Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mamaAnia

BIAŁYSTOK młode mamy i ciężarne - poznajmy się

Polecane posty

Gość ania22podlasie
Cześć dziewczyny ! Postanowiłam dołączyć się do waszego forum i zasięgnąc porady. Jestem z podlasia i jestem w 20 tyg ciąży ale tak naprawde jest mi jakoś dziwnie .. Zaczął sie 6 miesiąc a mój brzuch jest malutki.. wypukla się lecz gdy wstaje rano jestm płaska .. plecy mnie nie bolą , zgagi nie mam , praktycznie żadnych typowych objaów. Mój lekarz powiedział mi dziś że to chłopiec i czuję juz delikatne kopniaki ale może tylko 2-3 dziennie ... :( w dodataku przytyłam tylko pół kg przez całe 6 miesięcy .. Czy wszystko jest ok .? koleżanka wystraszyła mnie , że może to byc anemia ciążowa lecz badania mam robione co miesiąc i są ok ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ania :) ja w 20 t.c. przytylam moze z 2 kg a mam przyjaciolke, ktora przez cala ciaze przybrala 6 kg takze jesli wyniki masz ok to sie nie martw. Z reszta w koncowce ciazy mozesz sie zdziwic jak bedziesz przybierac pol kg na tydzien :) oczywiscie dbaj o siebie: owocki, warzywa i witaminy to i anemii nie bedzie p.s. przypomnialam sobie, ze w 1-szej ciazy mialam anemie ale wlasnie gdy w 5 tym m-cu mialam juz z 7 kg na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ania22podlasie: witamy ;] ja miałam anemię i brałam żelazo od bodajże już 15tc, także jakby było coś nie tak u Ciebie to lekarz NA PEWNO by zareagował. A że nie odczuwasz dolegliwości to tym lepiej dla Ciebie ;] ja do 8miesiąca czułam się jakbym wcale w ciąży nie była. Teraz dopiero zaczęły się bóle kręgosłupa i mięśni i wierz mi, że nie ma się do czego śpieszyć ;]] a i ruchy dziecka wcale na razie nie muszą być mocno odczuwalne, ale jak już bobas zacznie fikać to na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny chcialam sie Wam pochwalic, ze moja corcia w 37t.4d wazy 3 kg i wszystko jest oki , ulozenie glowka :) dostalam tez skierowanie na cc ale bylam dzis prywatnie u lekarza a nie u swojej.. i on powiedzial, ze jesli bede chciala rodzic naturalnie przed terminem to mam szanse bo dziecko nie jest wielkie ale po terminie to juz moze byc za ciezko :) wiec decyzja nalezy w sumie do mnie :) a co u Was? jak minal Wam ten deszczowy dzien? T.P. 5.11/10.11.2010 - córcia Damian 13 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mamaAnia: fajnie, że wszystko u Ciebie dobrze z Tobą i maleństwem, 3kg to już 'duża' dziewczyna ;] Ja to dzisiaj czuję się jak babcia podchodząca pod osiemdziesiątkę... Ludzie, jak mi się ciężko oddycha, a jak zjem to już całkiem niezły wysiłek złapać dech w piersi. Wczoraj poprałam wszystkie ubranka dla dzidziusia, dziś poskładałam i z przerażeniem zobaczyłam, że jest tego cała szafka. Się rozszalałam chyba z zakupami, ale jak tu było nie brać jak takie to wszystko ładne i poprzeceniane ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka podlasianki- co u Was slychac? jak sie czujecie i Wasze dzidziusie? Ja dopiero 3 noc dobrze przesypiam a malutka fajnie sie rusza- wiem, ze przynajmniej u niej oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj, coś chyba podupada ten nasz temacik... ;/ Ja dziś mam raczej zły dzień. Ciągle chce mi się płakać oczywiście z byle powodu. Poryczałam się jak bóbr, bo mąż nie zjadł śniadania do końca ;] normalne? nie sądzę ;] tak siedziałam i wyłam jak kojot jak głupia, trochę mu zajęło żeby mnie uspokoić i wytłumaczyć, że się po prostu najadł :D Ah ten nasz cudowny stan :):):) A jak z Waszym samopoczuciem? Też macie takie odskoki od normalności? poopowiadajcie trochę, to się same z siebie pośmiejemy i może poprawią nam się humory. Bo na pogodę nie mamy co liczyć... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diewczyna_z_nadzieją
Witajcie! Jeśli chodzi o humory, to wczoraj dałam popis. Mąż dał mi kasę, a ja się popłakałam, że on pracuje i zarabia a ja taki darmozjad jestem, nawet w domu nie dam rady posprzatać i ugotować. Chłop zbaraniał, a potem nie dał rady powstrzymać śmiechu. Przeziębienie troche przeszło, ale gardło nadal pobolewa. Mały jest tak ruchliwy, że aż ciężko leżeć. A pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno, też mi się wydawało, że mało się rusza. Jeśli zaś chodzi o anemię, to dopiero w tym miesiącu mam problemy z żelazem i lekarz mi je przepisał. Łykam tabletkę i już. Poza tym biorę jeszcze Urosept ( bakterie w moczu), Slow-mag (magnez na skurcze łydek), Feminatal (witaminki) i czasami Nospę ( na skurcze). Nie wiem jak u was, ale u mnie za oknem pada śnieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie śnieg z deszczem i wiatr okropny, jak wyszłam na zakupy to zaraz pożałowałam, że się gdziekolwiek ruszyłam. I na synka chyba też usypiająca działa pogoda, bo jakiś dziś spokojny w miarę jak na niego, bo normalnie to szaleje na zmianę w podbrzuszu i pod żebrami bardzo mocno. Mąż się śmieje, że już do cycka się pcha ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Bialystok sie klania :) Mialam do was napisac wczesniej, ale moja corcia zajmuje mi wiekszosc czasu i co sie przybiore to sie Mala budzi i po poscie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej NowaTu24. Patrzę, że młoda mamusia z Ciebie ;] Też nam się tu "przydasz" w poradach itp ;] choć coś tak patrzę, że temacik zamiera lekko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj "nowa tu" jak dobrze bedzie miec mamusie na "stanie" :) moze powiesz gdzie rodzilas i jakie odnioslas wrazenia? a jak z dzieciatkiem sobie radzisz? lapia- bo bialostoczanki zwykle sa malo kontaktowe- zauwazylam to na roznych innych forach (nie tylko ciazowych) ale i zadko kiedy mozna zobaczyc by jakas pani ze wschodniej Polski wygrala lub chociaz startowala w jakims konkursie... smutne to.. taki zascianek.. u mnie wczoraj tez padal deszcz ze sniegiem a dzis leje i wieje, ze az nosa nie chce sie z domu wynurzac.. mam kolezanke, ktora rodzila w psk, jej corcia jest na wczesniakach wiec sporo info od niej uzyskalam o lekarzach, poloznych i ogolnie szpitalu wiec chyba tam bede rodzic :) odebralam dzis wyniki na toxo- fajnie bo jestem zdrowiuska a lekarz dal mi zaswiadczenie w razie gdyby cos sie dzialo z dzieckiem to bedzie wiadomo, ze nie od toxo- cudowny czlowiek a panstwowo przyjmuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to kiepska sprawa z podlasiankami... Myślałam, że ten temat się rozkręci a tu dupa. Ja w poprzednim tygodniu robiłam toxo i też wszystko gra. Oprócz tego odczyn coombsa, hiv, hbs i wszyściutko ujemne. Zdrowa baba ze mnie, a to oznacza bezpieczeństwo dla bobasa. Pogoda jest przepaskudna... Nigdzie dziś nawet nie wyszłam, bo jak przez okno spojrzę to już mi się niedobrze robi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ciężaróweczki:) Wpadłam na chwilkę przesłać pozdrowionka :) Mała upiera się przy pchaniu na ten świat,więc muszę leżeć do góry 4 literami :) które na dodatek są całe w zrostach od zastrzyków rozkurczowych :). Coś banan zamilkł , pewnie ma już swoje maleństwo przy sobie ?! :) Miłego dnia życzę :) Trzymajcie się cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy MamaGabrysi ;] fajnie, że są z nami już te rozpakowane, do większość nas to w dwupaku jeszcze. Mój pasażer chyba sobie śpi, bo jakiś spokojny póki co. Dziś piękne słoneczko świeci. Idealna pogoda na spacer, ale mąż w pracy ;/ a jak wychodzę sama to mam wrażenie, że ludzie patrzą się na mnie jak na kosmitę. Tu się chyba wszystkie kobiety w ciąży chowają po domach i wychodzą dopiero jak urodzą. Dodam, że jesteśmy w delegacji i tak strasznie tęsknię do Białegostoku i tak strasznie się boję, że moje dziecko będzie się tu wychowywać ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka84
witam. jestem w 7,6 tyg ciąży.dopiero za kilka dni idę do lekarza.mam nadzieję że będzie ok.wcześniej byłam ale za wcześnie.Bielsk Podlaski się kłania:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to trzymamy kciuki i odezwij się jak już będziesz coś wiedziała ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka 84
mam pytanie ,w poniedziałek będę miała 8,1 tydzień od ostatniej @ .czy będzie widać już serduszko pęcherzyk i wszystko to co ma być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mam pytanie ,w poniedziałek będę miała 8,1 tydzień od ostatniej @ .czy będzie widać już serduszko pęcherzyk i wszystko to co ma być ?" będzie widać.serduszko słychać już od 6tc zapłodnieniowego.gdzie chodzisz do gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc nowe mamusie :) suwalczanka o widze, ze sie "zaczernilas" :) zaciskaj nogi- Tobie jeszcze nie czas na porod :) za to banan rzeczywiscie chyba sie rozpakowala. A wiecie co wczoraj slyszalam? ponoc na warszawskiej byly ostatnio jakies problemy i nie przyjmowano tam pacjentek do porodu! moja dobra kolezanka mowila, ze w PSK (a wlasciwie USK) 4 dni byl ostry dyzur... nie znam szczegolow... mamusie rozpakowane opiszcie co nie co gdzie rodzilyscie i jak przebiegaly porody, jak pierwsze dni z dzieciaczkami? Ja odrobine zaczynam sie martwic jak to bedzie po porodzie... jakos jeszcze porod mnie nie przeraza- moze dlatego, ze wiem , ze boli i juz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka 84
na chmielną w Bielsku .a ty gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAnia witaj :D "bielszczanka 84 na chmielną w Bielsku .a ty gdzie?" ja klinika dr.arciszewskiego b-stok,a rodziłam w usk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka 84
hej. mam pytanko.czy któraś z was chodziła do ginekologa prywatnie? jeśli tak ,to jak jest z badaniami wystawia skierowanie na badanie bezpłatnie czy jednak trzeba płacić? ja się na tym nie znam ,bo póki nie zaszłam w ciążę to "nie chorowałam " i się na tym nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja całą ciążę przechodziłam prywatnie i za wszystkie badania placiłam 100%-robiłam w krwiodawstwie lub na mickiewicza w lab. począwszy od grupy krwi,hiv na coombsie skończywszy mimo że mam krew dodatnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka84
a jakie w ogóle są ceny tych badań ? dużo badań trzeba wykonać? a może ktoś wie jakie ceny są w diagnostyce na antoniukowskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za wszystkie w krwiodawstwie zapłaciłam 280zł(lub 230-nie pamiętam) miałam robione hiv,toxo,grupe krwi,combsa,chlamydia i inne ydia,cytomegalie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam :) bielszczanka no raczej bedziesz musiala placic za badania a to jakie zrobisz zalezy od lekarza i Ciebie. WR x 2, prawdopodobnie mocz i morfologia x3 lub wiecej, mozliwy odczyn Coombsa a jesli nie masz to takze grupa krwi. Na reszte badan isc nie musisz ale lepiej by bylo gdybys je zrobila- cen niestety nie znam, jedynie wiem, ze posiew z pochwy 30 zl na malmeda/ mickiewicza chyba 35zl. Moja przyjaciolka chodzila i panstwowo i prywatnie- na badania miala skierowanie a niektore robiono jej w prywatnej klinice w ramach wizyty... Ja wszystko robilam oprocz posiewu panstwowo- bo w koncu od lat place skladki to uwazam, ze mi sie nalzey :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak się robi
posiew z pochwy? w laboratorium? czy u ginekologa to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×