Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość Sylwia31113
SzanujZieleń - danielu twój stan skóry może się pogorszyć ale nie musi to zależy od twojego organizmu jak przyjmie lek. Ja miałam lekki wysyp ale teraz mam naprawdę ładną cerę w porównaniu co miałam jakieś 2,5 m-cy temu. Będzie dobrze musisz przez to przejść jak każdy z nas na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie czy podczas brania aknenorminu pale trawke to ma to jakis negatywny wplyw na przebieg kuracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie czy podczas brania aknenorminu pale trawke to moze to miec jakis negatywny wplyw na przebieg kuracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesformatowana
SZanujZielen - nigdzie w ulotce nie znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytanie, jeśli jednak miałabym dać Ci osobistą radę: na czas leczenia niestety powinieneś odstawić WSZYSTKIE używki: z alkoholem i papierosami włącznie. Tego typu substancje mogą zaburzyć wchłanianie się leku albo co gorsza, mieć negatywne skutki np. w postaci przebarwień skóry. To moja osobista opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31113
Zgadzam się z niesformatowaną, w czasie kuracji musisz odstawić wszystkie używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno pytanie mi przyszlo do glowy : D czy mozna normalnie wychodzic na sloneczko w czasie kuracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatitka
nie można, unikaj słońca jak ognia,chyba że zapodasz sobie filtr minimum 50-tka, skóra w czasie kuracji jest bardzo sucha i szybko można ja podrażnić , z reszta poczytaj uważnie ulotkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miziaa
słońca niestety trzeba unikać bo pozostawia plamy ; [

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na 10dniu kuracji i spytalem dermatologa o uzywki i powiedzial mi ze alkohol moze watrobe 'nadwyrezyc' a palenie trawki nie ma negatywneogo wplywu na przebieg kuracji , tez tak mysle bo przecierz alkohol sie pije i on idzie do zoladka przecierz jak pale skuna to wszystko idzie do pluc bynajmniej tak to rozumuje ha : d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miziaa
Uważam że wszelkie używki w trakcie takich poważnych terapii powinno się odstawić. Nigdy nie wiadomo jak zareaguje organizm i czy czasem nie osłabia działania leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksocia
Cześć wszystkim. Biore aksotret od poczatku marca. Przez pierwszy miesiac dawka 30 mg potem 40 mg. Poczatkowe objawy to pieczenie ust, po kilku tyg doszlo suchosc sluzówki nosa, pieczenie oczu, aczkolwiek nie jest to uczucie permanentne- raz piecze raz nie- nie nawilzam ani oczu sztucznymi łzami ani nosa sola fizjologiczna i jest ok. Najlepsze na usta jest zwykla wazelina lub takie rózowe jajeczko z oriflame- rewelacja! Co do pielęgnacji skóry podczas kuracji- od miesiaca stosuje olejowe oczyszczanie twarzy- powiem wam ze jestem zachwycona! jest to mieszanka olejów- najwazniejszy olej to olejek rycynowy, ktory ma sklad podobny do skladu naszego sebum i w zaleznosci od tego jaki typ skory mamy takie stęzenie tego oleju uzywamy (10, 20 lub 30%) polecam przy takiej kuracji 10 lub 20 wiecej nie!- olejek rycynowy kupimy w aptece za 2 do 8 zl. A tutaj zpaodam link cobyście mogli zobaczyc o co chodzi, dziewczyna bardzo fajnie wyjaśnia dokładnie jak co z czym sie jje: http://www.youtube.com/watch?v=PdFFKZDy7os drugi link to filmik jak do tego sie zabrac w łazience http://www.youtube.com/watch?v=5jpSi8iqEqk&feature=fvwrel Ja jako olej baza stosuje olej arachidowy, specyficznie slodko pachnie ale mozna sie przyzwyczaic.Jako olej uzupelniajacy w proporcji 10% to olej lniany. Wiec u mnie ta mieszanka wyglada tak olej rycynowy20% olej arachidowy70% olej lniany10% A i jeszcze jedna wazna kwestia tabletki najlepiej popijac łyżeczką oleju lnianego. Tabletki szybciej sie rozpuszczaja w ogranizmie nie zalegaja na zoladku i wątroba tak nie boli- czyli te bole brzucha omijaja mnie szerokim łukiem i oprocz tych dolegliwosci ktore opisywalam, nie dolega mi nic. Polecam tez jesc galaretki na deserek :) dobre na stawy, ktore pozbawione sa naturalnego mazidla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z ta zwiekszona dawka ? jak mam kuracje przewidziana na 9 miesiecy i jak dermatolog zwiekszy dawke to szybciej skoncze kuracje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksocia
wyglada to tak- im wieksza dawka tym szybciej konczy sie kuracje. Mi lekarz powiedziala ze z dawką 40 mg leczenie mozemy skonczyc i w 4 lub 5 miesiecy, w zaleznosci od efektow tez.. Nie napalaj sie tak SZanuj_zielen.. sytuacja czesto tez zalezy od tego jak reagujesz na ten lek, jak wychodza wyniki krwi i od ogolnego stanu psychicznego tez. Znajoma miala napady podobne do napadow przedpadaczkowych-opisywala to jako uczucie osaczenia w okolicach czaszkowych uczucie spadania i strach. Musiala w ogole przerwac kuracje. Co do palenia to naprawde dziwie sie ze twoj lekarz powiedzial ze palenie trawki nie ma ujemnoego wplywu na terapie lekiem. Po zazyciu i "przesiąknieciu" organizmu izotretynoiną mozna miec rozne stany lękowe czasem nawet mysli samobojcze u niektorych. Myśle ze palenie trawy moze potęgowac te odczucia. Moze byc oczywiscie tez odwrotnie- powodowac stany euforyczne ale ogolnie to nie eksperymentowalabym az tak ze swoim organizmem na zasadzie stanie sie albo sie nie stanie nic zlego.. Poza tym w wikipedii oprocz tego ze jest medycznie udowodnione w niektorych krajach rowniez stosowana jako lek w leczeniu chorob medycznych roznego rodzaju(np glejaki w mozgu) trwawka powoduje rowniez: CYT Efekty doświadczane po spożyciu marihuany są indywidualne i zależne od ilości, rodzaju oraz jakości surowca, sposobu przyjmowania, a także genów, organizmu czy ogólnej sytuacji. Najczęstsze z nich, to: polepszenie nastroju, euforia tymczasowe upośledzenie pamięci krótkotrwałej, pobudzenie wyobraźni "otwarcie zmysłów", wzmocnienie percepcji, wzmożona wrażliwość na bodźce osłabienie koncentracji zaburzenia w percepcji czasu zwiększone łaknienie suchość w ustach i pieczenie oczu, spowodowane wyschnięciem śluzówek przyspieszone tętno, uczucie chłodu spadek aktywności fizycznej jesli wiec powoduje zwiekszone uczucie wysychania sluzowek, NIE POLECAM OSOBISCIE ZAZYWANI A TYCH DWOCH "MEDYKAMENTOW"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, A robiły Wam się szorstkie czerwone kropki czy krostki na rękach w trakcie leczenia? Ja jestem w 3-m miesiącu kuracji i ogólnie wszystko ładnie się goi na buzi i plecach, a dekolt mam jak marzenie :) i na razie oprócz suchej wrażliwej skóry, suchości nosa, ust (najbardziej!) i spojówek nie odczuwałam skutków ubocznych. Ale parę dni temu zaczeły mi się pojawiać takie krostki na rękach, nie swędzą ani nic, smaruję je cały czas kremem nawilżającym i natłuszczającym (na noc), ale nie znikają, a nie wyglądają zbyt estetycznie ;/ Ech chyba trzeba przetrzymać, tylko mam nadzieję, że się to nie rozpleni na resztę ciała, bo to by już była przesada :| A, jeszcze wie ktoś czy isotretinoina działą też na zapalenie mieszków włosowych i ewentualnie po jakim czasie zażywania? Bo od wielu lat mam takie czerwone krostki na nogach nad kolanami (gwoli ścisłości - to co mam na rękach teraz - to nie są takiego rodzaju krostki), myślałam, że ten lek na to zadziała, ale na razie wszystko bez zmian w tym temacie więc jestem ciekawa, komuś pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, przepraszam, to co mam na nogach to nie zapalenie tylko nadmierne rogowacenie mieszków włosowych... ciekawe, czy Axotret da sobie z tym radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijaj
Witam wszystkich :D Leczę mój trądzik już 9 miesięcy, a we wtorek dostanę na pewno kolejną receptę na wykupienie tego leku :) Na początku brałam Curacne, ale dermatolog przepisał Axotret, ponieważ jest tańszy, a ma ten sam skład :) Biorę bardzo małą dawkę (przy 180cm i 71kg to 1x20mg), ponieważ mam dość wysoką bilirubinę pewnie dlatego tak długo trwa leczenie :) Jestem strasznie zadowolona z efektów, ale boję się, że po odstawieniu leku trądzik powróci, bo o tym też czytałam :( Jedyne dolegliwości jakie mam to wysuszone usta i bóle pleców. Na początku często bolała mnie też głowa, ale to minęło :) Pojawiły się też zaparcia i hemoroidy i obawiam się, że są to skutki brania tego leku (po skończeniu 5 opakowania lekarz pytał czy coś takiego się pojawiło). PS Nie ukrywając ten lek jest świetny również pod innym względem :) To dobry sposób na to, aby sprawdzić na czym tak naprawdę zależy naszemu chłopakowi :) Na nas, czy na seksie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31113
loopingstateofmind -> tak ja też mam od jakiś dwóch dni te krostki na dłoniach mogę Ci polecić żebyś piła wapno 2 tab. dziennie mi pomogło jak miałam te same krostki jakieś 1,5 m-cy temu przez cztery dni piłam i pogineło mi, tylko że teraz mam ich bardzo dużo. A i najlepsze wapno jest to w pazłotku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksocia
jesli o krostki chodzi to moze przyczyna jest wystawianie sie na slonce. Ja siedzialam na dzialce a bylo zdrowo po 16 kolo 21 zauwazylam ze porobily mi sie krostki na ramionach- czyli na odsloniatych czesciach ciala. Smrauje sie oczywiscie filtrami ale minelo sporo czasu od ostatniego uzycia wiec moze to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę axotret od stycznia - 1 tabletkę cztery razy w tygodniu. Efekty zdumiewające. Ale boję się, bo teraz mam odstawić lek na 2 miesiące (bilirubina ok 2,03) i nie wiem jak zareaguje cera. Z tego co czytałem nikt przede mną nie przerywał kuracji w trakcie jej trwania - no ale lekarz wie lepiej :) Co do krostek to też je mam na ramionach - a zaczęło się od wystawienia na słońce. Także w tym szukałbym przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, wiecie, coś w tym może być, że to od słońca... nie przebywam dużo na słońcu, ale też nie smaruję dłoni filtrami. Zaczęłam wczoraj zażywać wapno, takie rozpuszczalne w tabletkach, oraz smarować grzbiety dłoni alantoiną (Alantan Plus), wynik - wygląda trochę lepiej, ale jeszcze to nie zeszło, walczę więc dalej :) A propos alantanu - rewelacyjnie mi pomaga na suche usta, żadne pomadki/szminki nie dają takiej ulgi. Stosowałam takie szminki higieniczne + zwykłą wazelinę przez prawie 2 miesiące aż dostałam okrutnego zapalenia czerwieni wargowej, skóra mi prawie cała zeszła, nie mogłam się nawet uśmiechnąć, masakra. Poszłam więc do apteki i nabyłam taką maść z alantoiną, dopiero to (oraz zmniejszenie dawki z 30 do 10mg przez 3 dni) mi pomogło, usta się wygoiły i jest git :) dalej schną bez smarowideł, ale jest o niebo lepiej, polecam więc to mazidełko. Smakuje niezbyt dobrze, ale usta są miękkie i wyglądają jak posmarowane blyszczykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksocia
no wlasnie..alantan wystepuje jako masc i jako krem wiec lepszy jest ten krem..a nie ma chyba nic gorszego jak chcemy posmarowac spierzchniete usta pomadka a okazuje sie ze biale mazidlo wchodzi w popekania i wyglada to po prostu ochydnie! ble :) ma dobrze dzialac( nawilzac ukajac i do tego ladnie sie rozsmarowywac nawet na bardzo chropowatych ustach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie! Ogromne dzięki temu, kto napisał o alantanie plus.Dzisiaj poraz pierwszy zastosowałam maść. Jest wieczór a ja mam gładkie usta. Stosuję od 10-ciu miesięcy axotreret, więc kazdy wie w jakim stanie mogą być usta po tak długim braniu leku...a ja mam znów bez wiszących skórek i bolesnych ranek...pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@aksocia ja akurat używam Alantan w postaci maści nie kremu, bo krem jest biały, a maść na ustach robi się przeźroczysta więc niewidoczna, tylko się bardzo błyszczy, ale to mi nie przeszkadza :) Jedyną wadą tego specyfiku jest niestety opakowanie. Jest aluminiowe (chyba?) i po czasie pęka w zgięciach, robią się malutkie dziurki, z których wypływa maść... nie zauważyłam tego na czas i miałam całą torebkę wysmarowaną :/ W tubce zostało jeszcze dużo maści więc nie chcę wyrzucać i owijam tubkę w chusteczkę papierową. Pomaga, ale wygląda śmiesznie :) Uważajcie więc na pęknięcia w opakowaniu. Ciekawe czy są jakieś odpowiedniki w plastkowej tubce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Kup sobie w roossmannie małe pudełeczko na krem. Wcisnęłam do środka zawartość tubki i noszę je w torebce bez narażania na zabrudzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksocia
dziewczyny w ogole to co myslicie o odstawieniu kuracji na czas urlopu.. byłam wczoraj u lekarza, zapytal sie kiedy planuje urlop i bez ogrodek powiedzial ze jesli planuje wypoczywac i eksponowac cialo na sloncu( jade na mazury- ale nie przeszkadzalo by mi gdybym siedziala sobie w cieniu pod wielkim parasolem z wielkim rondem na glowie:) ), to lepszym zlem bedzie jesli na czas urlopu odstawie leki- i ze zrobilabym sobie mniejsza krzywde jesli zrobie przerwe niz jesli wystawialabym sie na slonce. Zgodze sie z tym ze leki i slonce to nie jest bodre polaczenie. No i zwiekszyla mi dawke na 50 mg, czyli jednego dnia 40 mg drugiego 60mg, sumujac na miesiac dawka to 50.. Myśle ze chyba na czas urlopu lepiej po prostu zmniejszyc dawke do np 40mg do tego 50 i wyzej UV i mysle ze bedzie dobrze! oczywiscie w miare mozliwosci unikac slonca. Jestem odpowiedzialna i konsekwentna osoba a wiem ze lekarze traktuja nas troszke po macoszemu.. mysle ze jakos raczej przekonam pania dr zeby nie robila mi przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem na 25 dni kuracji i mam pytania co do skutkow ubocznych a mianowicie chodzi tu o o czy od jakiegos czasu pieka jak jest lekki wiatr to odrazu lzawia i jakby mi sie wzrok pogorszyl a szczegolnie wieczorem dodam ze jak zajaralem jointa to byly takia cieplawe ha XD czy to moze byc spowodowane wlasnie tym lekiem ? ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ traverso: Dzięki za radę! wypróbuję :) @ aksocia: Masz dużą dawkę więc pewnie bardzo czułą na słońcę cerę. Na Twoim miejscu wzięłabym ze sobą filtry SPF50 i siedziałabym w cieniu no i trzeba uważać na odbicie światła od wody, bo też potrafi opalić... I nie odstawiałabym leku, szkoda przerywać kurację. Pozatym na Mazurach ze słońcem może być różnie, nie jest to np. Tunezja czy Hiszpania... Ale oczywiście życzę jak najlepszej pogody i udanego wypoczynku! :) Ja ostatnio kilka dni spędziłam na wybrzeżu włoskim, było ciepło i słonecznie, smarowałam się ciągle 50-ką i wszystko jest w porządku, w ogóle się nie opaliłam ani się nie nabawiłam przebarwień, jedyne co doskwierało, to czerwienienie się od gorąca. Ale ja mam też mniejszą dawkę leku - 30mg/doba. @SZanujZielen: takie skutki uboczne jak opisałeś jak najbardziej mogą występować w trakcie leczenia... Kup sobie w aptece krople nawilżające do oczu. Okulary słoneczne też pomagają bo chronią nie tylko przed słońcem, ale również (w pewnym stopniu) przed wiatrem. Natomiast jeżeli zauważyłeś pogorszenie wzroku, co też jest ujęte w ulotce jako jeden ze skutków ubocznych, radzę Ci zgłosić to do lekarza na wszelki wypadek. "...to byly takia cieplawe..." - Oczy? A co to znaczy cieplawe? Ciepłe?? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cieple : d ale nie jakis dlugi czas tylko tak z 2 minuty ale tylko wtedy jak zajaralem mam nadzieje ze to byl tylko taki jeden wybryk bo w wakacje to bedzie palone dzien w dzien X d Mam nadzieje ze nie oslepne ha ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanko mam zostalo mi 19 tabsow i mam dawke jeden dzien 40mg a drugi 20mg wizyte u dermatolog mam dopiero 3 lipca i nie starczy mi ich do tego dnia i nie wiem co zrobic czy zmienic dawke do 20mg dziennie to by wyszlo ze do 1 sierpnia bym mial a 2 dni bym zadnych nie bral bo bym nie mial ; x dermatolog jest do tego czasu na chorobowym chyba ze pojde do innego dermatologa ale to za duza misja troche : / cco o tym myslicie ? : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×