie dziecka (położenie poprzeczne, twarzyczkowe, nóżkowe, położenie miednicowe u kobiet rodzących po raz pierwszy) Przedwczesne odklejenie łożyska Wypadnięcie pępowiny. Wskazania do cesarskiego cięcia występujące przed porodem Zbyt duża główka dziecka w stosunku do szerokości miednicy matki Zagrożenie rzucawką, spowodowane zatruciem ciążowym Konflikt serologiczny Cukrzyca matki Guzy mięśniowe w kanale rodnym Wielkość dziecka powyżej 4,5 kg Poważna wada wzroku i zagrożenie odklejeniem się siatkówki oka Przebyte wcześniej podłużne cesarskie cięcie Wcześniejsze operacje macicy Nisko umiejscowione łożysko (tzw. przodujące) Opryszczka narządów płciowych Inne dolegliwości matki, zakwalifikowane przez lekarza do cesarskiego cięcia. trochę tych wskazań jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qska
Hej, też witam poświąteznie. My byliśmy u jednych i u drugich rodziców, więc codziennie w podróży, i krótko u każdych... Dzis znów w pracy, beee Ja miałam cesarkę przez krótkowzroczność (mam -9 na jedno oko), teraz więc też czeka mnie cesarka. Nie ma ponoć pewności absolutnej, że naturalny poród szkodzi na wzrok, ale przez to, że prawdopodobieństwo duże istnieje dostaje się skierowanie na cc. Tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 208
co jest bezpieczniejsze dla dziecka ?czy poród naturalny czy cc? ja się boje naturaknego i szczególnie że ponoć w moim szpitalu nie dostanę znieczulenia przy naturalnym .na samą myśl tego bólu jaki to jest mnie paraliżuje,chociaż jeszcze nigdy nie rodziłam to się nasłuchałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja jestem pod stała kontrolą okulistów. juz kiedys o tym pisałam na naszym forum... ;) mam wysokie cisnienie gałki śródocznej, zgrubienie rogówki (ponoc wrodzone), wade jednego nerwu... a to wszystko składa sie na podejrzenia o jaskre. Mialam tez wade wzroku -3,5 i -3,75 ale ponoc to juz zostało skorygowane. Generalnie nie jestem pewna czy dostane zaswiadczenie o cesarce, ale musze sie z nia skontaktowac. mój ginekolog mi nic nie mówil... w ogóle nie pytał sie o moje oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poród naturalny to ogromny wysiłek dla naszego organizmu co za tym idzie tez dla oczu. Wzrasta cisnienie krwi, a jak juz ktos ma wysokie to raczej okulisci nie ryzykuja... a co jest lepsze? sama nie wiem...obie metody maja swoje plusy i minusy :) mi to obojetne jak bede rodzic byle bym nie stracila wzroku i dziecku sie nic nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
dzieki tak yslalam ze ta na osiedlu apteka to jedna z drozszych, po nastepne na pewno wysle na lipowa , mam pytanko a ty zbialego jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczęta :) Na wagę dziś nie wchodzę...po co wytrzeszczu oczu dostać :) Żarłam raz rybę po grecku, raz makówki..... Ja rodziłam naturalnie i nie wyobrażam sobie cesarki - toż to brzuch rozcinają. A poród - no cóż, łaskotanie to nie jest, ale ile w tym magii. Jak sobie przypomnę, to łezka ze wzruszenia mi sie kręci. Wie, dziwna jestem, ale to przez tę ciążę. Chyba. Martolinka, ty się lekarza zapytaj o te nie przebieranie na wadze. Wkejam link http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/Waga-podczas-ciazy--dlaczego-trzeba-tak-tyc_35102.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
a dziewczyny te co sie wazyly piszczie ktory tydz i ile przytylyscie od poczatku i ile wazycie ja 4kg i waze 47 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qska
A ja tylko kg i to już dawno. Dziwne. Dziś idę do gina. Nie chce mi się, bo to przez łąki na piechotę 20 minut trzeba iść a zimno jest i śniegu kupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Ja po świętach się tak rozleniwiłam ze wogóle mi sie nic nie chce. Nie przybrałam za dużo na wadze mimo że siedziałam non stop i sie objadałam :P co do cesarki to mi jeden lekarz powiedział ze ja sie kwalifikuję przez moją chorą tarczycę. Na necie wyczytałam że żadna choroba tarczycy nie kwalifikuje sie do cesarskiego cięcia. Nie rozmawiałam jeszcze o tym z ginem ale chyba wolałabym naturalnie rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 18 tygodniu. ważyłam 54 kg, teraz 61 kg więc przybyło mi 7 kg. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
świeta, świeta i po świetach Mnie tez wiecznie cos pobolewa i kuje ale sie tym nie przejmuje co do kg to chyba schudłam po świetach, jakas strasznie wybredna sie robiłam w tej ciązy... Przyszłe mamusie podajcie linki do kalenarzy ciazy ... nie mogę trafić na dokładny co wejdę na jakiś to inny tydzień mi pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zerknelam na wasze linki... z tą waga bywa róznie... ja nie przytyje raczej 20 kg bo przed ciaza mialam nadwage :P moj wzrost 170cm i waga startowa 75 kg. W pierwszym trymestrze schudłam 3-4 kg i od kiedy wyszłam ze szpitala moze ze 2-3 nadrobiłam...tylko to bylo dawno :P juz prawie polowa ciazy a waga od tamtego czasu stoi...sama nie wiem. A! musze Wam powiedziec ze strasznie swędzi mnie biust :/ mam sucha skóre jak nigdy i mimo masowania, smarowania itd pojawily sie pierwsze rozstepy :( male bo małe ale sa:( oby brzuch sie uchronil....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
hehe ja tez nie zamierzam dobic do tej wagi co pisza prawie 61 kg chcialbym max 55 , ale zobaczymy jak to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech ja rozstępy też mam :( fioletowe takie szkliste :) w sume ładny kolor ale nie na cycach :( na brzuchu nie mam jeszcze a brzuszek mam już widoczny.. Co do wagi to ja mam 173 cm wzrostu przed ciążą ważyłam 65 kg w pierwszym trymestrze przybyły 2 kg później mieliśmy wypadek i poszły te 2 kg chyba z nerwów le w Wigilię stanęłam u babci na wadzę i było 69 więc może przybrałam :) no chyba że z waga cos nie tak zobaczymy w pon u lekarza... Ja w święta najadłam się tylko w Wgilię bo pasowało skosztować wszystkiego po troszku no i taki miałam balon że przez swięta naprawdę się pilnowałam :) ja tez jestem krótkowidzem i wadę wzroku mam dość poważną ale nie pamietam ile zapytam się lekarza w poniedziałek i najwyżej pójdę skonsultować to z jakimś dobrym okulistą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poświatecznie:) Temat wagi po swietach jak najbardziej na czasie. U mnie z 7 kg które straciłam w październiku wróciły juz 4, ale to chyba normalne, bo po kazdej głodówce organizm magazynuje wszytsko, efekt jo-jo po prostu. Zaskoczył mnie szybko rosnacy brzuszek, 18 tydzień i jest całkiem spory. Za miesiąc jedziemy w góry i mam powazne obawy ze się nie zmieszcze w spodnie narciarskie, co prawda na nartach nie zamierzam jeździć, ale na snieg sa najwygodnejsze:D Kasiunia gratuluje córeczki, ciesze sie, ze wszytsko ok. A Ty to kruszynka jesteś:) Mój mały daje mi już całkiem dobrze odczuwalne kopniaczki, szczególnie upodobał sobie prawa strone. Jak myslicie czy mogłabym sobie tak rekreacyjnie jeździc na rowerku stacjonarnym? Jesli tempo by nie było za wysokie to chyba nic niebezpiecznego? Musze się podpytac gna jak 4 stycznia pójde z kontrolnymi wynikami moczu. Mam nadzieje, ze furagin rozgoni infekcję i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynom ktore maja problem ze wzrokiem polecam prywatna klinike WEISS KLINIK w Chorzowie na ul. Wiejskiej 4. Jest drogo, ale pracuja tam najlepsi specjalisci. Wczesniej jezdzilam do Katowic do Gierkowej. Niby najlepszy okulistyczny szpital w polsce-guzik prawda. istny KOSZMAR. Zeby zbadał mnie lekarz wyjezdzłam o 6 rano z domu i siedzialam w poczekalni (na stojaco bo miejsc siedzacych brakuje) do 15-16. Co wizyte trafia sie do innego lekarza i slyszy inna diagnoze. a jakie łapówkarstwo tam odwalaja!. Osobiscie bylam swiadkiem wreczania koperty. no ale coz-kazdy orze jak moze. Moja babcia miala operacje na zacme w WEISS KLINIK i wiedzac o moich oczach opłaciła mi wizyte :) kochana babcia. Od tamtej pory jezdze tylko tam, Bo wiem co mi jest i zawsze wszystko wytlumacza na babski rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja waga tez stoi a jestem w 16tc. ale moja waga strasznie skakala przed ciaza. ja mam 165cm i waze 60kg:( a we wakacje wazylam 57/58 pozniej wyjechalam za granice i mi sie przytylo wiec od pazdziernika odkad jestem w pl waga stoi w miejscu a brzuszek juz powoli wychodzi. nie wiem od czego to zalezy ale boje sie ze pozniej waga gwaltownie pojdzie w gore i bede miec mega rozstepy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Ja całe Święta przejadłam! W pierwszy dzień Świąt pod wieczór tak mi wywaliło brzuszek, że wyglądałam jakbym była w 8 m-cu ciąży;) Przez obżarstwo! No ale mój brzuszek jednak już ładnie widać, taka szkapa ze mnie, a brzusio tak wyskoczył. Na wadze z kg mi wrócił, bo go straciłam w pierwszym trymestrze. Ja też musze się wybrac do okulisty i sprawdzić te moje nieszczęsne męty, no i ogólnie ciśnienie w gałce ocznej. Ruchy maluszka tez już bardzo bym chciała poczuć. Kasiunia ja też oczywiście gratuluję mocno córuni;) A ja dostałamn mnóstwo prezentów pod choinkę flakony prefum, piękną biżuterię z drogimi kamieniami od Ukochanego i jeszcze wiele innych rzeczy. Mikołaj się postarał naprawdę;) No i do tego jeszcze dzisiaj prezent przede mną imieninowy. Buziaczki Dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam na nasza wspolna poczte zdjecie mojego brzuchola ;) zrobione przed świetami (19 grudnia) był to 17t3d ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
fajny brzuszek martolinka, juz spory , dziwne ze brzusio rosnie a waga wmiejscu stoji, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×