Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość Kasia151900
Może niedługo znów nastąpi poprawa, tym razem już na dobre. Ja właśnie boję się, że będę miała krwotoki z nosa, chyba dostanę zawału bo ogólnie to nie bardzo mogę patrzeć na krew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem nadziei,że będzie lepiej ;) A może nie będziesz mieć krwotoków tego mogę Ci życzyć ;] Oczywiście życzę gładkiej buźki,bo w końcu tego wszyscy na tym forum chcemy doznać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia151900 - u mnie zaczął się już 6 miesiąc leczenia, w kwietniu mam skończyć kurację. Już kompletnie nic nie wyskakuje na twarzy, bóle pleców ustały,nie ma też krwotoków, tylko odczuwam chroniczne zmęczenie. Ostatnio dermatolog przepisała mi Aknenormin zamiast Axotretu, "podobno" skuteczniejszy, bo szwajcarski...zobaczymy... Mattt - u mnie wysyp też trwał długo, już zaczynałam się bać, że lek nie działa. Jak zaczęłam kurację na koniec sierpnia, to wysyp trwał do końca grudnia. Głowa do góry, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia151900
Mattt - dziękuję i nawzajem życzę gładkiej buźki, oby jak najszybciej i już na zawsze :) Czyli lepiej psychicznie przygotować się na wysyp. No cóż, lekko nie będzie. Ale dodałaś mi otuchy, że w końcu się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia151900 ,Pisz o swoim samopoczuciu i objawach jakie u Ciebie wystąpiły . Życzę wytrwania w terapii ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie! Piszecie o skutkach ubocznych, zawsze jakieś są. Kończę 6-ty miesiąc brania Axotretu i cały czas jestem na dawce 20 mg. i ta będzie prawdopodobnie do końca leczenia.Mam zbyt wiele dolegliwości a tym samym leczenie potrwa przeszło rok.Pisałam już ,ze wysyp trwał ok 2 tyg. tylko na początku brania dawki 10 mg. Życzę wytrwania w leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia151900
Mattt - będę pisać :) na razie dopiero 2 dzień, wszystko jest w porządku, póki co żadnych skutków ubocznych ;) traverso - czyli objawy trądziku ustępują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Kasiu! Mój trądzik nie był tak zaawansowany i widoczny ,ale uporczywy i zawsze pojawiający się w stanach stresowych.Pisałam już , że axotret biorę od 6-ciu miesięcy.Wysyp na brodzie miałam tylko między 5-15 dniem brania tabletek.Od tego czasu nic mi nie wychodzi.Natomiast skóra z przetłuszczającej stała się sucha.Obecnie stan ten już się unormował ,ale na początku terapii moja skóra chłonęła każdą ilość tłustego kremu. Najlepszy okazał się Bambino, który bardzo łagodził zaczerwienienia.Zmieniłam wszystkie kosmetyki z "dla cery tłustej" na "dla cery normalnej i suchej", dotyczy to również szamponów.Przed terapią włosy myłam najlepiej codziennie a obecnie mogę co 4 dni. Ponieważ nie mam 20 lat ,wysuszenie skóry spowodowało niestety drobne zmarszczki.Pocieszam się jednak ,że obecna deramtologia estetyczna potrafi zdziałać cuda { dla tych z dużym portfelem}.Na pytanie do mojej pani doktor...czy na tym etapie mogłabym już przerwać leczenie....usłyszałam...niestety nie....bo stan skóry się pogorszy...obliczyła mi leczenie na jakieś 15 opakowań axotretu. Uzbroiłam się więc w cierpliwość i łykam raz dziennie 20 mg. Jeśli macie jakieś pytania...odpowiem. Pozdrwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemcia! :) Mam 16 lat i od 8 dni przyjmuje Axotret. 2 tabletki raz dziennie, czyli w sumie 40 mg. Zauważalny tradzik pojawił sie u mnie w wieku 11 lat. Na początku jak to każdy myslalam ze to młodzieńczy, więc zbytnio sie nie przejmowalam. Jednak on nie zniknął mimo stosowania maseczek, kremów, peelingów czy wizyt u kosmetyczki. Wylądowałam u dermatologa który zapisal mi Diferin żel. Owszem, na początku pomagał, ale skóra sie przyzwyczaiła. Postanowiłam spróbować jeszcze raz i jestem dobrej myśli. Mam tylko wielkiego stracha, w poniedziałek zaczynam szkole a ja na brodzie mam ropniaki :( nienawidzę ich, gdy są widoczne. Zaskorniki zawsze przeżyłam bo dało radę sie je wymyć. Obecnie dostałam jeszcze Diferin krem, który ma na celu wysuszenie skory. Mam pytanko, czy używanie jakiś peelingów ze y twarz trochę oczyścić, bo jak na razie to ja używam samej wody, bo w książeczce pisało ze nie wolno niczego używać ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia151900
Axotret sam w sobie ma działanie mocno wysuszające więc nie radziłabym ci stosować jeszcze jakichś dodatkowych środków wysuszających na twarz lub peelingów. Przynajmniej tak twierdzi mój dermatolog. Jeśli skóra jest przesuszona to też niedobrze gdyż mogą się pojawić dodatkowe zmiany trądzikowe. Nawilżanie jest bardzo ważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia151900
A jeśli chodzi o mnie to na razie 5 dzień axotretu, żadnych skutków ubocznych, usta póki co nie są przesuszone. Koniec plusów bo chyba szykuje mi się wysyp :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ;) dzisiaj był 9 dzien! :) jutro pierwszy dzien do szkoły i nie wiem jak go przeżyje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ;) dzisiaj był 9 dzień! :) Jutro pierwszy dzień do szkoły i nie wiem jak go przeżyję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Dziewczyny! Pod żadnym pozorem nie stosujcie peelingów! Skóra podczas terapii axotretem wyjątkowo podatna jest na podrażnienia. Poza tym wszelkie zmiany roznosicie na inne miejsca. Żelazna zasada....nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać. Każdy "dobry" dermatolog przed rozpoczęciem terapii powie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia151900
Już od dawna nie stosuje peelingów ziarnistych bo to tylko pogarsza sprawę. Mój dermatolog na szczęście jest dobry bo wyjaśnił mi wszystko przed terapią. Dzisiaj pojawiły się bóle mięśni, czuję się jakby przebiegła 100km ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia151900
Lukrecja, mam nadzieję, że zrezygnowałaś z tego kremu wysuszającego? Jak tam się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemcia! ;) pierwszy dzien w szkole jakoś przeżyty, choć czułam sie jakby każdy na mnie patrzył. Co do tego kremu Diferin, dermatolog przepisała mi go dodatkowo wraz z Axotretem, gdy mam wszystkie stadium możliwe z tradziku ;( + lojotok. Mam go stosować tylko wieczorem- na noc i jesli będę widzieć ze za bardzo mi wymusza skórę mam przestać i potem znowu. Natomiast podczas całego dnia mam twarz nawiązać kremem z Pharmaceris rowńiez na te noce gdy nie używam Diferinu. Słuchanie, teraz z innej beczki. Zauważyłam u siebie chyba dość poważny efekt uboczny który ńiestety nie był opisany nigdzie, a mianowicie ból, kłucie w klatce piersiowej pomiędzy piersiami. Występuje on przy wydechu i przy schylaniu tzn takim ze stoję na prostych nogach a od pasa w górę zginął sie do przodu pod katem 90 stopni. Mam uczucie jakby klatka mi sie kurczyla, macie coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia151900
Nie, ja nie odczuwam takiego czegoś. Faktycznie nie przypominam sobie, żeby to było opisane w ulotce. Może powinnaś zadzwonić do swojego dermatologa? Mój kazał dzwonić od razu jakby coś się działo :) Mnie niestety dopadł okropny ból głowy :/ nigdy mnie tak nie bolała głowa, poza tym mam chyba lekką gorączkę. Wczoraj zasypiając pod kołdrą i dodatkowym kocem i tak się trzęsłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula94
Hej! biorę lek AXOTRET już 9 miesięcy, moja skóra poprawiła się ale nie jest tak dokladnie czysta. Miałam straaaszny problem z pryszczami na plecach dekolcie i twarzy. Z pleców zeszły doszczętnie nie mam ani jednego syfka na dekolcie pojawiają się jeszzcze jakieś ale straszne plamki mam a na twarzy już jest lepiej z tym, że pryszcze przeniosly sie z całej twarzy na policzki.. ;| ale jakbym miała porównać jak wyglądałam przed zastosowaniem tego leku to na serio jest wielka różnica:) Mój dermatolog nie wspominał nic o osłonie na wątrobe, a i ja nie odczuwam bólu w tych okolicach :) jedynie pytanie które mnie męczy to takie czy można korzystać z solarium bo już rok nie wychodzilam na slonce ani na solarium i nie ukrywam że straaaaaaaaaasznie mi tego brakuje.. jestem blada, bladsza nawet od ściany ale myśle że po solarium mogło by sie jeszcze bardziej poprawic :) jestem dobrej myśli i powodzenia życzęwszystkim dziewczynom:) wystarczy mieć cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) ja jestem w połowie 3 miesiąca. dzisiaj byłam u dermatologa..zaraz zacznę 7 opakowanie na 16. moja twarz jest bardzo wygładzona. powoli likwidują się pryszcze.. wągry z nosa zniknęły. klatka piersiowa zaczęła się oczyszczać i plecy powoli się oczyszczają.. trądzik mam od 11 roku życia a lat mam 16. zaraz liceum a mam naprawdę tego dość. ze skutków ubocznych mam wszystko oprócz krwawienia z nosa.. nigdy jeszcze nie miałam żadnego krwotoku, mam nadzieję, że tak zostanie.. ALE dzisiaj będąc u dermatologa pokazałam mu dużego palca u stopy, gdyż prawdopodobnie bardzo się tu skóra przesłuszyła .. codziennie leciała mi z tego miejsca krew i ropa.. i zrobił sie stan zapalny dostalam masc i zmniejszono mi na dawke na codziennie 2 tabletki, wczesniej bralam 3,3,2,3,3,2 :) mieliście taki skutek jak z tym palcem ? albo coś podobnego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula94- 9 miesięcy to długo.. ja mam maksymalnie brać do 7. a jaką dawkę bierzesz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukrecja534 tez mam taki bol w klatce piersiowej przy schalaniu i jak mocno oddycham.. nigdy tak nie mialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIKANK
efekt leczniczy spełnił moje oczekiwania ale mnie znacznie sie wzrok pogorszyl....pisza tam ze to przejsciowe ale ja nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ogole jak tak czytam to jednak mysle ze niektorzy maja racje zeby w ogole nie szukac opinii o lekach itp w internecie bo tutaj jest wiecej paniki i niepokoju niz w ogole bym mogl pomyslec. Zaczalem brac miesiac temu cera mi sie powoli poprawia ale jest wysuszona i usta są suche , poza tym nic. Zdecydowalem sie brac ten lek bo wyleczył z trądziku moich 5 znajomych ktorzy do dzis maja idealną skórę. Zycze wytrwalosci bo tez przede mna 5 miesiecy i nie panikowc!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borys187
Axotret, Izotek, Aknenormin- SPRZEDAM- 10/ 20 mg! I inne dermatologiczne- Tetralysal, Duac, Metronidazo. fleczer1@o2.pll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm32
Ja kończę kurację (10 opakowań). Efekt super. Czekam teraz niecierpliwie, aż minie 6 m-cy i bedę mogła pozwolić sobie na zabiegi mikrodermabrazji. Atrakcyjna cena Axotretu w aptece "KWIATY POLSKIE" - 69,99zł. Kupowałam w ostatnich dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
A w jakim mieście jest apteka Kwiaty polskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bsdifhsidf
w kazdym miescie:) wysil sie i wpisz sobie w google i poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×