Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość paula94
tez myślę ze 9 miesięcy to długo ale jeszcze mam syfki na policzkach mam nadzieje ze juz niedlugo skończę ten lek i będe mogla normalnie funkcjonować:P biorę dawke jeden dzien po dwie tabletki nastepny dzien jedną i tak na zmianę, bo po jednej tabletce malo się poprawiało za to po dwoch bardzo źle się czułam psychicznie i też fizycznie. Miałam straszne nudności jednego wielkiego doła nic nie chcialo mi sie robić i mogłam wiecznie spać jak wróciłam ze szkoły prosto do łóżka nawet nie spojrzałąm na tv przez jakis czas tylko spanie teraz już jest lepiej mam nadzieje że jak przestane brać ten lek to wszystko wroci do normy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati1995
Hej :) jestem po trzech miesiącach stosowania axotret'u. Trądzik dopadł mnie od września 2011r na poczatku było kilka sywkow, ale z dnia na dzien coraz gorzej doszło do tego ze moja twarz wygladała okropnie, na poczatku leczyłem sie samemu kupowałem masci, smarowałem ale to nie pomogło, widz postanowiłem udac sie do dermatologa (Poczatek grudnia) . Lekarz zaproponował mi kilka rodzi terapi wybrałem leczenia za pomocą Axotret'u. po dwuch tygoniach stan twarzy sie poprawił, ale bywał dni ze robił sie spowrotem wysyp, zaczeły mi sie usta wysuszać, od czasu do czasu mam bole kregosłupa, a wczoraj po raz pierwszy poleciła mi krew z nosa ^^, a po dwóch miesiacach skóra na twarzy ale była duza poprawa, teraz na poczatku czwartego miesiaca mozna powiedziec ze nie mam nic sporadycznie moze jeden dwa syfki, ale zostały zaczerwienia ktore chyba powstały na skutek zlikwidowania grudek, mam nadzieje zę to zniknie :P odezwe sie nie długo, zycze wszystkim gładkiej buzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati1995
sory za błędy, z polskiego nigdy nie byłem dobry... ale matma to cały mój świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanko! Mam 20lat i problem z trądzikiem od pierwszej klasy liceum. Cały czas leczyłem się u jednego dermatologa i przetestowałem chyba wszystkie antybiotyki dostępne na rynku... niestety bez efektu. Nie mam zbyt ostrej formy choroby, raczej są to pojedyńcze ropne krostki w okolicy nosa i na policzkach. Efekt leczniczy daje na nie tylko tetralysal ale po terapii nim zawsze wracają. Tego leku nie moge niestety stosować wiecznie. Teraz zmieniłem lekarza, który zaproponował mi kuracje AXOTRET. I mam do was pytanie. Czy któraś z was stosujących AXOTRET miała lek wczeniej ISOTREXIN? Bo ja go stosowałem i to bez jakiegokolwiek skutku:( Pytam bo obydwa te leki zawierają ten sam składnik... Prosze o odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goaheadasia
znalazłam bardzo tanią aptekę w Warszawie, axotret 20mg*30 tylko 64, 90zł, strasznie się zdziwiłam bo ostatnio płaciłam 89, 70 w doz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goaheadasia
a nazywa się apteka farmjed wystarczy wygooglować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna i już
Witajcie, Nie ma zwyczaju wypowiadać się na forum, zazwyczaj jestem tylko podglądaczem ;) Tym razem się skusiłam, bo jestem żywo zainteresowana tematem. Również borykam się z trądzikiem. W czasie dojrzewania nie miałam większych problemów ze skórą, nie spodziewałam się, że kiedyś to będzie moim problemem. Wszystko się zaczęło 2 lata temu, kiedy wróciłam z wakacji, drugi rok studiów, a ja nagle mam problem. Na początku nie zdawałam sobie sprawy, że dzieje się coś złego i że zostanie to ze mną na dłużej. Leczyłam się wieloma maściami, antybiotykami doustnymi, antykoncepcja. Było lepiej, a potem znowu to samo. Rozpoczęłam pracę, mam fundusze, więc postanowiłam zawalczyć o siebie, jeszcze raz. Zdecydowałam się na Axotret. Mam dawkę 20mg na dobę. Przyjmuję tabletki od ponad trzech tygodni. Moja dermatolog powiedziała mi, że jest to tak mała dawka, że jedynym skutkiem ubocznym będą wysychające usta. A jak jest w rzeczywistości?? Faktycznie usta wysychają, nie rozstaję się z pomadką, jak tylko zauważę coś ciekawego w sklepie to zaraz kupuję :) Osobiście polecam wam Carmex, to taki balsam do ust wyprodukowany w Stanach. Zawiera mentol, dlatego przyjemnie mrowi i przynosi natychmiastowe ukojenie. Dodatkowo zaczęłam odczuwać częściej pragnienie, zasycha mi w ustach. No i do tego wysyp na brodzie. Tego się nie spodziewałam. Trądzik mam na policzkach i w okolicy żuchwy, nie jest on jakiś straszny i wiele osób twierdzi, że retiny nie są dla mnie, ale po takim czasie walki, mam opinie innych w nosie, moje ryzyko, moje zdrowie, czas i pieniądze. W każdym bądź razie, wysyp na brodzie jest mega. Wstyd iść do pracy, bo pracuję z ludźmi. Praca mnie moblizuje do wyjścia z domu i kontaktu z ludźmi. Choć łatwe to nie jest. Mam nadzieje, że z dnia na dzien bedzie coraz lepiej. Rozpisałam się, więc dodam już zupełnie na koniec, że zauważyłam też plus... Włosy wyraźnie mniej się przetłuszczają. Wcześniej, po 1,5 dnia marzyłam o tym, żeby być już w domu i umyć głowę, a teraz myję ją co 3 dni i właściwie mogłabym jeszcze zaryzykować dzień, ale jakoś nie dowierzam, ze tak długo można nie myć głowy. Dziwne uczucie i zarazem takie fajne :) Za zaryzykowałam terapię Axotret, nie wiem co będzie dalej, ale już za późno żeby się wycofać. Pozdrawiam i czekam na jakiś równie długi i nudny post o Waszej terapii. Wspierajmy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mam problemy z trądzikiem naciekowym od przeszło 10-ciu lat. Brałem różnorakie smarowidła, witaminy, suplementy diety itp. Ostatnio znowu przeszedłem kuracje tetracykliną ale bez większego efektu. Mam już sporo blizn potrądzikowych - ale nie denerwują mnie tak, jak nowe zmiany trądzikowe. Ostatnio zmieniłem dermatologa i od razu zaproponował mi Axotret. Brałem tylko 3 tabletki tygodniowo, chyba ze względu na dolegliwości jelitowe z jakimi się borykam. Teraz mam zwiększoną dawkę do 4-tabletek tygodniowo. Jest poprawa, skóra nie przetłuszcza się, żadnych efektów ubocznych za wyjątkiem suchości gardła, nosa i ust. Co rusz to miałem problem z gardłem, ale zorientowałem się, że trzeba je stale nawilzać i jest lepiej. Axotret biorę od początku stycznia i mam nadzieję, że będzie skuteczny. Nic innego chyba mi nie pozostało. Mam pytanie. Proszę polećcie mi jakiś żel, mydełko czy inny specyfik to mycia twarzy. Dotychczas używałem Ivostin Puritin - jest świetny ale w połączeniu z Axotretem czuję, że moja skóra pęka z przesuszenia. Może znacie coś co mniej wysusza skórę i nie powoduje, że jest czerwona jak burak. Proszę o info. Ps. Axotret w aptece Kwiaty Polskie - 69.99 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatitka
Polecam do przemywania twarzy plyn micelarny Vichy, jest bardzo delikatny(kosztuje ok 30 zl), bezzapachowy, nawilża nie wysusza, stosuje juz go od kilku lat a w czasie kuracji Axotretem bardzo mi pomógł. Nie radze przemywania twarzy wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, jeszce dziś go przetestuje. Co do przemywania twarzy wodą - heh doskonale znam ten ból :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafix
Witam mam takie pytanie do tych którzy skończyli już leczenie . Czyte przebarwienia wszystkie kiedys zejda? od tych wielkich co wyskakuja zostaly mi niezbyt ladne plamy i boje sie ze one nie zejda. Ogolnie biore Axo od Listopada i do tej pory nie za wiele sie poprawilo dodam ze mialem straszny problem z wagrami bardziej z policzkow poschodzilo troszke czolo wydaje mi sie ze jest takie jakie bylo. skora sie wygladzila z wyjatkiem miejsc po tych niespodziankach bo w nie dosc ze plamy to czuc zgrubienia lekkie Juz troszke stracilem wiare bo to juz 5 miesiac no ale zobaczymy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatitka
;) już jestem 2 miesiace po kuracji ktora trwala 8 miesiacy, a przebarwienia powoli zniakaja, trzeba uzbroić sie w cierpliowość, nie wiem jak to bedzie jak wystawie twarz na słonce, oczywiscie bedę używac kremów z wysokim filtrem, bo mam bardzo jasną karnacje, wszystkim życze powodzenia i wytrwaia, bo na prawde warto, efekty są niesamowite;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little_meg
Witam. Lek Axotret (20 mg) biorę od 11 dni. Zauważyłam, że kondycja mojej cery pogorszyła się - pojawiło się więcej pryszczy niż na początku kuracji. W związku z tym mam pytanie: czy to jest normalna reakcja i po prostu muszę cierpliwie poczekać na efekty? Kuracja potrwa 8 miesięcy. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak - poczytaj wątki wstecz a zorientujesz się, iż jest to normalne zjawisko. Ps to samo napisane jest na ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little_meg
Dzięki wielkie! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeeść! Ja też biorę Axotret od 15 dni ;D Początkowo przyjmowalam 2x20mg ale moje usta tego nie wytrzymywaly. Jakieś zapalenie chyba miałam... Teraz biorę jedną tabletke dziennie. Co do nowych 'diod' jak na razie nic mi na twarzy nie wyskakuje i oby tak dalej ;p Kilka na plecach. Również polecam Carmex, bardzo dobrze nawilża usta ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)))))
do ust polecam balsam Tisane, przetestowalem juz wszystko co sie tylko da na calym rynku i nic nie daje takiego efektu jak Tisane. Nawilza na bardzo dlugi czas, nie pozostawia zadnych sladow, ladnie pachnie. Wczesniej byl dostepny w takich mini fajnych pojemniczkach a od tego miesiaca pojawily sie nawet takie szminko pomatki. Polecam gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja300
Hej, zażywam Axotret od ponad 2 tygodni- dawkę 20 mg w jeden dzień i 40 mg w następny. Skutki uboczne, mniej niepokojące jak u wszystkich: suche oczy i usta. To co mnie niepokoi to to ze od wczoraj zaczęły się pjawiać u mnie nasilone stany lękowe.. mam problem z koncentrację, boję sie jeździć samochodem, zwłaszcza szybko, mam zawroty głowy i ataki paniki.. bardzo silne.. czy komuś z was sie to przydarzyło? Czy to przemija wraz z biegiem kuracji? Leczę się na to dziadostwo od 15 roku życia, a mam już 30 lat. Widzę poprawę, nawet po niecałych 3 tygodniach i nie chciałabym przetywać terapii ale zaczynam się zwyczajnie bać o siebie...napiszcie jak to u Was wygląda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafix
kaja300 - tez mam stany lekowe np jak przechodze obok psa i wiem ze szczeknie to i tak sie wystrasze albo tak samo z autami wiem ze za trabi ale i tak sie wystrasze . Ale podczas jazdy autem nie zauwazylem takich zachowan nie wiem moze sie zmieniam prowadzac auto. Dermatologowi nie mowilem o stanach lekowych bo nie sa uciazliwe wiec jak narazie ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taohi
Może to będzie troche dziwne pytanko ale czy bolała kogoś kość ogonowa podczas zażywania Axotretu? :D Wiem że nie można wszystkie zwalać na ten lek ale tak się zastanawiam. Ogólnie bóle pleców które jakieś tam miałem minęły ale ostatnio jak mnie nawala kość ogonowa to masakra. Nie przypominam sobie żebym się gdzieś uderzył raczej z dnia na dzień się to zaczęło więc tak z ciekawości pytam czy może ktoś takie coś też ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31113
Witam wszystkich ja biorę axotret od 35 dni tab. 40mg. suchość ust mam bardzo dużą, ból kręgosłupa występuje tylko czasami, kiedyś mnie bolała kość ogonowa ale to tak jeden dzień. Poprawę widzę ale co dzień mi coś wyskakuje na twarzy nowego. Czy ktoś by mi polecił jakiś dobry krem nawilżający do twarzy tylko nie za bardzo tłusty bo cerę mam bardzo tłustą i na dodatek bardzo ale to bardzo wrażliwą nie mogę nad tym zapanować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31113
No i pytanie do dziewczyn jakich używacie podkładów i pudrów???Bo ja to używam od czasu do czasu maybelline drem satin liquid, ale jak nakładam na twarz podkład to mnie szczypie wiem, że mam bardzo wrażliwą cerę. Co polecacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz cerę tłustą to może lepiej zmień środek do mycia zamiast smarować kremem i dodatkowo zamykać pory. Ja po Axotrecie skórę tak przesuszyłem, że musiałem zmienić środek na łagodniejszy. Polecam Ivostin Puritin - świetnie przesuszał skórę, znacznie zmniejszał ilość wyprysków. Obecnie już go nie stosuje bo za bardzo przesuszył mi cerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatitka
Sylwia 31113 ja od 3 lat używam podkladu Vichy dermablend, w czasie kuracji axotretem też używalam tego podkladu, tylko wcześniej musialam nalozyc warstwę kremu nawilżajacego, bo skora byla bardzo sucha. Wracając do podkladu to dla mnie rewelacja, nie pozostawia efektu maski i wyglada bardzo naturalnie, jedyną wadą jest cena tj. ok 75zl, ja podkladu używam codziennie a starcza mi na pol roku, wiec warto zainwestowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31113
Dzięki za odp Giggs i agatitka :) Może źle napisałam od jakiegoś czasu używam mydła Protex i to mydło mi pomaga wysuszyć skórę w takim stopniu, ale jej nie przesuszyć:) natomiast z kemem jestem ostrożna używam tylko wtedy gdy już widzę, że skóra tego naprawdę potrzebuje:) więc chciałam się dowiedzieć jakich wy używacie??? agatitka -> na 100% wypróbuje tego podkładu może moja skóra go polubi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie używam żadnego. Jedynie płyn micelarny Vichy do przemywania cery rano i wieczorem. Po tym mam cerę w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna i już
Osobiście polecam do pielęgnacji skóry najzwyklejesze mydło i krem dla dzieci Bambino. Tanie, idealne dla skóry wrażliwej i starcza na dlugo. Na noc nałożyć krem i skóra czerpie tyle ile jej trzeba. Spróbujcie na łasnej skórze, dużo nie stracicie. Ja kończę drugi miesiąc Axotret. Po pierwszym miesiącu miałam mega doła, rozumiem skąd te stany depresyjne. Teraz... po drugim miesiącu jest już znacznie lepiej, patrzęl udziom w oczy :) Powodzenia i opowiadajcie wszsytko co się z wami dzieje w trakcie i po kuracji. Czy jest tutaj ktoś kto już skończył?? Na ile macie zaplanowaną kurację Axotretem? Pozdrawiam i bądzmy w kontakcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatitka
ja 3 miesiące temu skonczylam kuracje, w razie jakikolwiek pytań piszcie;)tita23@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31113
Katarzyna i już-> pytanie do Ciebie czy po drugim miesiącu jeszcze coś ci wyskakuje na twarzy??? Ja mam zaplanowaną kurację od 5 do 6 miesięcy. To jest mój 38 dzień brania Axotretu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie!Kończę właśnie 8-my miesiąc brania axotretu [20 mg. ze względu na duże dolegliwości] Przede mną jeszcze jakieś 6 miesięcy leczenia.Polecam używanie kremu Bambino. W moim przypadku sprawdził się rewelacyjnie.Wieczorem do zmywania twarzy używałam tylko mleczka i toniku do cery tłustej ale tylko na początku.Co do podkładu.Odstawiłam praktycznie wszystkie,kupiłam w aptece excipial z pigmentem jasnym i ciemnym i zmieszłam je.Każdy powinien indywidualnie dobrać sobie odcień.Po 3 miesiącach kuracji zmieniłam wszystkie kosmetyki na "do cery suchej"Obecnie mogę myć włosy co 4-5 dni.Nie przetłuszczają sie a na twarz i ciało kłasć każdą ilość kremów i balsamów. Jak widać każdy inaczej przechodzi kurację.Mój wysyp to 3-15 dzień brania axotretu i od tej pory buzia jest gładka....i niestety nadal biorę ten specyfik.Bolą mnie wszystkie stawy, stopy,mam problemy z chodzeniem, nie wspomnę już ,że przestałam uprawiać jakikolwiek sport.Pękające usta to najmniejszy problem, osłabił mi się wzrok, łzawią oczy....a depresja wynika nie z wyglądu ale bardziej nasilenia wszystkich ubocznych objawów...i cały czas łudzę się ,ze do końca już niedługo....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×