Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość xxworriedxx
@wijjka nie polecałabym depilacji mechanicznej, ponieważ w trakcie kuracji skóra jest bardzo wrażliwa i narażona na różnego rodzaju otarcia. Mogą pozostać blizny po depilatorze dlatego lepiej na razie się wstrzymać :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguśka444
hej dziewczyny i ja się do Was dołączę ponieważ również jestem na kuracji tym lekiem. wyniki nie ciekawe, buzia też nie a to 2 miesiąc, usta nie wspomnie- polecam cetapil do nawilżania ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula5
Kończe drugi miesiąc Axotretu 20 mg, a moja buzia jest straaaaszna ! Wyglądam okropnie, z tego wszystkiego nie poszłam dzis do szkoly.. przed kuracją było źle, potem odrobine lepiej, a teraz jest trzy razy gorzej ! pytanie : to normalne ? Dodam, że włosy średnio - zawsze miałam grube i było ich dużo, ale się przetłuszczały potwornie , natomiast teraz została mi 1/3 z nich, ale przynajmniej mogę je myć spokojnie raz na 2-3 dni :) Usta - suche , bo suche, ale da się znieść :) oprócz tego ból kręgosłupa, ale też da się przeżyć :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim :) byłam wczoraj u lekarza , zaczynam 3. miesiąc terapii. Ogólnie nie jestem zadowolona ze swoih policzków, ale dortor powiedziała, że jest na prawdę bardzo ładnie i dobrze. Fakt, że będzie jeszcze coś wsykakiwało bo musi się buzia do konca oczyścić. Niektóre blizny też mi się goją już ( strasznie boję się śladów...) Mam przepisane 20x2 dziennie czyli w sumie 40. Strasznie mi kąciki warg pękają więc przepisała mi ?Chrolchinaldin H? czy jakoś tak. Nie krwawię z nosa, nic mnie nie boli czuję się dobrze. jakiego filtra używacie? ja do busi 15 a do ciała balsamy bez filtra ale słońce i tak mnie nie łapie... lekarka kazała 50 ale chyba przesadza?... jak z tym jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihi 25
biore axotret od tygodnia dopiero a z moją twarza jest coraz gorzej, a do dermatologa poszlam głownie z problemem pryszczy na plechach te z kolei sie goją a na twarzy coraz gorzej. Nie moge zbytnio otworzyc ust bo mam popękane mimi że caly czas spamruje róznymi specyfikami, jestem nawet napuchnięta od tych pryszczy, głównie z okolicy ust. Nie polecam wyciskania bo mi sie zdarzylo potem krosta krwia zaszla i teraz jest jeszcze wieksza i ukrwiona. Wierze że po tych wszystkich meczarniach bedzie juz dobrze. jak przychodze z pracy to zaslaniam rolety i placze, nie chce nikogo widzieć a konkretnie nie chce zeby mnie ktoś widział w takim stanie. Jeszcze moj wzrok słabnie ale to jest do zniesienia, coż żeby byc pięknym trzeba cierpieć........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @ Loczek @
hej:)))) ja jestem już po kuracji Dziwie się że lekarz przepisał wam ten lek na lato kiedy jest "ostre" slońce Najlepiej kuracje przejśc jesienią do wiosny Do smarowania twarzy używałam krem Iwostin dla skóry wrażliwej, po zabiegach dermatologicznych czy jakiś tak Kosztuje ok. 30 zł. A na usta pomadke z wiesiołka Mi pomagało Tylko usta smarowałam caly czas ! i było git Ja przy wadze ok. 57 kg "zjadłam" 12 opakowań wyniki przez cały czas trwania kuracji miałam super, żadnych bóli, krwawień z nosa, czy coś innego Naprawdę kuracje przeszłam dobrze Efekt był już po ok. 2-3 miesiącach Teraz jestem już miesiąć po kuracji i nic nie wyskakuje !!!! Efekt super:)))) Nic nie wyskakuje!! Teraz zajmę się bliznami ale nie jest tak tragicznie Dziewczyny jeżeli macie problem z trądzikiem i nic nie pomaga to naprawdę warto Tylko uważajcie na skutki uboczne i o wszystkim mówcie dermatologowi Bo niektórzy z was naprawdę mają STRASZNE skutki ubocze uważajcie! Trzymam kciuki !!!!!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nwdnewkdj
hej! nie martwcie się, w ulotce jest wyraźnie napisane, że w 2 miesiącu kuracji może wystąpić wyraźne pogorszenie cery. Efekt jest tego wart! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihih 25
A jeśli chodzi i pięlegnację suchej twarzy to polecam krem Avene Clean-Ac, dla mnie rewelacja, szybko sie wchłania, nie roluję sie, świetnie nadaje sie pod podkład, pomadke na popękane usta też z tej seri Avene Cold-Cream dzieki niemu praktycznie usta mam jak przed braniem leku, nie są popękane, tylko jedynie bardziej blade. Za te dwa kosmetyki zapłacilam 60 zł ale warto zainwestować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihih 25
chcialabym jeszcze dodać, że bylam u dermy na kontroli po 2 tyg stosowana leku , ponieważ bylam przerazona stanem swojej buzi bo mialam mega wysyp, cala twarz mnie bolala i bylam az napuchnięta. przepisalam mi antybiotyk 2 opakowania (3 dni brania, potem 4 dni przery, nastenie znowu 3 dni antybiotyk). Ma to pomóc załagodzić stany ropne. Rzeczywście działa. Dla niektorych minusem brania tego antybiotyku moze być wielki apetyt-bo ja mam ogromny, nie mogę sie najesc, caly czas chodze glodna , mimo że non stop coś jem. W moim przypadku to dobrze, bo chce troszke przytyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicjawkrainieczarów
Witam! jak dotąd zauważyłam, że każda z Was miała straszny wysyp, zastanawiam się czy mnie to również czeka , właśnie zaczynam kuracje 10 MG CO DRUGI DZIEŃ PRZEZ 2 MIESIĄCE, więc naprawdę bardzo mała dawka. Nie mam bardzo dużo trądziku, lecz mam go już od wielu lat. Czy któś z Was brał taką dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zhongguo
Ja biorę lek od 6 czerwca 2 razy po 2 tabletki- 40 mg. Aktualnie dość dużo wodniaków- wcześniej( przed kuracją pojawiały się sporadycznie)- czy Wam też to doskwierało. Co do wagi należy pamiętać o zdrowym odżywianiu- mało tłustego, unikać cukrów. Co do filtra- jeśli bierzecie to w wakacje 50 jak najbardziej nie jest przesadzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wijjka
Cześć wszystkim :) mam za sobą 3eci miesiąc kuracji (Axotret),czuję się dobrze suchość skóry nawet przechodzi ,chociaż usta nadal trzeba natłuszczać.Już mnie na nowo nie wysypuje a jak już cos, to jedna gdzieś się pokarze....Cały czas biorę do końca kuracji 40mg na dobę.Potrzebuję trochę kropli na oczy ale to małostka :) pozdrawiam! i pamiętajcie o ochronie skóry twarzy i ciała przed promieniami słonecznymi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taohi
Witam. Problem z trądzikiem mam mniej więcej od liceum. Kiedyś byłem u jakiegoś Dermatologa państwowego ale jego leczenie nic nie pomogło to się wkurzyłem i olałem to. Minęło sporo latek teraz mam 28. Postanowiłem jeszcze raz zawalczyć. Poszedłem prywatnie do Dermatologa którego namiary znalazłem w internecie. Obejżał moją twarz plecy i powiedział że wg niego najlepszym lekiem do walki z trądzikiem jest właśnie Axotret. Opowiedział mi o nim. To co może wystąpić to: - suchość ust, skóry - może się zdarzyć krwotok z nosa - może się zdarzyć że będzie chwilowe pogorszenie skóry czyli wysyp tych wszystkich pryszczy Jednak zaznaczył że na koniec leczenia będę bardzo zadowolony z efektu. Nie pamiętam czy wspominał coś o wątrobie ale jak wykupowałem leki to w aptece sprzedawca powiedział mi że jakieś tam lek na wątrobe można brać z tym lekiem. Może na następnej wizycie mi je zapisze kto wie. To co jeszcze powiedział lekarz to żeby uwarzać na ostre słońce bo po Axotrecie skóra będzie jak dziecka czyli łatwo o oparzenia. Spytał też czy biegam albo uprawiam jakieś sporty bo wzmożony wysiłek wtedy trzeba ograniczyć. Uwaga informacja dla lubiących imprezy :D Pan Doktor powiedział że jak będę wiedział że szykuje się jakaś impreza i wiem że będzie tam sporo picia dzień wcześniej przestać brać lek :D Ja tam staram się nie pić bo chce jak najszybciej przejść przez leczenie ale to tak jakby ktoś chciał wiedzieć czy kompletnie nie wolno pić. U mnie kuracja ma trwać 8 miesięcy (długo prawda :/). Przepisany mam Axotret 20 mg. Dawkowanie - 2 kapsułki po obiedzie. Musiałem także zrobić badania krwi - Cholesterol, Triglicerydy, ALT i AST. Zrobiłem je a nastepnego dnia zacząłem brać lek. W wynikach wyszlo mi niestety ze Triglicerydy podwyższone ale po telefonie do lekarza jestem spokojniejszy. Kazał powtórzyć badanie ale już samych Triglicerydow (reszte miałem dobrą) i brać nadal lek tak jak brałem. W dniu kiedy to wszystko pisze jestem po 20 tabletkach (opakowanie ma 30). Co zauważyłem? Cera napewno się poprawiła. Występuje także ta suchość skóry i ust (troche to wkurzające :/). Na następną wizytę mam się umówić jak rozpocznę 3 opakowanie. Mimo tego że ta skóra jest sucha i schodzi jestem pozytywnie nastawiony. Nareszcie czuje że się z tego wylecze. Pan Doktor powiedział mi jeszcze że blizny potrądzikowe które mam na policzkach jeśli od leczenia nie zejdą to zrobimy pewne zabiegi ale nie u kosmetyczki tylko da mi namiary na jeszcze jakąś Panią dermatolog ktora się głównie tym zajmuje i pozbedziemy się ich :D No i to by było na tyle jeśli chodzi o mój przypadek. Będę tu czasem robił wpis jak przebiega leczenie. PS. Jeszcze jedno mi się przypomniało. Jeśli chodzi o koszta to ja musze nabywać 2 opakowania miesięcznie co czyni jakieś 141 zł. Oprócz tego myje twarz taką emulsją której nazwa to Cetaphil (też przepisana przez Pana Doktora ale jakby co ona nie jest na recepte). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werza
hej a gdzie kupujesz axotret ?? bo ja za 2 opakowania 20 mg płacę 170 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taohi
W Poznaniu na Św. Marcinie - Apteka Fontana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosztoszka
hej czy bierzecie jakieś tabletki antykoncepcyjne podczas brania leczenia? Ja jestem dziwicą i niezamierzam współżyć z facetem przez kolejne 2 - 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wijjka
Hej :) jestem po 5 mies.leczenia Axotret,em 40mg dziennie...już mam z górki-bo za 3 tyg.kończę kurację.Ogólnie jest ok,zobaczymy jaki będzie rezultat po zakończeniu i po upływie jakiegoś czasu....(?) Większość objawów ubocznych do tej pory minęła,została suchość ust i niewielkie zaczerwienienie białek oczu :) Pozdrawiam wszystkich,trzymajcie się ! wytrwałości! ps.najtańsza apteka to " 37,5 " koszt dwóch opakowań po 20mg to 148zł + gratisy np.pomadki nawilżające,kremy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazekkkk
Taohi gdzie chodzisz do dermatologa w Poznaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taohi
Na Podgórnej 6 - Dr Marek Kaźmierowski. Ok. Minął dokładnie miesiąc. Za mną powinny być 2 opakowania a jest jedno i 22 tabletki. Dlaczego? Trójglicerydy nadal wysokie :/. Zmniejszyliśmy więc dawkę do jednej tabletki i muszę jakąs diete wymyślić bez tłuszczową. Co zauważyłem po miesiącu? Cera na pewno ładniejsza. O wiele mniej wychodzi tego wszystkiego. To co może dokuczać to suchość skóry, ust. Do tego na dłoniach wyszła mi jakby taka wysypka. PS. Miał ktoś problemy z Trójglicerydami a jak tak to jakie potrawy wtedy spożywał. Niby przeglądam internet ale wszystko tak ogolnie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przylaczam sie do kuracji, tyle ze zaczynam dopiero za 2 tyg... czekam na wyplukanie tetracyklin z organizmu (tetralysal standardowo przepisany przez derma, 'na poczatek kuracji') na szczescie zmienilam lekarza i czekam na axotret... Taohi - pamietaj, ze nie mozesz zupelnie wykluczyc tluszczow z diety, poniewaz w nich rozpuszczaja sie i najlepiej wchlaniaja witaminy... m.in. wit. A i jej pochodne do ktorych zaliczamy nasze ukochane isotretinoiny.. pomysl o diecie zawierajacej tluszcze zawierajace omega 3 i (NNKT)... oliwa z oliwek, olej rzepakowy, ryby morskie!, wedzone, zielonolistne warzywa , oraz straczkowe... postaram sie na biezaco dzielic z Wami moimi efektami leczenia oraz przydatnymi wskazowkami o ktorych mam pojecie:) za inne sie nie biore:) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pallina17
Cześć! Mam na imię Paula i w tym roku kończę 17 lat. Biorę AXOTRET dokładnie 4 miesiące i 5 dni, U mnie lek nie działa dość mocno a mam 20 mg dwa razy dziennie. Męczę się z trądzikiem już od dobrych 4 lat no serio masakra ;/ niby chodzę do dermatologa i on twierdzi że jest o niebo lepiej z moją twarzyczką no ja też mogę to stwierdzić chociaż czy o niebo..mogłabym się o to kłucić, powiedzmy trochę lepiej :) a plecy mam już prawie czyste gorzej z dekoltem.. dekolt nie chce sie zagajać no może potrzeba jeszcze trochę czasu ;P mam koleżankę nieco starszą która brała podobny lek te z izotretynoiną i chodzi mi tu bardziej o tą antykoncepcję.. czy rzeczywiście jest potrzebna? koleżanka gadała że kiedyś tego nie było i we własnych rękach miałaś swój los.. wiec czy serio trzeba brać te anty czy po prostu wystarczy nie mieć stosunków płciowych ;] ahh i jeszcze dwa małe pytanka czy jak się spożywa alkohol nie ważne w jakich ilościach mocno szkodzi? i czy opalanie sie w solarium też jest strasznie szkodliwe?(nie opalałam się nawet przez lato i jestem blada jak ściana dosłownie! ;P ). Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona-nie-wiem
czy stosując AXOTRET byłyście zmuszone nawet jeśli to niekonieczne do stosowania antykoncepcji? mi lekarka powiedziala, ze musze + przed zaczeciem przyniesc jej wynik proby ciazowej ;/ i powiedziala, ze do 2 lat po zkaonczeniu kuracji muszę zazywac tabletki anty;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ ona-nie-wiem ja dla świętego spokoju zjadłam jedno opakowanie antykoncepcyjnych (3 cykle) i więcej nie brałam nie chcialam dodatkowo obciążać wątroby jednak okazało się że te antykoncepcyjne rozwiązały kilka moich problemów np. ból piersi który miałam przez 2/3 cyklu, także są i plusy ;) Tak w ogóle witam, z trądzikiem miałam problemy od 13 r.ż dziś mam 20, zakończyłam kurację AXOTRETEM , przez 1 m-c brałam 30mg/dobę później 40mg (max.dawka dla mnie) i tak przez ok. 5 miesięcy. Powiem tak- jeżeli ktoś ma długo (kilka a nawet kilkanaście lat) problem z trądzikiem to na prawde warto. Przez te 5 miesięcy przechodziłam te wszystkie skutki uboczne, przeszłam 2 razy zapalenie spojówek, ogólne pogorszenie widzenia spowodowane "suchością oczu" , infekcję grzybiczną, znosiłam ciągłe "strupki" w nosie, o suchości skóry i ust nie wspominając, o makijażu oczu mogłam zapomnieć...ALE WARTO bo dziś po 7 latach ciągłych kompleksów głupich komentarzy a czasami nawet wyśmiewania, JEST SUPER! 7 straconych lat, straconych na te wszystkie drogie maści, antybiotyki które tylko niszczyły mi cerę, czerwone policzki, świecące czoło, wole o tym zapomnieć raz na zawsze!W końcu mogę założyć bluzkę czy sukienkę na szelkach nie wstydząc się krost na plecach! wspaniałe uczucie nie do opisania. Skutki uboczne miną a trądzik podobno ma już nie wrócić i wierzę w to że nie wróci, A SIOOOO! pozdrawiam i życzę wytrwałości bo na prawdę warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona-nie-wiem
dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :) mam mieszane uczucia, troche odbije sie finansowo i chyba zaczne :))) a co do tabeletek anty, najwyzej powiem, ze zazywam, a nie bede, nie sprawdzi tego, a swiadoma zagrozenia jestem, a nie widze potrzeby zazywania, gdy nie musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo że finansowo przez te kilka miesięcy jest większy wydatek, ale jak przypomnę sobie ile wydałam przez te 7 lat...o zgrozo! po 50 zł miesięcznie mi szło na maści z antybiotykami które nie zwalczały trądziku tylko niszczyły mi cerę do tego stopnia że wyglądałam na kilka lat starszą. Jest wydatek ale opłaca się, jak ktoś przez kilka lat wydawał tyle kasy co ja to jak umie liczyć to wie że się opłaci ta kuracja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makijaż jak najbardziej, mnie jak wysypało nie dało się chodzić bez...gorzej z makijażem oczu,pomalowane rzęsy pokutowałam wieczorem i rano następnego dnia, piszesz że też odczuwasz suchość oczu także rzęsy możesz pomalować ale nic ponadto. I jeszcze jedna rada- zakraplaj oczy często, nawet 4-5 razy dziennie, ja zakraplałam tak jak mi zapisała dermatolog 3 razy dziennie i okazało się za mało, dwa razy miałam zapalenie spojówek to jest coś strasznego, lepiej zapobiegać niż potem tak cierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam drugi miesiąc kuracji Axotretem i właśnie dopadł mnie wysyp. Praktycznie codziennie coś wyskakuje, ale tylko na prawym poliku, a zaskórniki są jakby wypychane na zewnątrz. Skóra się bardzo fajnie oczyszcza, stała się bardziej napięta i gładsza, prócz tych "incydentów" na prawym poliku. Najgorsze były pierwsze 4 dni przyjmowania leku, czułam się fatalnie, jakby łapała mnie grypa,do tego bolały mnie mięśnie, teraz się jest już względnie ok, trochę bolą mnie plecy. To, co najbardziej mi doskwiera, to przesuszone usta, co chwilę muszę używać pomadki. Skóra twarzy też jest przesuszona, a zwykły krem nawilżający sobie z tym nie radzi, więc używam kremu Dove intensywnie nawilżającego, smaruję nim na noc twarz i okolice ust. Na dzień mam krem nawilżająco-matujący Lirene do cery mieszanej i tłustej, chociaż chyba go zmienię, bo skóra się w ogóle nie przetłuszcza. Nigdy nie myślałam, że dowiem się, jakie to uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do makijażu...używam pudru mineralnego L'Oreal True Match Minerals, dla mnie jest idealny, świetnie kryje, nie wysusza skóry i nie wchodzi w pory. Wybór podkładu to jednak kwestia indywidualna. Kiedy zaczęłyście odczuwać suchość oczu? Zaczynam drugi miesiąc i jeszcze nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlimakU
Hm... Jak tylko pomyślę o zakraplaniu oczu to mi dziwnie, nie potrafię sobie tego wyobrazić. xD Wiem, że to dziwne. ;P Najgorsze, że musze wreszcie zrobić badania, na samą myśl o pobraniu krwi jest mi słabo.... Na szczęście aż tak z moimi oczami nie jest źle, ale pomyslę o tych kroplach...;] A wrażenie suchości i zmęczenia miałam tak po dwóch dniach? No i usta i zajady nadal dokuczają... Wysyp nie znika w sumie za bardzo... Najgorsze własnie te dolne części polik. Czoło ujdzie, ale widzę, że na brodzie coś się szykuje...! Hm, używam obecnie tylko tuszu, nic innego nie wchodzi nawet w grę, bo wygląda to komicznie w towarzystwie pryszczy. Musze tylko teraz zakupić dobry podkład ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey.. czytam Wasze wypowiedzi i mam wrażenie ,że to o mnie... Biorę już Axotret drugi miesiąc,po 2 tabletki dziennie. Niestety póki co to wyglądam gorzej niż przed kuracją!Pękanie ust i bóle karku czy mięśni to nic w porównaniu z tym co dzieje mi się na twarzy!Wstyd mi wyjść do ludzi, najchętniej schowałabym się przed całym światem i przeczekała to w samotności..Ale tak nie mogę:( Co dziennie na twarzy pojawiają się nowe krosty, które strasznie bolą(właśnie w okolicy od ucha do brody i na skroniach). Ból przy myciu, jedzeniu i dotykaniu jest nieznośny a na dodatek te wielkie bąble..Jestem załamana!!Jedyne pocieszenie jest takie, że wszyscy piszą o podobnych objawach, które z czasem niby ustępują, ale 1,5 miesiąca to już spory kawał czasu i czy nie powinno być już lepiej?Jutro idę do mojej dermatolog i obejrzy mnie. Chciałabym mieć ten najgorszy czas już za sobą..Trzymam za Was kciuki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×