Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Axotret bardzo obciąża wątrobę, tak samo jest z alkoholem, a połączenie tych dwóch składników jest po prostu bardzo niekorzystne dla waśroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
Ann_21 mnie także balsam neutrogeny nie pomagał (krem do rąk tej firmy ratował moje dłonie podczas terapii, jednak balsam już nie), dermatolog mi zaleciła krem "dexeryl" :http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?products_id=6889 - pomógł mi na swędzącą skórę całego ciała, które mi towarzyszyło podczas terapii. Co do świecenia skóry po terapii, to ja skończyłam zażywanie leku w czerwcu tego roku i wciąż moja skóra twarzy jest matowa i nie zauważyłam świecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila96
Witam. axotret biore ok. 3 miesiecy twarz jest idealna bez zadnych wypryskow. tak ja marzylam :-) . juz niedlugo czeka mnie wizyta u dermatologa :-) ciekawa jestem co dalej :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna181013
Z alkoholem to jest tak, że pić można, bo to nie antybiotyk, nic się nie stanie, tyleże Axotret będzie gorzej wchłaniany albo wcale, więc to bez sensu łykać tabletkę i pić alkohol, lampka wina spoko, z wchłanianiem nie będzie problemu, ale upijanie się i branie leku jest bez sensu. Na usta polecam maść witaminową z apteki albo wazelinę, też z apteki w takim małym odkręcanym opakowaniu, chyba z miodem. Ciało to obojętnie jakie balsamy, byleby regularnie. Dłonie, baaaardzo polecam krem do rąk vichy, taki mały, różowa zakrętka, genialny. Noszę soczewki i tu jest problem, bo oczy mi wysychają i pieką, także bez sztucznych łez albo nawilżających kropli do oczu nie da rady. Pozdrawiam i życzę Wam i sobie powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję axotret 60 tabletek 20 mg za 99 zł w aptece zdrowie. Cena swietna. Lek - się okaze, biorę 5ty miesiąc, wydaje mi się że jest poprawam ale jeszcze droga przede mną w leczeniu...i wtedy dopiero się okaże. Ze skutków ubocznych, to suche usta i skutek świetny - włosy : ))) Natomiast w pierwszych miesiącach i krew z noas leciała i trochę bolały kości, czasem mocno bardzo, i skóra sucha, wysypki - a teraz póki co jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha i zapomniałam dodać, pomadki sąteraz firmy Axotret dobre, ale to reklamówkowe, więc nie wiem czy mozna je kupić, czy tylko u lekarza dostać. A na suchą skórę polecam emolium dla dzieci głównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopierozaczynam
Hej kochane :* Ja właśnie zaczynam leczenie tym retinoidem. Moja dawka to 20mg/ dobę ale pani doktor powiedziała, że jeżeli nie będę odczuwała jakiś bardzo uciążliwych skutków ubocznych to gdzieś w 2-3tyg. będę brałą 30mg/ dobę. Wcześniej brałam jakieś antybiotyki, ale po 2 miesiacach nie było dużej poprawy. Naczytałam się sporo Waszych komentarzy, mam nadzieję, że nie będę jakoś bardzo cierpieć, ale nawet jeśli to przemęczę się, bo wierzę że warto. Ps: ja za 60 tabletek 20mg zapłaciłam w mojej aptece 105zł. Moja pani dermatolog poleciła mi tą aptekę, bo mają taką fajną promocje akurat na ten lek :) takze nawet duzo taniej wychodzi niz z tymi antybiotykami :D Dam znac jak bedzie z moja buzia w przyszlosci, zycze wszystkim wytrwalosci :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie do dopierozaczynam a co to za apteka mozesz zdradzic? U mnie polowa 3 miesiaca twarz lepiej 3 tyg temu zrobily mi sie 3 ogromne ropniaki z bialymi czubkami i je wycisnelam bo byly juz takie napeczniale... Nie wiem czy dobtze zrobilam ale nsdtepnego dnia byly juz strupy a na trzeci dzien juz odpadly. A wy co robicie wyciskacie takie biale. Teraz poki co nic sie nie dzieje. Mam strssznie suche dlonie i bole glowy i miesni jak wstaje rano. Pozdr i czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopierozaczynam
Apteka Nova w Iławie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina8429
Hej! 5 miesięcy brałam 2x20 mg Acnenormin dziennie. Od teraz nowy dermatolog dał mi Axotret (bo tańszy), tylko nie pamiętam dawkowania... Z tego co kojarzę, mówiła 1 tabletka po kolacji, na 2gi dzień 2 tabletki po śniadaniu, i potem na drugi dzień znów 1 tabletka po kolacji. Czy ktoś tak miał? Poza tym jadę na wakacje zaraz, mam filtry 30 i 50, na ulotce zalecają unikanie słońca i stosowanie filtru co najmniej 15 SPF... Czy w ogóle się nie opalę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia31113
Witam, rok temu zakończyłam terapię Axotretem niestety muszę stwierdzić że trądzik od jakiegoś miesiąca powraca i sie nasila. Boże nie wiem co mam robić! Ponad pół roku na darmo sie leczyłam i męczyłam z tym wszystkim. Nie chcę już tego brać wiecej! Czy komuś też powrócił???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopierozaczynam
lepiej sie nie opalaj, biorac retinoidy jest to zabronione. :c dlatego najlepszym czasem na leczenie jest jesien/ zima bo wtedy jestesmy narazeni na mniej slonca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Student polibudy
Hej, jaką dawkę przepisał Wam dermatolog? Ja mam 13 opakowań, tj. 7800 mg, a ważę 68 kg. To nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StokrotkA_1989
Witajcie wszyscy, ja również dołączam do grona osób, których utrapieniem jest ta przypadłość ;) Dzisiaj biorę drugą tabletkę axotretu - mam dawkę 20mg na dobę i nic mi nie wiadomo na temat tego czy zostanie zwiększona. Problemy z cerą zaczęły się gdy miałam 15 lat, obecnie mam 24 i po studiach zaczynam pierwszą poważną pracę, gdzie kontakt z ludźmi jest kluczowy. Dlatego zdecydowałam się na terapię, aby już nigdy nie było dnia gdzie boję się komuś patrzeć w oczy z powodu trądziku. Chcę normalnie wychodzić z domu bez kilograma podkładu na twarzy i robienia czasochłonnego makijażu. Biorę leki osłonowe na wątrobę i choć usta na razie mam normalne to już "na zapas" smaruję je maścią witaminową aby cały czas były nawilżone. Obecnie twarz goi mi się po wysypie jaki miałam tuż przed axotretem, po odstawieniu leków z grupy tetracyklin. Mam w związku z tym pytanie do osób które przyjmowały taką dawkę dzienną axotretu jak ja: jeśli już był u Was tzw. "wielki wysyp" to ile on trwał tzn. jak szybko zszedł z twarzy? Boję się, że będzie tak źle, że nie będę mogła iść przez kilkanaście dni do pracy i pokazywać się ludziom na oczy - bardzo bym tego nie chciała. Strasznie się tym przejmuję, bo jednak twarz to wizytówka człowieka i każda widoczna grudka pozbawia mnie pewności siebie. W dodatku przed podjęciem leczenia bywały takie sytuacje że żaden podkład nie był w stanie zakryć moich niedoskonałości :( Wiem, że nie u każdego taki wysyp się pojawił, ale jednak u większości był dlatego pytam się jak sobie radziliście. Zwłaszcza z tymi większymi krostkami (z treścią ropną w środku) które najgorzej szpecą i nie wiadomo czy je wyciskać (choćby delikatnie) by pozbyć się tego białego wierzchołka. Pozdrawiam i życzę wytrwałości tym, którzy dopiero co rozpoczęli tę długotrwałą terapię - oby nasze organizmy wytrzymały, a psychika nie siadła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StokrotkA_1989
ps. czy zauważyliście zmianę w tempie gojenia się "po wysypie" Waszej twarzy przed terapią axotretem i w jej trakcie? Niektórzy chyba twierdzą że krostki/górki podskórne goją się wolniej i dłużej się wchłaniają - może ktoś ma inne doświadczenia po zażywaniu tego leku? I jeszcze ps2 - to pytanie głównie do dziewczyn ;) Mam dosyć grube i w miarę zdrowe, niełamliwe włosy. Czy wiele z Was zauważyło zwiększenie się wypadania włosów w trakcie zażywania axotretu albo ich zmatowienie? Od jakiegoś czasu walczę różnymi specyfikami (maski, wcierki, herbatki z pokrzywy i skrzypu) z moimi włosami aby nadać im więcej miękkości, ale obawiam się że przez tą terapię będę miała tylko coraz większe suche siano na głowie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha000
Stokrotka ja też mam siano na głowie jak nie dam odzywki to w ogole nie mogę ich rozczesać. Biorę już 3 miesiące i nie jestem zadowolona robią mi się co chwile bolące pryszcze, tyle dobrego że wągry i grudki dosłownie mi same wyszły i mam gładką buzię i się nie świecę. Zaczyna mnie to martwić że cały czas mi sie robią nowe.. Dziewczyny chodzicie na basen? Bo ja byłam ostatnio i mnie bardzo piekła buzia od chloru :( a jak tak lubię.. spróbuję sobie nasmarować twarz kremem może to coś pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam jakiegoś wielkiego wysypu, a kończę 3 miesiąc. wszystkie małe krosteczki mi poznikały od razu, ale wciąż tworzą się duże pryszcze (chociaż jest ich mniej). Wyciskać nie radzę (choć sama nie mogę się powstrzymać :(), wyciśnięte u mnie goją się szybciej, ale zostają brzydkie blizny :/ ja chodzę na basen 2 razy dziennie :P staram się bardzo mocno nawilżać buzię i całe ciało, w sumie w każdej wolnej chwili sięgam po krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mel2140
Jestem już po kuracji. Efekt niesamowity, aż trudno uwierzyć, że to ta sama twarz. Cera jest gładziutka i znikły wszystkie ślady po trądziku. Naprawdę warto się przemęczyć, bo ten lek działa cuda. Zostało mi jedno nowe opakowanie Axotretu, gdyby ktoś potrzebował chętnie odstąpię. Proszę o podanie maila -skontaktuję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mel Jak długo trwała Twoja kuracja? Moja jest przewidzaina na około 6 miesięcy dziś mija 34 dzień. Poprawa jest rzadko coś wyskakuje ale moje przebarwienia będą chyba sporym problemem. Miałaś jakies przebarwienia? Zniknęły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej , jestem zainteresowana kupnem tego opakowania od Ciebie oto mój adres aneta.blaszkiewicz@onet.pl Czekam na wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
Mam pytanie do tych, którzy już zakończyli kurację. Czy dostaliście do smarowania twarzy jakiś krem, dermatolog mi zaleciła krem Rozex, jeszcze w trakcie ost miesiąca kuracji go stosowałam i dalej mam go stosować. Tyle, że jak zrobiłam przerwę kilkudniową żeby sprawdzić czy coś mi wyskakuje jak przestanę go stosować, to zaczęły się pojawiać zaczerwienienia:/ Nie wiem co będzie jak faktycznie skończę ten krem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie_21
Hej wszystkim :) czy wam też na dłoniach pojawiają się takie jakby czerwone plamki od zimna? I jak tak to jak sobie z tym radzicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mel2140
Moja kuracja trwała 6,5 miesiąca. Wszystkie przebarwienia znikły, ale dopiero 2 miesiące po zakończeniu kuracji. Też się tego nie spodziewałam, ale teraz jest suuper;) Cierpliwości. Po zakończeniu kuracji stosowałam Differin dla podtrzymania efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 83
U mnie również pojawiają się takie plamki na dłoniach i ja je smaruje Alantanem plus w kremie i bardzo szybko znikają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co z tą antykoncepcją
Witam :) Mam pytanie w sprawie antykoncepcji. Mój lekarz prowadzący został przez ze mnie poinformowany, iż nie przyjmuję już leków antykoncepcyjnych od 2 lat do teraz. Powiedziałam tylko, że chcę wrócić do tabletek. Dostałam Axotret 10 Czy mogę zacząć brać go przed rozpoczęciem tabletek antykoncepcyjnych? (Dopiero czeka mnie wizyta u ginekologa oraz okres, żeby zacząć brać). Nie mam chłopaka, mam 24 lata i mogę się poświęcić- w imię pięknej buźki ;) I tu moje pytanie- czy gdybym nie brała tabletek anty., 0 seksu i brała Axotret, czy może to jakoś mi zaszkodzić? Czy ma to jakiś wpływ na płodność w przyszłości?Czy jak? Bo nie rozumiem, po co brać hormony.. Czy to jest tylko profilaktyka przed wadliwym płodem? Ulotka niby mówi, że nie można brać tych tabletek bez anty. więc z jakiej paki ja się pytam lekarz mi to przepisał ?! (A lekarz renomowany)... Nie wiem co robić !!!! Proszę o odpowiedz! <3 Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhejhejhej
tabletki anty sa tylko na wszelki wypadek, bez nich tez mozna brac Axotret, tylko na wlasna odpowiedzialnosc.. Moja dermatolog powiedziala ze to moja decyzja ale ona musi i ma obowiazek przepisac recepte, a czy ja zrealizuje ta recepte to moja decyzja. Ale podala mi przyklad ewentualnego g****u i w sumie lepiej byc pewnym moim zdaniem i wziac te anty.. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hudsonproject
Czy ktoś z Was miał skutek uboczny, po ok. 2,5m-ca w postaci, opuchnięta i zaczerwieniona buzia a także powieki? I jak sobie z tym poradziliście? Do tego piekące oczy. Moja córka ma 14 lat, od kilku dni (po próbie podniesienia dawki do 1x30mg) ma taki właśnie skutek uboczny. Zastanawiam się jak bardzo może to być groźne. Dermatolog widział dziecko w tym stanie i kazał dalej stosować lek, tyle że w mniejszej dawce. Kiedy może zejść opuchlizna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caryca_89
Cześć ;) Tabletki antykoncepcyjne są wymogiem, gdyż lek jest niebezpieczny dla płodu, może powodować poważne zmiany w rozwoju dziecka. Efekty uboczne takie jak opuchlizny nie powinny trwać dłużej niż do końca 2 miesiąca trwania kuracji. Suchość twarzy i części ciała (policzki, czoło, nos, na i w ustach, dłonie), czasami bóle głowy, stawów i kręgosłupa mogą trwać nawet przez cały okres kuracji, dużo rzadziej cięższe efekty. Najgorsze pierwsze 2tyg do miesiąca, później organizm przyzwyczaja się. Kuracja sama w sobie jest cholernie skuteczna, bardzo rzadko po jej skończeniu problemy wracają. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna898
Hej, Ja biorę Axotret już 6 miesięcy, oczywiście nie wiele wyskakuje, mam 2 stałe pryszcze, czerwone, które nie chcą zejść, czasem policzki czerwone, wągry te które zostały dość duże - jakby chciałby wyjść - kilka. Twarz się nie błyszczy teraz, jak wcześniej. Na policzkach mam blizny - ale miałam je już dawno, może trochę się spłyciły. Suche usta cały czas, ale już nie tak jak na początku. Ostatnio nawet plecy i ręce nie bolą, tylko krew z nosa leciała nieraz. Jeszcze mi do końca brakuje kilku miesięcy, więc jeśli będzie wszystko dobrze, to postaram się dobrać wszystko. I wtedy zobaczymy, ale mam nadzieję, że warto. Biorę 60 mg, ale to też waga jest temu winna )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia92
Ja lek Axotret biorę 3 mce , jestem zadowolona, skutkami ubocznymi są: bóle kości, stawów oraz suchość ust, wymieniłam te które mi towarzyszą... Ogólnie na każdego lek działa inaczej. Jeszcze wspomne, że biorę dawkę 20 mg x 2. Mogę się pochwalić, że moja cera wygląda cudownie, lecz czasem wyjdzie mi jakiś pojedynczy syfek, ale szybko się goi. Gdy brałam same tabletki anty (Diane35) przez 5 lat, przestawały działać a brałam je głównie na trądzik, syfki wychodziły, czasem miałam taki wysyp, że ciężko było je zakryć. A co do kosmetyków, to ja od samego początku stosuje pomadkę do ust Axotret natomiast twarz smaruje tłustym kremem bambino..Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×