Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość aksocia
@praki, nie ważne czy prywatnie czy nie, weź ze sobą te wyniki weź opakowanie aksotretu ze sobą, nawet jak przepisze Ci internista np tylko jedno opakowanie to starczy ci na 2 tygodnie spokojnie, wiec do kolejnej wizyty u dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praki
Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesformatowana
Hej! Zazdroszczę tym z Was. które w krótkim czasie zobaczyły u siebie poprawę. Ja skończyłam właśnie 3 miesiąc kuracji i nadal nie jestem zadowolona. Mam jasną karnację a skórę na twarzy mam WIECZNIE mocno zaczerwienioną - mój dermatolog całkowicie ignoruje moje pytania o przyczynę i ewentualne zapobieganie temu stanowi. Podobnie ignorował cały czas potrzebę robienia badań kontrolnych krwi. Gdy w kocu dosłownie wymusiłam skierowanie okazało się, że wątroba daje spokojnie radę ale mam BARDZO podwyższony poziom cholesterolu, co jest wyjątkowo niepokojące gdyż jako wegetarianka nie jem mięsa, a białe pieczywo czy potrawy smażone oraz jajka spożywam w minimalnych ilościach, więc nie mam jak zredukować cholesterolu w diecie :( Jestem jeszcze przed kolejną wizytą więc ciekawi mnie bardzo czy tym razem zrobi to na lekarzu jakiekolwiek wrażenie. Prócz ciągłego zaczerwienienia, pękania ust, bólu stawów i suchości skóry na twarzy porobiły mi się drobne, trwałe zgrubienia, które mają chyba zamiast zamienić się w blizny! A dermatolog ma to gdzieś! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31113
Ja po 3 miesiącach też nie byłam niezadowolona, taż jak ty mam podwyższony Cholesterol. Zgrubienia na pewno się wygoją, to samo miałam na twarzy a może jeszcze gorzej:( teraz jest na twarzy dużo dużo lepiej zostały mi przybarwienia które powoli znikają. Musisz być bardzo cierpliwa i nie załamywać się:) chodź wiem jak jest ciężko. Czy was też tak boli teraz kręgosłup, bo mnie od jakiś 3 tyg. daje o sobie znać ze zdwojoną siłą. A jak z waszym samopoczuciem bo ja cały czas jestem smutna i przygnębiona i chce mi się płakać z byle czego, mam wszystkiego dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiaaa87
Witam wszystkich! jestem 13 dnień na kuracji Axotretem. Mam 25 lat i trądzik od okresu dojrzewania ale 1,5 roku temu nasilił mi się gdy odłożyłam tabletki antykoncepcyjne. Przed wizytą u dermatologa buzia wyglądała całkiem nieźle tzn. jako takich pryszczy już nie było (kosmetyczka i oczyszczanie twarzy pomogło, kosmetyki, itd) ale mam plamy i blizny potrądzikowe. Lekarz (podobno jeden z lepszych we Wrocławiu) polecił mi kuracje Axotretem. Im więcej o tym czytam tym mam większe obawy, czy to na prawde pomoże? Mija drugi tydzień brania tabletek 40 mg dziennie i okropnie duże guzkowate pryszcze mi wyskakują. Inne skutki uboczne to: swędzenie głowy plus łupież, zaczerwieniona buzia najbardziej czoło, skóra bardziej wrażliwa - możliwość zerwania naskórka przy depilacji woskiem - sprawdziłam ;) Wiem, że potrzeba czasu na spektakularne efekty ale czy na prawdę takie one będą? Czy jest ktoś kto jest rok albo i dłużej po leczeniu i pomoże powiedzieć, że trądzik na prawdę nie wrócił? Bo to, że być może zniknie z twarzy to jedno ale czy nigdy nie wróci to drugie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesformatowana
Dzięki Sylwia31113, właśnie takiego wsparcia potrzebowałam. Jednak ta kuracja nieźle daje w kość :/ Mój kręgosłup również nie daje mi spokoju i to już od dobrych dwóch miesięcy - nawet do tego stopnia, że gdy myję głowę lekko schylona, nie mogę się potem wyprostować. Kiepsko też jest w nocy gdy nie mogę znaleźć wygodnej pozycji :( Nie zaobserwowałam u siebie depresji czy przygnębienia - jedynie czerwony kolor mojej twarzy i grudki przyprawiają mnie o lekkie załamania... no i i oczywiście niedbalstwo i olewactwo mojego lekarza, o którym chętnie napiszę na forum gdy już skończę całą terapię... Jeśli chodzi o depilację - już chyba o tym pisałam - na własnym przykładzie całkowicie przestrzegam przed tego typu zabiegami! Nie ważne czy woskiem czy depilatorem. Ja sobie zafundowałam zapalenie mieszków włosowych i MEGA podrażnioną skórę na wiele dni. ODRADZAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak, a propos depilacji to zgadzam się całkowicie, jak pewnego razu przejechałam się delpilatorem po wiadomych miejscach, to później tyle miałam krostek i zapaleń, że się chwilowo załamałam. Nawet po zwykłej maszynce do golenia pojawia się podrażnienie, choć normalnie takich "przyjemności" nie miewam. Tak więc drastyczne metody pod czas kuracji odradzam. Co do zaczerwienionej twarzy. Też miałam ten problem, utrzymywał mi się pierwsze cztery miesiące, teraz jestem w 5 miesiącu leczenia i mi przeszło! Z czego niezmiernie się cieszę oczywiście :) W sumie ja zawsze się rumieniłam z byle powodu, ale pod czas brania Axotretu efekt ten został wzmożony x2, całe szczęście, że to mija. W kościach łamie nieco bardziej niż zwykle, natomiast depresji i przygnębienia nie zauważam. A mogłabym, bo w tej chwili przechodzę w życiu nieciekawy okres. Stwierdzam więc, że u mnie ten lek stanów depresyjnych / lękowych nie wywołuje nawet w stresogennym środowisku :] Za to mam bardzo częste bóle głowy. To mnie trochę dobija. Własnie przez miniony weekend - non stop. Dziś jest ok. Ale nigdy nie wiem kiedy mnie dopadnie. I oczywiście żadne apapy czy ibupromy nie pomagają, nawet zażyte 2 na raz. Za tydzień mam wizytę u lekarki, to jej o tym powiem. Ciekawe czy mi coś na to doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesformatowana
loopingstateofmind pocieszyłaś mnie z tym zaczerwienieniem - ja również dość łatwo się rumienię (słońce, wiatr, sytuacja stresowa), ale odkąd biorę Axotret to jestem cały czas czerwona - mam nadzieje, że niebawem to przejdzie. Zastanawiałam się czy to nie jest też skutek odwodnienia skóry, ale stosuje specjalne kremy i piję dużo wody a afekty są mizerne :/ Również miewam bóle głowy, powiedziałabym nawet, że migreny. Nie jestem tylko pewna czy to skutek Axotretu. Moja mama wciąż cierpi z tego powodu, więc może te bóle mają podłoże genetyczne (?) choć nie zdziwiłoby mnie gdyby był to kolejny negatywny skutek zażywania tego leku. A z czystej ciekawości ile płacicie za paczkę 20mg? Ja kupuję w Poznaniu na ul. 28 czerwca lib na ul. Gwarnej i cena oscyluje w granicach 64zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierzanka
Ja 20mg kupuje w Wawie na ul. Grójeckeij - apteka Farm-jet (obok Hali Banacha) - za 64.90zł. a 10mg chyba za ok 49zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31113
Ja kupuje w Lublinie opakowanie 20mg. 75zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maśka94
witam wszystkich :) ja biorę axotret 20mg od 11 dni mam 18 lat i pierwszy raz mam taki straszny trądzik nigdy mi się coś takiego nie zrobiło. Czy to prawda że nie wolno wyciskać ??? Zawsze po umyciu twarzy mydłem bambino który mi zalecił lekarz otwierają mi się guzki i wycieka płyn czy to dobrze ?? mam bardzo suche usta twarz już nie jest tłusta jak wcześniej jak tylko umyłam twarz po 30 minutach miałam znowu tłustą cerę teraz tak nie jest jak wstaję rano nie mam żadnego tłustego miejsca na twarzy zrobił mi się też mały guzek bez żadnych wycieków czy to tak ma być . dodatkowo od paru dni mam starsze bóle pleców . używam tylko balsamu do ust oeparol bardzo dobry nie pękają usta są nawilżone znacie jakiś dobry krem do twarzy żeby nie była taka wysuszona ?? martwi mnie jedynie to ile to trzeba brać . Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesformatowana
maśka94 1. Absolutnie odradzam wyciskanie czegokolwiek: skóra traci elastyczność na tyle, że jest bardzo duża szansa, że zostaną Ci trwałe wgłębienia i blizny 2. Niestety niektóre osoby na początku brania leku doświadczają znacznego nasilenia trądziku, podobno mija to do 2 miesięcy - piszę podobno bo sama miałam to szczęście, że ominęła mnie ta faza 3. Do nawilżenia, a raczej nawodnienia skóry polecam całą serię kremów Iwostin Puritin 4. Mi również zrobił się mały guzek, na czole, mam go od ok 2 miesięcy i nie zapowiada sie by miał zamiar mnie opuścić... :/ Życzę wytrwałości bo skoro jesteś na początku kuracji to bardzo Ci się ona przyda. Ja biorę lek już czwarty miesiąc i czasem mam serdecznie dość bo efekty wciąz nie są zadowalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maśka94
dziękuje za odpowiedź :) a mogę wyjść na kryty basen chlor nie zagrozi leczeniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesformatowana
Nie doczytałam się nigdzie przeciwwskazań jeśli chodzi o basem, choć ja na czas kuracji całkowicie zrezygnowałam z sauny, solarium i basenów. Chlor bardzo wysusza skórę, więc jest duże prawdopodobieństwo, że nie tylko ją podrażnisz, ale również, że później nie będziesz w stanie doprowadzić jej do porządku żadnymi balsamami i kremami :/ ja osobiście odradzam. Najlepiej byłoby gdybyś poszła na krótki czas i sprawdziła czy coś się dzieje - lepiej nie próbuj od razu siedzieć w basenie 1 czy 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na czas kuracji zrezygnowałam z jakiejkolwiek aktywności fizycznej włącznie z basenem. Niesformatowana dobrze powiedziała, chlor wysusza skórę, a poza tym drażni oczy, śluzówkę nosa, a pod czas trwania leczenia to wszystko i tak jest przesuszone i podrażnione, więc można zrobić sobie krzywdę. W ogóle jakakolwiek aktywność fizyczna kończy się u mnie okropnymi bólami mięśni, stawów, kręgosłupa (wcześniej tak nie miałam). Poza tym przy wysiłku staję się czerwona jak burak, a nawet jeszcze gorzej. Pisałam ostatnio, że miałam zaczerwienioną skórę przez cały czas, ale teraz mi przeszło. Faktycznie tak jest, ale wystarczy trochę pobiegać czy potańczyć i wypieki murowane. Ostatnio w piątek byłam na imprezie i się wytańczyłam, bo czułam, że od dawna potrzebuję ruchu.. ale następnego dnia cierpiałam mocno... i następnego... i nawet dziś ledwo się ruszam... Czy Wy też tak macie? Jasne, że miewałam zakwasy, ale w takim stopniu nigdy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiaaa87
Hej! Mija mi 23 dzień kuracji, buzia jest ok ( niewielkie ze 3 krosty na policzkach). Od samego poczatku używam cetaphilu - emulsji nawilżającej i nie widze dzięki temu żadnych suchości :) Na słońce moja skóra nie reaguje póki co, normalnie śmigam po mieście bez smarowideł z filtrem. Odebrałam badania krwi i jedynie cholesterol jest podwyższony - 216 gdzie norma jest 200. Co do ćwiczeń to póki co nie odczuwam strasznych bóli stawów i chodzę na fitness tak jak to robiłam do tej pory :) Jedyne co mnie w tej chwili martwi to pojawiający się czasem ból żołądka, wątroby, nie wiem dokładnie, gdzieś tam w brzuchu mnie boli. Miał ktoś też tak? Tak jak pisałam poza cholesterolem wyniki mieszcz\ą się w normie. Biorę 40 mg dziennie i za jedno opakowanie 20 mg we Wrocławiu najtaniej co znalazłam to za 80 zł. Ma ktoś tańszą aptekę? Pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieB
Witajcie, dziś zakupiłam ten specyfik w aptece za 69,99 zł. Zaczne kuracje - walcze z tradzikiem od ok 10 lat, w rakcie bralam Diane, która zrujnowała mi psychike, mam 35 lat. Zwatpiłam we wszystko - jak to mi pomoże - napiszę i bede polecała ten lek wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieB
we Wrocku na Oławskiej - Zielony Bluszcz czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieB
Cholesterol tez mam 216 ale pamietaj,ze jesli to HDL to jest to ten "dobry" cholesterol i jest OK - nie ma co sie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieB
ciekawa jestem tego leku, niby pomaga....nie zbawi mnie te pół roku, gorzej z piciem i opalaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieB
czy ktoś podczas brania tego leku pił alkohol - wiem,że jest zbaronione, ale lampka wina chyba nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31113
Ja nie piję ani kropli od 5 m-cy nie warto żołądek tylko by Cię bolał:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieB
przemecze sie w takim razie.....poswiecic sie trzeba a jak cera???Po tyvh 5 mcach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31113
Mogę stwierdzić że już nic nowego nie pojawia się na twarzy :) i jest zdecydowanie dużo lepiej. Musisz się poświęcić ten lek jest tego warty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieB
dzieki za informacje - tradzik zawsze byl moim problemem, od 10 lat walcze z nim, z tym ze taka walka na latwizne - Diane 35 po ktorej wszytsko wraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walcz warto - u mnie świetne efekty po paru miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Moja przygoda z Axotretem zaczęła się niedawno. Kończę właśnie 2 opakowanie tab. Z trądzikiem zmagam się od 11 roku życia. Najpierw zaczęły się pojawiac problemy na twarzy tylko w strefie "T", później przeniosło się także na plecy i klatkę piersiową, pozostawiając okropne, szpecące blizny. Obecnie mam 16 lat. Lekarz sam zaproponował kurację. Oczywiście najpierw tłumacząc działanie leku i przebieg kuracji mojej mamie, bo z racji mojej niepełnoletności i ceny leku, ona musiała wyrazic zgodę. Opowiedziałam lekarzowi jak długo mam trądzik. Na początku zaproponował leczenie - jak to sam określił - nieinwazyjne, czyli maśc z antybiotykiem, jakaś inną maśc na rozjaśnienie blizn i jakiś specyfik robiony specjalnie w aptece. Jednak po miesiącu stosowania zaproponował retinoidy. Stwierdził, że te wszystkie maści zwalczają tylko skutki trądziku i to nie na zawszę, a retinoidy zwalczają przyczynę. Polecił mi też, żebym nieco zmieniła dietę. Wymienił kilka produktów, owoców, warzyw i napoi, których nie powinnam jeśc i pic, ze względu na uniknięcie hiperwitaminozy wit A oraz utrzymania poziomu trójglicerydów i cholesterolu w normie. Kazał także zmniejszyc aktywnośc fizyczną. Szczerze mówiąc to tylko czekałam aż mi je przepisze. Wiem dośc dużo o tych lekach, wiedziałam czego się spodziewac podczas kuracji. Biorę dawkę 1x20 mg. Osobiście uważam, że lek słabo działa i dawka powinna byc deczko większa. Ogólnie czuję się dobrze. Wiadomo, suchośc skóry, wrażliwośc na zadrapania, to norma. Odczuwam ból pleców, ale tylko wtedy kiedy kładę się na łóżku, chociaż to dla mnie nic wielkiego bo mam wady postawy, przyzwyczaiłam się do tego. Ukryłam jeden fakt przed lekarzem. Mianowicie powiedziałam, że jestem pierwszy raz u derm. - to akurat było prawdą - ale nie powiedziałam mu, że miałam na własną rękę przygodę z retinoidami do użytku zewnętrznego, czyli tretynoiną Za granica można kupic w aptece bez recepty za bardzo małe pieniądze. Mam porównanie co do kondycji i wyglądu skóry, więc uważam, że znacznie lepiej stosowc retinoidy w formie doustnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytając forum, odnoszę wrażenie, że niektórzy nawet nie wiedzą z jakim lekiem mają do czynienia. Wydaję mi się, że chyba każdy podczas podpisywania zgody na branie leku został dokładnie poinformowany przez lekarza o działaniu leku. Oprócz tego sądzę, że dostaliście broszury informacyjne, w których są odpowiedzi na chyba wszystkie możliwe pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieB
oczywiscie ,ze lekarz o wszytskim poinformowal, broszur zadnych nie dostalam.Kazdy lek ma swoje skutki uboczne, o ktorych lekarz mowi i trzeba podpisac dokument - jednak zawsze warto w praktyce dowiedziec sie czy takowe skutki uboczne występują - proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiaaa87
dokładnie! Poza tym nie każdemu lekarz mówi dokładnie to smo słowo w słowo. Dlatego też korzysta sie z forum, żeby podzielić się z innymi swoimi przeżyciami i dowiedzieć sie jak przebiega kuracja u innych. Mi na przykład lekarz powiedział, że alkoholu mogę się napić. Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne, z tego co się zorientowałam niektórzy muszą brać - mi powiedział że narazie nie. Czy dobrze mi mówi, nie wiem- okaże sie ale cieszę się, że jest to forum i że niektórzy doradzą albo uprzedzą o jakiś nieporządanych skutkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×