Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oliwkowa mamusia

31-32 tydzien ciazy:)

Polecane posty

jeju, całe mnie brzuszysko boli po tym spacerze :( Mój maz chodzil za tymi liscmi po calym miescie - bo w zadnej aptece nie bylo, w pierwszym lepszym zielarskim za to tak.:) Poza tym ostatnio do smarowania ciała kupilam sobie oliwke johnsona baby bedtime z olejkiem lawendowym - i doznałam objawienia bo tak mi sie ten zapach spodobał, maksymalnie zrelaksował mnie -ze kupil mi tez olejek i teraz codziennie przed snem nalewam go do kominka zapachowego:D Oglądalam dzis biustonosze do karmienia - bardzo fajne modele mieli w sklepie ale wole poczekac z tym bo w ciazy piersi bardzo mi urosly i obawiam sie ze mogą sie jeszcze sporo powiekszyc.Do szpitala spakowałam 2 sportowe - które sa dla mnie bardzo wygodne i fajnie podtrzymują moje skarby:)jeju, całe mnie brzuszysko boli po tym spacerze :( Mój maz chodzil za tymi liscmi po calym miescie - bo w zadnej aptece nie bylo, w pierwszym lepszym zielarskim za to tak.:) Poza tym ostatnio do smarowania ciała kupilam sobie oliwke johnsona baby bedtime z olejkiem lawendowym - i doznałam objawienia bo tak mi sie ten zapach spodobał, maksymalnie zrelaksował mnie -ze kupil mi tez olejek i teraz codziennie przed snem nalewam go do kominka zapachowego:D Oglądalam dzis biustonosze do karmienia - bardzo fajne modele mieli w sklepie ale wole poczekac z tym bo w ciazy piersi bardzo mi urosly i obawiam sie ze mogą sie jeszcze sporo powiekszyc.Do szpitala spakowałam 2 sportowe - które sa dla mnie bardzo wygodne i fajnie podtrzymują moje skarby:) Co do miejsc intymnych - staram sie juz mniej wiecej dbac o to by codziennie byc tam gładką (zeby byc gotową w razie czego) wiec naogladam sie :) ale to co widze to mi sie wcale a wcale nie podoba, nie zauwazylam zeby pojawily mi sie takie pregi o ktorych mowicie ale tak samo jak i brodawki wszystko mam koloru brązowego;/ Chyba wezme no-spe na ten brzuch bo az mnie skreca....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi sie zmiksowało wszystko:D bo wiecie jak pisze dluzszy post to pod koniec go kopiuje w razie "awari" i akurat mnie rozlaczylo z internetem. sory za maslo maslane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonlight, ja mam to samo z goleniem, wrazie co;) moze kapiel z dodatkiem tej aromatycznej oliwki pomoze?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Ja się i tak nigdy nie golę cała na gładko, tylko strzygę bardzo króciutko maszynką, a dogalam tylko boki. Tak że nie robię tego codziennie, a co parę dni. I strasznie dużo wysiłku mnie to kosztuje już. Kładę sobie lusterko na dnie wanny i kucam nad nim, ale jestem krótkowidzem :-p i nawet w okularach słabo już widzę z tej odległości szczegóły :-p Dzisiaj się znów pozacinałam :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja oddałabym wiele zeby posiadac wanne własnie teraz :) Bo golenie sie w brodziku to jest kosmos:D mój obecny patent jest taki ze najpierw wymaziam sie kremem do depilacji - (delikatny,akurat do tych miejsc) a pozniej poprawiam na czuja golarką. A nogi przejezdzam depilatorem i juz jest cacy:) Powoli bol brzucha odpuszcza, uff..:) Pisalyscie bodajze wczoraj o posiewie z pochwy, własnie jutro na to idę. I z rana ostatnie w tej ciazy badanie krwi i moczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Ja miałam ostatnio mocz i morfo 6 tygodni temu i już nie idę więcej. Mój gin uważa to za zbędne :-p Na szczęście wczoraj jak dzwoniłam do szpitala, powiedzieli mi, że mam mieć morfo najdalej sprzed 2 miesięcy, więc na styk się zmieszczę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bym juz nie szła gdyby nie to ze w ostatni miesiac nieludzko przytyłam i mam bardzo duze obrzeki - wydaje mi sie ze wszystko mam monstrualnej wielkosci. Rece, stopy....:O Jak king-kong:) ehh..chce juz miec ze soba ta mała kluske i chociaz namiastke mojego dawnego ciała :) Marzy mi sie porzadnie wyspac w mojej ulubionej pozycji - na brzuchu :D i nie budzic sie na sikanie 5 razy w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
A mi będzie baaardzo brakować wygibasów małego w brzuchu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez bedzie brakowac jego ruchów, nie pamietam juz jak wygladam bez brzucha, jak mozna chodzic inaczej niz kaczym krokiem, ze to mozliwe wstac z łozka w czasie ponizej minuty..itp. ;) Ale wiem ze na zewnatrz dostarczy mi nieskonczenie wiecej szczescia niz obecnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Moonlight, na pewno masz rację :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzieja matka głupich :D ale juz dziewczyny mowie co robic. skopiujcie sobie link i wykasujcie z niego "%20" pojawi sie on w linku chyba z 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och... Mi tez sie marzy noc przespana na brzuchu i bez wstawania do toalety:):):):) Co do brzuszka mi napewno bedzie go brakowac, ale tak jak nap Moonlight shadow na zewnatrz da mi wiecej radosci moja kruszynka:* Co do badan ja dostałam skier., na mocz, a morfol., mam z 28pazdz po pobycie w szpitalu to mam nadzieje ze wystarczy. Jutro jade na KTG, szczerze to mi sie nie chce, do szpitala mam 20km, a ciezko mi juz prowadzic auto;/ No, ale jak kaza to pjade. Moonlight shadow brzusio juz nie boli? A link mi nie działa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh...ciamajda ze mnie ze zawsze cos wkleje i to nie chodzi:( Oliwkowa - tak juz lepiej chociaz troszeczke sie wystraszylam, bo przestał mnie bolec a zaraz znowu zaczol i poczulam bol od krzyzy... ale narazie cicho sza. Troche smieszy mnie ta sytuacja, jestesmy wszystkie tak wyczulone na kazdy sygnał do porodu a organizm co chwile daje jakis znak ze to juz niedlugo :) - ja juz niedlugo popadne w paranoje bo kazdy taki "sygnał' i ja sie zastanawiam " a moze to własnie dzisiaj?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahahaa:) Mnie po kapieli podbrzusze pobolewa, ale nie jest to jakis szczegolnie ogromny bol. A piszesz z sensem:) Nie martw sie;) A co do tych sygnałow przed porodem to masz racje;) Ja juz u siebie to chyba zaobserwowałam wszystkie mozliwe;) Hahahaha, no moze oprocz tego czopu co nie chce jeszcze wylezc... Ale cos czuje ze jak wyjdzie to i tak biegiem rzuce sie na szpital:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
A ja tak właśnie nie mam, jakas spokojna jestem. Jak mnie łapie ból, to sobie oddycham i czekam aż przejdzie :-) Zresztą ja nie mam jakichś specjalnych objawów na poród, poza obniżonym brzuchem i tymi bólami od czasu do czasu (ale rzadko się zdarzają, powiedzmy 3-4 razy na dobę). Nie mam raczej bóli krzyża, skurczy za bardzo też nie, Dzidź się rusza jak wcześniej, czopa nie widać... Ciekawa jestem czy przez ten tydzień coś się samo ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj kochany tatus ostatnio wysnuł teze ze ja to taki twardziel jestem, ze pewnie jak juz skurczy dostane to nawet nikogo nie powiadomie i bede czekac ze szpitalem az w domu urodzę :D:D wyśmiałam go, ale pozniej pomyslalam ze faktycznie takie zachowanie byloby do mnie podobnie :p W duzej mierze jestem typem samotnika i lubie byc tylko sama ze sobą zwłaszcza jak czuje sie zle, cos mnie boli czy jestem chora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry mamsuie;) Ja zaczełam dzien o 5.45, poprostu sie obudziłam i gapiłam sie w sufit. I zasnieciem tez mam ostatnio problemy... Nie wiem dlaczego sie tak dzieje, mala była spokojna. Dzis boli mnie brzuch jak na @, zastanawiam sie czy no spa pomoze, a moze lepiej udac sie do lekarza, bo w koncu i tak ide na to ktg. No nic, bede sie zbierac, chociaz strasznie mi sie nie chce... miłego dnia kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Ja podeszłam sobie dziś do mojej lekarki rodzinnej z wynikiem holtera, bo do kardiologa to sobie poczekam ze 3 miesiące jak znam życie :-p Chciałam żeby rzuciła okiem - powiedziała, że wszystko mieści się w granicach normy, nie ma żadnych alarmujących oznak. Tak że poza tym, że nerwica daje się mojemu serduszku we znaki - raczej wszystko z nim w porządku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) Ja tez juz po porannej wizycie u lekarza i po badaniach. Noc mialam paskudna:( kolo 22 zebralo mnie na wymioty, pozniej nie moglam zasnac:( W nocy budzac sie po raz n-ty na siku pomyslalam sobie ze nie wyobrazam sobie ze moglabym zaczac rodzic w nocy - jestem absolutnie nieprzytomna, bez sil, do wc dochodze prawie nie otwierajac oczu:P hehe Wiecie co, w ten weekend jest pełnia, podobno w tym okresie dzieci lubia wychodzic na swiat:) ciekawe jak to będzie z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Mnie się zdaje, że pełnia jest 23 listopada :-) Czyli we wtorek :-) ja się na nią szykuję - mam nadzieję, że Tymek zacznie wyłazić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, Byłam przed chwilą na usg, żeby zobaczyć jak tam się mały ułożył. główkę ma na dole, ale mój lekaż robi to badanie tak niedokładnie i na odpier.., że główka wyszła mniejsza( na 35 tc) niż z przed dwóch tygodni (u innego lekarza-prywatnie 3d). no ale nie przejmuję się tym. powiedział,że ciąża donoszona, mam zrobić obchód dzielnicy :/, pozamiatać podwórko, umyć okna, mogę masować brodawki kilka razy dziennie po 10 min - to gdybym chciała przyspieszyć trochę poród. pytałam się też co myśli na temat naparu z liści malin, a on na to: z czego? ja, że z liści malin, podobno przyspiesza poród, a on: że pierwsze słyszy :O . wiecie,ja też nie miałabym nic przeciwko temu,żeby urodzić w pełni księżyca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim, widze ze dzisiaj dzien wizyt lekarskich:D wy juz po , a ja dopiero co wstalam;) dzis mam spotkanie z polozna ciekawe co ciekawego mi powie:D Olcia nie martw sie o glowke, u mnie w 33 tyg glowka wychodzila na 39, a reszta na 33..w 36 juz cala malutka mierzyla jak na 39 tydzien, czyli ze glowka nie urosla ani cm? nie wierze..babka z usg powiedziala ze to zalezy od tego jak dziecko ulozy sie i tyle;) moonlight z ta pelnia oby sie sprawdzilo;) nic nie wiadomo;) gryczka czy w chwili obecnej bierzesz jakies leki na nerwice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Laporushi, nie biorę. Przez całą ciążę nie wzięłam ani jednej tabletki bez zalecenia mojego gina, nawet pół Apapu :-) On mi niby przepisał hydroxyzynę w razie gdybym bardzo potrzebowała się uspokoić, nawet wykupiłam, ale nie wzięłam ani tabletki:-) Odstawiłam leki psychotropowe zanim zaczęliśmy się starać o dziecko. Przyznaję, że jest mi ciężko, ale też ciąża troszeczkę mnie wyciszyła, łatwiej mi się zrelaksować, nie ulegam tak łatwo panice, więc może idzie ku lepszemu;-) Dlaczego pytasz, masz też podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj rzeczywiscie dzien badan:):):):) U mnie KTG w normie, zero skurczy, prawidłowa praca serduszka mojej kruszynki;):):):) Tylko cholera jasna jestem tak roztrzepana ze pojechałam oddac mocz do badan bez skierowania, i mi krowy nie chciały go przyjac, takze czeka znow mnie wycieczka do szpitla;/ Co do naparu z lisci malin on nie tyle co przyspiesza porod, ale go ułatwia:):):):) A o pełni ksiezyca pierwsze słysze;) To o co z tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Z jakiegoś powodu podobno podczas pełni rodzi się więcej dzieci:-) Od wielu osób to słyszałam, również od położnej. Także wtedy, gdy gwałtownie zmienia się ciśnienie atmosferyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryczka, moja bliska znajoma jest w ciazy, cierpi na nerwice lekowa, i ma przepisany prozac , wiem jak to jest jak cie trzesie, dlatego jak napisalas o serduszku to pomyslalam ze Tobie moze by tez pomoglo, jezeli byloby juz faktycznie zle ? slyszalam ze ciaza bardzo dobrze leczy z nerwicy:) oliwkowa mamusiu, faktycznie trafilas na krowy..przeciez widza ze jestes w ciazy..i chyba nie przynioslas tego z czystej przjemnosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Prozacu akurat nie próbowałam, ale brałam różne leki tego rodzaju. Rzeczywiście one pomagają, tyle że nie są dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę. Trzeba się uporać z przyczynami, rozprawić się z wewnętrznymi lękami, problemami... Staram się to zrobić z różnym skutkiem od 10 lat :-p Bywa lepiej, bywa gorzej, najważniejsze, że ciągle walczę i idę do przodu. Myślę, że posiadanie dziecka tez mi dużo pomoże, będzie świetną motywacją. Chcę być zdrowa dla mojego synka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×