Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość agatitka
i tu mnie przeraziłaś...!! jaka dawkę brałaś i ile czasu trwała kuracja?? może za szybko zostala przerwana?, ja mam tydzień do końca i juz sie załamałam jak pomyślałam że "to"może wrocić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taohi
Mam nadzieje że jednak nie powróci. Już jakiś czas biorę i ogólnie mam nadzieje że ta kuracja poskutkuje. Powiem szczerze że odkąd zażywam go nie miałem jeszcze wielkiego wysypu. Ogólnie to bardzo rzadko coś wyskoczy. O wiele rzadziej niż kiedyś. Miałbym tylko pytanie do wszystkich. Czy kogoś bolała szczęka/żuchwa gdy brał axotret? Wiem nietypowe ogolnie czytalem o bolach kregoslupa ale mnie wlasnie pobolewa i nie wiem czy to moze miec jakis zwiazek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Po raz pierwszy napisał ktoś o bólach szczęki.Kurcze zaczęłam się juz bać ,że ze mną coś jest nie tak. Mam tak dziwne bóle, jakby nagle zmienił się układ zębów.Staw szczękowy "ciągnie" mi aż do ucha. Bolą mnie wszystkie stawy.Po każdym wysiłku(sprzątanie) czuję się jakbym tonę węgla przerzuciła.Biorę axotret od 5-ciu miesięcy.Buzię mam gładką .Zastanawiam się czy już nie przerwać leczenia ,gdyż czuje się fizycznie jak 80-cio letnia staruszka. Dodam ,że wysyp miałam tylko między 5-15 dniem brania 10 mg axotretu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Zapomniałam dodać....nawet stopy bolą mnie pod spodem.Mam trudności z dłuższym chodzeniem...jestem ciekawa kto ma podobne dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taohi
Uff czyli nie jestem sam. Traverso świetnie to ujęłaś. To takie dziwne wrażenie jakby coś było nie tak ze szczęką, jakby nie równo była ułożona. Wiem że dla niektórych może to śmiesznie brzmieć ale takie to jest odczucie. Co do stóp też trafiłaś. U mnie co jakiś czas pobolewają pięty. Jak widać Axotret ma masę nie ciekawych skutków w trakcie leczenia. Ogólnie lekarz powiedział że moja kuracja ma trwać 8 miesięcy więc koniec powinien być w marcu ale przez podwyższone triglicerydy miałem czas że brałem mniejszą dawkę. Potem jeszcze tylko zabiegi żeby pozbyć się tych bliznek i będę szczęśliwy :D. Odpukać żeby nie było nawrotu. Ps. Czy ktoś już kupował Axotret 20 mg w tym roku? Ja za tydzień muszę i boję się żeby tylko cena mnie nie zaskoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatitka
hej! ja kupilam 20mg ok 3 tyg temu i dalam 79,99 zl ale to w Słupsku , nie wiem jak to bedzie z ceną w Nowym Roku;/ ja juz od wczoraj jestem wolna od Axotretu;)mam nadzieję że to cholerstwo nie powróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kończę już 5 miesiąc kuracji i wreszcie nic nie wyskakuje na twarzy. Wyniki mam cały czas dobre. Bóle stawów i stóp to najwyraźniej normalka, bo mam to samo. Plecy czasem tak bolą, że nie mogę spać. Do tego ciągle jestem zmęczona. Efekty kuracji już widać, skóra się nie przetłuszcza i nie ma już niespodzianek na twarzy, jednak po wysypie zostało bardzo dużo śladów na policzkach, które tak szybko nie zejdą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taohi
Dziś byłem kupić 2 opakowania. Trochę z obawą że może być drożej bądź aptekę mi zamkną przed nosem :D. Na szczęście cena nie uległa zmianie. Tam gdzie kupuje (Poznań) za 2 opakowania 20mg zapłaciłem 147zł 98gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie! Proszę zdradź ,gdzie w Poznaniu kupiłaś tak tani axotret? W najtańszej aptece(z polecenia lekarki) zapałciłam za jedno opakowanie 105.50. Byłam zła....2 miesiace temu za jedno zapłaciłam 78 zł...podczas ostatnij wizyty dowiedziałam się ,ze jestem nawet nie w połowie leczenia( po 5 miesiącach). Buzię mam gładką, nic mi nie wychodzi ale leczenie ze względu na bardzo ostrożną dawkę potrwa jeszcze przeszło pól roku.Mam bardzo mocne dolegliwosci(silne bóle stawów).Sporo mnie to jeszcze bedzie kosztowało.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeehh
ja biorę od 14 listopada, było 30mg, teraz 40mg (od 4 stycznia). Ogólnie nie czuję się jakoś bardzo źle (ale gorzej niż zwykle), mam problemy z koncentracją, okresowo mniejsze lub większe bóle kręgosłupa, problemy z oczami (strasznie suche, nawet budzę się w nocy i zakrapiam, bo nie da się wytrzymać). myślę, że najgorsze były 2-3 tygodnie leczenia, wtedy najsilniej odczuwałam skutki uboczne, a biorąc już jakiś czas chyba nie zwracam na to większej uwagi (suche wszystko :D), czasem czuję się tak oszołomiona, że wydaje mi się, że coś dzieje się poza mną :O a mówił Wam lekarz, żeby dużo przyjmować płynów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizz
Tak, mi pani dr mówiła, żeby dbać o ilość płynów, żeby się stale nawadniać. A czy czyjaś kuracja trwała latem? bo nie wiem, czy mój dermatolog nie wspominał, że jeśli się nie wyrobimy do lata i ostrego słońca, to trzeba będzie ją zacząć od nowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatitka
ja miałam kuracje od maja do teraz(tydzień temu skończyłam)unikałam słońca jak ognia;)kąpieli wodnych też, jeśli gdzieś już wychodziłam to smarowałam sie 50-tka, dobrze że ubiegłe lato było mało słoneczne bo nie wiem jakbym to zniosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizz
@Agatitka: a lekarz nic nie wspominał o przerwaniu leczenia? jaką dawkę miałaś latem? nooo i jak efekty? ja mam jakiś kryzys, uch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidlka83
dziewczyny, ja już nie wytrzymam ;( mam 29 lat, a trądzik jak u nastolatki. Mam PCOS więc przyczynę znam, ale tabletki anty na trądzik mi nie pomagają, a hormony są już w normie. Dermatolog chce mi dać antybiotyk, ale ja nie chce - bo i tak trądzik wróci, a skutków ubocznych za dużo. Wolałabym izotretynoinę właśnie...spróbuję przekonać lekarza. Ale czy jest sens? Czy na taki hormonalny pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatitka
przez caly okres kuracji mialam 40 mg i ogolnie mówiąc to sobie olałam wyniki w sumie lekarz nie mowla że to jest tak ważne, malo w ogole mi mowila o kuracji, z czasem musialm sie sama dowiadywać i dzwonic do niej jak mialam wątpliwości. Tuż przed końcem kuracji zachorowalam na anginę ropną i wyladowalam na pogotowu i lekarz złapał sie za głowe-powiedzilam że moja kuracja to chemioterapia!!i pod żadnym pozorem nie moge przyjmowac zadnych lekow tymbardziej antybiotyków. przerazilam sie bo stasznie cierpiałam nic nie moglam jesc i pic przez ból gardła, wiec uparcie pojechalam jeszcze raz na pogotowie i przepisano mi jednak antybiotyk ktory moge przyjmować-wyleczylam sie a skutkow obocznych żadnych nie bylo;) bardzo sie ciesze że jestem juz po kuracji , pierwsze 2 miesiace byly tragiczne, wygladalam jak zombie, cala napuchnieta, poza tym brak apetytu i psychicznie bylo ze mna źle( stalam sie wybuchowa i bardzo nerwowa, izolowalam sie )doleglwosci typu bole stawow czy miesni nie mialam , tylko bylam bardzo zmeczona i duzo spałąm, Nie wiem czy na dzien dzisiajeszy zdecywowalabym sie na kuracje, chyba szukalabym innego wyjscia, jak narazie twarz mam czysciutka gladka i wydaje mi sie że blizny nie są juz tak głębokie. życze wytwałości !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taohi
traverso oto ta apteka: ul. Św. Marcin 23 - Apteka Fontana. Mój lekarz powiedział że jeśli chodzi właśnie o leki dermatologiczne to mają naprawdę dobre ceny i tak tam trafiłem agatika to dziwne że Twój lekarz nie mówił że wyniki są ważne. Mój od razu zaznaczył że przed zaczęciem kuracji podstawa to badanie krwi na cholesterol, triglicerydy, ALT i AST a potem co jakiś czas kontrola wyników. Niestety od początku mam problem z tym drugim dlatego muszę brać osłonowe leki na wątrobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafix
Witam ja Axo biore od listopada powiem tak ze jak narazie nie ma duzej poprawy na twarzy poza wygladzeniem , plecy ok . Z dolegliwosci to bole plecow oslabienie wczesniej mialem krwawienia z nosa niewielkie a tak to ok. Jedyne co mnie denerwuje to wyskakujace co jakis czas duze pryszcze opuchniete :/ przed braniem takie mi sie nie robily noo i po nich wlasnie zostaja przebarwienia ale mam nadzieje ze da sie je pozniej czyms zredukowac Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie! Zapomniałam napisać ,że podczas ostatniej wizyty lekarka zapisała mi na silne bóle stawów kwas hialuronowy. Po raz pierwszy, po 6 dniach brania ortonu, przespałam całą noc.....co za ulga. Polecam po konsultacji z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeehh
siemka :) ja używam kremu intensywnie nawilżającego z IWOSTIN PURRITIN, do kupienia w aptece, cena ok. 25zł. Pomaga, przynosi dużą ulgę, a przez to że nawilża, zmniejsza zaczerwienienia (Czasem ich w ogóle nie mam). i nie polecam częstego mycia twarzy -> ja mam po umyciu wrażenie, że zaraz mi skóra odpadnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeehh
i bardzo źle się czułam po 40 mg (brałam je zaledwie ok. 10 dni) i sama zaczęłam brać dalej 30mg, we wtorek mam wizyte u lekarza, wczoraj byłam na pobraniu krwi. A jakie bierzecie i czy bierzecie tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatitka
taka uwaga;)nie myjcie twarzy wodą, ja już od dawna tego nie robię, nawet przed kuracją. Stosuje płyn micelarny z Vichy-nie wysusza, a łagodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich :)przeczytałam wszystkie wypowiedzi i chcę powiedzieć również o sobie. mam 16 lat, a trądzik towarzyszy mi nieustannie od 11 roku życia..raz było lepiej , raz gorzej, ale był! chodziłam do wielu wielu dermatologów. po niektórych maściach i tabletkach było jeszcze gorzej, po prostu nie pomagały to nie brałam. ale było też tak, że się bardzo pomniejszył trądzik. w ubiegłym roku od czerwca mi się bardzo zmniejszył, trochę przypudrowałam i tyle.. bo normalnie się wgl nie maluję.. ale po prostu było mi z trądzikiem bardzo źle, wręcz byłam zmuszona to zapudrować.. jednak w sierpniu poszłam na oczyszczanie twarzy.. wcześniej na peeling .. jednak po oczyszczaniu moja twarz była 5 razy gorsza, zmasakrowana! pocieszałam się, że na początku tak jest.. jednak po miesiącu mnie wysypało od uszu do żuchwy.. na całych kościach bocznych koło polików.. bardzo duże krosty.. mocno czerwone.. ale białe.. to było okropne.. w końcu udałam się w listopadzie prywatnie do lekarza z Krakowa, gdzie od 8 grudnia przepisał mi axotret.. zapewniał, że jest 80%szans i że to ostatni czas, gdzie po wyleczeniu, nie powinno zostać dużo blizn.. ważę 65kg, czego wgl po mnie nie widać.. no, ale dostałam 2 tabletki po 20mg na wieczór przy bardzo tłustym posiłku. od razu zaczęły pękać usta. i robić się czerwone ręce, czuję, że wszystko jest wysuszone... po miesiącu zrobiłam badania i mówił, że są świetne, także wzmocnił dawkę i kazał brać na przemian 3,3,2,3,3,2 także wydaję mi się, że to dużo tygodniowo itd. od 10 dni tak biorę.. ogólnie stwierdzam, że się dużo moja skóra poprawiła... a raczej moja mama tak uważa. plecy i ramiona, miałam masakryczne, wychodziło dużo, ogromnych, twardych i czerwonych krost.. dekolt miał miliony zaskórników i wągrów.. a moja twarz jak pisałam wcześniej na czole i na bocznych kościach koło polików.. teraz zostało trochę na prawym ramieniu i minimalnie na lewym.. plecy już się poprawiło o 3\4 także mało.. a na twarzy widzę przebarwienia.. czoło się poprawiło.. a te kości policzkowe są masakryczne.. może dlatego , że jak jest duży, biały to go wyciskam, po prostu nie mogę się powstrzymać.. ale dopiero drugi miesiąc kuracji się skończy.. a mam ZJEŚĆ 16 OPAKOWAŃ.. czyli myślę, że jeszcze 3,4 miesiące brania. nie napisałabym, gdyby nie to, że wczoraj myślałam, że umieram, tak mnie piekła dłoń, zaczęła się robić cała czerwona, obłędnie piec, co najgorsze zaczęła krwawić.. no nie było co robić, wsadzałam pod wodę, smarowałam, w końcu zostawiłam ją bez ruchu i położyłam się spać.. dzisiaj już nie boli .. Też mieliście takie objawy? Czy powie mi ktoś, ktoś kto skończył kurację, czy ja mam szansę się wyleczyć, czy jestem na dobrej drodze, czy wszystko ok? Wspomnę jeszcze, że wyniki mam bardzo dobre.. A trądzik towarzyszył mi przez najfajniejszy okres w życiu od 5 klasy podstawówki do teraz czyli 3 gimnazjum.. dlatego bardzo chciałabym tego nie mieć w liceum.. jest szansa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lidlka83 - a próbowałaś już kuracji antybiotykami? Izotretynoinę zapisują raczej wtedy, gdy wszystkie inne sposoby leczenia zawodzą. Ja brałam najpierw Tetralysal przez rok czasu, poprawa utrzymała się do 2 miesięcy po kuracji, potem problem znów powrócił, dlatego zdecydowałam się na kurację Axotretem. Problemy z trądzikiem mam od stosunkowo niedawna - od ok. 3 lat, a w tym roku skończę lat 30. Zanim zdecydowałam się na Axotret, pytałam, czy na pewno pomoże na wszystkie rodzaje trądziku, również na hormonalny, dermatolog to potwierdziła, stwierdzając, że nie ma to znaczenia, jaki jest trądzik. Mam nadzieję, że faktycznie tak jest, poprawa jest zauważalna, oby nie zmieniło się to po zakończeniu kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia151900
Daria M - i w jakim momencie leczenie axotretem jesteś? Ja dzisiaj zaczynam pierwszy dzień. Mam nadzieję, że to w końcu mi pomoże, z trądzikiem walczę od 6 lat, mam 20. Mój trądzik jest wyjątkowo uparty, nic na niego do tej pory nie działało, nawet chwilowej poprawy nie było xd Mimo przerażającej listy skutków ubocznych postanowiłam spróbować z axotretem, jeśliby coś było nie tak najwyżej przerwę leczenie ale chcę spróbować, jestem zdeterminowana żeby się tego pozbyć. Chcę w końcu wychodzić na ulicę bez podkładu i masy korektora! Trzymajcie kciuki. Czy ktoś jeszcze teraz zaczyna leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć zacząłem terapie 23 września od dawki 20 mg,brałem ją przez 2 miesiące,później dermatolog podniosła mi do 40 mg, jestem w połowie 5 miesiąca ,a moja twarz nadal wygląda tragicznie ;/ wysypało mnie teraz strasznie na plecach;/ Zwiększyły mi się objawy takie jak : częściej teraz mam krwotoki z nosa,silniejsze bóle pleców,wzrok mi się pogorszył, i od paru dni mam wsypkę na dłoniach,która mnie strasznie swędzi . Wydaję mi się,że moja terapia potrwa dłużej niż 6 miesięcy. Obecnie jest przy 8 opakowaniu . pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia151900
Matt - czy było chociaż chwilowe polepszenie czy przez całą kurację jest tak samo źle? Marna to dla mnie otucha na początek terapii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku miałem straszny wysyp trwał tak jak jest napisane w broszurce do 2 tyg.,później była duża poprawa,i po jakimś czasie powrót zwiększoną siłą,teraz mam straszne problem z nosem, w zeszłym tyg. miałem incydent na egzaminie puściła mi się krew i zalany był cały arkusz nie wspomnę o ławce i podłodze... i od soboty pokazała mi się wysypka na rękach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia151900
Może dawka jest zbyt duża? A co na to twój lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dermatolog mówi,że mam dobrą dawkę do wagi,(ważę 69 kg,a wzrostu mam 186cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie,czy ktoś jeszcze z Was miał w 5 miesiącu wysyp ? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×